Logo

Wydarzenia

Kilka testów powtórzeniowych przed egzaminem gimnazjalnym z matematyki. Uwaga: to są testy wielokrotnego wyboru, należy zaznaczyć wszystkie poprawne odpowiedzi.

Powodzenia!

Trójka uczniów Żmichowskiej: Róża Pietraszko z kl. 2C, Julia Pośnik i Krzysztof Giziewicz z kl 2A brała udział w Międzynarodowym Projekcie Teatralno-Historycznym finansowanym przez Unię Europejską. Dwa tygodnie temu uczestniczyli w pierwszym etapie tego projektu w Nicei. Nawiązali międzynarodowe kontakty i pracowali nad przedstawieniem teatralnym, intensywnie pracując nad językiem angielskim i francuskim.
Osobą kierującą i odpowiedzialną za projekt jest prof. Ewa Drobek.

zobacz zdjęcia

W dniach 19-24 III mieliśmy gości z Collège Edouard Queau z Ploudalmezeau.

PIERWSZY DZIEŃ

W niedzielę witaliśmy ich na lotnisku, na poniedziałek uczniowie z klasy B3 przygotowali dla nich opowieść o historii Polski, zabytkach Warszawy oraz dużo gier i zagadek. Wyszło REWELACYJNIE!

Po wspólnym posiłku (PIZZA) cała grupa uczestniczyła w zajęciach na Trampolinach. Dalsze atrakcje odbywały się już w mniejszych grupach.

Dziękujemy p.Dyrektor Joannie Chrapkowskiej za przywitanie gości, a Jankowi i Antkowi z Ic za pomoc przy nagłośnieniu.

zobacz zdjęcia ...

Informujemy, że Konrad Wysocki, uczeń klasy 3A został finalistą Olimpiady Wiedzy o Prawach Człowieka w Świecie Współczesnym.

 

Serdecznie gratulujemy smile

Informujemy, że Szymon Gontarczyk, uczeń klasy 3L został laureatem XXXVI Olimpiady Języka Łacińskiego. 

 

Serdecznie gratulujemy smile

Mamy ogromny zaszczyt poinformować, że uczennice naszej szkoły odniosły sukces na etapie centralnym tegorocznej XLI edycji Olimpiady Języka Francuskiego:
 
Wiktoria Prądzyńska, 2C : laureatka
Aleksandra Matynia, 1L: laureatka
Natalia Ogórek, 2L: finalistka
 
Serdecznie gratulujemy życzymy dalszych sukcesów!

 Dnia 12 marca, w ramach obchodów Dni Frankofonii, uczniowie naszej szkoły gościli w Żyrardowie.
Zostaliśmy zaproszeni do udziału w Koncercie Piosenki Francuskiej.

Po przyjeździe do Żyrardowa najpierw zwiedziliśmy miasto potem, w Centrum Kultury, odbyła się degustacja dań kuchni francuskiej.

Następnie, w uroczystym koncercie wzięli udział uczniowie z sześciu żyrardowskich szkół, w których nauczany jest język francuski oraz piętnaścioro rozśpiewanych uczniów z klas A2, B2, C2 naszej szkoły.

Zobaczcie sami...

zobacz szczegóły...

Dyrekcji, Nauczycielom, Rodzicom, Administracji  oraz uczennicom i uczniom, dziękujemy za udział i zaangażowanie w tegoroczną Szkołę Radości. Zapraszamy do tworzenia nowej edycji projektu:  ŻMICHOWSKA SZKOŁA RADOŚCI  2019 "POKÓJ "

Próbna matura z matematyki - czwartek 8 marca, godzina 11:00, sala 317 (IIIc), sala 319 (IIIb).

Informujemy, że w sekretariacie szkolnym są wypłacane stypendia za I półrocze. Po odbiór należy zgłosić się z legitymacją szkolną.

UWAGA MATURZYŚCI Z KLAS 3C i 3L!
Przypominam, że w najbliższą SOBOTĘ, 3 marca, odbędzie się CZĘŚĆ PISEMNA EGZAMINU DELF B2.

Proszę, abyście stawili się w komplecie przed AULĄ O GODZINIE 8:30.

Egzamin zacznie się punktualnie o godzinie 9:00 i będzie trwał do 11:30 (2h30). Egzamin zaczyna się od odsłuchu (po godz. 9:00 nikt nie zostanie już wpuszczony do sali!)

Zabierzcie ze sobą:
- dokument ze zdjęciem (dowód osobisty lub paszport)
- przybory do pisania
- dobry humor

Przypominam również o całkowitym zakazie wnoszenia do sali egzaminacyjnej telefonów komórkowych.

Bonne chance!

Z ogromną satysfakcją witam w naszej muzycznej rodzinie finalistów kastingu Żmichowska Śpiewa 5. Jednocześnie bardzo dziękuję za wszystkie nadesłane żgłoszenia. W tym roku było ich aż 48. Jak zawsze decyzja była bardzo trudna. Udało się jednak znaleźć kompromis i oto finałowa dziesiątka:

1. Julia Bielińska

2. Natalia Kucharska

3. Bogumiła Bajor

4. Julia Nawrocka

5. Piotr Milencki

6. Matilda Einchorn

7. Rozalia Podolska

8. Agnieszka Pakoca

9. Maria Chmielewska

10. Anna Pentz

Wielkie gratulacje ! Etap studyjny projektu rozpoczynamy w połowie marca.

