Logo
  logo żmichowska. Biblioteka proponuje ... Biblioteka proponuje ...

Wydarzenia

Jak co roku w naszej szkole obchodziliśmy rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. W czwartek 10.11.2016r. delegacja liceum złożyła wiązankę kwiatów pod pomnikiem Józefa Piłsudskiego przy Belwederze. Wybrane klasy gimnazjalne i licealne wysłały okolicznościowe kartki pocztowe pod hasłem "Mamy Niepodległą". Klasy I i II liceum uczestniczyły w projekcie historycznym pod tytułem: "Niepodległość 1918: francusko-polskie zwycięstwo?", przygotowując quiz i stoiska poświęcone wybranym postaciom historycznym. Wszystkim dziękujemy za wspólne obchody

zobacz zdjęcia

W najbliższą środę o godz. 7.25 (w ramach kółka języka angielskiego) odbędzie się projekcja filmu "The Edinburgh souvenir Video". Wszystkie zainteresowane osoby serdecznie zapraszam (w szczególności osoby, które dostały się do II etapu Konkursu Kuratoryjnego z Języka Angielskiego).

W ramach Śródmiejskiego Festiwalu Młodych Talentów w dniu 10.XI.2016, w Domu Kultury im. C. K. Norwida odbył się konkurs recytatorski.
XV LO reprezentowały uczennice: Zuzanna Domosławska, Weronika Mrozowska oraz Agnieszka Pakoca z klasy 2A.

Wyniki konkursu z okazji Święta Niepodległości

zobacz wyniki

 

 

Wszystkim gimnazjalistom, którzy zgłosili się do udziału w Olimpiadzie Języka Angielskiego dla Gimnazjalistów przypominamy, że olimpiada odbędzie się 15 listopada o godzinie 10.00 we wskazanej przez Panią Dyrektor Jankowską sali (informacja zostanie podana w zastępstwach ). Olimpiada trwa 45 minut. Wszystkim uczestnikom życzymy powodzenia!

Drodzy uczniowie klas I i II liceum!
Serdecznie zapraszam osoby, które chcą startować w Olimpiadzie Chemicznej oraz w innych konkursach (Konkurs Chemiczny Politechniki Warszawskiej, O Diamentowy Indeks AGH itp.) w przyszłym roku szkolnym (2017/18) na spotkanie informacyjne Olimpijskiego Koła Chemicznego. Spotkanie to odbędzie się 22 listopada 2016 roku o godzinie 15:40 w sali 108.
Z poważaniem,
mgr Maciej Kopeć

Wszystkim uczniom, którzy zgłosili się do udziału w Olimpiadzie Języka Angielskiego przypominamy, że olimpiada odbędzie się 14 listopada o godzinie 9 we wskazanej przez Panią Dyrektor Jankowską sali (informacja zostanie podana w zastępstwach). Olimpiada trwa 60 minut. Wszystkim uczestnikom życzymy powodzenia!

W tym roku w naszej szkole z inicjatywy Rady Rodziców można kupić bluzy z logo Żmichowskiej.

Oto cennik, który zaproponowała nam firma Pascal:

 • 95zł – bluza bez kaptura
 • 105zł – bluza z kapturem
 • 120zł – bluza baseballówka

Bluzy dostępne są w wielu kolorach m. in.:

 • Bordo
 • Butelkowa zieleń
 • Czerń
 • Szarość
 • Granat

Dostępne w rozmiarach od XS do XXL. Wszystkich chętnych zachęcamy do obejrzenia zdjęć, które prezentują:

 • Julia – baseballówka (rozmiar M)
 • Stasiek – z kapturem (rozmiar L)
 • Ania – bez kaptura (rozmiar S)

Pamiętajcie!

Do poniedziałku 14 listopada składajcie zamówienia u przewodniczących Waszych klas. Również u nich wpłacajcie pieniądze za bluzy.

