Logo

Wydarzenia

Śpiewające Artystki i Artyści z LO Żmichowskiej! Po raz 4. jesteście zaproszeni do udziału (i zajęcia najwyższych miejsc, jak w latach ubiegłych !) w Konkursie Piosenki Frankofońskiej w XXVII LO im. Tadeusza Czackiego. Konkurs odbędzie się 7 czerwca 2017 r. o 12.00.
Zgłoszenia do 26 maja na stronie Czackiego oraz u p. Magdaleny Węgrzeckiej-Krawczyk.

formularz zgłoszeniowy i szczegóły:

Warszawa już po raz czwarty startuje w wyścigu o najbardziej rowerowe miasto Europy! W zeszłorocznej edycji udział wzięło ponad 2 tysiące mieszkańców, którzy przejechali ponad 300 tysięcy kilometrów! W tym roku chcemy powalczyć o miejsce na najwyższym stopniu podium! Akcja trwa cały maj, nie zwlekaj.
Walczymy też o kilometry dla naszej szkoły. Zapisz się przy rejestracji do drużyny ŻMICHOWSKA i nabijaj dystans w rywalizacji z innymi szkołami. W drodze do szkoły, na zajęcia pozaszkolne czy podczas wycieczki weekendowej.
Szczegóły rejestracji i zasady akcji znajdziecie na https://rowery.um.warszawa.pl/ecc

Dnia 26 kwietnia, w najbliższą środę odbędzie się w naszej szkole Dzień Kultury Żydowskiej. W programie - tematyczne lekcje, warsztaty, spotkania z zaproszonymi gośćmi, wystawy i kawiarenka. Serdecznie wszystkich zapraszamy.
 
 

Harmonogram rekrutacji do szkół ponadgimnazjalnych na rok szkolny 2017/2018

kliknij tu

W dniu 5.04.2017 uczniowie warszawskiego liceum im. Narcyzy Żmichowskiej mieli okazję spotkania i porozmawiania z Panią Małgorzatą Bonikowską - redaktor naczelną kanadyjskiego Dziennika Polonii ,,Gazeta”. Szczególną atmosferę spotkania budowała unosząca się w powietrzu sentymentalność, powodowana powrotem absolwentki do swojej dawnej szkoły. Wzajemne zainteresowanie było ogromne, bowie każda ze stron chciała wysłuchać, ale i porównać swoje wspomnienia z tego miejsca. Nie to było jednak celem wizyty Pani Bonikowskiej. Chciała ona poszerzyć naszą wiedzę na temat Kanady, opowiadając nie tylko o kulturze, czy standardach życia, ale również przybliżając nam kwestię edukacji i pracy za granicą. W trakcie trwania spotkania padło wiele mądrych słów i rad popieranych doświadczeniami z życia zarówno Pani Bonikowskiej, jak i osób z jej otoczenia. Poruszane tematy były często podejmowane przez uczniów, którzy nie tylko przedstawiali swoje opinie, ale również zadawali wiele pytań. Szczególnym zainteresowaniem cieszyła się kwestia użycia języka francuskiego w życiu codziennym, najciekawsze kanadyjskie uczelnie, ale i charakterystyka konkretnych regionów. Myślę, że spotkanie było atrakcyjne dla obu stron, co dodatkowo zaowocowało chęcią współpracy Pani Bonikowskiej z uczniami zainteresowanymi pisaniem.

Spotkanie odbyło się dzięki inicjatywie uczennic Olgi Kordzi (IB) oraz Natalii Michałowskiej (IC). Autorką sprawozdania ze spotkania jest Delfina Kotlińska (IL).

zobacz zdjęcia

 2017/2018
2016/2017
2015/2016
2014/2015
2013/2014
2012/2013
2011/2012
2010/2011
2009/2010
2008/2009
2007/2008
2006/2007

Klasa 1c przychodzi w środę 19 IV na 2 lekcję.

Zobacz prezentację

Przesłuchania do konkursu krasomówczego odbędą się 12-04-2017 (środa) o godz. 8.30 w sali 210. Należy przygotować 3 minutową wypowiedź w języku angielskim na temat: Europe - your hopes.

W dniach 30 i 31.03.2017r. odbywał się w naszej szkole 12 już festiwal teatralny TFAŻ. W tym roku motywem przewodnim dekoracji były KSZTAŁTY. Prez 2 dni zaprezentowanych zostało 14 spektakli. Niekwestionowanym zwycięzcą zostało przedstawienie przygotowane przez licealistów ze Żmichowskiej pod tytułem "Maria Callas. Masterclass" w reżyserii Karola Junga z kl.2L, które otrzymało wszystkie najważniejsze nagrody. Także kolejne miejsca i wyróżnienia przypadły spektaklom z naszej szkoły i 2 miejsce dla "Siedmiu panien głównych", a 3 miejsce dla "Kuzynów". Dziękujemy organizatorom, twórcom i publiczności. GRATULUJEMY ZWYCIĘZCOM I WYRÓŻNIONYM.
Do zobaczenia za rok. :)

zobacz zdjęcia

Termin złożenia wniosków o spersonalizowaną bezpłatną kartę ucznia: 12 kwietnia 2017r.

Wychowawca danej klasy składa wypełnione i podpisane przez rodziców  wnioski w sekretariacie

Zobacz:

informacje dla rodziców

wniosek do pobrania

Nasza uczennica Bogumiła Bajor z klasy A3, zaproszona przez Jubilata, wystąpiła w programie telewizyjnym Jest okazja - M. Bajor.

Emisja tego programu odbędzie się 7 kwietnia, w najbliższy piątek, o godz.22.20 w TVP 2.

Zachęcamy do obejrzenia !

W dniach 18-18.03.2017 W Lublinie odbył się finał XL Olimpiady Języka Francuskiego. Nasze uczennice odniosły tam ogromny sukces:
Aleksandra Laskowska z kl.3L została laureatką z drugą lokatą. Ewa Tomaszewska z k. C3 zajęła miejsce siódme. Wiktoria Prądzyńska z kl.1C została finalistką.