W środę 21 lutego w ramach  Dnia Nauk Scisłych gościliśmy uczniów i wychowawców trzech klas siódmych ze Szkoły Podstawowej nr 12 im. Powstańców Śląskich w Warszawie. Przez dwie godziny zegarowe uczniowie dwujęzycznej klasy 1C o profilu matematyczno-przyrodniczym z dużym zaangażowaniem prowadzili warsztaty z biologii, chemii oraz fizyki, a także oprowadzali gości po wystawie "Kobiety w nauce".

Opiekunowie warsztatów - M. Szczucka, M. Zaboklicka, M. Kopeć i M. Należyty

Zobacz program...

Serdecznie gratulujemy:

Aleksandrze Winiarskiej laureatce konkursu MKO z języka francuskiego

Mariannie Faustynie Sendzie laureatce konkursu MKO z języka francuskiego

Dominice Grużewskiej finalistce konkursu MKO z języka francuskiego

Joannie Elżbiecie Michałowskiej finalistce konkursu MKO z języka francuskiego

Julii Sophii Le Bihan finalistce konkursu MKO z języka francuskiego

Aleksandrze Irenie Kornel finalistce konkursu MKO z języka francuskiego

Alicji Wróblewskiej finalistce konkursu MKO z języka francuskiego

Barbarze Czyż finalistce konkursu MKO z języka francuskiego

Oldze Magdalenie Wiaderek finalistce  konkursu MKO z wiedzy o społeczeństwie

Kacprowi Koźlukowi finalistce konkursu MKO z wiedzy o społeczeństwie

Karolinie Helenie Tataj finalistce konkursu MKO z wiedzy o społeczeństwie

Natalia Zofia Stelmaszczyk finalistka konkursu MKO z języka niemieckiego

 

Życzymy dalszych sukcesów.

Dokument 1

Dokument 2

Wynik naboru na stanowisko referenta

English Public Speaking Contest  (Konkurs Krasomówczy) zostaje przełożony na 21 lutego w związku z wizytą młodzieży z Francji w naszej szkole.

LOVE to hasło Konkursu Krasomówczego w języku angielskim, który odbędzie się w środę na 2 i 3 lekcji  w Auli.

Przypominamy o potwierdzeniu uczestnictwa u swoich nauczycieli języka angielskiego do poniedziałku. Z powodów organizacyjnych prosimy o wcześniejsze przedstawienie zarysu wystąpienia. 

Zapraszamy na  niespodziankę w przerwie konkursu.

Zobacz: nowy plan od 30 IV 2018

Zobacz: plan od 30 I 2018

W urządzeniach z systemem Android lub iOS plan działa w przeglądarce Puffin Web Browser.

Zobacz: plan od 29 I 2018

W urządzeniach z systemem Android lub iOS plan działa w przeglądarce Puffin Web Browser.

Informujemy, że w okresie ferii zimowych ( 15.01.-26.01.2018) sekretariat będzie czynny w godzinach 9:00-15:00

Z wielkim smutkiem informujemy, że w grudniu odeszła Grażyna Migdalska, współtwórczyni sekcji dwujęzycznych w Polsce, współautorka pierwszego programu nauczania języka francuskiego dla klasy wstępnej, autorka podręczników i metod do nauki języka francuskiego, doradca metodyczny... nasz Dobry Duch, nieoceniona Mentorka o niespożytej energii i ogromnym poczuciu humoru, której nauki i uwagi zapamiętamy na zawsze. 

W sobotni wieczór odbył się kolejny koncert promujący płytę "Żmichowska Śpiewa 4". Był to wyjątkowy koncert poświęcony pamięci Sebastiana Olko, artysty, kompozytora, właściciela studia w którym realizowaliśmy płyty Żmichowska Śpiewa 1, 2 i 3. Wzięli w nim udział niezwykle uzdolnieni wokalnie Żmichowiacy oraz dawny zespół Sebastiana z Małgorzatą Lewińską na czele. Na widowni mieliśmy okazję gościć rodzinę Sebastiana. Był to wzruszający wieczór.

zobacz zdjęcia

Zobacz plakat

Nasza Szlachetna Paczka w imponującej ilości 40 pudeł została w sobotę dostarczona do potrzebującej rodziny. Bardzo dziękujemy wszystkim nauczycielom, uczniom i rodzicom za wsparcie finansowe, rzeczowe i logistyczne tej akcji a Profesor A.Piłatowicz za koordynowanie całości. Po raz kolejny Żmichowiacy okazali wielkie serce. Brawo !!!

Anna Janaszek

Relacja z wręczenia paczki Rodzinie.
"O matko, szok..." na twarzach p.Agnieszki i p.Zbigniewa malował się wyraz niedowierzania i pewnego przerażenia. Rodzina brała już udział w programie, dlatego nie spodziewała się aż tylu darów. Tymczasem w windzie oprócz paczek zmieściła się już tylko jedna osoba. Wojtuś, początkowo zdezorientowany rozświetlił się niczym choinka gdy zobaczył wymarzoną betoniarkę – i to takich rozmiarów! Jego radość udzieliła się wszystkim i początkowe zdezorientowanie ustąpiło miejsca ekscytacji z otwarcia każdego kolejnego pudełka. Zastawa dla całej rodziny idealnie trafiła w gust p.Agnieszki a gdy zobaczyła sosjerkę ucieszyła się niczym dziecko „hi, hi!”. Nieco niepocieszony był jedynie p.Zbigniew: „i nawet nie może człowiek pomóc nosić...” Po niedawnej operacji nie może ciągle niczego dźwigać jednak przed otwieraniem i porządkowaniem prezentów nawet on nie mógł się powstrzymać.
Co chce przekazać wolontariusz?
Bardzo dziękuję za tak ogromne zaangażowanie i tak efektowne paczki. To była pierwsza rodzina jaką odwiedzałem a dzięki Państwu pozostanie z pewnością zapamiętana na zawsze! Życzę wszystkiego dobrego i tyle samo radości ile sprawili Państwo mnie i rodzinie!
Co chce powiedzieć od siebie Rodzina?
„Nie oczekiwaliśmy aż tak wiele...” "Jesteśmy zszokowani..." Rodzina nie spodziewała się, że może otrzymać pomoc w aż tak dużym zakresie, z uwzględnieniem wszystkich potrzeb jakie wskazali. Są z tego powodu niezwykle wdzięczni. "Kawał dobrej roboty!"