            

W środę 9.XI.2016r. w auli szkolnej odbył się finał projektu węgierskiego, realizowanego w związku z 60-rocznicą rewolucji węgierskiej z 1956r. Młodzież z klas: 1A, 1D, 2A, 3A spotkała sie ze świadkami historii, którzy zawieźli pomoc walczącym wtedy Węgrom: Jerzym Bajszczakiem i Andrzejem Bratkowskim oraz z przedstawicielem narodu węgierskiego panem Janosem Tischlerem. Projekt przygotowali uczniowie klasy 2A: Ania Tonecka, Ola Głodek, Dominik Jerzak, Martyna Rosłonkiewicz, Konrad Wysocki, Zuzia Domosławska i Agnieszka Pakoca pod kierunkiem p.prof. M.Bajszczak. Stroną techniczną przedsięwzięcia zajęli się uczniowie z klasy 3L i 1A oraz Janek Orliński z klasy 2B. Ciekawą dekorację tematyczną przygotowali uczniowie pod kierunkiem p.prof. B.Mojkowskiego. Wszystkim osobom zaangażowanym w projekt bardzo dziękuję. Hasło: "Polak, Węgier dwa bratanki" okazało się nadal aktualne.

zobacz zdjęcia

8.11.2016r. klasa 2A wraz z nauczycielką historii Mirosławą Bajszczak uczestniczyła w uroczystości odsłonięcia pomnika-ławeczki, poświęconej Henrykowi Sławikowi i Józsefowi Antallowi seniorowi. Wydarzenie to nawiązywało do pomocy jakiej udzielili Węgrzy Polakom w czasie II wojny światowej i zgromadziło licznych gości z obu krajów m.in. rodziny bohaterów i kombatantów. To była ważna lekcja historii.

Zbieramy okulary w ramach akcji „Okulary dla Afryki”.

Do 28 listopada prosimy o przyniesienie nowych/używanych okularów korekcyjnych lub przeciwsłonecznych do Pani Piłatowicz (sala 317).

Uwaga! Przyjmujemy tylko okulary korekcyjne bez cylindrów.

Dziękujemy za pomoc !

W poniedziałek 14 listopada br. o godzinie 13.40 w Sali 317 odbędzie się spotkanie samorządu uczniowskiego. Czekamy na przedstawicieli wszystkich klas.

W dniu 10 listopada czcimy Święto Niepodległości. Tego dnia pierwsze i drugie klasy licealne przedstawiają swoje podsumowanie projektu historycznego zatytułowanego „Niepodległość 1918: francusko-polskie zwycięstwo?”. Każda z klas przygotowuje stoisko poświęcone jednej postaci oraz quiz składający się z ośmiu pytań związany z jej działalnością.

Oto lista klas i postaci wraz z przydziałem pięter:

Parter
II B - Wincenty Witos
I B - Ignacy Jan Paderewski
I C - Ferdinand Foch

I piętro:
II A - Józef Piłsudski
II L - Georges Clemenceau
II C - Raymond Poincaré

II piętro:
I A - Roman Dmowski
I D - Ignacy Daszyński
I L - Maxime Weygand

Klasy, pod opieką nauczyciela prowadzącego lekcję, będą rozwiązywały quizy  przy stoiskach w następującej kolejności (jedna klasa na początku lekcji, druga pod koniec lekcji; czas przejścia jednej klasy przez osiem stoisk: ok. 15 minut):

2l. : I C, I L
3l. : I A, I B
4l. : I D, 2 A
5l. : II C, II B
6l.: 2 L (na początku lekcji).

Także 10 listopada, delegacja naszego Liceum, pod opieką pani prof. Mirosławy Bajszczak, złoży wiązankę kwiatów pod pomnikiem Józefa Piłsudskiego przy Belwederze. Nasi uczniowie wezmą również udział w akcji wysyłania kartek pod hasłem "Mamy Niepodległą”, którą organizuje Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku.

