Logo
  logo żmichowska. Biblioteka proponuje ... Biblioteka proponuje ...

Wydarzenia

EGZAMINY POPRAWKOWE SIERPNIEŃ 2018 r.

 

 

DATA EGZAMINU

PRZEDMIOT

LICZBA ZDAJĄCYCH

KLASA

28.08.2018

godz.9:00

 

 

MATEMATYKA

10

1A, 1B, 1D, 1E

J.POLSKI

2

2C, 2L

CHEMIA

2

2C

 

29.08.2018

godz.9:00

 

 

 

 

J.FRANCUSKI

 

 

 

 

1

 

 

 

 

1C

BIOLOGIA

1

2C

MATEMATYKA

10

2B, 2C, 2D

Piątek - 22 czerwca - zakończenie roku szkolnego.

Dla uczniów Gimnazjum - spotkanie w auli o 8:30; po zakończeniu części oficjalnej - spotkania z wychowawcami w salach: A2 - s. 211, B2 - s. 5, C2 - s. 207, A3 - s. 208, B3 - s. 113, C3 - s. 319.

Dla uczniów klas drugich LO - spotkania z wychowawcami o 9:00 w salach: 2A, - s. 206, 2B - s. 12, 2C - s. 103, 2D - s. 311, 2L - s. 102.

Dla uczniów klas pierwszych LO - spotkanie w auli o 11:00; po zakończeniu części oficjalnej - spotkania z wychowawcami w salach: 1A - s. 109; 1B - s. 103, 1C - s. 203, 1D - s. 110, 1E - s. 202, 1L - s. 312.

Życzymy wszystkim udanego wypoczynku; WSPANIAŁYCH I BEZPIECZNYCH WAKACJI!

W dniach 18-19 czerwca 2018 r. odbył się w auli naszej szkoły XI Przegląd Piosenek Jacka Kaczmarskiego, tym razem pod hasłem "Pochwała przezorności". W trzech koncertach zaprezentowało się 16 wykonawców, tak z gimnazjum jak i z liceum.

W tym roku konferansjerkę przygotowały 4 uczennice z klasy 1A, zaś gościnnie prowadziły koncerty 2 nasze tegoroczne absolwentki.

Na finał wszyscy uczestnicy zaśpiewali "Arkę". Koncertom towarzyszyła wystawa oraz kawiarenka. Dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym w ten projekt. Dostaliście od słuchaczy najwyższe noty.

W związku z tym, że koncerty piosenek Kaczmarskiego zawsze zapowiadają koniec roku szkolnego, życzymy wszystkim miłych wakacji.

zobacz zdjęcia

zobacz filmy:  1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15

koncert całość:  1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 |

Uczniowie naszego gimnazjum wygrali ogólnopolski konkurs ,,Projekt z ZUS na najlepsze prace promujące ideę ubezpieczeń społecznych. Maksym Berger, Jan Jurkiewicz, Kacper Koźluk oraz Michał Muszyński z klasy A3  zdobyli pierwszą nagrodę w kategorii film. Gratulujemy !

Redakcja Magazynu Żet zajęła III miejsce w konkursie dziennikarskim im. W. Słodkowskiego na najlepszą gazetę szkolną. Konkurs organizowany był przez Wyższą Szkołę Humanistyczno-Ekonomiczną w Łodzi. W imieniu redakcji nagrody na uroczystej gali odebrały Sandra Białousz z klasy Il - redaktorka naczelna oraz Jadwiga Mik -  wice-naczelna. Gratulujemy wszystkim, którzy przyczynili się do  sukcesu Magazynu Żet.

Zapraszamy wszystkich uczniów i nauczycieli na Mszę Świętą na zakończenie Roku Szkolnego w czwartek 21.06 o godz. 8.00.

Po Mszy Św. wracamy na 2 lekcję do szkoły.

Uwaga! Ważna wiadomość dla kandydatów do klas dwujęzycznych w naszej Szkole!

We środę  20 czerwca- odbędzie się II termin sprawdzianu kompetencji językowych z języka francuskiego dla kandydatów z innych szkół do klas dwujęzycznych.

Egzamin rozpoczyna się o godzinie 11:00, a kończy - o godzinie 12:30. Wszyscy kandydaci są zobowiązani do stawienia się najpóźniej o 10:30 z legitymacją szkolną celem zarejestrowania się.

Zapraszamy nauczycieli i uczniów na koncert piosenek Jacka Kaczmarskiego "Pochwała przezorności" w dniu 19 czerwca.

Pierwszy koncert o godzinie 10.00

Drugi koncert o godzinie 12.00

zobacz zdjęcia z próby ...

Zaproszenie na koncert... kliknij tu ...

W sobotę 9 czerwca rozpoczęliśmy oficjalnie promocję medialną płyty Żmichowska Śpiewa 5 w radiu RDC. W programie na żywo uczestniczyły wokalistki, które zaśpiewały na piątym krążku Ania Pentz oraz Rozalia Podolska oraz opiekunka projektu, Ewa Drobek. Rozmawialiśmy o produkcji płyty oraz planach koncertowych. Dla obu uczennic był to pierwszy występ w radiu  w programie na żywo oraz premiera piosenek zaśpiewanych na płycie, które usłyszeli słuchacze. Już w najbliższy piątek zapraszamy na pierwszy koncert promujący nową płytę. Koncert odbędzie się 15 czerwca w Nowym Świecie Muzyki o godzinie 19 przy ul. Nowy świat 63.

zobacz zdjęcia

9 czerwca w Zamku Królewskim odbyła się Gala Nauczyciel Roku Języka Angielskiego, którą uświetnili swoim występem przedstawiciele projektu Żmichowska Śpiewa. Tym razem szkołę reprezentowali Natalia Kucharska z klasy 2b oraz Izabella Kurlanda, absolwentka szkoły. Pięknych interpretacji piosenek w języku angielskim wysłuchali najlepsi nauczyciele języka angielskiego oraz przedstawiciele ambasady brytyjskiej.

zobacz zdjęcia

Serdecznie zapraszamy Rodziców i Przyjaciół naszej szkoły na koncert w ramach XI Festiwalu Piosenek Jacka Kaczmarskiego, który odbędzie się w najbliższy poniedziałek 18 czerwca 2018r. o godz. 18.00 w auli.