Serdecznie gratulujemy !
Jesteśmy z was bardzo dumni! Życzymy Wam dalszych sukcesów!

zobacz list

22 marca 2017r. w naszej szkole odbył się Dzień Otwarty dla Kandydatów do naszego liceum. Klasy pierwsze przygotowały stoiska tematyczne, odbyły się lekcje pokazowe, koncert "Żmichowska śpiewa", uczniowie opowiadali o szkole i oprowadzali po niej. O godz.18-tej rozpoczęło się spotkanie Dyrekcji i nauczycieli z Rodzicami i Kandydatami. Nasza oferta wzbudziła duże zainteresowanie. Mamy nadzieję, że wiele osób, które tego dnia odwiedziły nasza szkołę znajdzie się w gronie "Żmichowiaków".

zobacz zdjęcia

Martyna Ruta uczennica z klasy 1A została  finalistką Olimpiady Teologii Katolickiej.

serdecznie gratulujemy  smile

W poniedziałek 20 marca 2017r. odbyła się promocja projektu Żmichowska Śpiewa na antenie czwartego programu Polskiego Radia. Wywiad z przedstawicielką młodzieży, Amandą Abramczuk oraz opiekunką projektu Ewą Drobek, przeprowadziła absolwentka Żmichowskiej, reporterka Anna Depczyńska.
Posłuchaj audycji http://www.polskieradio.pl/10/5367/Artykul/1742029,Czat-Czworki-20-marca-godz-1606

22 marca 2017r. przypada rocznica urodzin naszego najsłynniejszego absolwenta Jacka Kaczmarskiego.

Pamiętamy !

Informujemy o następnym sukcesie naszych uczennic w Olimpiadzie Języka Francuskiego:

Aleksandra Laskowska laureatka OJF

Ewa Tomaszewska laureatka OJF

Wiktoria Prądzyńska finalistka OJF

Serdecznie gratulujemy smile

Zobacz program Dni Frankofonii

Uczniowie p. prof. M. Słomczewskiego z klasy 3L wzięli udział w Olimpiadzie Języka Łacińskiego i Kultury Antycznej. Spodziewaliśmy się sukcesów, ale wyniki przerosły nasze oczekiwania.

Cecylia Kłosińska została Laureatką na I miejscu, Cezary Jasiński - Laureatem na II miejscu,  Bartosz Cyran- Laureatem na  VII miejscu, Justyna Pszczołowska- Finalistką.

Serdecznie gratulujemy.

Dni Nauk Ścisłych odbyły się w dniach 8-9.02.2017r. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

zobacz zdjęcia

Katarzyna Nowak, uczennica klasy III L została finalistką Olimpiady Wiedzy o III RP.
Gratulujemy ! 

Z okazji zbliżającego się Dnia Otwartego oraz Festiwalu TFAŻ w naszym Liceum, redakcja szkolnego Magazynu Żet reaktywuje swoje siły, by wydać specjalny, okolicznościowy numer pisma. Jednak, aby tego dokonać, potrzebuje przede wszystkim WASZEGO zaangażowania. Piszecie do Szuflady? Z Szufladą? Na Szufladzie? Na Księżycu? Szukamy wszystkiego, co niebanalne i po prostu fajne i nie będzie kolejnym nudnym słowotokiem, których pełno w innych szkolnych pismach - pamiętajcie, że piszecie do "ŻETu" w Żmichowskiej, a to zobowiązuje. Chcesz narysować szalony komiks o Żyrafie, przemierzającej odległe galaktyki za pomocą własnej szyi? Napisać felieton lub poprowadzić humorystyczny Kącik Porad? Przeprowadzić wywiad z ciekawą osobą? ŻET czeka właśnie na Ciebie! W razie pytań bądź wątpliwości śmiało piszcie do Mateusza Godlewskiego z klasy 3A lub Janka Orlińskiego z 2B.
Na Wasze teksty czekamy do PIĄTKU 17-EGO MARCA! Wysyłajcie je na redakcyjnego maila: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.!

Zachęcamy również do dołączenia do facebookowej grupy:
https://www.facebook.com/groups/743892632349719/?fref=ts

oraz polubienia fanpejdża pisma: 

https://www.facebook.com/zmichomagazyn/

22 MARCA 2017

OD GODZ. 14:30 – DLA UCZNIÓW

GODZ. 18:00 – DLA RODZICÓW

 

Program:

 • 14:30 – 17:45– zwiedzanie Szkoły i prezentacje klas
 • 15:30 – koncert „Żmichowska śpiewa” w auli

Lekcje otwarte dla kandydatów:

 • język polski – p. Magdalena Bańko w sali nr 212 o godz.14:30
 • historia – p. Mirosława Bajszczak w sali nr 206 o godz. 16:00
 • język francuski – p. Radosław Kucharczyk w sali nr 208 o godz. 16 :00
 • biologia – p. Monika Szczucka w sali nr 302 o godz. 16:00
 • język angielski – p. Ewa Drobek w sali nr 210 o godz. 16:30

Spotkanie dla rodziców z p. dyrektor Joanną Chrapkowską i nauczycielami – w auli o godz. 18:00.

ZAPRASZAMY

 

W ramach rekolekcji szkolnych "Szkoła Radości" w dniu 7 marca klasa B2 zorganizowała kiermasz charytatywny.

Zarobione pieniądze zostaną przekazane na pomoc dzieciom z Syrii.
  

Przedstawicieli klas zapraszamy w środę na dwóch długich przerwach do sali nr 114 w celu wpisania (Excel) list uczniów z wyborami warsztatów na poszczególne dni Szkoły Radości.

Przedstawiciele klas licealnych - po 4 lekcji o godz. 11.45

Przedstawiciele klas gimnazjalnych - po 6 lekcji o godz 13.40

Informujemy, że w okresie ferii zimowych (13.02.-24.02.2017) sekretariat szkoły przyjmuje interesantów w godz.9:00-14:00.

Zobacz plan

Uwaga Maturzyści!

W dniu jutrzejszym (środa 8.02.) zostaną przekazane przewodniczącym klas wydruki Waszych  deklaracji maturalnych. Należy zweryfikować dane osobowe i dane dotyczące zdawanych przedmiotów na w/w wydrukach i złożyć podpis.

Podpisane deklaracje należy zwrócić do sekretariatu do godziny 16:00

Informujemy, że uczeń klasy 2B Rafał Prokopczuk razem ze swoją drużyną zdobył I miejsce w Mistrzostwach Juniorów Mazowsza w piłce siatkowej.

 

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesówsmile

w piątek 10 lutego, na i po  6. godzinie lekcyjnej w auli szkolnej odbędzie się przesłuchanie wokalistów i grup pragnących wystąpić 21 marca na szkolnej scenie. Zapraszamy z podkładem (na CD lub usb) i tekstem, o ile jeszcze nie znacie go na pamięć. 
Nauczycieli uczących, prosimy o umożliwienie przyjścia wykonawców  na 15-20 minut do auli.
Do zobaczenia i usłyszenia w piątek!
 

