Logo

Nasza szkoła zakwalifikowała się do udziału międzynarodowym projekcie Maths&Languages finansowanym ze środków programu Erasmus+. 

Koordynatorem projektu jest – zajmująca się propagowaniem matematyki wśród uczniów - francuska fundacja Maths.en.Jeans. W projekcie bierze udział 10 szkół z różnych krajów Unii Europejskiej: Francja, Belgia, Polska, Rumunia, Włochy.

Projekt będzie trwał od września 2017 roku do sierpnia 2020 roku. W tym czasie uczniowie – w ramach zajęć dodatkowych - będą pracować pod kierunkiem nauczycieli. Wspierać ich będą pracownicy szkół wyższych. Z naszą szkołą będzie współpracował dr Marcin Moszyński - pracownik naukowy Wydziału Matematyki, Informatyki i Mechaniki Uniwersytetu Warszawskiego.

Uczniowie będą rozwiązywać problemy matematyczne wspólnie ze swoimi rówieśnikami z „bliźniaczej szkoły”, w ciągu roku szkolnego kontaktując się za pośrednictwem Internetu. Naszą bliźniaczą szkołą jest Lycée Louis Vicat z Souillac.  

Podsumowaniem corocznej pracy będą spotkania młodzieży: 2017/18 przyjazd uczniów z Francji do Polski, 2018/19 wyjazd uczniów z Polski do Francji, 2019/20 międzynarodowy kongres dla wszystkich uczestników projektu.

Dodatkowo uczniowie – pod kierunkiem nauczycieli matematyki i języka angielskiego – przygotują artykuły naukowe, które zostaną opublikowane na stronie projektu.

Zainteresowanych uczniów klas I LO zapraszamy na spotkanie informacyjne 12 IX (wtorek) do sali 113 na przerwie po 4 lekcji (11:45).