Logo

Wydarzenia

Dnia 16 oraz 19 listopada 2018 r. odbyły się w naszej szkole etapy szkolne dwóch olimpiad tematycznych z WOS-u. Do kolejnego etapu Olimpiady Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym przeszła uczennica klasy III L - Hanna Stacewicz, natomiast w dalszym etapie Olimpiady Wiedzy o Unii Europejskiej weźmie udział Aleksandra Duć - uczennica klasy II L.  
Gratulujemy
W październiku został rozegrany turniej „Czwórek Siatkarskich”, w którym udział wzięło siedem drużyn.
Miło było popatrzeć na zaangażowanie zawodników podczas gry. Poziom w finałach był wyrównany i wysoki. Obrona, składne akcje, ataki i bloki świadczyły o dobrze przygotowanych zespołach, a dla widowni była to "uczta dla oczu". Na wyróżnienie zasługuje zespół klasy A3 z gimnazjum. Swoją grą i postawą udowodnił, że wiek nie decyduje o umiejętnościach. Dobra gra i ambicja dała zespołowi awans i dopiero w finale zostali pokonani nieznacznie przez licealistów. Ostateczna klasyfikacja:
1 miejsce klasa 1C1
2 miejsce klasa 1B1
3 miejsce klasa 1C2
4 miejsce klasa A3

W ramach projektu "Laboratorium", który jest realizowany z Instytutem Filologii Klasycznej UW, 26 listopada w godz. 14 - 15.30 (poniedziałek) odbędzie się wykład p. Doroty Sutkowskiej pt. "Spadkobiercy i dziedzictwo łaciny w polszczyźnie".
Spotkanie odbędzie się w auli.
Zapraszam nie tylko łacinników ale również wszystkich humanistów (sensu Largo).

We wtorek 20 listopada o godz. 12-tej w auli naszej szkoły odbędzie się spotkanie z dr Katarzyną Minczykowską na temat wyjątkowej postaci - generał Elżbiety Zawackiej. Spotkanie, w trakcie którego będzie można obejrzeć film, wysłuchać wykładu, a także zadać pytania, potrwa około 1,5 godziny. 
Zapraszam serdecznie klasy pierwsze - C D E i L oraz wszystkich chętnych z klas maturalnych.

Zapraszamy na ostatni koncert promujacy płytę "Żmichowska Śpiewa 5" w Nowym Świecie Muzyki.

Dnia 9 listopada 2018 r. w ramach obchodów Święta Niepodległości uczniowie klas pierwszych i drugich liceum wzięli udział w grze edukacyjnej „Kobiety Niepodległej”.

Zaangażowanie i wszechstronne zdolności, jakim uczniowie dali wyraz, przygotowując stoiska poszczególnych postaci, zasługują na szczere uznanie i gorące podziękowania.

Zwycięzcom tegorocznej gry: klasom 2A i 2D, które w nagrodę otrzymają bilety do kina, gratulujmy wspaniałego wyniku. Jurorzy jednogłośnie uznali Wasze stoiska za najlepsze.

Na wyróżnienie zasługuje klasa 1L, która również została doceniona przez Jury maksymalną liczbą punktów za stoisko. Na uczniów tej klasy czeka specjalna nagroda – niespodzianka.

Za pomoc w zorganizowaniu obchodów dziękujemy jurorom: pani wicedyrektor Małgorzacie Gronostalskiej, pani prof. Mirosławie Bajszczak i panu prof. Bogdanowi Mojkowskiemu. Podziękowania kierujemy pod adresem wszystkich pracowników szkoły, wychowawców oraz nauczycieli, którzy wspierali uczniów podczas obchodów Święta Niepodległości.

W poniedziałek 5 listopada odbyła się gala promująca projekt "Globalne Czytanie O Globalnych Wyzwaniach" na Giełdzie Papierów Wartościowych. Uczniowie naszej szkoły zaprezentowali tam swoje talenty aktorskie i wokalne. Michalina Stefaniak, napisała scenariusz sztuki na podstawie trzeciego rozdziału książki "Baśnie i Dziwy by Świat był Sprawiedliwy". Wspaniale zagrana sztuka nad którą pracowali uczniowie klas 2A, 2L i A3 zachwyciła widownię na Giełdzie i w mediach społecznościowych. Tego dnia odbyła się również premiera autorskiej piosenki napisanej przez Zuzannę Pacułt i Zosię Zborowską. Piosenkę fenomenalnie zaśpiewali Jagoda Pietrzyk, Zuzanna Pacułt oraz Piotr Zubek. Żmichowiacy po raz kolejny pokazali się z jak najlepszej strony, promując szkołę na globalną skalę.
 

zobacz zdjęcia

W dniu 15.11.2018 r. Paulina Dudek i Łukasz Al-Darawsheh z klasy 2D reprezentowali naszą szkołę, uczestnicząc w projekcie pt. "Pensjonarki z ulicy św.Barbary", realizowanym przez XLII LO im.M.Konopnickiej.
W ramach projektu m.in. przygotowali i przedstawili prezentację dotyczącą historii naszego liceum w okresie międzywojennym.

zobacz zdjęcia

 

Z radością informujemy, że tegoroczną grę z okazji Święta Niepodległości, zatytułowaną "Kobiety Niepodległej", wygrały ex aequo klasy 2 A i 2D, uzyskując po 14 punktów.

Wręczenie nagród odbędzie się w najbliższy piątek 16 listopada.

Zwycięzcom gratujemy!!!

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za zaangażowanie.