Zapraszamy do obejrzenia strony www poświęconej wystawie w bibliotece na temat sztuki przekładu dzieł Szekspira. Stronę wykonała uczennica z klasy C2 Kamila Pawlukiewicz.

zobacz stronę

26.01.2017r.w II LO im.Stefana Batorego w Warszawie odbył się Konkurs Debat Oksfordzkich warszawskich szkół ponadgimnazjalnych na temat: "Powstanie Warszawskie miało sens". Bezkonkurencyjna okazała się DRUŻYNA Z NASZEJ SZKOŁY w składzie: Karolina Kłos z kl. B3, Martyna Rosłonkiewicz, Alicja Sęk, Ania Tonecka - wszystkie z klasy IIa. Uczestniczki przygotował p.prof. I.Szczeniowski - nauczyciel etyki.
SERDECZNIE GRATULUJEMY ZWYCIĘZCOM!
Gloria victoris!

Z radością informujemy o sukcesach naszych uczennic z gimnazjum biorących udział w Przedmiotowych Konkursach MKO:

1.Maria Harrison - laureatka konkursu z języka angielskiego

2.Ewa Maria Siemiątkowska - laureatka konkursu  z języka angielskiego

3.Julia Aniela Wiśniewska laureatka konkursu  z języka angielskiego

3.Maria Opadczuk - finalistka  konkursu  z języka angielskiego

4.Matylda Elizabeth Rybicka - finalistka konkursu  z języka angielskiego

5. Magdalena Karolak - finalistka konkursu  z języka polskiego

6.Zofia Pędzich - finalistka konkursu  z języka polskiego

    kolejny sukces     

Alicja Sęk, Martyna Rosłonkiewicz, Anna Tonecka z klasy 2A  i Karolina Kłos z B3 wygrały debatę oksfordzką na temat sensu Powstania Warszawskiego.  W konkursie wzięło udział 10 warszawskich liceów, ale to uczennice  ze "Żmichowskiej " przygotowane przez  p. Ignacego Szczeniowskiego  okazały  się najlepsze.

Serdecznie gratulujemy  smile

Zobacz plan

Uczennice klasy B3 Salomea Cebula i Weronika Klemba zostały laureatkami kuratoryjnego Konkursu Wiedzy o Społeczeństwie. Ogromne gratulacje !
W związku z przypadającą w tym roku 140 rocznicą śmierci patronki Narcyzy Żmichowskiej, dnia 21 grudnia 2016 roku odbył się po raz pierwszy w naszej szkole Dzień Patronki. Uczennice i uczniowie mogli wysłuchać wykładu połączonego z prezentacją multimedialną na temat życia i działalności Narcyzy Żmichowskiej oraz wziąć udział w krótkim konkursie wiedzy. Wszyscy wypadli znakomicie - najlepsze klasy to A2 i C2 z gimnazjum oraz klasy licealne: IB, IC, ID i IIL. Gratuluję !
Oprócz tego, gimnazjaliści i licealiści mogli tego dnia zaprezentować swoje talenty artystyczne rywalizując w konkursie plastycznym. Zadanie nie było łatwe - drużyny trzyosobowe z każdej klasy musiały w ciągu niecałych 45 minut  stworzyć z różnych dostępnych materiałów portret Narcyzy Żmichowskiej. Wygrały uczennice gimnazjum z klasy B3: Julia Rozbicka, Julianna Łoboda i Natalia Ziętek. Brawo ! II miejsce zajęły uczennice liceum z klasy IL : Dominika Wasilczuk, Katarzyna Jankowska oraz Hanna Stacewicz. Natomiast III miejsce przypadło drużynie z klasy IIL w składzie: Julia Grzęda, Sara Maja Komorowska, Zuzanna Salicka. Ogromne gratulacje dla wszystkich wyróżnionych !
 
Oto jak uczciliśmy w tym roku 140 rocznicę śmierci  Narcyzy Żmichowskiej. Zobaczcie, co działo się w środę 21 grudnia 2016 roku w trakcie Dnia Patronki.
 
 

Informujemy, że z Przedmiotowego Konkursu MKO z Języka Francuskiego poniżej wymienieni uczniowie, uzyskali następujące tytuły:

Aleksandra Matynia - klasa B3 - LAUREATKA

Stanisław Piórkowski - klasa A2 - LAUREAT

Helena Tomaszewska - klasa C1- LAUREATKA

Aneta Białousz - klasa C3 - FINALISTKA

Sandra Białousz - klasa C3 - FINALISTKA

Marianna Senda - klasa C2 - FINALISTKA

Dominika Szereda - klasa C3 - FINALISTKA

SERDECZNIE GRATULUJEMY smile

 

19.01.2017r. klasa 3A była na zajęciach w Łazienkach Królewskich. W Pałacu na Wodzie odbyły się warsztaty poświęcone epoce oświecenia w Polsce, natomiast w Teatrze Królewskim uczniowie mieli okazję zaprezentować swoje umiejętności aktorskie na scenie, co pokazują zdjęcia.

  

17 stycznia na 7 godzinie lekcyjnej w sali 114 odbędzie się II etap Olimpiady Języka  Angielskiego dla Gimnazjalistów.

W dniu 21 grudnia odbył się międzyklasowy turniej tańca. Zawodniczki zaprezentowały różne style taneczne:
hip hop, jazz, modern jazz, jive, fitness dance.
Styl, gracja, wykonywane trudne elementy akrobatyczne, pozostawiły miłe wrażenia dla oglądających.
Wyniki turnieju:
Gimnazjum
I miejsce - Gajek Victoria kl.B2
II miejsce - Kotarba Zuzanna kl. A2
III miejsce - Gniady Michalina kl.A1

Liceum
I miejsce - nie przyznano
II miejsce - Zielińska Julia kl. 3B, Daniel Katarzyna 3C
III miejsce - Sobieszek Julia kl. 3L
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Komisja w składzie: B.Karpińska, M.Ekier, W.Wojciechowska

zobacz zdjęcia

 

Następujace osoby zakwalifikowały się do II etapu Olimpiady Języka Angielskiego dla Gimnazjalistów:

 1. Rybicka Matylda – C3

 2. Kotarba Zuzanna – A2

 3. Harrison Maria – B2

 4. Zientek Natalia – B2

 5. Opadczuk Maria – C3

 6. Riza Leonardo – C3

 7. Glanz Joanna – C3

 8. Jabłońska Maja – C3

 9. Kowalczyk Agnieszka – C2

 10. Brozdowicz Ewa – B3

 11. Łoboda Julianna – B3

 12. Majewska Martyna – A2

 13. Karolak Magdalena – C3

 14. Siemiątkowska Ewa - C2

Proszę zapoznać się z informacjami dotyczącymi OJAG na stronie Olimpiady

 http://www.ojag.wsjo.pl/etap-ii-czesc-iii-i-iii/.