Chcemy się rozwijać i docierać z mądra pomocą do kolejnych rodzin. Też tego chcesz? Sprawdź co możesz zrobić! >> LINK <<

Dziękujemy! 
Zespół SZLACHETNEJ PACZKI

Z przyjemnością informujemy, że uczcennica kl. II D Milena Burdalska zdobyła I MIEJSCE w III Warszawskim Konursie Piosenki Niepodległościowej "Raduje się serce..." śpiewając piosenkę pt. "Zakwitały pąki białych róż". GRATULUJEMY :)

Uprzejmie informujemy o sukcesie następujących uczennic:

Ludmiła Żmuda z klasy 2B otrzymała Stypendium Premiera Rady Ministrów 

Małgorzata Buchman z klasy B2 otrzymała Srebrną Wenę w Konkursie Recytatorskim Śródmiejskiego Festiwalu Młodych Talentów

Serdecznie gratulujemy! smile

Z przyjemnością informujemy, że znamy zwycięzców XX Dni Literatury. W kategorii gimnazjum najwięcej nagród zdobyła klasa A2, a w kategorii liceum triumfowała klasa 1A.

Pełna lista nagrodzonych klas i poszczególnych osób znajduje się w gablocie "Uwaga Sukces!" na I piętrze.

Wszystkim nagrodzonym i wyróżnonym GRATULUJEMY :):):)

Pani profesor Ewie Rzeczkowskiej i klasie 2D dziękujemy za zaangażowanie i przeprowadzenie projektu.

zobacz zdjęcia

W dniach 30 XI - 1 XII 2017r. miały miejsce w auli naszej szkoły XX Dni Literatury - tym razem tematem wiodącym była "Belle époque".

W ciągu 2 dni żyliśmy przeszłością, przeniesliśmy się w czasie. Umożliwiły nam to dekoracje, kostiumy, wystawy, wykłady, przedstawienia, filmy i kawiarenki tematyczne.

Uczniom gimnazjum i liceum gratulujemy inwencji twórczej i bardzo udanych projektów, których efekty można zobaczyć na zdjęciach.

Zobacz zdjęcia

 

W poniedziałek 27.11.2017 klasy 2A i 1D obejrzały spektakl pt. "Żyjemy w najlepszym z możliwych światów" w Teatrze Soho. Zostaliśmy tam zaproszeni przez absolwentkę Żmichowskiej - matura 2011 - Joannę Rozkosz, która ukończyła Akademię Teatralną w Krakowie. Miło było zobaczyć Joannę w zupełnie innej roli. Szczególnie dawnej wychowawczyni.

zobacz zdjęcia

Uczestnicy projektu Żmichowska Śpiewa 4 wzięli udział w programie Kazimierza Kowalskiego "Muzyka Nocą". Program na żywo to fajna przygoda dla Żmichowiaków i promocja naszej utalentowanej młodzieży oraz szkoły na poziomie ogólnopolskim. Wokaliści oraz projektant okładek płyt Żmichowska Śpiewa 3 oraz 4 odebrali liczne gratulacje od słuchaczy z całej Polski.

Zobacz zdjęcia

W tym roku w konkursie Juvenes Translatores wzięło udział 3000 młodych ludzi z rocznika 2000  z całej Europy.  Jak twierdzą organizatorzy, dla wielu uczestników  Konkurs Tłumaczeń Pisemnych Komisji Europejskiej jest często wstępem do kariery tłumacza unijnego.

Naszą szkołę reprezentowało 5 uczennic z drugich klas  liceum, które  tłumaczyły  tekst w  języku angielskim o procesach zachodzących w Unii Europejskiej.

zobacz zdjęcia

Zobacz: program

24 listopada 2017r. nagrodzony projekt "Żmichowska Śpiewa 4" został zaprezentowany podczas Giełdy Programów i Projektów Edukacji Kulturalnej. Wielu edukatorów przyszło posłuchać jak stworzyliśmy i promujemy nasz projekt. W tej promocji brał udział uczeń gimnazjum Piotr Milencki, który zachwycił wszystkich wykonaniem a'capella jednego z utworów z płyty.

zobacz zdjęcia

Wszystkich, którzy chcieliby wziąć udział w zajęciach kółka teatralnego, którego celem jest przygotowanie premiery sztuki w języku francuskim serdecznie zapraszam na spotkanie organizacyjne w najbliższy wtorek 28.11.2017 po 8. lekcji (godz.15.40)do sali nr 107.