 

 

9 listopada 2018r. świętujemy w naszej szkole 100-lecie odzyskania przez Polskę NIEPODLEGŁOŚCI oraz 100-lecie nadania kobietom w odrodzonej Polsce PRAW WYBORCZYCH.
-Dziękujemy za to Marszałkowi Józefowi Piłsudskiemu składając wiązankę kwiatów pod pomnikiem przy Belwederze
-Doceniamy i przypominamy "Kobiety Niepodległej" w grze historycznej
-Wspólnie wykonujemy pieśni patriotyczne w czasie śpiewanek
-Prezentujemy polityków zaangażowanych w odzyskanie przez Polskę niepodległości na wystawach tematycznych
-Cała szkoła tego dnia jest w biało-czerwonych barwach
CIESZYMY SIĘ, ŻE MAMY NIEPODLEGŁĄ

Zobacz zdjęcia

opis

zobacz zdjęcia

(Zdjęcia z gimnazjum w Solecznikach - Andrzej Wilk)

Olimpiada języka angielskiego dla licealistów odbędzie się 13 listopada o godzinie 9. Sala zostanie podana przez Dyrekcję szkoły w dniu poprzedzającym olimpiadę. Czas na napisanie pracy pisemnej to 60 minut.
Zachęcamy do zgłaszania się chętnych uczniów do 8 listopada do prof. Ewy Drobek w sali 210. Poziom olimpiady C1.

Drugi, z cyklu trzech wykładów prof. Tomasza Bocheńskiego, "WITKACY I RESZTA ŚWIATA", już 7 listopada o godz. 11:00 w auli szkolnej. Tym razem, "METAMORFOZY U SCHULZA".

Zapraszam klasy 3a, 3d, 2L, 2d i 3b (grupa humanistyczna)

13 października w wigilię Dnia Nauczyciela odbył się koncert przygotowany przez wszystkich uczestników Żmichowska Śpiewa pt. From Students with Love. Zagraliśmy go w gościnnych progach Akademeia High School. Koncert był również transmitowany na żywo do kilku państw Europy min. Grecji, Hiszpanii i Wielkiej Brytanii. Na scenie pojawiło się aż 16 wykonawców, koncert został nagrodzony gromkimi brawami. Superbelfrzy RP objęli koncert swoim patronatem.

zobacz zdjęcia

zobacz film

11 października uczestnicy projektu Żmichowska Śpiewa zostali zaproszeni przez szefową Biura Edukacji Joannę Gospodarczyk do uświetnienia wręczenia nagród najlepszym nauczycielom w Warszawie. Podczas uroczystości w Stołecznym Centrum Edukacji Kulturalnej uczniowie zaśpiewali hity z płyty Żmichowska Śpiewa. Nauczyciele, którzy brali udział w wydarzeniu byli zachwyceni talentami wokalnymi naszych uczniów. Szkołę reprezentowali: Ania, Natalia, Matilda i Piotrek.

zobacz zdjęcia

Uczestnicy projektu "Żmichowska Śpiewa" uświetnili galę Nauczyciel Roku już po raz trzeci. Nauczycielem Roku został nauczyciel etyki oraz filozofii Przemysław Staroń. Podczas gali rozdano również nagrody dla inicjatywy edukacyjnej roku - Orderu Uśmiechu, oraz dla przyjaciela szkoły - Jacka Ścibora. Żmichowiacy jak zwykle zachwycili swoimi talentami wokalnymi najlepszych nauczycieli w Polsce oraz zaproszonych gości. Szkołę reprezentowali: Julia, Milena, Piotrek, Ula i Bogusia.

zobacz zdjęcia

Wszystkich zainteresowanych udziałem w olimpiadzie prosimy o zgłaszanie się do prof. Ewy Drobek i wpisanie na listę w sali 210. Poziom olimpiady C1/C2.

Za nami jesienna edycja Dni Frankofonii. Rozpoczęliśmy we wrześniu spotkaniem z haitańskim pisarzem i malarzem, panem Edgarem Gousse’m, a w dniach 16-17 października Żmichowska ubrała się w kolory . Pyszną kawiarenkę klasy C3, szkolne korytarze z wystawą o naszych wymianach (nos échanges), aulę, której odbył się piękny, 5 już (!), koncert Żmichophonie odwiedzili i podziwiali, choć nie tańczyli la danse africaine: Ambasador Księstwa Luksemburga Jego Ekscelencja Conrad Bruch, Mme Fabienne Ricordel, attachée ds współpracy edukacyjnej z Ambasady Francji, dr Sébastien Ducourtioux z UW, przedstawiciele Politechniki Warszawskiej. Również drugiego dnia nie brakowało atrakcji i dobrych wrażeń. Odwiedziła nas tłumacz przysięgły p. Katarzyna Mackiewicz oraz młodzi goście ze SP nr 12 oraz SP 364 i gimnazjum (le collège) im. Konstancji Markiewicz wraz z nauczycielami. Wspólnie posłuchaliśmy koncertu Żmichophonie bis, a kawiarnia Moneta autorstwa 1L raczyła nas smakołykami na słono i słodko.

Gościom, dyrekcji, wspaniałej młodzieży i nauczycielom, którzy zorganizowali i współtworzyli to wydarzenie należą się ogromne wyrazy wdzięczności. UN GRAND MERCI!

Zapraszamy za rok, wiosną lub jesienią, bo piękne Dni Frankofonii mogą odbywać się Żmichowskiej bez względu na porę roku.

Zapraszamy do wzięcia udziału w drugiej edycji konkursu "Jaka praca się opłaca?"

Konkurs | Plakat | Regulamin | Oświadczenie uczestnika konkursu

 

15 października odbyło się ślubowanie klas pierwszych. Uroczystość prowadziły uczennice klasy 1L. Po części artystycznej uczniowie otrzymali szkolne tarcze z wizerunkiem Narcyzy Żmichowskiej.

niebawem zdjęcia

W dniach 29.09-07.10 klasy 2L i 2C uczestniczyły w wymianie z Belgią pod opieką prof. Agnieszki Czerniakiewicz oraz prof. Macieja Kopcia. Najpierw wybraliśmy się do Brukseli, gdzie zwiedziliśmy słynne Atomium,  park Mini-Europa, Muzeum Sztuk Pięknych oraz Muzeum Magritte’a. Zobaczyliśmy także Grand-Place de Bruxelles i symbol stolicy – figurkę Manneken pis. Po drodze nie zabrakło pysznych belgijskich frytek i gofrów.