Wykonawcy i organizatorzy

 

Żmichowiaku 14 czerwca

wstań z łóżeczka, idź do szkoły, czeka Cię tam dzień wesoły,

Załóż trampki, narzuć bluzę i włącz energiczną muzę,

Zapraszamy na spotkania, warsztaty ruchowe, wystawy i Galę Sportu.

 

Dokładny plan zajęć oraz lista laureatów zostanie wywieszona

12.06.w gablocie na I piętrze.

Nie zapomnijcie o strojach gimnastycznych!!!

 

nauczyciele w-f

 

KLAUZULA INFORMACYJNA O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH W XV LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCYM Z ODDZIAŁAMI DWUJĘZYCZNYMI IM. N. ŻMICHOWSKIEJ

czytaj więcej...

Kochani!

Przypominam, że w tym tygodniu odbędzie się w naszej szkole egzamin DELF A2 i B1.

Egzaminy ustne będą się odbywać w najbliższą środę i piątek w salach 317, 319, 402 i 404 zgodnie z harmonogramem zamieszczonym na ścianie obok pokoju nauczycielskiego – bardzo proszę, abyście pilnie się z nim zapoznali. W tych dniach macie wszystkie lekcje według planu i wychodzicie tylko na egzamin (razem z przygotowaniem wszystko potrwa ok. 30 minut). Proszę, abyście byli przed salą 319 najpóźniej na 5 minut przed wyznaczonym czasem préparation (pierwsza kolumna w tabeli za Waszym nazwiskiem). Miejcie ze sobą długopis i dokument ze zdjęciem.

Egzamin pisemny odbędzie się w sobotę, 9 czerwca w godzinach 9:00 – 11:00. Proszę, abyście byli przed aulą najpóźniej o 8:40, z długopisem (nie musi być czarny) i dokumentem ze zdjęciem.

Bonne chance!

  

 

Śpieszmy się kochać ludzi,

tak szybko odchodzą ...

/ks. Jan Twardowski/

 

 

Z głębokim smutkiem zawiadamiamy, że zmarła nasza uczennica

Amelka Józefowicz.

Łączymy się w bólu z Rodziną i Przyjaciółmi Amelki.

Dyrektor, Rada Pedagogiczna i Pracownicy Szkoły.

W dniu dzisiejszym tj. 30.05.2018 r. o godz. 20.20 w radiu RDC będziemy rozmawiać o Festiwalu Piosenek Jacka Kaczmarskiego.

Zachęcamy do słuchania.

Uwaga! Ważna wiadomość dla uczniów klas trzecich naszego Gimnazjum i kandydatów do klas dwujęzycznych w naszej Szkole!

We Wtorek -29 maja- odbędzie się sprawdzian kompetencji językowych z języka francuskiego dla uczniów klas: A3, B3 i C3 oraz kandydatów z innych szkół do klas dwujęzycznych.

Egzamin rozpoczyna się o godzinie 11:00, a kończy - o godzinie 12:30. Wszyscy kandydaci spoza szkoły są zobowiązani do stawienia się najpóźniej o 10:30 z legitymacją szkolną celem zarejestrowania się, po czym zostaną rozprowadzeni do właściwych sal.

Z wielką satysfakcją informuję, że nasza szkoła nawiązała współpracę z Instytutem Filologii Klasycznej Uniwersytetu Warszawskiego w ramach projektu edukacyjnego "Laboratorium".

Celem projektu jest pokazanie uczniom "interdyscyplinarności"  łaciny w dziedzinach, które nie są stricte filologią klasyczną, np.w historii, muzyce, filozofii, w językach nowożytnych, a w szczególności wpływu na język polski. To działanie ma również uświadomić  uczniom fakt, że j.łaciński jest językiem niezbędnym we wszystkich dziedzinach humanistycznych, których zgłębianie bez znajomości łaciny jest trudne lub wręcz niemożliwe.

Do uczestnictwa w projekcie zapraszam nie tylko grupy łacińskie, ale również klasy z rozszerzoną edukacją j.polskiego i historii. 

Współpraca rozpocznie się od października roku szkolnego 2018/19.

Serdecznie zapraszam

Mirosław Słomczewski

Dnia 17.05.18 r. uczennice naszej szkoły wzięły udział w uroczystości wręczenia dyplomów laureatom konkursów przedmiotowych, która odbyła się w Wyższej Szkole Menadżerskiej przy ul. Kawęczyńskiej 36. Przedstawiono wyniki tegorocznych konkursów kuratoryjnych, a po uroczystości wszystkich gości zaproszono na słodki poczęstunek. 

Julia Pyc (A3)

   

Szanowni Państwo!

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w m. st. Warszawie,  Oddział Promocji Zdrowia, w związku ze zbliżającym się Tygodniem Świadomości Czerniaka obchodzonym w terminie od 17 do 23 maja, przesyła w załączeniu ulotkę dla uczniów, nauczycieli i  rodziców.

Głównym celem wydarzenia jest zachęcenie społeczeństwa do regularnego badania skóry oraz uświadomienie, jak ważna jest profilaktyka tego nowotworu. W wielu krajach poziom zachorowań na czerniaka ustabilizował się, jednak w Polsce liczba chorych nadal rośnie. Coraz częściej zachorowań przybywa także wśród dzieci i osób młodych. Wiedza o szkodliwości promieniowania UV przyjmuje się opornie. Tymczasem opalanie wcale nie jest zdrowe, a poparzenie słoneczne nie musi wiązać się z powstawaniem pęcherzy – niebezpieczeństwo pojawia się już przy zaczerwienionej skórze. Lepiej unikać słońca
w godzinach od 11.00 do 16.00 i  stosować kosmetyki z jak najsilniejszymi filtrami.

Z poważaniem,


Kierownik Oddziału Promocji Zdrowia
W zastępstwie
Mariola Garbacz  Koordynator Beata Janisz

zobacz ulotkę

Właśnie mija drugi dzień naszego pobytu w Bretanii. Wczorajsze przedpołudnie spędziliśmy w szkole - Collège Edouard Queau z Ploudalmezeau. Były lekcje biologii, chemii, języka angielskiego i francuskiego, mieliśmy okazję zwiedzić bibliotekę, a w przerwie jedliśmy pyszne bretońskie naleśniki - przygotowane specjalnie dla nas. Dziękujemy! Po południu uczniowie mieli zajęcia sportowe: kajaki i paddle.