Wszystkim zainteresowanym przypominamy, że etap szkolny Olimpiady Języka Francuskiego odbędzie się jutro, 04.11.2016 o godz. 9.00 w auli. Prosimy o przybycie o 8.45 i zabranie legitymacji szkolnej. Konkurs potrwa 120 minut, zakończy się o godz. 11.00. Po konkursie uczniowie wracają na lekcje. Wszystkim życzymy BONNE CHANCE!

Justyna Piątek

 

14.10.2016r. odbyło się ślubowanie uczniów klas I Liceum, przygotowane przez klasy 1A i 1B. Po części oficjalnej i artystycznej pierwszoklasiści otrzymali tarcze jako symbol przynależności do grona Żmichowiaków.

zobacz zdjęcia

zobacz film ze ślubowania

zobacz film z częsci artystycznej

W sobotę 22 października 2016r. o godzinie 20-tej w programie Roberta Łuchniaka w radiu RDC promowałyśmy płytę Żmichowska Śpiewa 3. W programie brały udział uczennice Jagoda Pietrzyk - przedstawicielka naszego gimnazjum, Alicja Sęk - przedstawicielka liceum oraz absolwentka Elżbieta Horodyska wraz z opiekunką projektu Ewą Drobek. Promowałyśmy wspólnie uzdolnioną młodzież oraz szkołę.
Posłuchaj audycji

 

zobacz  zdjęcia: 1 | 2 | 3

  

 

14 października  2016 r. uczniowie klasy A2 zwiedzali  Galerię Faras - jedyną w Europie i wyjątkową w skali światowej ekspozycję zabytków kultury i sztuki nubijskiej.  Po Galerii oprowadzała nas  z prawdziwą pasją archeologa p. Iwona Hardej.

Sztuka życia - to cieszyć się małym szczęściem.

Przypominamy, że w dalszym ciągu trwają przygotowania do konkursu języka francuskiego  MKO w piątki o godz.7:25 w sali nr 12.

Zapraszamy smile

22 października o godz 20 razem z Olgą Antoszczyk, Jagodą Pietrzyk i Alą Sęk będziemy promowały płytę "Żmichowska Śpiewa 3" w programie Roberta Luchniaka w radiu RDC  (101 FM). 

13.10.2016 roku w Zamku Królewskim odbyła się Gala Konkursu Nauczyciel Roku, w którym nominację do Złotej Trzynastki otrzymała nauczycielka naszej szkoły Pani Profesor Ewa Drobek. Serdecznie gratulujemy. Dzięki tej nominacji nasza szkoła otrzymała tytuł "Szkoła Na Medal", z czego jesteśmy bardzo dumni. Przedstawiciele projektu "Żmichowska Śpiewa" Amanda, Bogusia, Dorota oraz Piotrek zaprezentowali swoje umiejętności wokalne co wzbudziło duży zachwyt publiczności.

zobacz zdjęcia

 

 

 

29 września byliśmy w Muzeum Pragi na lekcji "Kulturowy Tygiel". Historię prawobrzeżnej Warszawy tworzyły zróżnicowane etnicznie i wyznaniowo społeczności. Dzięki wizycie w Muzeum mogliśmy się dowiedzieć czegoś więcej o ich życiu, zwyczajach ...

W dniach 17- 20 października  uczniowie naszej szkoły wezmą udział w drugiej edycji Tygodnia Konstytucyjnego, który organizuje Stowarzyszenie im. Prof. Zbigniewa Hołdy. 

 

W niedzielę, 9 października odbył się koncert dla Rodziców promujący płytę "Żmichowska Śpiewa 3". Koncert był poświęcony pamięci Sebastiana Olko, który był realizatorem dźwięku podczas nagrywania dwóch poprzednich płyt. W koncercie brali udział uczniowie, którzy zaśpiewali utwory na trzecim krążku oraz absolwenci z poprzednich edycji. Rodzice wokalistów tradycyjnie już odebrali podziękowania. Zapraszamy teraz na promocję medialną płyty na antenach radiowych, o której będziemy informować na stronie szkoły oraz na szkolnym facebook'u.