Oprócz tego zobaczyliśmy Liège i byliśmy gośćmi w Collège du Sartay. Spędziliśmy ponadto wiele czasu z naszymi korespondentami i ich rodzinami. W dalszej części wyjazdu mieliśmy również okazję zwiedzić Namur oraz Brugię.

Podczas całego wyjazdu zarówno uczniom, jak i nauczycielom, dopisywały świetne humory. Z pewnością pozostaną nam z niego cudowne wspomnienia.

Zobacz zdjęcia:

Dnia 19.10.2018 w piątek o godz 13.40 (długa przerwa) w sali 311 odbędzie się drugie spotkanie w sprawie Dni Literatury. Prosimy o przynajmniej dwóch przedstawicieli z każdej klasy.

Frankofonia Jesienna 2018 - zobacz plan ...

Zobacz plan zajęć pozalekcyjnych...

Zobacz program

Zobacz plan lekcji (I semestr)

Zobacz plan lekcji (II semestr)

Zobacz plan lekcji (II semestr) od 18.02.2019

W dniach 11-14 09 klasa A3 pod opieką prof. Ewy Drobek i prof. Agnieszki Czerniakiewicz odwiedziła Berlin. Zobaczyliśmy piękne wielokulturowe miasto, powtórzyliśmy wiedzę z historii, mieliśmy również czas na odpoczynek w Tropikalnej Wyspie.

zobacz zdjęcia

Od 18 do 20 września 2018r. młodzież z klas artystycznych: 3a, 2a, 2d uczestniczyła w planie zdjęciowym filmu pt.: "Piłsudski" jako statyści. Mimo ciężkiej pracy było to ciekawe doświadczenie, a stroje z epoki przeniosły nas na początek XX wieku. Efekty tej pracy będzie można obejrzeć za rok, kiedy film wejdzie na ekrany.

zobacz regulamin

24 września (poniedziałek) odbędzie się kiermasz ciast i rzemiosła artystycznego. Zapraszamy na parter i drugie piętro.

18 września 2018 roku odbył się koncert poromujący piątą płytę projektu "Żmichowska Śpiewa". Płyta została dedykowana zmarłej w ubiegłym roku uczennicy Amelce Józefowicz. Ze wzruszeniem powitaliśmy jej Rodziców oraz Dziadków na widowni. Młodzi Żmichowiacy oraz goście z poprzednich edycji jak zawsze zachwycili publiczność swoimi talentami wokalnymi.

Zapraszamy na nasze koncerty.

Zobacz zdjęcia

Zobacz filmy: |1|  |2|  |3|  |4|  |5|  |6| |7|  |8|

Zapraszamy Uczniów i Absolwentów po odbiór stypendiów naukowych i sportowych za 2 półrocze ubiegłego roku szkolnego.

Sekretariat 

Zapraszamy na zebranie w sprawie Dni Literatury w najbliższy piątek w sali 311 na długiej przerwie.

Koło języka angielskiego dla gimnazjalistów przygotowujące do konkursów będzie odbywało się w piątki przed lekcjami (o godz. 7.25).
W piątki na 7 lekcji będą się odbywały konsultacje dla licealistów.
Koło języka niemieckiego (poziom do ustalenia) będzie się odbywało we środy przed lekcjami.
Proszę czekać koło pokoju nauczycielskiego.

Zobacz plan lekcji

IV OGÓLNOPOLSKI FRANKOFOŃSKI KONKURS FOTOGRAFICZNY
BLEU BLANC ROUGE 2018

Sekcja dwujęzyczna ZSO Nr2 w Gdyni ma zaszczyt zaprosić uczniów klas 4-6 szkół podstawowych, klas 7-8 oraz 3 gimnazjum, a także klas I-IV szkół ponadgimnazjalnych do udziału w IV Ogólnopolskim Frankofońskim Konkursie Fotograficznym  Bleu Blanc Rouge 2018 organizowanym pod patronatem Instytutu Francuskiego w Polsce.

Temat tegorocznego konkursu brzmi „La beauté est dans la rue”, czyli jedno z haseł maja 68 roku. Czekamy więc na artystyczne zdjęcia, na których pojawią się trzy charakterystyczne dla Francji kolory oraz tematowe piękno, które wyszło na ulicę, jest na ulicy czy też ukrywa się gdzieś w ulicznych zakamarkach. Zdjęcia mają przywodzić na myśl bardzo szeroko pojętą francuską cywilizację i kulturę oraz coś związanego z podanym hasłem. Istnieje oczywiście całkowita wolność interpretacji tematu konkursu.

Fotografie (max 5 na uczestnika) należy przesłać tylko w formie elektronicznej na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. do niedzieli 28 października 2018.

Uroczyste ogłoszenie wyników wraz z wernisażem pokonkursowej wystawy fotograficznej odbędzie się w piątek, 23 listopada 2018 roku w siedzibie Szkolnej Galerii Sztuki ZSO Nr2 w Gdyni.

Szczegółowe informacje w regulaminie.

Zobacz: regulamin

Organizatorzy : Sławek Tyborski i Joanna Żakowska

W dniach 6-7.09.2018r. na parterze przy auli szkolnej odbędzie się kiermasz używanych podręczników.

Uprzejmie przypominamy, że w dniu 5 września b.r. odbędą się obowiązkowe spotkania dla Rodziców.

 

 

Spotkanie rodziców klas A3, B3, C3 z Wicedyrektorką szkoły - godz.17:00

Spotkanie rodziców klas maturalnych z Dyrektorką szkoły - godz.17:45

Zebrania wychowawców z rodzicami - godz.18:00

Zebranie wychowawców z rodzicami klas maturalnych - godz.18:30

Wybory do Rady Rodziców - godz.19:00

Spotykamy się:

"Ziemia" - środa 5 IX, po 7 lekcji, sala 113

"Gra" - czwartek, 6 IX, po 6 lekcji, sala 113

4.09.2017 -  wtorek o godz. 8.00 Msza Święta w kościele Najświętszego Zbawiciela. Lekcje rozpoczynają się o 9:10.

