Logo

W środę 25 września w skromnych progach naszej szkoły gościł francuskojęzyczny pisarz szwajcarski Joël Dicker, autor bestsellera „Prawda o sprawie Harry’ego Queberta”. Młodemu, utalentowanemu autorowi towarzyszyły przedstawicielki wydawnictwa Albatros oraz polskiego radia Czwórka. Nasze zaproszenie przyjął także Chargé d’Affaires ambasady Szwajcarii w Polsce Pan Martin Michelet, który zaszczycił spotkanie swoją obecnością.

Podczas spotkania Joëel Dicker opowiadał o niełatwych chwilach w swojej edukacji szkolnej, o trudnym wyborze studiów, a także o początkach swojej przygody pisarskiej. Następnie odpowiadał na pytania uczniów obecnych na spotkaniu klas 2L, 1L, 2C. Na pytanie, czy chciałby, aby jego książka stała się lekturą szkolną, Joël Dicker stanowczo zaprotestował! Inne pytania dotyczyły źródeł inspiracji czy wyboru języka przez pisarza.

Spotkanie przygotowała klasa 2 L. Już czekamy z niecierpliwością na kolejną wizytę Joëla Dickera w naszej szkole! Być może spotkamy się w przyszłym roku, kiedy to zostanie wydana jego kolejna książka, która - czego mu serdecznie życzymy - osiągnie podobną a nawet większą popularność wśród czytelników niż „Prawda o sprawie Harry’ego Queberta” i to nie tylko w Polsce. Bonne continuation, Joël ! 
Zobacz zdjęcia