Godziny pracy sekretariatu szkolnego:

poniedziałek - piątek 8:00-16:00

W piątek 9.12.2016r. uczniowie klas II gimnazjum uczestniczyli w żywej lekcji historii dotyczącej szlachty polskiej i jej udziału w wojnach Polski z sąsiadami w XVII wieku. Uczniowie mogli zapoznać się ze strojami i zwyczajami szlacheckimi oraz z różnymi rodzajami broni, używanymi w tamtych czasach. Nietypowa lekcja historii nie tylko dostarczyła wiedzy, ale tez pozostawiła miłe wspomnienia.

zobacz zdjęcia

W dniach 10-11 grudnia odbył się finał XVI edycji Szlachetnej Paczki zorganizowanej przez Samorząd Szkolny. Zbieraliśmy najpilniejsze artykuły dla rodziny z Wiązowny. Zajęło nam to dużo czasu, ale ostatecznie udało nam się zrealizować cel i na potrzebujących czekała piękna niespodzianka w postaci 24 paczek. Mimo trudności, zorganizowaliśmy rower dla dziewczynki i materac dla rodziców. Wszystkie prezenty zapakowaliśmy w świąteczne papiery i zawieźliśmy do magazynu w Wesołej. Rodzina była bardzo szczęśliwa i wdzięczna. Dla nas to mały gest, a dla nich piękny podarunek. Dzięki nam rodzina może zagwarantować sobie lepszy byt na najbliższe miesiące. Wiele osób bardzo zaangażowało się w przygotowywanie tego projektu za co serdecznie dziękujemy.

Relacja ze spotkania z rodziną przy wręczeniu paczki.
Gdy wnosiliśmy jeszcze kolejne paczki Pani Edyta bardzo się wzruszyła i na chwilę nas opuściła. Dzieciaki nie spodziewały się takiej ilości prezentów ale po chwili zabrali się za rozpakowywanie. Matylda gdy tylko zobaczyła rower od razu chciała na nim jeździć pomimo pogody. Wielki uśmiech pojawił się na twarzy Maksa gdy otworzył paczkę ze słodyczami, ale gdy znalazł tablety nie mógł uwierzyć, że to dla niego. Pani Edyta też znalazła coś dla siebie - karton z kawą. Natomiast Pan Paweł przez cały czas cieszył się szczęściem rodziny okazując to szerokim uśmiechem, którego nie widzieliśmy przy poprzednich spotkaniach.
Co chce przekazać Tobie wolontariusz:
Wielkie "dziękujemy" dla wszystkich osób, które włączyły się w przygotowanie paczki. Dziękujemy za sygnał, ze nie jesteśmy sami z naszymi problemami oraz za "kopniaka" i motywację do działania. Prezent od rodziny mogę przekazać bezpośrednio do szkoły.
Co chce powiedzieć od siebie rodzina:
Ogromne słowa podziękowania i życzenia wszystkiego najlepszego.

  

Uczniowie:

Maria Harrison, Maria Opdczuk, Leonardo Riza, Ewa Siemiątkowska, Julia Wiśniewska

zakwalifikowali się III etapu Konkursu Kuratoryjnego. Wszystkim serdecznie gratulujemy i życzymy tytułu laureata.

W piątek 9 grudnia uczniowie klasy IC uczestniczyli w trzygodzinnych zajęciach laboratoryjnych z chemii na Wydziale Chemii Politechniki Warszawskiej. Pomysłodawcą tych zajęć był pan profesor Maciej Kopeć.

zobacz zdjecia

8 grudnia 2016r. klasa III A wraz z wychowawczynią p.prof A.Lubieniecką i nauczycielką historii p.prof M.Bajszczak uczestniczyła w debacie pt. "Stan wojenny - stan pokoju - stan wolności", zorganizowanej w kinie Atlantic z okazji 35 rocznicy wprowadzenia stanu wojennego w Polsce. Gośćmi debaty byli członkowie pierwszej "Solidarności", internowani w stanie wojennym.

 \

zobacz zdjęcia

 

Już w ten piątek, 9 grudnia w auli odbędzie się  Maraton Pisania Listów. Zapraszamy wszystkich chętnych. W zeszłym roku udało nam się napisać aż 500 listów w obronie represjonowanych osób - więźniów sumienia. Liczymy, że i tym razem wydarzenie to będzie cieszyć się powodzeniem.
 
Zobaczcie jak było w ubiegłym roku:
    
 

Konkurs na hymn Szkoły Radości
Lubisz Szkołę Radości? Chcesz wziąć udział w konkursie z nagrodami?
Stwórz hymn Szkoły Radości. Prześlij słowa na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Konkurs Fotograficzny
Motywem przewodnim najbliższej, jubileuszowej, 15-tej edycji Żmichowskiej Szkoły Radości jest SIEĆ.
Zrób zdjęcie w tym temacie i prześlij je na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Przyznamy nagrody I,II i III stopnia za najbardziej pomysłowe i ciekawe ujęcia tematu.

Uczeń klasy IL Mikołaj Kamiński przeszedł pomyślnie przez etap szkolny  Olimpiady Wiedzy o Unii Europejskiej i będzie reprezentował naszą szkołę na etapie okręgowym.
Gratuluję.
 
Do trzeciego etapu  kuratoryjnego konkursu Wiedzy o Społeczeństwie przeszły następujące osoby:
1. Salomea Cebula kl. B3
2. Weronika Klemba kl. B3
3. Mikołaj Kuźmiński kl. A3
Gratulujemy
 

MICC (Model International Criminal Court) to międzynarodowy projekt kierowany do młodzieży, polegający na uproszczonej symulacji 3 rzeczywistych procesów, które odbyły się przed ICC.

Uczniowie z Polski, Niemiec i dwóch innych państw, które zmieniają się każdego roku (w 2016 uczestniczył Izrael i USA), spotykają się na tydzień w Krzyżowej, miejscowości na Dolnym Śląsku związanej historycznie z nowoczesnym pojmowaniem państwa i praw człowieka. Podzieleni według spraw sądowych na czteroosobowe grupy (Prokuratury, Obrony, Sędziów i Dziennikarzy), przygotowują pod okiem profesjonalnej kadry trenerów wystąpienia imitujące przebieg rzeczywistego procesu. Obrona i Prokuratura przedstawiają argumentację zespołowi Sędziów, który rozstrzyga o wymiarze kary lub uniewinnieniu. Zespól prasowy odpowiada za dokumentację projektu.

MICC odbywa się w całości po angielsku i stanowi duże wyzwanie językowe. Jego ważną część stanowią dyskusje dotyczące najistotniejszych problemów prawa międzynarodowego, pozwalające na wymianę poglądów i konfrontację punktów widzenia. Jest to ćwiczenie w dialogu kultur, uczące szacunku dla odmiennych stanowisk, narzucające swoiste decorum debaty.