Informacje ogólne

Zobacz plan lekcji

Rozpoczęcie roku szkolnego 2018/19

Godz.9:00 - klasy licealne 1A,1B, 1C,1D, 1E,1L – w auli

Godz.9:30 - klasy licealne drugie i trzecie – w salach lekcyjnych z wychowawcami

Godz.10:15 - klasy trzecie gimnazjalne z wychowawcami w auli

 

Po uroczystym rozpoczęciu roku przeprowadzone zostaną testy poziomujące                                       z j. angielskiego i j. francuskiego  dla klas pierwszych LO.

Podręczniki do w/w przedmiotów zostaną podane we wrześniu

Ze smutkiem zawiadamiamy,
że w dniu 25 lipca 2018 roku zmarła Pani  Elżbieta Ciszek,wieloletnia nauczycielka chemii w naszej szkole.

Łączymy się w żalu z bliskimi zmarłej oraz składamy wyrazy głębokiego współczucia.

Informujemy, że Inspektorem Danych Osobowych w XV Liceum Ogólnokształcącym z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Narcyzy Żmichowskiej jest p. Wojciech Dłubak.

Adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Komisja Rekrutacyjna przyjmuje dokumenty:

6 - 11 lipca  w godz. 9:00-16:00

12 lipca w godz.9:00-10:00

Informujemy, że w okresie wakacji sekretariat szkoły pracuje w godzinach 9:00-15:00.

Od dnia 6 lipca od godz.12:00 do 12 lipca do godz.10:00 Kandydaci potwierdzają wolę podjęcia nauki w szkole poprzez złożenie następujących dokumentów: 

1. oryginał świadectwa ukończenia gimnazjum

2. oryginał zaświadczenia o wynikach egzaminu gimnazjalnego

3. oświadczenie woli (dostępne w zakładce Rekrutacja)

4. kwestionariusz osobowy (dostępny w zakładce Rekrutacja)

5. kartę zdrowia

6. 2 fotografie 

Odbiór świadectw maturalnych - 3 lipca w godz.10-15 - sala nr 10.

W pozostałe dni w godzinach 9:30-14:30 - sekretariat 

Zdrowie to element warunkujący nasz byt, realizowanie planów życiowych, towarzyskich, zawodowych i społecznych. Pomaga nam w podejmowaniu nowych wyzwań starając się dopasować do otaczających nas zmian i warunków.

14 czerwca uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w realizacji projektu wych - fizycznego

Zdrowy Żmichowiak- 2018”.

W tym dniu odbyły się warsztaty rekreacyjno-sportowo-taneczne, konkursy, prelekcje, wystawy i projekcje filmowe

Zainteresowania zdrowym stylem życia ukazały formy plastyczne wykonane przez uczniów, pt. „Moja pasja sportowa”. W promowanie sportu zaangażowali się nauczyciele poprzez uczestnictwo w konkursie „Kto jest kto?”.

Klasa C2 zorganizowała kawiarenkę ze zdrową żywnością.

W ramach projektu odbył się spływ kajakowy.

Zakończeniem była Gala Sportu, na której wyróżniono i nagrodzono uczniów, zwycięzców zawodów sportowych.

Wszystkim osobom biorącym udział w organizacji i realizacji "Dnia Zdrowego Żmichowiaka” serdecznie dziękujemy.

Szczególne podziękowania za wsparcie moralne i finansowe kierujemy pod adresem Rady Rodziców.

EGZAMINY POPRAWKOWE SIERPNIEŃ 2018 r.

 

 

DATA EGZAMINU

PRZEDMIOT

LICZBA ZDAJĄCYCH

KLASA

28.08.2018

godz.9:00

 

 

MATEMATYKA

10

1A, 1B, 1D, 1E

J.POLSKI

2

2C, 2L

CHEMIA

2

2C

 

29.08.2018

godz.9:00

 

 

 

 

J.FRANCUSKI

 

 

 

 

1

 

 

 

 

1C

BIOLOGIA

1

2C

MATEMATYKA

10

2B, 2C, 2D

Piątek - 22 czerwca - zakończenie roku szkolnego.

Dla uczniów Gimnazjum - spotkanie w auli o 8:30; po zakończeniu części oficjalnej - spotkania z wychowawcami w salach: A2 - s. 211, B2 - s. 5, C2 - s. 207, A3 - s. 208, B3 - s. 113, C3 - s. 319.

Dla uczniów klas drugich LO - spotkania z wychowawcami o 9:00 w salach: 2A, - s. 206, 2B - s. 12, 2C - s. 103, 2D - s. 311, 2L - s. 102.

Dla uczniów klas pierwszych LO - spotkanie w auli o 11:00; po zakończeniu części oficjalnej - spotkania z wychowawcami w salach: 1A - s. 109; 1B - s. 103, 1C - s. 203, 1D - s. 110, 1E - s. 202, 1L - s. 312.

Życzymy wszystkim udanego wypoczynku; WSPANIAŁYCH I BEZPIECZNYCH WAKACJI!

W dniach 18-19 czerwca 2018 r. odbył się w auli naszej szkoły XI Przegląd Piosenek Jacka Kaczmarskiego, tym razem pod hasłem "Pochwała przezorności". W trzech koncertach zaprezentowało się 16 wykonawców, tak z gimnazjum jak i z liceum.

W tym roku konferansjerkę przygotowały 4 uczennice z klasy 1A, zaś gościnnie prowadziły koncerty 2 nasze tegoroczne absolwentki.

Na finał wszyscy uczestnicy zaśpiewali "Arkę". Koncertom towarzyszyła wystawa oraz kawiarenka. Dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym w ten projekt. Dostaliście od słuchaczy najwyższe noty.