 
 
 
 
 
 
 
Dzisiaj spędziliśmy, razem z nauczycielkami i uczniami francuskimi, cały dzień na wyspie Ile de Batz. 
 
Pozdrawiamy :-)

 

 1. Regulamin Konkursu
 1. Zgoda na udział w Konkursie
 1. Informacja o Konkursie
 1. Plakat
 1. Nagrody

 

zobacz terminy spotkań

Gorąco zapraszamy licealistki i licealistów, jak również tegorocznych maturzystów, do udziału w szczęśliwym dla nas Konkursie Piosenki Frankofońskiej w LO im. T. Czackiego. Zapisy do 3 czerwca on-line (link) i u p. Magdaleny Węgrzeckiej-Krawczyk. 

zobacz nowy plan lekcji

W dniu 9 kwietnia w siedzibie Wydziału Zarządzania UW prof. dr hab. Alojzy Z. Nowak i dyr Joanna Chrapkowska podpisali umowę o współpracy, w myśl której uczniowie naszej Szkoły, od przyszłego roku szkolnego, będą uczestniczyli w wykładach, projektach i warsztatach organizowanych dla nich na Wydziale Zarządzania w ramach specjalnego programu. 

HARMONOGTRAM ZAKOŃCZENIA ROKU SZKOLNEGO MATURZYSTÓW- 27.04.2018r.

 

Podpis w Księdze Absolwenta i wydawanie dokumentów:

 

Godz.14:00  klasa 3A

Godz.14:15  klasa 3B

Godz.14:30  klasa 3C

Godz.14:45  klasa 3L

Godz.15:00  uroczyste zakończenie- aula szkolna

IV DZIEŃ KULTURY ŻYDOWSKIEJ W „ŻMICHOWSKIEJ”, 25 KWIETNIA 2018

 

kiedy

co

dla kogo

gdzie

8:15-9:00

Cykl życia żydowskiego

Dorota Wodnicka

A3, B3, C3

 

aula

 

 

 

 

10:05-10:50

Kultura żydowska

Michał Szyszkowski kl. II D

 

Warszawa żydowska

Aleksandra Przeździecka Muzeum Polin

 

Warsztaty na temat kultury żydowskiej

IIA, IID, IIL

 

 

IC

 

 

 

I E

aula

 

 

s. 109

 

 

 

s. 206

11:00-11:45

 

Piosenki w jidisz

Bella Szwarcman-Czarnota

 

Warsztaty na temat kultury żydowskiej

 

A2, B2

 

 

I B

aula

 

 

s. 206

12:00-12:45

Współczesny Izrael

Mateusz Pigoń

Ambasada Izraela

IA, ID, IC, IE

aula

12:55-13:40

Współczesny Izrael

Mateusz Pigoń

Ambasada Izraela

I B, IIB, IIC, IID

aula

14:00-14:45

Chasydzi, cz. 1

Karol Beker

IIA, IID, IIL

aula

14:50-15:35

Chasydzi, cz. 2

Karol Beker

IIA, IID, IIL

aula

 

 • wolontariat w muzeum Polin, akcja Żonkile: Ola Wrzosek IC, Zosia Pędzich IL, Wiktoria Karczewska IC
 • wystawa: „Przybyli, odeszli… są”: Żydzi polscy (ŻIH) - parter
 • wystawa „Emigranci marcowi” - I piętro
 • wystawa poświęcona poezji Ewy Herbst, emigrantki marcowej - tablica przy bibliotece
 • kawiarenka - s. 10 (II D, II L )

Już 27.04.2018r. nasi maturzyści pożegnaja się ze Żmichowską.

Pozostają wspomnienia - na przykład te ze studniówki...

Uczennica klasy 3A Ewa Mazgajska została laureatką XLVIII Olimpiady Literatury i Języka Polskiego.

Serdeczne gratulacje smile

W poniedziałek 16 kwietnia już po raz kolejny w naszej szkole, odbędzie się akcja honorowego krwiodawstwa. Wszystkie pełnoletnie osoby zapraszamy do podzielenia się tym bezcennym darem.

Zapraszamy do udziału w projekcie „Zapracuj Smartfonem”

zobacz plakat

W ramach projektu dowiecie się jak wykorzystać swojego smartfona do ciekawych, kreatywnych działań. Dowiecie się czy można zarobić telefonem, oraz o co chodzi z tą komunikacją w social mediach - jak promować wydarzenia, jak budować swój wizerunek w internecie, jakim językiem się posługiwać, jakie materiały graficzne warto wrzucać i skąd je brać.

W ramach projektu odbędą się :

 • warsztaty ze specjalistą od aplikacji mobilnych, gdzie będziecie mogli poznać bezpłatne aplikacje służące do obróbki graficznej czy montażu video;
 • warsztat ze specjalistą od prawa autorskiego oraz licencji cc, żeby wiedzieć co wrzucać do internetu ,a co legalnie pobierać i wykorzystywać;
 • spotkanie z pracownikiem Facebooka, który opowie o o portalu i zasadach jego działania;
 • spotkania z pracownikami dużych instytucji kultury, którzy podzielą się swoimi doświadczeniami z pracy na stanowisku Specjalisty ds Komunikacji w Social Mediach i co to właściwie za zawód;

 

A na koniec sami wykonacie relację online z wydarzenia jednej z warszawskich instytucji kultury - przetestujecie w praktyce zdobytą wiedzę.

Projekt trwać będzie od kwietnia do czerwca 2018 roku.

Żeby wziąć udział nie musicie mieć żadnych umiejętności, czy wiedzy. Wystarczy, że macie smartfona i ciekawi Was świat social mediów.

Terminy zajęć do uzgodnienia.

Zgłoszenia wysyłajcie na maila: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. do 4 kwietnia 2018! Wystarczy napisać zgłaszam się do projektu Zapracuj Smartfonem oraz swoje imię i nazwisko.