Celem MICC jest szerzenie wiedzy na temat praw człowieka i zachęta do refleksji nad ich respektowaniem w przeszłości oraz we współczesnym świecie. Założenie to jest realizowane w dwójnasób: poprzez pracę nad konkretną sprawą i otwartą rozmowę pomiędzy uczestnikami z różnych państw. Te dwa elementy – edukacyjny i kulturowy – przesądzają o niecodziennej wartości MICC i podobnych przedsięwzięć.

Bartek brał udział w projekcie dzięki uprzejmości organizatorki wyjazdu, mamy jednej z naszych absolwentek, Pani Maryny Czaplińskiej. Do projektu Bartka zgłosiła Profesor Ewa Drobek. Wartość projektu, opłaconego przez Radę Europy przekracza 6 tysięcy złoty na każdego ucznia.

Certyfikat

The Krzyzowa Daily 1 | 2 | 3 |

  

W najbliższy piątek (09.12.2016), jak co roku w grudniu, zapraszamy na Maraton Pisania Listów. Maraton jest wydarzeniem organizowanym przez Amnesty International na całym świecie, w ramach Międzynarodowego Dnia Praw Człowieka. Celem Maratonu jest napisanie jak największej ilości listów w obronie konkretnych osób, których prawa zostały złamane. Listy te są następnie wysyłane do odpowiednich władz we wskazanych krajach, tak by skierować ich uwagę na naruszenia praw człowieka. Im więcej listów zostanie napisanych, tym większa szansa, że uda się pomóc danej osobie. Amnesty szacuje, że listy działają w około 30% przypadków, więc jak najbardziej warto!  Piszemy w auli, w godz. 11-17. Zapraszamy wszystkich uczniów i nauczycieli.

Klasa 1B z p.Ewą Wiśniewską i klasa 2L z p.Urszulą Ratuszyńską

Zobacz zdjęcia z tegorocznych Dni Literatury

XIX DNI LITERATURY

Mówić to mało. Trzeba mówić do rzeczy.

GODZ. LEKCYJNA

2.12.2016

SALA

1.

ALE WSZYSCY JESTEŚMY RODZINĄ –SPEKTAKL 2A  OGLADAJĄ KLASY: 2A, 2C,2L,C2,

AULA

2.

PATCHWORK – A3 I ROMEO I JULIA – FILM KLASY C3 – OGLĄDAJĄ A3, C3, B3, A1,C1

AULA

3.

ROMEO I JULIE CZASÓW DZISIEJSZYCH – SPEKTAKL KLASY C2 – OGLĄDAJĄ KLASY A2,B2, C2, C3

AULA

3.

-----------------------------------------------------------

AULA

4.

WYKŁAD P. PROF. MIROSŁAWA BAŃKO –ZNAKI  I RZECZY – 1L,2L,3L,1A,2A,3A

AULA

5.

WYKŁAD P.RAKOWIECKIEGO – CO TO SĄ MEDIA I PO CO ?-1A,1D,1L,1B,2C,2L

AULA

6.

HAMLET AKT V – SPEKTAKL 2C  I 4 SONETY – SPEKTAKL 1B OGLĄDAJĄ KLASY:A1, B2, 1B,2B,  2C

AULA

7.

OTELLO –SPEKTAKL KLASY 1D OGLĄDAJĄ 1D, C1, 1B, B2,2A

AULA

KAWIARENKI:

1.12 – KLASA B1 – POTRAWY OD TYTUŁÓW DZIEŁ SZEKSPIRA – SALA NR 12

1.12 – KLASA B2 – ARTYSTYCZNA DEKORACJA I SCENKI TEATRALNE – SALA NR 10

 1. 12 – KLASA C1 – ZJEŚĆ ALBO NIE ZJEŚĆ. OTO JEST PYTANIE – SALA NR 11
 2. 12 – KLASA 2L – KAWIARENKA Z BIBLIOTECZKĄ – SALA NR 10

XIX DNI LITERATURY

Mówić to mało. Trzeba mówić do rzeczy.

GODZ. LEKCYJNA

1.12.2016

SALA

1.

SZEKSPIR-ŻYCIE TO POWIEŚĆ – SPEKTAKL KLASY A1 I (C)HAMLET –SPEKTAKL KLASY A2–oglądają klasy:A1,A2,A3,B3,C3

AULA

2.

WARSZTATY DRAMATOPISARSKIE Z DYREKTOREM TEATRU TRZYRZECZE P. KONRADEM DULKOWSKIM -3A

108

3.

WARSZTATY DRAMATOPISARSKIE Z DYREKTOREM TEATRU TRZYRZECZE P. KONRADEM DULKOWSKIM -2A

103

3.

WYKŁAD P.PROF. MAGDALENY BAŃKO – ELŻBIETA KRÓLOWA MODY – B2,1L, B1,1D,2A,2C

AULA

4.

WYKŁAD  P. KONRADA DULKOWSKIEGO DYREKTORA TEATRU TRZYRZECZE -WSPÓŁCZESNE ADAPTACJE DZIEŁ SZEKSPIRA– 1A, 2A,2B, 1D,1C (GRUPA FRANCUSKA),1L

AULA

5.

SONETY ŚPIEWANE- MIŁOŚĆ TAK WIERNIE PRZYPOMINA BŁAZNA – SPEKTAKL 1A  I BEZ TYTUŁU –SPEKTAKL B3– IDĄ KLASY 1A,1C(GRUPA FRANCUSKA), 1D,2C,B3,B1

AULA

6.

KOBIETY SZEKSPIRA- SPEKTAKL KLASY 2B I ŚMIAĆ SIĘ CZY PŁAKAĆ – SPEKTAKL KLASY 1L – IDĄ – 2B,B1,2L,A3,1L,C2

AULA

7.