W związku z tym, że koncerty piosenek Kaczmarskiego zawsze zapowiadają koniec roku szkolnego, życzymy wszystkim miłych wakacji.

zobacz zdjęcia

zobacz filmy:  1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15

koncert całość:  1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 |

Uczniowie naszego gimnazjum wygrali ogólnopolski konkurs ,,Projekt z ZUS na najlepsze prace promujące ideę ubezpieczeń społecznych. Maksym Berger, Jan Jurkiewicz, Kacper Koźluk oraz Michał Muszyński z klasy A3  zdobyli pierwszą nagrodę w kategorii film. Gratulujemy !

Redakcja Magazynu Żet zajęła III miejsce w konkursie dziennikarskim im. W. Słodkowskiego na najlepszą gazetę szkolną. Konkurs organizowany był przez Wyższą Szkołę Humanistyczno-Ekonomiczną w Łodzi. W imieniu redakcji nagrody na uroczystej gali odebrały Sandra Białousz z klasy Il - redaktorka naczelna oraz Jadwiga Mik -  wice-naczelna. Gratulujemy wszystkim, którzy przyczynili się do  sukcesu Magazynu Żet.

Zapraszamy wszystkich uczniów i nauczycieli na Mszę Świętą na zakończenie Roku Szkolnego w czwartek 21.06 o godz. 8.00.

Po Mszy Św. wracamy na 2 lekcję do szkoły.

Uwaga! Ważna wiadomość dla kandydatów do klas dwujęzycznych w naszej Szkole!

We środę  20 czerwca- odbędzie się II termin sprawdzianu kompetencji językowych z języka francuskiego dla kandydatów z innych szkół do klas dwujęzycznych.

Egzamin rozpoczyna się o godzinie 11:00, a kończy - o godzinie 12:30. Wszyscy kandydaci są zobowiązani do stawienia się najpóźniej o 10:30 z legitymacją szkolną celem zarejestrowania się.

Zapraszamy nauczycieli i uczniów na koncert piosenek Jacka Kaczmarskiego "Pochwała przezorności" w dniu 19 czerwca.

Pierwszy koncert o godzinie 10.00

Drugi koncert o godzinie 12.00

zobacz zdjęcia z próby ...

Zaproszenie na koncert... kliknij tu ...

W sobotę 9 czerwca rozpoczęliśmy oficjalnie promocję medialną płyty Żmichowska Śpiewa 5 w radiu RDC. W programie na żywo uczestniczyły wokalistki, które zaśpiewały na piątym krążku Ania Pentz oraz Rozalia Podolska oraz opiekunka projektu, Ewa Drobek. Rozmawialiśmy o produkcji płyty oraz planach koncertowych. Dla obu uczennic był to pierwszy występ w radiu  w programie na żywo oraz premiera piosenek zaśpiewanych na płycie, które usłyszeli słuchacze. Już w najbliższy piątek zapraszamy na pierwszy koncert promujący nową płytę. Koncert odbędzie się 15 czerwca w Nowym Świecie Muzyki o godzinie 19 przy ul. Nowy świat 63.

zobacz zdjęcia

9 czerwca w Zamku Królewskim odbyła się Gala Nauczyciel Roku Języka Angielskiego, którą uświetnili swoim występem przedstawiciele projektu Żmichowska Śpiewa. Tym razem szkołę reprezentowali Natalia Kucharska z klasy 2b oraz Izabella Kurlanda, absolwentka szkoły. Pięknych interpretacji piosenek w języku angielskim wysłuchali najlepsi nauczyciele języka angielskiego oraz przedstawiciele ambasady brytyjskiej.

zobacz zdjęcia

Serdecznie zapraszamy Rodziców i Przyjaciół naszej szkoły na koncert w ramach XI Festiwalu Piosenek Jacka Kaczmarskiego, który odbędzie się w najbliższy poniedziałek 18 czerwca 2018r. o godz. 18.00 w auli.

Wykonawcy i organizatorzy

 

Żmichowiaku 14 czerwca

wstań z łóżeczka, idź do szkoły, czeka Cię tam dzień wesoły,

Załóż trampki, narzuć bluzę i włącz energiczną muzę,

Zapraszamy na spotkania, warsztaty ruchowe, wystawy i Galę Sportu.

 

Dokładny plan zajęć oraz lista laureatów zostanie wywieszona

12.06.w gablocie na I piętrze.

Nie zapomnijcie o strojach gimnastycznych!!!

 

nauczyciele w-f

 

KLAUZULA INFORMACYJNA O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH W XV LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCYM Z ODDZIAŁAMI DWUJĘZYCZNYMI IM. N. ŻMICHOWSKIEJ

czytaj więcej...

Kochani!

Przypominam, że w tym tygodniu odbędzie się w naszej szkole egzamin DELF A2 i B1.

Egzaminy ustne będą się odbywać w najbliższą środę i piątek w salach 317, 319, 402 i 404 zgodnie z harmonogramem zamieszczonym na ścianie obok pokoju nauczycielskiego – bardzo proszę, abyście pilnie się z nim zapoznali. W tych dniach macie wszystkie lekcje według planu i wychodzicie tylko na egzamin (razem z przygotowaniem wszystko potrwa ok. 30 minut). Proszę, abyście byli przed salą 319 najpóźniej na 5 minut przed wyznaczonym czasem préparation (pierwsza kolumna w tabeli za Waszym nazwiskiem). Miejcie ze sobą długopis i dokument ze zdjęciem.

Egzamin pisemny odbędzie się w sobotę, 9 czerwca w godzinach 9:00 – 11:00. Proszę, abyście byli przed aulą najpóźniej o 8:40, z długopisem (nie musi być czarny) i dokumentem ze zdjęciem.

Bonne chance!

  

 

Śpieszmy się kochać ludzi,

tak szybko odchodzą ...

/ks. Jan Twardowski/

 

 

Z głębokim smutkiem zawiadamiamy, że zmarła nasza uczennica

Amelka Józefowicz.