17 listopada odbyło się u nas w szkole trzecie spotkanie z młodzieżą z College-Lycee Raymond Leven w Holonie w Izraelu. W czasie pobytu w szkole, uczniowie mieli okazję trochę się poznać, razem zatańczyć Belgijkę, ale też porozmawiać o wspólnej trudnej pamięci. W sobotę nasi uczniowie wzięli udział w Ceremonii pod pomnikiem Bohaterów Getta. Za przygotowanie spotkania bardzo dziękujemy klasie 2L. Klasie 2C dziękujemy za bardzo sprawne prowadzenie Belgijki a klasie 2B za udział. Podziękowania należą się też głównej organizatorce spotkania prof Sylwii Sawickiej.

zobacz zdjęcia

Szanowni Państwo,
Mamy przyjemność ogłosić, że zwyciężczynią tegorocznej gry z okazji Święta Niepodległości została  klasa 1 D, która przygotowała stoisko poświęcone Witkacemu. Nagrodą - przypomnijmy - są bilety na wybrany seans w kinie "Iluzjon". Gratulujemy!!!
Przy okazji pragniemy gorąco podziękować wszystkim klasom, które wzięły udział w projekcie "Kultura Niepodległej", przybliżając nam postacie Poli Negri, Lody Halamy, Hanki Ordonówny, Marii Pawlikowskiej - Jasnorzewskiej, Juliana Tuwima, Tadeusza Boya - Żeleńskiego, Mieczysława Fogga i Eugeniusza Bodo. Bez Waszego zaangażowania, Drodzy Uczniowie, świętowanie 11 listopada w takiej formule, w jakiej to robimy od 3 lat, nie byłoby możliwe. 
Dziękujemy wszystkim nauczycielom, którzy pomogli w zorganizowaniu i przeprowadzeniu gry. Szczególne podziękowania zechcą przyjąć jurorzy: pani dyrektor Justyna Jankowska, pani prof. Mirosława Bajszczak i pan prof. Bogdan Mojkowski; pani prof. Ewie Drobek i panu prof. Sebastianowi Makarze jesteśmy wdzięczni za zdjęcia zamieszczone w Internecie.
 
Organizatorki i organizatorzy szkolnych obchodów Święta Niepodległości 
W poniedziałek 30 października klasa IIA wybrała się na cmentarz Stare Powązki, by odwiedzić grób patronki - Narcyzy Żmichowskiej  oraz założycielki szkoły -  Teodory Męczkowskiej. Pomimo bardzo niesprzyjającej pogody, udało nam się przygotować ich groby na dzień Wszystkich Świętych. Na koniec złożyliśmy wiązanki kwiatów i zapaliliśmy znicze.
 
W środę 8 listopada drużyna naszego liceum wzięła udział w konkursie debat oksfordzkich ,,Dokąd idziesz, Europo?''. W niezwykle zaciętej ćwierćfinałowej debacie, Martyna Rosłonkiewicz i  Anna Tonecka z klasy IIIA oraz Suzan Koc z ID pokonały  drużynę z XXXIII LO im. M. Kopernika  broniąc tezy: ,,Unia dwóch prędkości - najkorzystniejszy scenariusz  integracji europejskiej''. Kolejna debata - półfinałowa odbędzie się 1 grudnia. 
Ogromne gratulacje dla zwyciężczyń, gorące podziękowania dla kibiców - całej klasy ID i Alicji Sęk oraz dla pana Jgnacego Szczeniowskiego za pomoc w przygotowaniu do debaty.
 
   

Dnia 15 listopada b.r. na przerwach o godz.11:45-12:00 i 13:40-14:00 w szkolnej auli odbędą się wybory do Samorządu Szkolnego. Kandydaci mogą zgłaszać się do p. Anny Piłatowicz do końca tygodnia , tj.10.11.2017r. 

Zapraszamy do głosowania smile

Urszula Karaś

29. 11. 2017
Konkurs kierowany jest do uczniów gimnazjum i liceum bez podziału na kategorie, ma formę testu pisemnego i obejmuje zagadnienia gramatyczne i środki językowe na poziomie B2/C1 (poziom matury rozszerzonej).
Uczniowie, którzy uzyskają najwyższe wyniki otrzymają nagrody oraz w zależności od liczby punktów ocenę bardzo dobrą lub celującą z języka angielskiego z wagą 4.  Regulamin konkursu i przykładowe zadania są dostępne po zgłoszeniu swojego udziału drogą mailową na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

23.11.2017
Po kilku latach starań nasza szkoła została wylosowana do udziału w konkursie dla młodych tłumaczy, dotyczy to tylko uczniów urodzonych w  2000 r. Uczeń może dowolnie wybrać język, z którego zamierza tłumaczyć, oraz język, na który będzie tłumaczyć, spośród wszystkich języków urzędowych Unii Europejskiej.  Etap szkolny w celu wyłonienia max. 5 tłumaczy, którzy wezmą udział w Konkursie przeprowadzą nauczyciele jęz. angielskiego na swoich lekcjach między 13-15 listopada. Zgłoszenia odbywają się tylko drogą mailową na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub przez Librusa do p. Bożeny Godley do czwartku 9.11.  Więcej informacji na stronie Juvenes Translatores: ec.europa.eu/info/sites/info/files/juvenestranslatores_rules_2017_pl.pdf

Szkolny etap Olimpiady Języka Francuskiego odbędzie się w najbliższy wtorek 7 listopada o godz. 9.00 i potrwa do godz. 12.00. Zawody odbędą się w sali gimnastycznej na III. piętrze. Prosimy o przybycie na godz. 8.40. Po skończeniu pracy uczniowie wracają na lekcje.

Projekt "Żmichowska Śpiewa 4" został nagrodzony II nagrodą podczas gali Warszawskiej Nagrody Edukacji Kulturalnej.

zobacz zdjęcia

Trwają szkolne rozgrywki w siatkówkę i koszykówkę. Mecze odbywają się równolegle na długich przerwach w obu salach gimnastycznych.

Zapraszamy do kibicowania.