FILM O TEATRZE SZEKSPIROWSKIM –DZIEŁO KLASY 1C  i HAMLET W KWADRANS–SPEKTAKL 2A  – OGLADAJĄ KLASY: 1C, C1,A2,A3,1B,2A

AULA

KAWIARENKI:

1.12 – KLASA B1 – POTRAWY OD TYTUŁÓW DZIEŁ SZEKSPIRA – SALA NR 12

1.12 – KLASA B2 – ARTYSTYCZNA DEKORACJA I SCENKI TEATRALNE – SALA NR 10

 1. 12 – KLASA C1 – ZJEŚĆ ALBO NIE ZJEŚĆ. OTO JEST PYTANIE – SALA NR 11
 2. 12 – KLASA 2L – KAWIARENKA Z BIBLIOTECZKĄ – SALA NR 10

Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia wystawy w naszej bibliotece od 1.12 do 15.12.2016r.

zobacz ulotkę

W dniu 27 listopada 2016r. odbył się kolejny koncert promujący płytę "Żmichowska Śpiewa 3". Młodzież zaśpiewała w Punkcie Kultury Trele Morele na ul. Wiśniowej 50. Mieliśmy zaszczyt gościć Panią Małgorzatę Walewską, która była zachwycona umiejętnościami wokalnymi naszych uczniów. List gratulacyjny dla uczestników projektu skierował również Rzecznik Praw Dziecka.
zobacz list
zobacz zdjęcia

Martyna Rosłonkiewicz z klasy 2A otrzymała tytuł Wicemistrza Języka Polskiego w XI Ursynowskim Dyktandzie im. Andrzeja Ibisa -Wróblewskiego.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów smile

 

Katarzyna Nowak - uczennica klasy III L przeszła do etapu okręgowego Olimpiady Wiedzy o III RP, natomiast Konrad Wysocki uczeń klasy II A przeszedł do etapu okręgowego Olimpiady Wiedzy o Prawach Człowieka w Świecie Współczesnym.
Gratuluję i życzę powodzenia w kolejnych etapach.
 
Zakończył się Turniej Czwórek Siatkarskich.
Wyniki:
Gimnazjum
 • 1 miejsce reprezentacja klasy C2(1) K.Pawlukiewicz, A.Chwedczuk, D.Grużewska, A.Gębicz
 • 2 miejsce reprezentacja klasy B2
 • 3 miejsce reprezentacja klasy C2(2)
Liceum
 • 1 miejsce reprezentacja klasy 1B(1) Olga Kordzi, Natalia Szałagan, Zuzanna Tatar, Karol Zalewski
 • 2 miejsce reprezentacja klasy 2A
 • 3 miejsce reprezentacja klasy 1B(2)
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
 
   

W tym roku ponownie bierzemy udział w akcji "Szlachetna Paczka".

Pomagamy rodzinie z Warszawy, która znalazła się w trudnej sytuacji życiowej. Głową rodziny jest Pan Paweł, u którego wykryto glejaka wielopostaciowego. Wraz z żoną Edytą wychowują dwójkę dzieci w wieku szkolnym - Matyldę (l.7) i Maksymiliana (l.12). Zbieramy dla nich:

- żywność,

- środki czystości i art. chemiczne,

- materiały szkolne, tj. zeszyty, farbki, papier kolorowy, bloki, klej, przybory do pisania, kredki, plastelina, farby       kredowe.

Marzeniem Matyldy jest rower. Jeśli ktoś z Was posiada używany rower (na Was już za mały) i może go podarować dziewczynce, skontaktujcie się z Wiktorią Prochot (kl.A2).

Podarunki składajcie w sali 317 lub bezpośrednio u Pani Piłatowicz. Zbiórka trwa do 6 grudnia!!!

Wszystkie pytania i wątpliwości kierujcie również do Wiktorii.

Będziemy niezmiernie wdzięczni za pomoc i zaangażowanie! :-)

 

Uczennica klasy 2 A Justyna Izydorzak zdobyła Srebrną Wenę w konkursie plastycznym:

„Z biegiem Wisły – pejzaże, wspomnienia, marzenia…”

w ramach Śródmiejskiego Festiwalu Młodych Talentów 2016/17.

Jak co roku w naszej szkole obchodziliśmy rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. W czwartek 10.11.2016r. delegacja liceum złożyła wiązankę kwiatów pod pomnikiem Józefa Piłsudskiego przy Belwederze. Wybrane klasy gimnazjalne i licealne wysłały okolicznościowe kartki pocztowe pod hasłem "Mamy Niepodległą". Klasy I i II liceum uczestniczyły w projekcie historycznym pod tytułem: "Niepodległość 1918: francusko-polskie zwycięstwo?", przygotowując quiz i stoiska poświęcone wybranym postaciom historycznym. Wszystkim dziękujemy za wspólne obchody

zobacz zdjęcia

W najbliższą środę o godz. 7.25 (w ramach kółka języka angielskiego) odbędzie się projekcja filmu "The Edinburgh souvenir Video". Wszystkie zainteresowane osoby serdecznie zapraszam (w szczególności osoby, które dostały się do II etapu Konkursu Kuratoryjnego z Języka Angielskiego).

W ramach Śródmiejskiego Festiwalu Młodych Talentów w dniu 10.XI.2016, w Domu Kultury im. C. K. Norwida odbył się konkurs recytatorski.
XV LO reprezentowały uczennice: Zuzanna Domosławska, Weronika Mrozowska oraz Agnieszka Pakoca z klasy 2A.

Wyniki konkursu z okazji Święta Niepodległości

zobacz wyniki

 

 

Wszystkim gimnazjalistom, którzy zgłosili się do udziału w Olimpiadzie Języka Angielskiego dla Gimnazjalistów przypominamy, że olimpiada odbędzie się 15 listopada o godzinie 10.00 we wskazanej przez Panią Dyrektor Jankowską sali (informacja zostanie podana w zastępstwach ). Olimpiada trwa 45 minut. Wszystkim uczestnikom życzymy powodzenia!

Drodzy uczniowie klas I i II liceum!
Serdecznie zapraszam osoby, które chcą startować w Olimpiadzie Chemicznej oraz w innych konkursach (Konkurs Chemiczny Politechniki Warszawskiej, O Diamentowy Indeks AGH itp.) w przyszłym roku szkolnym (2017/18) na spotkanie informacyjne Olimpijskiego Koła Chemicznego. Spotkanie to odbędzie się 22 listopada 2016 roku o godzinie 15:40 w sali 108.
Z poważaniem,
mgr Maciej Kopeć

Wszystkim uczniom, którzy zgłosili się do udziału w Olimpiadzie Języka Angielskiego przypominamy, że olimpiada odbędzie się 14 listopada o godzinie 9 we wskazanej przez Panią Dyrektor Jankowską sali (informacja zostanie podana w zastępstwach). Olimpiada trwa 60 minut. Wszystkim uczestnikom życzymy powodzenia!

W tym roku w naszej szkole z inicjatywy Rady Rodziców można kupić bluzy z logo Żmichowskiej.

Oto cennik, który zaproponowała nam firma Pascal:

 • 95zł – bluza bez kaptura
 • 105zł – bluza z kapturem
 • 120zł – bluza baseballówka

Bluzy dostępne są w wielu kolorach m. in.:

 • Bordo
 • Butelkowa zieleń
 • Czerń
 • Szarość
 • Granat

Dostępne w rozmiarach od XS do XXL. Wszystkich chętnych zachęcamy do obejrzenia zdjęć, które prezentują:

 • Julia – baseballówka (rozmiar M)
 • Stasiek – z kapturem (rozmiar L)
 • Ania – bez kaptura (rozmiar S)

Pamiętajcie!