Łączymy się w bólu z Rodziną i Przyjaciółmi Amelki.

Dyrektor, Rada Pedagogiczna i Pracownicy Szkoły.

W dniu dzisiejszym tj. 30.05.2018 r. o godz. 20.20 w radiu RDC będziemy rozmawiać o Festiwalu Piosenek Jacka Kaczmarskiego.

Zachęcamy do słuchania.

Uwaga! Ważna wiadomość dla uczniów klas trzecich naszego Gimnazjum i kandydatów do klas dwujęzycznych w naszej Szkole!

We Wtorek -29 maja- odbędzie się sprawdzian kompetencji językowych z języka francuskiego dla uczniów klas: A3, B3 i C3 oraz kandydatów z innych szkół do klas dwujęzycznych.

Egzamin rozpoczyna się o godzinie 11:00, a kończy - o godzinie 12:30. Wszyscy kandydaci spoza szkoły są zobowiązani do stawienia się najpóźniej o 10:30 z legitymacją szkolną celem zarejestrowania się, po czym zostaną rozprowadzeni do właściwych sal.

Z wielką satysfakcją informuję, że nasza szkoła nawiązała współpracę z Instytutem Filologii Klasycznej Uniwersytetu Warszawskiego w ramach projektu edukacyjnego "Laboratorium".

Celem projektu jest pokazanie uczniom "interdyscyplinarności"  łaciny w dziedzinach, które nie są stricte filologią klasyczną, np.w historii, muzyce, filozofii, w językach nowożytnych, a w szczególności wpływu na język polski. To działanie ma również uświadomić  uczniom fakt, że j.łaciński jest językiem niezbędnym we wszystkich dziedzinach humanistycznych, których zgłębianie bez znajomości łaciny jest trudne lub wręcz niemożliwe.

Do uczestnictwa w projekcie zapraszam nie tylko grupy łacińskie, ale również klasy z rozszerzoną edukacją j.polskiego i historii. 

Współpraca rozpocznie się od października roku szkolnego 2018/19.

Serdecznie zapraszam

Mirosław Słomczewski

Dnia 17.05.18 r. uczennice naszej szkoły wzięły udział w uroczystości wręczenia dyplomów laureatom konkursów przedmiotowych, która odbyła się w Wyższej Szkole Menadżerskiej przy ul. Kawęczyńskiej 36. Przedstawiono wyniki tegorocznych konkursów kuratoryjnych, a po uroczystości wszystkich gości zaproszono na słodki poczęstunek. 

Julia Pyc (A3)

   

Szanowni Państwo!

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w m. st. Warszawie,  Oddział Promocji Zdrowia, w związku ze zbliżającym się Tygodniem Świadomości Czerniaka obchodzonym w terminie od 17 do 23 maja, przesyła w załączeniu ulotkę dla uczniów, nauczycieli i  rodziców.

Głównym celem wydarzenia jest zachęcenie społeczeństwa do regularnego badania skóry oraz uświadomienie, jak ważna jest profilaktyka tego nowotworu. W wielu krajach poziom zachorowań na czerniaka ustabilizował się, jednak w Polsce liczba chorych nadal rośnie. Coraz częściej zachorowań przybywa także wśród dzieci i osób młodych. Wiedza o szkodliwości promieniowania UV przyjmuje się opornie. Tymczasem opalanie wcale nie jest zdrowe, a poparzenie słoneczne nie musi wiązać się z powstawaniem pęcherzy – niebezpieczeństwo pojawia się już przy zaczerwienionej skórze. Lepiej unikać słońca
w godzinach od 11.00 do 16.00 i  stosować kosmetyki z jak najsilniejszymi filtrami.

Z poważaniem,


Kierownik Oddziału Promocji Zdrowia
W zastępstwie
Mariola Garbacz  Koordynator Beata Janisz

zobacz ulotkę

Właśnie mija drugi dzień naszego pobytu w Bretanii. Wczorajsze przedpołudnie spędziliśmy w szkole - Collège Edouard Queau z Ploudalmezeau. Były lekcje biologii, chemii, języka angielskiego i francuskiego, mieliśmy okazję zwiedzić bibliotekę, a w przerwie jedliśmy pyszne bretońskie naleśniki - przygotowane specjalnie dla nas. Dziękujemy! Po południu uczniowie mieli zajęcia sportowe: kajaki i paddle.

 
 
 
 
 
 
 
Dzisiaj spędziliśmy, razem z nauczycielkami i uczniami francuskimi, cały dzień na wyspie Ile de Batz. 
 
Pozdrawiamy :-)

 

 1. Regulamin Konkursu
 1. Zgoda na udział w Konkursie
 1. Informacja o Konkursie
 1. Plakat
 1. Nagrody

 

zobacz terminy spotkań

Gorąco zapraszamy licealistki i licealistów, jak również tegorocznych maturzystów, do udziału w szczęśliwym dla nas Konkursie Piosenki Frankofońskiej w LO im. T. Czackiego. Zapisy do 3 czerwca on-line (link) i u p. Magdaleny Węgrzeckiej-Krawczyk. 

zobacz nowy plan lekcji

W dniu 9 kwietnia w siedzibie Wydziału Zarządzania UW prof. dr hab. Alojzy Z. Nowak i dyr Joanna Chrapkowska podpisali umowę o współpracy, w myśl której uczniowie naszej Szkoły, od przyszłego roku szkolnego, będą uczestniczyli w wykładach, projektach i warsztatach organizowanych dla nich na Wydziale Zarządzania w ramach specjalnego programu. 

HARMONOGTRAM ZAKOŃCZENIA ROKU SZKOLNEGO MATURZYSTÓW- 27.04.2018r.