   

Przedstawiciele projektu "Żmichowska Śpiewa" wystąpili podczas gali Nauczyciel Roku 2017 w Zamku Królewskim już po raz drugi. Tak jak w ubiegłym roku zachwycili swoimi talentami wokalnymi najlepszych nauczycieli w Polsce oraz zaproszonych gości.

Film

Artykuł

Zdjęcia

Wszystkich uczniów zainteresowanych udziałem w Olimpiadzie Języka Angielskiego i Niemieckiego prosimy o zgłoszenie się do Ewy Drobek (sala 210) i zapisanie się na listę do 27.10.2017. Poziom obu olimpiad to C1.

 

Zobacz koła i zajęcia dodatkowe ...

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć ...

HARMONOGRAM ZDJĘĆ KLASOWYCH - 10 PAŹDZIERNIKA 2017 R.

KLASA

GODZINA

2L

8:30

B3

8:45

1E

9:10

A2

9:25

C2

9:40

2D

10:05

3A

10:20

1L

10:35

1B

11:00

3B

11:15

1C

11:30

1A

12:00

B2

12:15

2B

12:30

2C

12:55

2A

13:10

A3

13:25

1D

14:00

3L

14:15

 

13 września uczniowie uczestniczący w projekcie Żmichowska Śpiewa mieli zaszczyt otworzenia koncertem Europejskiego Kongresu Praw Dziecka i Światowej Konferencji Korczakowskiej w Muzeum Polin. Zaproszenie do występu wystosował Rzecznik Praw Dziecka, Pan Marek Michalak. Każdą z czterech już wydanych płyt reprezentował jeden uczeń.
Pierwszy krążek reprezentowała, nasza absolwentka Izabella Kurlanda. Drugi, uczennica klasy 1L, Bogumiła Bajor. Trzeci, absolwent Żmichowskiej, Filip Kucharzyk. Czwarty zaś uczeń klasy 2b, Piotr Zubek.
Występ obejrzeli najwybitniejsi Profesorowie i Edukatorzy z całego świata w tym Przewodnicząca ONZ Pani Marta Santos Pais. Gratulacje uczniom po pięknym i wzruszającym występie złożyli rzecznicy Praw Dziecka z 16 krajów oraz Pani Prezydentowa, Anna Komorowska. Cieszymy się bardzo, że mogliśmy pokazać talent naszych uczniów podczas tak znaczącego wydarzenia.

zobacz zdjęcia

Producenci i wykonawcy serdecznie zapraszają Rodziców, Dziadków oraz Absolwentów szkoły na koncert promujący płytę "Żmichowska Śpiewa 4", który odbędzie się 8.10.2017 (niedziela) o godz.16.00 w auli naszej szkoły przy ul. Kolonowej 16.

Serdecznie zapraszamy również Uczniów, Profesorów i Pracowników szkoły, którzy chcieliby spędzić z nami to popołudnie słuchając wybitnie zdolnych Żmichowiaków.

Zobacz: harmonogram

https://konkursy.mscdn.pl/

27.09.2017r. w auli naszej szkoły odbył się koncert promujący płytę "Żmichowska Śpiewa 4". Płyta ta dostała nominację do Warszawskiej Nagrody Edukacji Kulturalnej 2017. W koncercie uczestniczyli zarówno wykonawcy, którzy zaśpiewali na płycie jak i goście z poprzednich edycji w tym absolwenci. Projektem jak zawsze opiekuje się Pani Profesor Ewa Drobek. Mamy nadzieję, że uczniowie klas I, którzy stworzyli publiczność, zostali zachęceni do wzięcia udziału w castingu do kolejnej płyty.

Zobacz zdjęcia

Spotkanie z przedstawicielem Ambasady Amerykańskiej na temat programu FLEX w dn. 28.09 w Sali 404, godz. 12-12.45

Ambasada Stanów Zjednoczonych oraz American Councils for International Education zapraszają uczniów szkół średnich do udziału w Programie FLEX. Jest on finansowany przez Departament Stanu USA. Umożliwia polskim uczniom naukę w amerykańskiej szkole średniej w roku szkolnym 2018/19. O udział w programie mogą ubiegać się uczniowie klas trzecich gimnazjum oraz klas pierwszych liceum/technikum. Uczestnicy będą goszczeni przez amerykańskie rodziny, dzięki czemu lepiej poznają kulturę tego kraju. Udział w programie jest całkowicie bezpłatny.

Na spotkanie zaproszeni są uczniowie po uprzednim zgłoszeniu się przez Librusa.

15 września 2017r. podczas międzynarodowej konferencji IATEFL w Bielsku-Białej nasi uczniowie odnieśli ogólnopolski sukces w konkursie krasomówczym Public Speaking Contest. W kategorii Gimnazjum I miejsce w Polsce zajęła Helena Jeleńska. Najlepszą mowę w kategorii liceum wygłosił Jan Orliński.
Serdecznie gratulujemy sukcesu !!!
zobacz zdjęcia

Zobacz szczegóły projektu

Zobacz: plan od 25 IX 2017

W urządzeniach z systemem Android lub iOS plan działa w przeglądarce Puffin Web Browser.

Pierwsze spotkanie 21 września (czwartek), długa przerwa, sala 311. Zapraszamy przedstawicieli klas.

Informujemy, że szkolny etap Olimpiady Matematycznej Juniorów odbędzie się 28.09.2017 w godz. 09:00-10:15, w sali 7. Wszelkich informacji udziela pani A. Krzyścin.

