Logo

 

Od października 2014r. romanistki z naszej Szkoły - p. Małgorzata Jaskuła, p. Katarzyna Kozłowska, p. Sylwia Sawicka oraz p. Magdalena Węgrzecka-Krawczyk prowadzą w kilku warszawskich szkołach podstawowych lekcje z Mikołajkiem, w ramach projektu Szkolne przygody Mikołajka/ Les aventures scolaires du Petit Nicolas we współpracy z Instytutem Francuskim i Wydawnictwem Znak emotikon.Są to trzy spotkania z książkowym Mikołajkiem i jego światem.

Pierwsze odbyło się jesienią- poznawaliśmy wtedy kumpli (les copains) Mikołajka, drugie- w grudniu, i w formie gry przedstawiało świat bohatera (l’univers du Petit Nicolas). Trzecie odbędzie się w marcu i na razie nie możemy zdradzić jego tematyki...

Lekcje przeznaczone są dla klas 6.- uczniów nie znających języka francuskiego bądź uczących się go od niedawna. Ich celem jest zachęta do nauki języka francuskiego, otwarcie na inną kulturę i zaproszenie do lektury Mikołajka (po jakimś czasie w oryginale!).

Dobra zabawa i żywe zainteresowanie zarówno przygodami Mikołajka, jak i francuskim w czasie naszych lekcji pozwalają stwierdzić, że pomysł jest naprawdę CHOUETTE!