 

W wypadku zbyt dużej ilości chętnych, odbędzie się dodatkowa rekrutacja.

 

Projekt innowacyjny “Zapracuj Smartfonem” realizowany jest w ramach projektu  grantowego „TransferHUB – generowanie, wsparcie grantowe i inkubacja innowacji społecznych. Przejście z systemu edukacji do aktywności zawodowej”, 

www.transferhub.pl

 

Kilka testów powtórzeniowych przed egzaminem gimnazjalnym z matematyki. Uwaga: to są testy wielokrotnego wyboru, należy zaznaczyć wszystkie poprawne odpowiedzi.

Powodzenia!

Trójka uczniów Żmichowskiej: Róża Pietraszko z kl. 2C, Julia Pośnik i Krzysztof Giziewicz z kl 2A brała udział w Międzynarodowym Projekcie Teatralno-Historycznym finansowanym przez Unię Europejską. Dwa tygodnie temu uczestniczyli w pierwszym etapie tego projektu w Nicei. Nawiązali międzynarodowe kontakty i pracowali nad przedstawieniem teatralnym, intensywnie pracując nad językiem angielskim i francuskim.
Osobą kierującą i odpowiedzialną za projekt jest prof. Ewa Drobek.

zobacz zdjęcia

W dniach 19-24 III mieliśmy gości z Collège Edouard Queau z Ploudalmezeau.

PIERWSZY DZIEŃ

W niedzielę witaliśmy ich na lotnisku, na poniedziałek uczniowie z klasy B3 przygotowali dla nich opowieść o historii Polski, zabytkach Warszawy oraz dużo gier i zagadek. Wyszło REWELACYJNIE!

Po wspólnym posiłku (PIZZA) cała grupa uczestniczyła w zajęciach na Trampolinach. Dalsze atrakcje odbywały się już w mniejszych grupach.

Dziękujemy p.Dyrektor Joannie Chrapkowskiej za przywitanie gości, a Jankowi i Antkowi z Ic za pomoc przy nagłośnieniu.

zobacz zdjęcia ...

Informujemy, że Konrad Wysocki, uczeń klasy 3A został finalistą Olimpiady Wiedzy o Prawach Człowieka w Świecie Współczesnym.

 

Serdecznie gratulujemy smile

Informujemy, że Szymon Gontarczyk, uczeń klasy 3L został laureatem XXXVI Olimpiady Języka Łacińskiego. 

 

Serdecznie gratulujemy smile

Mamy ogromny zaszczyt poinformować, że uczennice naszej szkoły odniosły sukces na etapie centralnym tegorocznej XLI edycji Olimpiady Języka Francuskiego:
 
Wiktoria Prądzyńska, 2C : laureatka
Aleksandra Matynia, 1L: laureatka
Natalia Ogórek, 2L: finalistka
 
Serdecznie gratulujemy życzymy dalszych sukcesów!

 Dnia 12 marca, w ramach obchodów Dni Frankofonii, uczniowie naszej szkoły gościli w Żyrardowie.
Zostaliśmy zaproszeni do udziału w Koncercie Piosenki Francuskiej.

Po przyjeździe do Żyrardowa najpierw zwiedziliśmy miasto potem, w Centrum Kultury, odbyła się degustacja dań kuchni francuskiej.

Następnie, w uroczystym koncercie wzięli udział uczniowie z sześciu żyrardowskich szkół, w których nauczany jest język francuski oraz piętnaścioro rozśpiewanych uczniów z klas A2, B2, C2 naszej szkoły.

Zobaczcie sami...

zobacz szczegóły...

Dyrekcji, Nauczycielom, Rodzicom, Administracji  oraz uczennicom i uczniom, dziękujemy za udział i zaangażowanie w tegoroczną Szkołę Radości. Zapraszamy do tworzenia nowej edycji projektu:  ŻMICHOWSKA SZKOŁA RADOŚCI  2019 "POKÓJ "

Próbna matura z matematyki - czwartek 8 marca, godzina 11:00, sala 317 (IIIc), sala 319 (IIIb).

Informujemy, że w sekretariacie szkolnym są wypłacane stypendia za I półrocze. Po odbiór należy zgłosić się z legitymacją szkolną.

UWAGA MATURZYŚCI Z KLAS 3C i 3L!
Przypominam, że w najbliższą SOBOTĘ, 3 marca, odbędzie się CZĘŚĆ PISEMNA EGZAMINU DELF B2.

Proszę, abyście stawili się w komplecie przed AULĄ O GODZINIE 8:30.

Egzamin zacznie się punktualnie o godzinie 9:00 i będzie trwał do 11:30 (2h30). Egzamin zaczyna się od odsłuchu (po godz. 9:00 nikt nie zostanie już wpuszczony do sali!)

Zabierzcie ze sobą:
- dokument ze zdjęciem (dowód osobisty lub paszport)
- przybory do pisania
- dobry humor

Przypominam również o całkowitym zakazie wnoszenia do sali egzaminacyjnej telefonów komórkowych.

Bonne chance!

Z ogromną satysfakcją witam w naszej muzycznej rodzinie finalistów kastingu Żmichowska Śpiewa 5. Jednocześnie bardzo dziękuję za wszystkie nadesłane żgłoszenia. W tym roku było ich aż 48. Jak zawsze decyzja była bardzo trudna. Udało się jednak znaleźć kompromis i oto finałowa dziesiątka:

1. Julia Bielińska

2. Natalia Kucharska

3. Bogumiła Bajor

4. Julia Nawrocka

5. Piotr Milencki

6. Matilda Einchorn

7. Rozalia Podolska

8. Agnieszka Pakoca

9. Maria Chmielewska

10. Anna Pentz

Wielkie gratulacje ! Etap studyjny projektu rozpoczynamy w połowie marca.

W środę 21 lutego w ramach  Dnia Nauk Scisłych gościliśmy uczniów i wychowawców trzech klas siódmych ze Szkoły Podstawowej nr 12 im. Powstańców Śląskich w Warszawie. Przez dwie godziny zegarowe uczniowie dwujęzycznej klasy 1C o profilu matematyczno-przyrodniczym z dużym zaangażowaniem prowadzili warsztaty z biologii, chemii oraz fizyki, a także oprowadzali gości po wystawie "Kobiety w nauce".