Sekcja dwujęzyczna ZSO Nr2 w Gdyni ma zaszczyt zaprosić uczniów klas II-III gimnazjum, klas I-III liceum oraz nauczycieli do udziału w III Ogólnopolskim Frankofońskim Konkursie Fotograficznym Bleu Blanc Rouge organizowanym pod patronatem Instytutu Francuskiego w Polsce.

Temat tegorocznego konkursu brzmi „Bleu Blanc Rouge Ça Bouge”. Czekamy więc na artystyczne zdjęcia, na których pojawią się trzy charakterystyczne dla Francji kolory i ruch. Zdjęcia mają przywodzić na myśl bardzo szeroko pojętą francuską cywilizację i kulturę oraz coś niestatycznego, w ruchu. Istnieje oczywiście całkowita wolność interpretacji tematu konkursu.

Fotografie (max 5 na uczestnika) należy przesłać tylko w formie elektronicznej na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.pl
do niedzieli 22 października 2017. 

Uroczyste ogłoszenie wyników wraz z wernisażem pokonkursowej wystawy fotograficznej odbędzie się w piątek, 17 listopada 2017 roku w siedzibie Szkolnej Galerii Sztuki ZSO Nr2 w Gdyni.

Szczegółowe informacje w regulaminie (załącznik).

Zobacz: plan od 18 IX 2017

Zapraszamy uczniów do udziału w warsztatach kodowania.

http://www.giganciprogramowania.edu.pl/koduj_z_gigantami

Zobacz plakat... i zapisz się !

Zapraszam chętnych na kółko języka angielskiego, które będzie odbywało się o godz. 7.30 we czwartek w sali nr 10. Będzie to kółko przygotowujące do konkursów.

Tegoroczne  kółko języka niemieckiego będzie odbywało się w piątek na 8 lekcji (proszę czekać koło pokoju nauczycielskiego).

Na poprawy zapraszam we wtorki o 7.30 do sali nr 10.

8 września b.r. zostało podpisane porozumienie stron ukraińskiej i polskiej w sprawie utworzenia Muzeum Mikołaja Reja w Żurawinie. Jednym z pierwszych projektów twórców inicjatywy jest podarowanie tamtejszej bibliotece zbioru dzieł Mikołaja Reja. Akcja ma na celu promocję kultury polskiej w rodzinnym mieście poety oraz pomoc ośrodkom polonijnym kształcącym polską młodzież. 

Każdego kto chciałby pomóc, proszę o składanie książek do 15 września w pudełku przy wejściu do szkoły.

Olimpiada Matematyczna Juniorów już się rozpoczęła. Szczegóły: http://omj.edu.pl/o-olimpiadzie.

Zainteresowani gimnazjaliści zgłaszają się do nauczycieli matematyki.

Zobacz: treści zadań części korespondencyjnej - rozwiązania należy przesłać do dnia 16 X 2007.

Uczniowie oraz absolwenci uprawnieni do odbioru stypendiów za rok szkolny 2016/2017 proszeni są o zgłaszanie się do sekretariatu.

W dniach 8.09.2017-15.09.2017 w holu przed szkolną aulą odbędzie się kiermasz używanych podręczników. 

Zapraszamy sprzedających i kupujących smile

Redakcja gazetki szkolnej naszego gimnazjum i liceum poszukuje nowych członków (a także starych zdecydowanych na kontynuowanie pracy nad pismem) w postaci grafików, technicznych i redaktorów. Potrzebujemy ludzi z pasją i umiejących pracować w grupie. Osoby chętne prosimy o kontakt przez mail na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. bądź wpisanie się na listę pod plakatami w szkole bądź zgłoszenie się do Sandry Białousz (1L) lub Jadwigi Mik (1L). Czekamy do 12 września (wtorek).

5.09.2017 -  wtorek o godz. 8.00 Msza Święta inauguracyjna w kościele Najświętszego Zbawiciela dla wszystkich, którzy chcą poprosić Niebo o pomoc w tym roku szkolnym.

Wycieczka została zaplanowana na 13-14 września. Szczegóły - 4 września.

Dobrych ostatnich dni wakacji dla Was wszystkich.

Zobacz plan 4-15 IX 2017

Rozpoczęcie roku szkolnego odbędzie się 04.09.2017r.


Klasy licealne 1A,1B, 1C, 1E,1L – w auli (Mirosława Bajszczak) - 09:00

Klasy licealne drugie i trzecie – w salach lekcyjnych z wychowawcami - 09:30                                       

Klasy drugie i trzecie gimnazjalne z wychowawcami w auli - 10:15

Testy poziomujące dla klas pierwszych (Anna Lubieniecka,  Agnieszka Czerniakiewicz)

Z głębokim żalem  żegnamy naszą Koleżankę Barbarę Iwanowską, absolwentkę, wieloletnią nauczycielkę i dyrektorkę XV Liceum Ogólnokształcącego im. Narcyzy Żmichowskiej.

Rodzinie Zmarłej składamy serdeczne wyrazy współczucia.

 

Grono Pedagogiczne XV Liceum Ogólnokształcącego im.Narcyzy Żmichowskiej

 

W piątek 25 sierpnia o 1430   na Cmentarzu Powązkowskim nastąpi odprowadzenie do grobu, IV Brama

Informujemy, że egzaminy poprawkowe z j.polskiego i matematyki odbędą się w dniu 28 sierpnia o godz.10:00

Rekrutacja uzupełniająca.

Podania można składać w sekretariacie Szkoły zgodnie z harmanogramem, tzn. od 10.08 od godz.10:00 do 14.08. 2017 r. do godz. 16:00.

Do wniosku o przyjęcie należy dołączyć dokumenty potwierdzające spełnienie kryteriów (kopie świadectwa i wyników egzaminu gimnazjalnego).