Do poniedziałku 14 listopada składajcie zamówienia u przewodniczących Waszych klas. Również u nich wpłacajcie pieniądze za bluzy.

            

W środę 9.XI.2016r. w auli szkolnej odbył się finał projektu węgierskiego, realizowanego w związku z 60-rocznicą rewolucji węgierskiej z 1956r. Młodzież z klas: 1A, 1D, 2A, 3A spotkała sie ze świadkami historii, którzy zawieźli pomoc walczącym wtedy Węgrom: Jerzym Bajszczakiem i Andrzejem Bratkowskim oraz z przedstawicielem narodu węgierskiego panem Janosem Tischlerem. Projekt przygotowali uczniowie klasy 2A: Ania Tonecka, Ola Głodek, Dominik Jerzak, Martyna Rosłonkiewicz, Konrad Wysocki, Zuzia Domosławska i Agnieszka Pakoca pod kierunkiem p.prof. M.Bajszczak. Stroną techniczną przedsięwzięcia zajęli się uczniowie z klasy 3L i 1A oraz Janek Orliński z klasy 2B. Ciekawą dekorację tematyczną przygotowali uczniowie pod kierunkiem p.prof. B.Mojkowskiego. Wszystkim osobom zaangażowanym w projekt bardzo dziękuję. Hasło: "Polak, Węgier dwa bratanki" okazało się nadal aktualne.

zobacz zdjęcia

8.11.2016r. klasa 2A wraz z nauczycielką historii Mirosławą Bajszczak uczestniczyła w uroczystości odsłonięcia pomnika-ławeczki, poświęconej Henrykowi Sławikowi i Józsefowi Antallowi seniorowi. Wydarzenie to nawiązywało do pomocy jakiej udzielili Węgrzy Polakom w czasie II wojny światowej i zgromadziło licznych gości z obu krajów m.in. rodziny bohaterów i kombatantów. To była ważna lekcja historii.

Zbieramy okulary w ramach akcji „Okulary dla Afryki”.

Do 28 listopada prosimy o przyniesienie nowych/używanych okularów korekcyjnych lub przeciwsłonecznych do Pani Piłatowicz (sala 317).

Uwaga! Przyjmujemy tylko okulary korekcyjne bez cylindrów.

Dziękujemy za pomoc !

W poniedziałek 14 listopada br. o godzinie 13.40 w Sali 317 odbędzie się spotkanie samorządu uczniowskiego. Czekamy na przedstawicieli wszystkich klas.

W dniu 10 listopada czcimy Święto Niepodległości. Tego dnia pierwsze i drugie klasy licealne przedstawiają swoje podsumowanie projektu historycznego zatytułowanego „Niepodległość 1918: francusko-polskie zwycięstwo?”. Każda z klas przygotowuje stoisko poświęcone jednej postaci oraz quiz składający się z ośmiu pytań związany z jej działalnością.

Oto lista klas i postaci wraz z przydziałem pięter:

Parter
II B - Wincenty Witos
I B - Ignacy Jan Paderewski
I C - Ferdinand Foch

I piętro:
II A - Józef Piłsudski
II L - Georges Clemenceau
II C - Raymond Poincaré

II piętro:
I A - Roman Dmowski
I D - Ignacy Daszyński
I L - Maxime Weygand

Klasy, pod opieką nauczyciela prowadzącego lekcję, będą rozwiązywały quizy  przy stoiskach w następującej kolejności (jedna klasa na początku lekcji, druga pod koniec lekcji; czas przejścia jednej klasy przez osiem stoisk: ok. 15 minut):

2l. : I C, I L
3l. : I A, I B
4l. : I D, 2 A
5l. : II C, II B
6l.: 2 L (na początku lekcji).

Także 10 listopada, delegacja naszego Liceum, pod opieką pani prof. Mirosławy Bajszczak, złoży wiązankę kwiatów pod pomnikiem Józefa Piłsudskiego przy Belwederze. Nasi uczniowie wezmą również udział w akcji wysyłania kartek pod hasłem "Mamy Niepodległą”, którą organizuje Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku.

Wszystkim zainteresowanym przypominamy, że etap szkolny Olimpiady Języka Francuskiego odbędzie się jutro, 04.11.2016 o godz. 9.00 w auli. Prosimy o przybycie o 8.45 i zabranie legitymacji szkolnej. Konkurs potrwa 120 minut, zakończy się o godz. 11.00. Po konkursie uczniowie wracają na lekcje. Wszystkim życzymy BONNE CHANCE!

Justyna Piątek

 

14.10.2016r. odbyło się ślubowanie uczniów klas I Liceum, przygotowane przez klasy 1A i 1B. Po części oficjalnej i artystycznej pierwszoklasiści otrzymali tarcze jako symbol przynależności do grona Żmichowiaków.

zobacz zdjęcia

zobacz film ze ślubowania

zobacz film z częsci artystycznej

W sobotę 22 października 2016r. o godzinie 20-tej w programie Roberta Łuchniaka w radiu RDC promowałyśmy płytę Żmichowska Śpiewa 3. W programie brały udział uczennice Jagoda Pietrzyk - przedstawicielka naszego gimnazjum, Alicja Sęk - przedstawicielka liceum oraz absolwentka Elżbieta Horodyska wraz z opiekunką projektu Ewą Drobek. Promowałyśmy wspólnie uzdolnioną młodzież oraz szkołę.
Posłuchaj audycji

 

zobacz  zdjęcia: 1 | 2 | 3

  

 

14 października  2016 r. uczniowie klasy A2 zwiedzali  Galerię Faras - jedyną w Europie i wyjątkową w skali światowej ekspozycję zabytków kultury i sztuki nubijskiej.  Po Galerii oprowadzała nas  z prawdziwą pasją archeologa p. Iwona Hardej.

Sztuka życia - to cieszyć się małym szczęściem.

Przypominamy, że w dalszym ciągu trwają przygotowania do konkursu języka francuskiego  MKO w piątki o godz.7:25 w sali nr 12.

Zapraszamy smile

22 października o godz 20 razem z Olgą Antoszczyk, Jagodą Pietrzyk i Alą Sęk będziemy promowały płytę "Żmichowska Śpiewa 3" w programie Roberta Luchniaka w radiu RDC  (101 FM). 