Opiekunowie warsztatów - M. Szczucka, M. Zaboklicka, M. Kopeć i M. Należyty

Zobacz program...

Serdecznie gratulujemy:

Aleksandrze Winiarskiej laureatce konkursu MKO z języka francuskiego

Mariannie Faustynie Sendzie laureatce konkursu MKO z języka francuskiego

Dominice Grużewskiej finalistce konkursu MKO z języka francuskiego

Joannie Elżbiecie Michałowskiej finalistce konkursu MKO z języka francuskiego

Julii Sophii Le Bihan finalistce konkursu MKO z języka francuskiego

Aleksandrze Irenie Kornel finalistce konkursu MKO z języka francuskiego

Alicji Wróblewskiej finalistce konkursu MKO z języka francuskiego

Barbarze Czyż finalistce konkursu MKO z języka francuskiego

Oldze Magdalenie Wiaderek finalistce  konkursu MKO z wiedzy o społeczeństwie

Kacprowi Koźlukowi finalistce konkursu MKO z wiedzy o społeczeństwie

Karolinie Helenie Tataj finalistce konkursu MKO z wiedzy o społeczeństwie

Natalia Zofia Stelmaszczyk finalistka konkursu MKO z języka niemieckiego

 

Życzymy dalszych sukcesów.

English Public Speaking Contest  (Konkurs Krasomówczy) zostaje przełożony na 21 lutego w związku z wizytą młodzieży z Francji w naszej szkole.

LOVE to hasło Konkursu Krasomówczego w języku angielskim, który odbędzie się w środę na 2 i 3 lekcji  w Auli.

Przypominamy o potwierdzeniu uczestnictwa u swoich nauczycieli języka angielskiego do poniedziałku. Z powodów organizacyjnych prosimy o wcześniejsze przedstawienie zarysu wystąpienia. 

Zapraszamy na  niespodziankę w przerwie konkursu.

Zobacz: nowy plan od 30 IV 2018

Zobacz: plan od 30 I 2018

W urządzeniach z systemem Android lub iOS plan działa w przeglądarce Puffin Web Browser.

Zobacz: plan od 29 I 2018

W urządzeniach z systemem Android lub iOS plan działa w przeglądarce Puffin Web Browser.

Informujemy, że w okresie ferii zimowych ( 15.01.-26.01.2018) sekretariat będzie czynny w godzinach 9:00-15:00

Z wielkim smutkiem informujemy, że w grudniu odeszła Grażyna Migdalska, współtwórczyni sekcji dwujęzycznych w Polsce, współautorka pierwszego programu nauczania języka francuskiego dla klasy wstępnej, autorka podręczników i metod do nauki języka francuskiego, doradca metodyczny... nasz Dobry Duch, nieoceniona Mentorka o niespożytej energii i ogromnym poczuciu humoru, której nauki i uwagi zapamiętamy na zawsze. 

W sobotni wieczór odbył się kolejny koncert promujący płytę "Żmichowska Śpiewa 4". Był to wyjątkowy koncert poświęcony pamięci Sebastiana Olko, artysty, kompozytora, właściciela studia w którym realizowaliśmy płyty Żmichowska Śpiewa 1, 2 i 3. Wzięli w nim udział niezwykle uzdolnieni wokalnie Żmichowiacy oraz dawny zespół Sebastiana z Małgorzatą Lewińską na czele. Na widowni mieliśmy okazję gościć rodzinę Sebastiana. Był to wzruszający wieczór.

zobacz zdjęcia

Zobacz plakat

Nasza Szlachetna Paczka w imponującej ilości 40 pudeł została w sobotę dostarczona do potrzebującej rodziny. Bardzo dziękujemy wszystkim nauczycielom, uczniom i rodzicom za wsparcie finansowe, rzeczowe i logistyczne tej akcji a Profesor A.Piłatowicz za koordynowanie całości. Po raz kolejny Żmichowiacy okazali wielkie serce. Brawo !!!

Anna Janaszek

Relacja z wręczenia paczki Rodzinie.
"O matko, szok..." na twarzach p.Agnieszki i p.Zbigniewa malował się wyraz niedowierzania i pewnego przerażenia. Rodzina brała już udział w programie, dlatego nie spodziewała się aż tylu darów. Tymczasem w windzie oprócz paczek zmieściła się już tylko jedna osoba. Wojtuś, początkowo zdezorientowany rozświetlił się niczym choinka gdy zobaczył wymarzoną betoniarkę – i to takich rozmiarów! Jego radość udzieliła się wszystkim i początkowe zdezorientowanie ustąpiło miejsca ekscytacji z otwarcia każdego kolejnego pudełka. Zastawa dla całej rodziny idealnie trafiła w gust p.Agnieszki a gdy zobaczyła sosjerkę ucieszyła się niczym dziecko „hi, hi!”. Nieco niepocieszony był jedynie p.Zbigniew: „i nawet nie może człowiek pomóc nosić...” Po niedawnej operacji nie może ciągle niczego dźwigać jednak przed otwieraniem i porządkowaniem prezentów nawet on nie mógł się powstrzymać.
Co chce przekazać wolontariusz?
Bardzo dziękuję za tak ogromne zaangażowanie i tak efektowne paczki. To była pierwsza rodzina jaką odwiedzałem a dzięki Państwu pozostanie z pewnością zapamiętana na zawsze! Życzę wszystkiego dobrego i tyle samo radości ile sprawili Państwo mnie i rodzinie!
Co chce powiedzieć od siebie Rodzina?
„Nie oczekiwaliśmy aż tak wiele...” "Jesteśmy zszokowani..." Rodzina nie spodziewała się, że może otrzymać pomoc w aż tak dużym zakresie, z uwzględnieniem wszystkich potrzeb jakie wskazali. Są z tego powodu niezwykle wdzięczni. "Kawał dobrej roboty!"