Sprawdzian uzdolnień kierunkowych z języka francuskiego dla kandydatów, którzy nie pisali go we wcześniejszych terminach zostanie przeprowadzony 23 sierpnia 2017 r. o godz. 11:00.

Dysponujemy wolnymi miejscami w następujących klasach:

1A - 4 miejsca

1B - 4 miejsca

1C- 1 miejsce

1E - 6 miejsc

Informujemy, że w okresie wakacji sekretariat przyjmuje interesantów od poniedziałku do piątku w godzinach 9:30-14:30

Godziny pracy Komisji Rekrutacyjnej:

6, 7,10,11,12,13 lipca b.r. - godz. 10:00-16:00

14 lipca - godz.10:00-12:00

Szanowni Państwo!

Od 6 lipca od godz.10:00 do 14 lipca do godz.12:00 kandydaci zakwalifikowani do naszej szkoły składają oryginały świadectwa ukończenia gimnazjum i wyników egzaminu gimnazjalnego. Dodatkowo w zakładce Rekrutacja znajdują się załączniki do pobrania i wypełnienia (oświadczenie woli i kwestionariusz osobowy). 

Należy również dołączyć:

2 fotografie

kartę zdrowia

W czasie Festiwalu Piosenek Jacka Kaczmarskiego klasa B2 przygotowała kawiarenkę charytatywną. Zebrane pieniądze (550zł) zostały przekazane na pomoc dla ofiar wojny w Syrii.

Informujemy, że świadectwa maturalne wydawane będą dnia 30 czerwca od godz.10:00 do 15:30 w sali nr 10. Od 3 lipca w godz.9:30 - 14:30 w sekretariacie.

Informujemy, że egzaminy poprawkowe z j.polskiego i matematyki odbędą się w dniu 28 sierpnia o godz.10:00

W dniu 23.06.2017r. w auli szkolnej odbyło się zakończenie roku klas I liceum, przygotowane przez uczniów klasy IA. Wręczone zostały świadectwa z wyróżnieniem oraz nagrody. W części artystycznej wystąpili uczniowie związani z projektem "Żmichowska śpiewa".

Przebieg uroczystości pokazują zdjęcia...

 

PODZIĘKOWANIE

 

Wszystkim, którzy w tak bolesnych i trudnych dla nas chwilach dzielili z nami smutek i żal, okazali wiele serca i życzliwości oraz uczestniczyli we mszy św. i ceremonii pogrzebowej naszego kochanego Męża i Taty

śp. Piotra Karpińskiego

 

Koleżankom i Kolegom za okazaną pomoc, współczucie, wieńce i kwiaty

serdeczne dziękujemy.

                                  Barbara Karpińska z dziećmi

 

Ludzie, których kochamy i cenimy zostają na zawsze w naszych sercach.

 

 

 

Informujemy, że Komisja Rekrutacyjna przyjmuje kopie dokumentów (świadectwo ukończenia gimnazjum i kopie wyników egzaminu gimnazjalnego ) w dniach 26-28.06.2016 w godzinach 9:00-16:00 w sali nr 16.


Ze smutkiem zawiadamiamy,
że w dniu 17 czerwca 2017 roku zmarł Pan Piotr Karpiński, mąż naszej Koleżanki.
Łączymy się w żalu z bliskimi zmarłego, a naszej Koleżance Barbarze składamy wyrazy głębokiego współczucia.

23 czerwca (piątek):

Zakończenie roku szkolnego – harmonogram:

  • 8:30 – spotkanie w auli – klasy: A2, B2, C2, A3, B3, C3

Po zakończeniu części oficjalnej – spotkanie z wychowawcami w salach:

A2 – sala 11; B2 – sala 113; C2 – sala 319; A3 – sala 106; B3 – sala 110; C3 – sala 103

  • 8:30 – klasy: A1, B1, C1 – spotkania w salach lekcyjnych z wychowawcami:

A1 – sala 203; B1 – sala 202; C1 – sala 207

  • 9:00 – klasy: 2A, 2B, 2C, 2L – spotkania w salach lekcyjnych z wychowawcami:

2A – sala 211; 2B – sala 12; 2C – sala 317; 2L – sala 109

  • 11:00 - spotkanie w auli – klasy: 1A, 1B, 1C, 1D i 1L .

Po zakończeniu części oficjalnej – spotkanie     z wychowawcami w salach:

1A – sala 206; 1B – sala 319; 1C – sala 109; 1L – sala 102

Wzorem ubiegłych lat zapraszam na spotkanie integracyjne przy grillu, tuż przed zakończeniem roku szkolnego - w czwartek o godz. 19.00. ŻmichoGRILL odbędzie się na tyłach Parafii Zbawiciela (wejście od ul. Mokotowskiej vis-à-vis Teatru Współczesnego).

Będzie to okazja, by w gronie koleżanek i kolegów podsumować rok, porozmawiać o planach na wakacje.

Zaproszeni są wszyscy uczniowie, nauczyciele i absolwenci.

Wydarzenie na FB: https://www.facebook.com/events/239015316587500/

Zapraszamy na Mszę Świętą na zakończenie roku szkolnego 2016/2017, która odbędzie się 22 czerwca (czwartek) o godz. 8.00 w kościele Najświętszego Zbawiciela w Warszawie.

W dniu 16.06.2017r. (piątek) sekretariat Szkoły będzie czynny w godzinach 10:00-14:30.