13.10.2016 roku w Zamku Królewskim odbyła się Gala Konkursu Nauczyciel Roku, w którym nominację do Złotej Trzynastki otrzymała nauczycielka naszej szkoły Pani Profesor Ewa Drobek. Serdecznie gratulujemy. Dzięki tej nominacji nasza szkoła otrzymała tytuł "Szkoła Na Medal", z czego jesteśmy bardzo dumni. Przedstawiciele projektu "Żmichowska Śpiewa" Amanda, Bogusia, Dorota oraz Piotrek zaprezentowali swoje umiejętności wokalne co wzbudziło duży zachwyt publiczności.

zobacz zdjęcia

 

 

 

29 września byliśmy w Muzeum Pragi na lekcji "Kulturowy Tygiel". Historię prawobrzeżnej Warszawy tworzyły zróżnicowane etnicznie i wyznaniowo społeczności. Dzięki wizycie w Muzeum mogliśmy się dowiedzieć czegoś więcej o ich życiu, zwyczajach ...

W dniach 17- 20 października  uczniowie naszej szkoły wezmą udział w drugiej edycji Tygodnia Konstytucyjnego, który organizuje Stowarzyszenie im. Prof. Zbigniewa Hołdy. 

 

W niedzielę, 9 października odbył się koncert dla Rodziców promujący płytę "Żmichowska Śpiewa 3". Koncert był poświęcony pamięci Sebastiana Olko, który był realizatorem dźwięku podczas nagrywania dwóch poprzednich płyt. W koncercie brali udział uczniowie, którzy zaśpiewali utwory na trzecim krążku oraz absolwenci z poprzednich edycji. Rodzice wokalistów tradycyjnie już odebrali podziękowania. Zapraszamy teraz na promocję medialną płyty na antenach radiowych, o której będziemy informować na stronie szkoły oraz na szkolnym facebook'u.

Zobacz zdjęcia

W dniu 22.09.2016 r. uczniowie reprezentowali naszą szkołę w biegach przełajowych w ramach Warszawskiej Olimpiady Młodzieży .

Niezbyt liczna grupa, wystartowała z ogromnym zaangażowaniem i determinacją.

Największe sukcesy były udziałem sióstr, które w swoich kategoriach wiekowych zajęły

Lena Wiśniewska z klasy C2    3m-ce

Julia Wiśniewska z klasy C3    4m-ce

Panowie nie dawali za wygraną.

Stanisław Piórkowski z klasy A2 w rywalizacji gimnazjalistów był szósty.

Zaowocowało to kwalifikacją tej trójki do dalszego etapu zawodów .

Do dalszego etapu awansowała także Cecylia Olech kl. B1.

Gratulujemy wszystkim naszym reprezentantom i mocno trzymamy kciuki za Lenę, Julię i Stanisława w dalszej rywalizacji.

 

4.10.2016 r. startowaliśmy w biegach przełajowych etapu warszawskiego.

Lena Wiśniewska zajęła 8, punktowane miejsce .

zobacz foto

Wszystkich zainteresowanych udziałem w 41 Olimpiadzie Języka Angielskiego dla licealistów(pozom C 1/ C 2) zapraszam na spotkanie informacyjne, które odbędzie się 11 października o godzinie 13.40 w sali 210. Zapraszam!

Rusza VII edycja Olimpiady Języka Angielskiego dla Gimnazjalistów. Wszystkich zainteresowanych odsyłam do strony internetowej OJAG-u: http://www.ojag.wsjo.pl/. Bardzo proszę każdą z klas o sporządzenie dokładnej listy osób pragnących wziąć udział w tym konkursie. Należy podać imię, nazwisko, dokładną datę urodzenia oraz powiat zamieszkania. Dane te są konieczne, abym mogła Was zarejestrować. Na listy czekam do końca przyszłego tygodnia (do 14 października) ponieważ muszę mieć czas na zarejestrowanie uczniów. Listy osób zakwalifikowanych do kolejnych etapów będą pojawiały się na I piętrze pod informacjami dotyczącymi zastępstw. Wszystkie osoby zainteresowane udziałem w tej Olimpiadzie bardzo proszę też o bardzo dokładne czytanie informacji zamieszczonych na stronie internetowej OJAG-u. oraz moich informacji zamieszczanych na stronie internetowej naszej szkoły (zmieniły się w szczególności zasady przeprowadzenia I etapu).

Drugi konkurs (Konkurs Kuratoryjny Języka Angielskiego) koordynuje w tym roku pani prof. Lubieniecka (informacje na 1 piętrze w szkole i drzwiach pokoju nauczycielskiego). Przekazałam jej listę osób, które u mnie się zapisały na ten konkurs. Konkurs Kuratoryjny odbędzie się 20 października o godz. 9.00.

W środę 5 października o godzinie 14.50 w sali 319 rozpoczynają się zajęcia z historii, adresowane do uczniów powracających z zagranicy.

W piątki o godzinie 14.50 w sali nr 12 będą odbywać się zajęcia z języka angielskiego adresowane do uczniów, którzy spędzili dłuższy czas za granicą i mają chęć i potrzebę nauki tego języka.

W najbliższą środę o godzinie 14.50 w sali nr 106 zaczynamy zajęcia z języka polskiego adresowane do uczniów, którzy spędzili dłuższy czas za granicą i mają chęć oraz potrzebę  powtórzenia polskiej fleksji, składni, ortografii czy słowotwórstwa.


Zapraszam serdecznie
 
Bardzo wiele emocji przyniosły dwudniowe zawody finałowe IX edycji Ligi Mazowsza, które odbyły się w Słupnie. Zwycięzcą Ligi Mazowsza w klasie P - 110cm w skokach przez przeszkody została uczennica klasy A2 Paulina Misior na koniu El-Vis. Gratulujemy!

28 IX 2016 (środa) odbędzie się pierwsze spotkanie dotyczące Dni Literatury 2016. Przedstawicieli wszystkich klas licealnych prosimy o stawienie się w sali nr. 311 o godz. 13:40 (na długiej przerwie) 

26 IX 2016 (poniedziałek) odbędzie się pierwsze spotkanie dotyczące Dni Literatury 2016. Przedstawicieli wszystkich klas gimnazjalnych prosimy o stawienie się w sali nr. 311 o godz. 13:40 (na długiej przerwie) 

W poniedziałek 26 września o godz.13:40 w sali 317 odbędzie się zebranie Samorządów Klasowych Liceum i Gimnazjum dotyczące wyborów do Samorządu Szkolnego.

Obecność obowiązkowa!!

Zobacz: harmonogram

Zobacz: pozostałe informacje

 

Rozpoczynamy zajęcia koła "Matematyka w dżinsach". Zainteresowanych uczniów klas I i II LO zapraszam w środę 21 IX o godzinie 15:00 do sali 113. 

Na pierwszych zajęciach nasz opiekun naukowy, p. Marcin Moszyński, zaproponuje tematy prac badawczych na bieżący rok szkolny. Kolejne zajęcia będą odbywały się w środę, godzinę ustalimy na pierwszym spotkaniu.

Zapraszam.

zobacz plan