Chcemy się rozwijać i docierać z mądra pomocą do kolejnych rodzin. Też tego chcesz? Sprawdź co możesz zrobić! >> LINK <<

Dziękujemy! 
Zespół SZLACHETNEJ PACZKI

Z przyjemnością informujemy, że uczcennica kl. II D Milena Burdalska zdobyła I MIEJSCE w III Warszawskim Konursie Piosenki Niepodległościowej "Raduje się serce..." śpiewając piosenkę pt. "Zakwitały pąki białych róż". GRATULUJEMY :)

Uprzejmie informujemy o sukcesie następujących uczennic:

Ludmiła Żmuda z klasy 2B otrzymała Stypendium Premiera Rady Ministrów 

Małgorzata Buchman z klasy B2 otrzymała Srebrną Wenę w Konkursie Recytatorskim Śródmiejskiego Festiwalu Młodych Talentów

Serdecznie gratulujemy! smile

Z przyjemnością informujemy, że znamy zwycięzców XX Dni Literatury. W kategorii gimnazjum najwięcej nagród zdobyła klasa A2, a w kategorii liceum triumfowała klasa 1A.

Pełna lista nagrodzonych klas i poszczególnych osób znajduje się w gablocie "Uwaga Sukces!" na I piętrze.

Wszystkim nagrodzonym i wyróżnonym GRATULUJEMY :):):)

Pani profesor Ewie Rzeczkowskiej i klasie 2D dziękujemy za zaangażowanie i przeprowadzenie projektu.

zobacz zdjęcia

W dniach 30 XI - 1 XII 2017r. miały miejsce w auli naszej szkoły XX Dni Literatury - tym razem tematem wiodącym była "Belle époque".

W ciągu 2 dni żyliśmy przeszłością, przeniesliśmy się w czasie. Umożliwiły nam to dekoracje, kostiumy, wystawy, wykłady, przedstawienia, filmy i kawiarenki tematyczne.

Uczniom gimnazjum i liceum gratulujemy inwencji twórczej i bardzo udanych projektów, których efekty można zobaczyć na zdjęciach.

Zobacz zdjęcia

 

W poniedziałek 27.11.2017 klasy 2A i 1D obejrzały spektakl pt. "Żyjemy w najlepszym z możliwych światów" w Teatrze Soho. Zostaliśmy tam zaproszeni przez absolwentkę Żmichowskiej - matura 2011 - Joannę Rozkosz, która ukończyła Akademię Teatralną w Krakowie. Miło było zobaczyć Joannę w zupełnie innej roli. Szczególnie dawnej wychowawczyni.

zobacz zdjęcia

Uczestnicy projektu Żmichowska Śpiewa 4 wzięli udział w programie Kazimierza Kowalskiego "Muzyka Nocą". Program na żywo to fajna przygoda dla Żmichowiaków i promocja naszej utalentowanej młodzieży oraz szkoły na poziomie ogólnopolskim. Wokaliści oraz projektant okładek płyt Żmichowska Śpiewa 3 oraz 4 odebrali liczne gratulacje od słuchaczy z całej Polski.

Zobacz zdjęcia

W tym roku w konkursie Juvenes Translatores wzięło udział 3000 młodych ludzi z rocznika 2000  z całej Europy.  Jak twierdzą organizatorzy, dla wielu uczestników  Konkurs Tłumaczeń Pisemnych Komisji Europejskiej jest często wstępem do kariery tłumacza unijnego.

Naszą szkołę reprezentowało 5 uczennic z drugich klas  liceum, które  tłumaczyły  tekst w  języku angielskim o procesach zachodzących w Unii Europejskiej.

zobacz zdjęcia

Zobacz: program

24 listopada 2017r. nagrodzony projekt "Żmichowska Śpiewa 4" został zaprezentowany podczas Giełdy Programów i Projektów Edukacji Kulturalnej. Wielu edukatorów przyszło posłuchać jak stworzyliśmy i promujemy nasz projekt. W tej promocji brał udział uczeń gimnazjum Piotr Milencki, który zachwycił wszystkich wykonaniem a'capella jednego z utworów z płyty.

zobacz zdjęcia

Wszystkich, którzy chcieliby wziąć udział w zajęciach kółka teatralnego, którego celem jest przygotowanie premiery sztuki w języku francuskim serdecznie zapraszam na spotkanie organizacyjne w najbliższy wtorek 28.11.2017 po 8. lekcji (godz.15.40)do sali nr 107.

17 listopada odbyło się u nas w szkole trzecie spotkanie z młodzieżą z College-Lycee Raymond Leven w Holonie w Izraelu. W czasie pobytu w szkole, uczniowie mieli okazję trochę się poznać, razem zatańczyć Belgijkę, ale też porozmawiać o wspólnej trudnej pamięci. W sobotę nasi uczniowie wzięli udział w Ceremonii pod pomnikiem Bohaterów Getta. Za przygotowanie spotkania bardzo dziękujemy klasie 2L. Klasie 2C dziękujemy za bardzo sprawne prowadzenie Belgijki a klasie 2B za udział. Podziękowania należą się też głównej organizatorce spotkania prof Sylwii Sawickiej.

zobacz zdjęcia

Szanowni Państwo,
Mamy przyjemność ogłosić, że zwyciężczynią tegorocznej gry z okazji Święta Niepodległości została  klasa 1 D, która przygotowała stoisko poświęcone Witkacemu. Nagrodą - przypomnijmy - są bilety na wybrany seans w kinie "Iluzjon". Gratulujemy!!!
Przy okazji pragniemy gorąco podziękować wszystkim klasom, które wzięły udział w projekcie "Kultura Niepodległej", przybliżając nam postacie Poli Negri, Lody Halamy, Hanki Ordonówny, Marii Pawlikowskiej - Jasnorzewskiej, Juliana Tuwima, Tadeusza Boya - Żeleńskiego, Mieczysława Fogga i Eugeniusza Bodo. Bez Waszego zaangażowania, Drodzy Uczniowie, świętowanie 11 listopada w takiej formule, w jakiej to robimy od 3 lat, nie byłoby możliwe. 
Dziękujemy wszystkim nauczycielom, którzy pomogli w zorganizowaniu i przeprowadzeniu gry. Szczególne podziękowania zechcą przyjąć jurorzy: pani dyrektor Justyna Jankowska, pani prof. Mirosława Bajszczak i pan prof. Bogdan Mojkowski; pani prof. Ewie Drobek i panu prof. Sebastianowi Makarze jesteśmy wdzięczni za zdjęcia zamieszczone w Internecie.
 