Z radością informujemy, że Pani Profesor Ewa Drobek znalazła się w finale ogólnopolskiego konkursu "Nauczyciel Roku Języka Angielskiego 2016 BAS". Gala odbyła się 10.06.2017r. w Sali Balowej Zamku Królewskiego.
GRATULUJEMY smile

zobacz zdjęcia

W dniu 1 czerwca odbył się „Dzień Zdrowego Żmichowiaka”. Wszystkie klasy uczestniczyły w warsztatach sportowych, prelekcjach i projekcjach filmowych.  

Sekret tkwi w tym, by znaleźć sobie, taką formę aktywności fizycznej, która będzie sprawiała nam przyjemność, dlatego też z zaproszonymi instruktorami klasy miały zajęcia z motoryczności, rugby, szermierki, jogi i tańca.

Zdrowy styl życia nie jest obcy także naszym nauczycielom. Gimnastyka prowadzona w j. francuskim,  trening relaksacyjny dla „zestresowanej młodzieżyJ” oraz  taniec afrykański cieszył się dużym zainteresowaniem. Odbył się  konkurs Hula – Hop , w którym startowała młodzież gimnazjum i liceum. Świetnie dawali sobie radę chłopcy.

Przeprowadzone prelekcje i projekcje filmowe dotyczyły dbania o swoje zdrowie.

Tak naprawdę, jakiej potrzeba wielkiej mądrości i świadomości, żeby w życiu dokonywać prawidłowych wyborów.

Uczennice z klasy C2 rozdawały jabłka, a z klasy C3 przygotowały stoisko ze zdrową żywnością.

Towarzyszyły nam wystawy „ Sportowcy Żmichowskiej” oraz konkursu plakatowego „ Zdrowy Styl Życia”. Piękną dekorację przygotował /jak co roku/ prof. B.Mojkowski.

Hitem  okazał się zorganizowany spływ kajakowy.

Dzień „Zdrowego Żmichowiaka” zakończyła Gala Sportu. Rozdano medale, dyplomy i nagrody uczniom szkolnych konkursów sportowych. Klasa A1 przygotowała mini spektakl teatralny, a uczennice kl. 2A, B3 i C2 uświetniły imprezę swoimi wokalno- tanecznymi występami.

Pamiętajmy, że:

„Ten, kto naprawdę umie żyć, zaczyna dzień od uśmiechu.” Thich Nhat Hanh

 

Bardzo dziękujemy RADZIE RODZICÓW  i firmie ENEL – SPORT za pomoc w organizacji imprezy.

Organizatorzy i wykonawcy X Festiwalu Piosenek Jacka Kaczmarskiego serdecznie zapraszają na wyjątkowy koncert dla Rodziców i gości, który odbędzie się w poniedziałek 19-06-2017r. o godz. 18.00 w auli szkolnej.

Komisja szkolna w składzie - Urszula Ratuszyńska i Mirosław Słomczewski wyłoniła zwycięzców etapu szkolnego konkursu na najlepszy projekt dotyczący ZUS. W kategorii plakat zwyciężyły  Antonina Gizińska i Ewa Szołajska. Najlepszy komiks wykonały  Dominika Szereda i Aneta Białousz. Natomiast najciekawszy film nakręcili Leonardo Riza, Filip Schmidt i Jan Smoliński. Zwycięzcom (wszyscy z klasy C3) serdecznie gratulujemy. Dziękujemy wszystkim uczniom i uczennicom z klas trzecich gimnazjum, którzy tak licznie wzięli udział w konkursie.
 

Uwaga, nadchodzi "Dzień Zdrowego Żmichowiaka" - 1 czerwca. Tych, którzy cenią zdrowie, zapraszamy do aktywnego udziału w  warsztatach, prelekcjach i konkursach. Szczegółowy program przedstawiony jest poniżej.

zobacz program

zobacz wiecej

Kandydaci do klas dwujęzycznych Naszego Liceum proszeni są o zgłoszenie się na egzamin z języka francuskiego o godz. 10:30 z legitymacją i czarnym długopisem.

W dniach 12-14.05.2017r. na Uniwersytecie Warszawskim odbywał się Europejski Kongres Językowy PASE. Jedną z prelegentek była Pani Profesor Ewa Drobek, która mówiła na temat projektu "Żmichowska śpiewa".
W sobotę 13.05. w starym BUW-ie wystąpiła młodzież, biorąca udział w tym projekcie, co stanowiło zarówno ilustrację jak i część artystyczną. Wśród osób oklaskujących młodych wykonawców był Rzecznik Praw Dziecka Pan Marek Michalak.
Udział Pani Drobek i naszej młodzieży w tak prestiżowej, międzynarodowej konferencji przyczynił się do promocji naszej szkoły na szerokim forum.

zobacz zdjęcia

Mazowieckie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli oraz Ośrodek Edukacji Informatycznej i Zastosowań Komputerów w Warszawie zapraszają
na uroczystości podsumowania Konkursów przedmiotowych:

 

  • - 16 maja 2017 r. w godz. 1100 – 1400 dla uczniów gimnazjów

Zapraszamy laureatów Konkursów przedmiotowych do Wyższej Szkoły Menedżerskiej w Warszawie ul. Kawęczyńska 36

Wyjście ze szkoły pod opieką p.Urszuli Ratuszyńskiej o godz.10:00

Obowiązkowy strój galowy!

Miło nam poinformować, że zwycięzcą konkursu kulinarnego z okazji Dnia Kultury Żydowskiej została klasa I D i jej pesachowy charoset. Serdecznie gratulujemy zwycięzcy. Już wkrótce wręczymy nagrodę. Dziękujemy wszystkim klasom za zaangażowanie i przygotowanie pysznych potraw.