Zobacz zdjęcia

W dniu 22.09.2016 r. uczniowie reprezentowali naszą szkołę w biegach przełajowych w ramach Warszawskiej Olimpiady Młodzieży .

Niezbyt liczna grupa, wystartowała z ogromnym zaangażowaniem i determinacją.

Największe sukcesy były udziałem sióstr, które w swoich kategoriach wiekowych zajęły

Lena Wiśniewska z klasy C2    3m-ce

Julia Wiśniewska z klasy C3    4m-ce

Panowie nie dawali za wygraną.

Stanisław Piórkowski z klasy A2 w rywalizacji gimnazjalistów był szósty.

Zaowocowało to kwalifikacją tej trójki do dalszego etapu zawodów .

Do dalszego etapu awansowała także Cecylia Olech kl. B1.

Gratulujemy wszystkim naszym reprezentantom i mocno trzymamy kciuki za Lenę, Julię i Stanisława w dalszej rywalizacji.

 

4.10.2016 r. startowaliśmy w biegach przełajowych etapu warszawskiego.

Lena Wiśniewska zajęła 8, punktowane miejsce .

zobacz foto

Wszystkich zainteresowanych udziałem w 41 Olimpiadzie Języka Angielskiego dla licealistów(pozom C 1/ C 2) zapraszam na spotkanie informacyjne, które odbędzie się 11 października o godzinie 13.40 w sali 210. Zapraszam!

Rusza VII edycja Olimpiady Języka Angielskiego dla Gimnazjalistów. Wszystkich zainteresowanych odsyłam do strony internetowej OJAG-u: http://www.ojag.wsjo.pl/. Bardzo proszę każdą z klas o sporządzenie dokładnej listy osób pragnących wziąć udział w tym konkursie. Należy podać imię, nazwisko, dokładną datę urodzenia oraz powiat zamieszkania. Dane te są konieczne, abym mogła Was zarejestrować. Na listy czekam do końca przyszłego tygodnia (do 14 października) ponieważ muszę mieć czas na zarejestrowanie uczniów. Listy osób zakwalifikowanych do kolejnych etapów będą pojawiały się na I piętrze pod informacjami dotyczącymi zastępstw. Wszystkie osoby zainteresowane udziałem w tej Olimpiadzie bardzo proszę też o bardzo dokładne czytanie informacji zamieszczonych na stronie internetowej OJAG-u. oraz moich informacji zamieszczanych na stronie internetowej naszej szkoły (zmieniły się w szczególności zasady przeprowadzenia I etapu).

Drugi konkurs (Konkurs Kuratoryjny Języka Angielskiego) koordynuje w tym roku pani prof. Lubieniecka (informacje na 1 piętrze w szkole i drzwiach pokoju nauczycielskiego). Przekazałam jej listę osób, które u mnie się zapisały na ten konkurs. Konkurs Kuratoryjny odbędzie się 20 października o godz. 9.00.

W środę 5 października o godzinie 14.50 w sali 319 rozpoczynają się zajęcia z historii, adresowane do uczniów powracających z zagranicy.

W piątki o godzinie 14.50 w sali nr 12 będą odbywać się zajęcia z języka angielskiego adresowane do uczniów, którzy spędzili dłuższy czas za granicą i mają chęć i potrzebę nauki tego języka.

W najbliższą środę o godzinie 14.50 w sali nr 106 zaczynamy zajęcia z języka polskiego adresowane do uczniów, którzy spędzili dłuższy czas za granicą i mają chęć oraz potrzebę  powtórzenia polskiej fleksji, składni, ortografii czy słowotwórstwa.