Organizatorki i organizatorzy szkolnych obchodów Święta Niepodległości 
W poniedziałek 30 października klasa IIA wybrała się na cmentarz Stare Powązki, by odwiedzić grób patronki - Narcyzy Żmichowskiej  oraz założycielki szkoły -  Teodory Męczkowskiej. Pomimo bardzo niesprzyjającej pogody, udało nam się przygotować ich groby na dzień Wszystkich Świętych. Na koniec złożyliśmy wiązanki kwiatów i zapaliliśmy znicze.
 
W środę 8 listopada drużyna naszego liceum wzięła udział w konkursie debat oksfordzkich ,,Dokąd idziesz, Europo?''. W niezwykle zaciętej ćwierćfinałowej debacie, Martyna Rosłonkiewicz i  Anna Tonecka z klasy IIIA oraz Suzan Koc z ID pokonały  drużynę z XXXIII LO im. M. Kopernika  broniąc tezy: ,,Unia dwóch prędkości - najkorzystniejszy scenariusz  integracji europejskiej''. Kolejna debata - półfinałowa odbędzie się 1 grudnia. 
Ogromne gratulacje dla zwyciężczyń, gorące podziękowania dla kibiców - całej klasy ID i Alicji Sęk oraz dla pana Jgnacego Szczeniowskiego za pomoc w przygotowaniu do debaty.
 
   

Dnia 15 listopada b.r. na przerwach o godz.11:45-12:00 i 13:40-14:00 w szkolnej auli odbędą się wybory do Samorządu Szkolnego. Kandydaci mogą zgłaszać się do p. Anny Piłatowicz do końca tygodnia , tj.10.11.2017r. 

Zapraszamy do głosowania smile

Urszula Karaś

29. 11. 2017
Konkurs kierowany jest do uczniów gimnazjum i liceum bez podziału na kategorie, ma formę testu pisemnego i obejmuje zagadnienia gramatyczne i środki językowe na poziomie B2/C1 (poziom matury rozszerzonej).
Uczniowie, którzy uzyskają najwyższe wyniki otrzymają nagrody oraz w zależności od liczby punktów ocenę bardzo dobrą lub celującą z języka angielskiego z wagą 4.  Regulamin konkursu i przykładowe zadania są dostępne po zgłoszeniu swojego udziału drogą mailową na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

23.11.2017
Po kilku latach starań nasza szkoła została wylosowana do udziału w konkursie dla młodych tłumaczy, dotyczy to tylko uczniów urodzonych w  2000 r. Uczeń może dowolnie wybrać język, z którego zamierza tłumaczyć, oraz język, na który będzie tłumaczyć, spośród wszystkich języków urzędowych Unii Europejskiej.  Etap szkolny w celu wyłonienia max. 5 tłumaczy, którzy wezmą udział w Konkursie przeprowadzą nauczyciele jęz. angielskiego na swoich lekcjach między 13-15 listopada. Zgłoszenia odbywają się tylko drogą mailową na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub przez Librusa do p. Bożeny Godley do czwartku 9.11.  Więcej informacji na stronie Juvenes Translatores: ec.europa.eu/info/sites/info/files/juvenestranslatores_rules_2017_pl.pdf

Szkolny etap Olimpiady Języka Francuskiego odbędzie się w najbliższy wtorek 7 listopada o godz. 9.00 i potrwa do godz. 12.00. Zawody odbędą się w sali gimnastycznej na III. piętrze. Prosimy o przybycie na godz. 8.40. Po skończeniu pracy uczniowie wracają na lekcje.

Projekt "Żmichowska Śpiewa 4" został nagrodzony II nagrodą podczas gali Warszawskiej Nagrody Edukacji Kulturalnej.

zobacz zdjęcia

Trwają szkolne rozgrywki w siatkówkę i koszykówkę. Mecze odbywają się równolegle na długich przerwach w obu salach gimnastycznych.

Zapraszamy do kibicowania.

   

Przedstawiciele projektu "Żmichowska Śpiewa" wystąpili podczas gali Nauczyciel Roku 2017 w Zamku Królewskim już po raz drugi. Tak jak w ubiegłym roku zachwycili swoimi talentami wokalnymi najlepszych nauczycieli w Polsce oraz zaproszonych gości.

Film

Artykuł

Zdjęcia

Wszystkich uczniów zainteresowanych udziałem w Olimpiadzie Języka Angielskiego i Niemieckiego prosimy o zgłoszenie się do Ewy Drobek (sala 210) i zapisanie się na listę do 27.10.2017. Poziom obu olimpiad to C1.

 

Zobacz koła i zajęcia dodatkowe ...

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć ...

HARMONOGRAM ZDJĘĆ KLASOWYCH - 10 PAŹDZIERNIKA 2017 R.

KLASA

GODZINA

2L

8:30

B3

8:45

1E

9:10

A2

9:25

C2

9:40

2D

10:05

3A

10:20

1L

10:35

1B

11:00

3B

11:15

1C

11:30

1A

12:00

B2

12:15

2B

12:30

2C

12:55

2A

13:10

A3

13:25

1D

14:00

3L

14:15

 

13 września uczniowie uczestniczący w projekcie Żmichowska Śpiewa mieli zaszczyt otworzenia koncertem Europejskiego Kongresu Praw Dziecka i Światowej Konferencji Korczakowskiej w Muzeum Polin. Zaproszenie do występu wystosował Rzecznik Praw Dziecka, Pan Marek Michalak. Każdą z czterech już wydanych płyt reprezentował jeden uczeń.
Pierwszy krążek reprezentowała, nasza absolwentka Izabella Kurlanda. Drugi, uczennica klasy 1L, Bogumiła Bajor. Trzeci, absolwent Żmichowskiej, Filip Kucharzyk. Czwarty zaś uczeń klasy 2b, Piotr Zubek.
Występ obejrzeli najwybitniejsi Profesorowie i Edukatorzy z całego świata w tym Przewodnicząca ONZ Pani Marta Santos Pais. Gratulacje uczniom po pięknym i wzruszającym występie złożyli rzecznicy Praw Dziecka z 16 krajów oraz Pani Prezydentowa, Anna Komorowska. Cieszymy się bardzo, że mogliśmy pokazać talent naszych uczniów podczas tak znaczącego wydarzenia.

zobacz zdjęcia

Producenci i wykonawcy serdecznie zapraszają Rodziców, Dziadków oraz Absolwentów szkoły na koncert promujący płytę "Żmichowska Śpiewa 4", który odbędzie się 8.10.2017 (niedziela) o godz.16.00 w auli naszej szkoły przy ul. Kolonowej 16.