 

Podpis w Księdze Absolwenta i wydawanie dokumentów:

 

Godz.14:00  klasa 3A

Godz.14:15  klasa 3B

Godz.14:30  klasa 3C

Godz.14:45  klasa 3L

Godz.15:00  uroczyste zakończenie- aula szkolna

IV DZIEŃ KULTURY ŻYDOWSKIEJ W „ŻMICHOWSKIEJ”, 25 KWIETNIA 2018

 

kiedy

co

dla kogo

gdzie

8:15-9:00

Cykl życia żydowskiego

Dorota Wodnicka

A3, B3, C3

 

aula

 

 

 

 

10:05-10:50

Kultura żydowska

Michał Szyszkowski kl. II D

 

Warszawa żydowska

Aleksandra Przeździecka Muzeum Polin

 

Warsztaty na temat kultury żydowskiej

IIA, IID, IIL

 

 

IC

 

 

 

I E

aula

 

 

s. 109

 

 

 

s. 206

11:00-11:45

 

Piosenki w jidisz

Bella Szwarcman-Czarnota

 

Warsztaty na temat kultury żydowskiej

 

A2, B2

 

 

I B

aula

 

 

s. 206

12:00-12:45

Współczesny Izrael

Mateusz Pigoń

Ambasada Izraela

IA, ID, IC, IE

aula

12:55-13:40

Współczesny Izrael

Mateusz Pigoń

Ambasada Izraela

I B, IIB, IIC, IID

aula

14:00-14:45

Chasydzi, cz. 1

Karol Beker

IIA, IID, IIL

aula

14:50-15:35

Chasydzi, cz. 2

Karol Beker

IIA, IID, IIL

aula

 

 • wolontariat w muzeum Polin, akcja Żonkile: Ola Wrzosek IC, Zosia Pędzich IL, Wiktoria Karczewska IC
 • wystawa: „Przybyli, odeszli… są”: Żydzi polscy (ŻIH) - parter
 • wystawa „Emigranci marcowi” - I piętro
 • wystawa poświęcona poezji Ewy Herbst, emigrantki marcowej - tablica przy bibliotece
 • kawiarenka - s. 10 (II D, II L )

Już 27.04.2018r. nasi maturzyści pożegnaja się ze Żmichowską.

Pozostają wspomnienia - na przykład te ze studniówki...

Uczennica klasy 3A Ewa Mazgajska została laureatką XLVIII Olimpiady Literatury i Języka Polskiego.

Serdeczne gratulacje smile

W poniedziałek 16 kwietnia już po raz kolejny w naszej szkole, odbędzie się akcja honorowego krwiodawstwa. Wszystkie pełnoletnie osoby zapraszamy do podzielenia się tym bezcennym darem.

Zapraszamy do udziału w projekcie „Zapracuj Smartfonem”

zobacz plakat

W ramach projektu dowiecie się jak wykorzystać swojego smartfona do ciekawych, kreatywnych działań. Dowiecie się czy można zarobić telefonem, oraz o co chodzi z tą komunikacją w social mediach - jak promować wydarzenia, jak budować swój wizerunek w internecie, jakim językiem się posługiwać, jakie materiały graficzne warto wrzucać i skąd je brać.

W ramach projektu odbędą się :

 • warsztaty ze specjalistą od aplikacji mobilnych, gdzie będziecie mogli poznać bezpłatne aplikacje służące do obróbki graficznej czy montażu video;
 • warsztat ze specjalistą od prawa autorskiego oraz licencji cc, żeby wiedzieć co wrzucać do internetu ,a co legalnie pobierać i wykorzystywać;
 • spotkanie z pracownikiem Facebooka, który opowie o o portalu i zasadach jego działania;
 • spotkania z pracownikami dużych instytucji kultury, którzy podzielą się swoimi doświadczeniami z pracy na stanowisku Specjalisty ds Komunikacji w Social Mediach i co to właściwie za zawód;

 

A na koniec sami wykonacie relację online z wydarzenia jednej z warszawskich instytucji kultury - przetestujecie w praktyce zdobytą wiedzę.

Projekt trwać będzie od kwietnia do czerwca 2018 roku.

Żeby wziąć udział nie musicie mieć żadnych umiejętności, czy wiedzy. Wystarczy, że macie smartfona i ciekawi Was świat social mediów.

Terminy zajęć do uzgodnienia.

Zgłoszenia wysyłajcie na maila: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. do 4 kwietnia 2018! Wystarczy napisać zgłaszam się do projektu Zapracuj Smartfonem oraz swoje imię i nazwisko.

 

W wypadku zbyt dużej ilości chętnych, odbędzie się dodatkowa rekrutacja.

 

Projekt innowacyjny “Zapracuj Smartfonem” realizowany jest w ramach projektu  grantowego „TransferHUB – generowanie, wsparcie grantowe i inkubacja innowacji społecznych. Przejście z systemu edukacji do aktywności zawodowej”, 

www.transferhub.pl

 

Kilka testów powtórzeniowych przed egzaminem gimnazjalnym z matematyki. Uwaga: to są testy wielokrotnego wyboru, należy zaznaczyć wszystkie poprawne odpowiedzi.

Powodzenia!

Trójka uczniów Żmichowskiej: Róża Pietraszko z kl. 2C, Julia Pośnik i Krzysztof Giziewicz z kl 2A brała udział w Międzynarodowym Projekcie Teatralno-Historycznym finansowanym przez Unię Europejską. Dwa tygodnie temu uczestniczyli w pierwszym etapie tego projektu w Nicei. Nawiązali międzynarodowe kontakty i pracowali nad przedstawieniem teatralnym, intensywnie pracując nad językiem angielskim i francuskim.
Osobą kierującą i odpowiedzialną za projekt jest prof. Ewa Drobek.

zobacz zdjęcia

W dniach 19-24 III mieliśmy gości z Collège Edouard Queau z Ploudalmezeau.

PIERWSZY DZIEŃ

W niedzielę witaliśmy ich na lotnisku, na poniedziałek uczniowie z klasy B3 przygotowali dla nich opowieść o historii Polski, zabytkach Warszawy oraz dużo gier i zagadek. Wyszło REWELACYJNIE!

Po wspólnym posiłku (PIZZA) cała grupa uczestniczyła w zajęciach na Trampolinach. Dalsze atrakcje odbywały się już w mniejszych grupach.

Dziękujemy p.Dyrektor Joannie Chrapkowskiej za przywitanie gości, a Jankowi i Antkowi z Ic za pomoc przy nagłośnieniu.

zobacz zdjęcia ...

Informujemy, że Konrad Wysocki, uczeń klasy 3A został finalistą Olimpiady Wiedzy o Prawach Człowieka w Świecie Współczesnym.

 

Serdecznie gratulujemy smile

Informujemy, że Szymon Gontarczyk, uczeń klasy 3L został laureatem XXXVI Olimpiady Języka Łacińskiego. 

 

Serdecznie gratulujemy smile

Mamy ogromny zaszczyt poinformować, że uczennice naszej szkoły odniosły sukces na etapie centralnym tegorocznej XLI edycji Olimpiady Języka Francuskiego:
 
Wiktoria Prądzyńska, 2C : laureatka
Aleksandra Matynia, 1L: laureatka
Natalia Ogórek, 2L: finalistka
 
Serdecznie gratulujemy życzymy dalszych sukcesów!

 Dnia 12 marca, w ramach obchodów Dni Frankofonii, uczniowie naszej szkoły gościli w Żyrardowie.
Zostaliśmy zaproszeni do udziału w Koncercie Piosenki Francuskiej.

Po przyjeździe do Żyrardowa najpierw zwiedziliśmy miasto potem, w Centrum Kultury, odbyła się degustacja dań kuchni francuskiej.

Następnie, w uroczystym koncercie wzięli udział uczniowie z sześciu żyrardowskich szkół, w których nauczany jest język francuski oraz piętnaścioro rozśpiewanych uczniów z klas A2, B2, C2 naszej szkoły.

Zobaczcie sami...

zobacz szczegóły...

Dyrekcji, Nauczycielom, Rodzicom, Administracji  oraz uczennicom i uczniom, dziękujemy za udział i zaangażowanie w tegoroczną Szkołę Radości. Zapraszamy do tworzenia nowej edycji projektu:  ŻMICHOWSKA SZKOŁA RADOŚCI  2019 "POKÓJ "

Próbna matura z matematyki - czwartek 8 marca, godzina 11:00, sala 317 (IIIc), sala 319 (IIIb).

Informujemy, że w sekretariacie szkolnym są wypłacane stypendia za I półrocze. Po odbiór należy zgłosić się z legitymacją szkolną.

UWAGA MATURZYŚCI Z KLAS 3C i 3L!
Przypominam, że w najbliższą SOBOTĘ, 3 marca, odbędzie się CZĘŚĆ PISEMNA EGZAMINU DELF B2.

Proszę, abyście stawili się w komplecie przed AULĄ O GODZINIE 8:30.

Egzamin zacznie się punktualnie o godzinie 9:00 i będzie trwał do 11:30 (2h30). Egzamin zaczyna się od odsłuchu (po godz. 9:00 nikt nie zostanie już wpuszczony do sali!)

Zabierzcie ze sobą:
- dokument ze zdjęciem (dowód osobisty lub paszport)
- przybory do pisania
- dobry humor

Przypominam również o całkowitym zakazie wnoszenia do sali egzaminacyjnej telefonów komórkowych.

Bonne chance!

Z ogromną satysfakcją witam w naszej muzycznej rodzinie finalistów kastingu Żmichowska Śpiewa 5. Jednocześnie bardzo dziękuję za wszystkie nadesłane żgłoszenia. W tym roku było ich aż 48. Jak zawsze decyzja była bardzo trudna. Udało się jednak znaleźć kompromis i oto finałowa dziesiątka:

1. Julia Bielińska

2. Natalia Kucharska

3. Bogumiła Bajor

4. Julia Nawrocka

5. Piotr Milencki

6. Matilda Einchorn

7. Rozalia Podolska

8. Agnieszka Pakoca

9. Maria Chmielewska

10. Anna Pentz

Wielkie gratulacje ! Etap studyjny projektu rozpoczynamy w połowie marca.

W środę 21 lutego w ramach  Dnia Nauk Scisłych gościliśmy uczniów i wychowawców trzech klas siódmych ze Szkoły Podstawowej nr 12 im. Powstańców Śląskich w Warszawie. Przez dwie godziny zegarowe uczniowie dwujęzycznej klasy 1C o profilu matematyczno-przyrodniczym z dużym zaangażowaniem prowadzili warsztaty z biologii, chemii oraz fizyki, a także oprowadzali gości po wystawie "Kobiety w nauce".

Opiekunowie warsztatów - M. Szczucka, M. Zaboklicka, M. Kopeć i M. Należyty

Zobacz program...

Serdecznie gratulujemy:

Aleksandrze Winiarskiej laureatce konkursu MKO z języka francuskiego

Mariannie Faustynie Sendzie laureatce konkursu MKO z języka francuskiego

Dominice Grużewskiej finalistce konkursu MKO z języka francuskiego

Joannie Elżbiecie Michałowskiej finalistce konkursu MKO z języka francuskiego

Julii Sophii Le Bihan finalistce konkursu MKO z języka francuskiego

Aleksandrze Irenie Kornel finalistce konkursu MKO z języka francuskiego

Alicji Wróblewskiej finalistce konkursu MKO z języka francuskiego

Barbarze Czyż finalistce konkursu MKO z języka francuskiego

Oldze Magdalenie Wiaderek finalistce  konkursu MKO z wiedzy o społeczeństwie

Kacprowi Koźlukowi finalistce konkursu MKO z wiedzy o społeczeństwie

Karolinie Helenie Tataj finalistce konkursu MKO z wiedzy o społeczeństwie

Natalia Zofia Stelmaszczyk finalistka konkursu MKO z języka niemieckiego

 

Życzymy dalszych sukcesów.