Serdecznie zapraszamy również Uczniów, Profesorów i Pracowników szkoły, którzy chcieliby spędzić z nami to popołudnie słuchając wybitnie zdolnych Żmichowiaków.

Zobacz: harmonogram

https://konkursy.mscdn.pl/

27.09.2017r. w auli naszej szkoły odbył się koncert promujący płytę "Żmichowska Śpiewa 4". Płyta ta dostała nominację do Warszawskiej Nagrody Edukacji Kulturalnej 2017. W koncercie uczestniczyli zarówno wykonawcy, którzy zaśpiewali na płycie jak i goście z poprzednich edycji w tym absolwenci. Projektem jak zawsze opiekuje się Pani Profesor Ewa Drobek. Mamy nadzieję, że uczniowie klas I, którzy stworzyli publiczność, zostali zachęceni do wzięcia udziału w castingu do kolejnej płyty.

Zobacz zdjęcia

Spotkanie z przedstawicielem Ambasady Amerykańskiej na temat programu FLEX w dn. 28.09 w Sali 404, godz. 12-12.45

Ambasada Stanów Zjednoczonych oraz American Councils for International Education zapraszają uczniów szkół średnich do udziału w Programie FLEX. Jest on finansowany przez Departament Stanu USA. Umożliwia polskim uczniom naukę w amerykańskiej szkole średniej w roku szkolnym 2018/19. O udział w programie mogą ubiegać się uczniowie klas trzecich gimnazjum oraz klas pierwszych liceum/technikum. Uczestnicy będą goszczeni przez amerykańskie rodziny, dzięki czemu lepiej poznają kulturę tego kraju. Udział w programie jest całkowicie bezpłatny.

Na spotkanie zaproszeni są uczniowie po uprzednim zgłoszeniu się przez Librusa.

15 września 2017r. podczas międzynarodowej konferencji IATEFL w Bielsku-Białej nasi uczniowie odnieśli ogólnopolski sukces w konkursie krasomówczym Public Speaking Contest. W kategorii Gimnazjum I miejsce w Polsce zajęła Helena Jeleńska. Najlepszą mowę w kategorii liceum wygłosił Jan Orliński.
Serdecznie gratulujemy sukcesu !!!
zobacz zdjęcia

Zobacz szczegóły projektu

Zobacz: plan od 25 IX 2017

W urządzeniach z systemem Android lub iOS plan działa w przeglądarce Puffin Web Browser.

Pierwsze spotkanie 21 września (czwartek), długa przerwa, sala 311. Zapraszamy przedstawicieli klas.

Informujemy, że szkolny etap Olimpiady Matematycznej Juniorów odbędzie się 28.09.2017 w godz. 09:00-10:15, w sali 7. Wszelkich informacji udziela pani A. Krzyścin.

Sekcja dwujęzyczna ZSO Nr2 w Gdyni ma zaszczyt zaprosić uczniów klas II-III gimnazjum, klas I-III liceum oraz nauczycieli do udziału w III Ogólnopolskim Frankofońskim Konkursie Fotograficznym Bleu Blanc Rouge organizowanym pod patronatem Instytutu Francuskiego w Polsce.

Temat tegorocznego konkursu brzmi „Bleu Blanc Rouge Ça Bouge”. Czekamy więc na artystyczne zdjęcia, na których pojawią się trzy charakterystyczne dla Francji kolory i ruch. Zdjęcia mają przywodzić na myśl bardzo szeroko pojętą francuską cywilizację i kulturę oraz coś niestatycznego, w ruchu. Istnieje oczywiście całkowita wolność interpretacji tematu konkursu.

Fotografie (max 5 na uczestnika) należy przesłać tylko w formie elektronicznej na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.pl
do niedzieli 22 października 2017. 

Uroczyste ogłoszenie wyników wraz z wernisażem pokonkursowej wystawy fotograficznej odbędzie się w piątek, 17 listopada 2017 roku w siedzibie Szkolnej Galerii Sztuki ZSO Nr2 w Gdyni.

Szczegółowe informacje w regulaminie (załącznik).

Zobacz: plan od 18 IX 2017

Zapraszamy uczniów do udziału w warsztatach kodowania.

http://www.giganciprogramowania.edu.pl/koduj_z_gigantami

Zobacz plakat... i zapisz się !

Zapraszam chętnych na kółko języka angielskiego, które będzie odbywało się o godz. 7.30 we czwartek w sali nr 10. Będzie to kółko przygotowujące do konkursów.

Tegoroczne  kółko języka niemieckiego będzie odbywało się w piątek na 8 lekcji (proszę czekać koło pokoju nauczycielskiego).

Na poprawy zapraszam we wtorki o 7.30 do sali nr 10.

8 września b.r. zostało podpisane porozumienie stron ukraińskiej i polskiej w sprawie utworzenia Muzeum Mikołaja Reja w Żurawinie. Jednym z pierwszych projektów twórców inicjatywy jest podarowanie tamtejszej bibliotece zbioru dzieł Mikołaja Reja. Akcja ma na celu promocję kultury polskiej w rodzinnym mieście poety oraz pomoc ośrodkom polonijnym kształcącym polską młodzież. 

Każdego kto chciałby pomóc, proszę o składanie książek do 15 września w pudełku przy wejściu do szkoły.

Olimpiada Matematyczna Juniorów już się rozpoczęła. Szczegóły: http://omj.edu.pl/o-olimpiadzie.

Zainteresowani gimnazjaliści zgłaszają się do nauczycieli matematyki.

Zobacz: treści zadań części korespondencyjnej - rozwiązania należy przesłać do dnia 16 X 2007.

Uczniowie oraz absolwenci uprawnieni do odbioru stypendiów za rok szkolny 2016/2017 proszeni są o zgłaszanie się do sekretariatu.