Zapraszam serdecznie
 
Bardzo wiele emocji przyniosły dwudniowe zawody finałowe IX edycji Ligi Mazowsza, które odbyły się w Słupnie. Zwycięzcą Ligi Mazowsza w klasie P - 110cm w skokach przez przeszkody została uczennica klasy A2 Paulina Misior na koniu El-Vis. Gratulujemy!

28 IX 2016 (środa) odbędzie się pierwsze spotkanie dotyczące Dni Literatury 2016. Przedstawicieli wszystkich klas licealnych prosimy o stawienie się w sali nr. 311 o godz. 13:40 (na długiej przerwie) 

26 IX 2016 (poniedziałek) odbędzie się pierwsze spotkanie dotyczące Dni Literatury 2016. Przedstawicieli wszystkich klas gimnazjalnych prosimy o stawienie się w sali nr. 311 o godz. 13:40 (na długiej przerwie) 

W poniedziałek 26 września o godz.13:40 w sali 317 odbędzie się zebranie Samorządów Klasowych Liceum i Gimnazjum dotyczące wyborów do Samorządu Szkolnego.

Obecność obowiązkowa!!

Zobacz: harmonogram

Zobacz: pozostałe informacje

 

Rozpoczynamy zajęcia koła "Matematyka w dżinsach". Zainteresowanych uczniów klas I i II LO zapraszam w środę 21 IX o godzinie 15:00 do sali 113. 

Na pierwszych zajęciach nasz opiekun naukowy, p. Marcin Moszyński, zaproponuje tematy prac badawczych na bieżący rok szkolny. Kolejne zajęcia będą odbywały się w środę, godzinę ustalimy na pierwszym spotkaniu.

Zapraszam.

zobacz plan

"Wszystkich świeżo upieczonych Żmichowiaków (ci, którzy z piekarni wyszli nieco wcześniej również mogą czytać dalej ) gorąco zapraszamy do współtworzenia naszego jedynego słusznego szkolnego czasopisma: MAGAZYNU "Ż"!

KOGO SZUKAMY?
Każdego pełnego pasji, obdarzonego lekkim piórem, artystycznie utalentowanego, czyli absolutnie KAŻDEGO (nie bez powodu znaleźliście się w tej szkole!) Żmichowiaka, który nie pozwoli, by jego zdolności rozłożyły się w Szufladzie Beznamiętności, a z dumą i łezką w oku będzie podziwiał, jak wypływają na szerokie wody!

NA CO CZEKAMY?
Przede wszystkim na szeroko pojętą TWÓRCZOŚĆ! Literacką, artystyczną, a także na wywiady, czy komiksy! Może wśród znajomych uchodzisz za wujka dobrą radę i wzorcowo sprawdziłbyś się w roli prowadzącego tematycznego kącika porad? Jesteś V.I.P.em na każdym wernisażu? W takim razie współtwórz Dział Kulturalny! Masz inny ciekawy pomysł? Szukamy wszystkiego, co niebanalne i po prostu fajne i nie będzie kolejnym nudnym słowotokiem, na które to możecie natrafić w pierwszym lepszym "Ortografiku", czy w innym "Liczydełku". Pamiętajcie, że piszecie do ŻETu w "Żmichowskiej"!
Na artykuły do perwszego w tym roku szkolnym wydania czekamy do przyszłego piątku! (16 września!)
Nasz redakcyjny adres to: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

KTO ZA TYM STOI?
Więcej informacji udzielą Wam w szkole, bądź za pośrednictwem Facebooka główni redaktorzy:

JAN ORLIŃSKI Z KLASY 2B
MATEUSZ GODLEWSKI Z KLASY 3A

Gorąco zachęcamy również do dołączania do naszej facebookowej grupy, co znacząco ułatwi wymianę poglądów, dotyczących bezpośrednio Magazynu! :)

https://www.facebook.com/groups/743892632349719/?fref=ts"

Koło języka angielskiego (przygotowanie do konkursów) będzie odbywało się we środę przed lekcjami (7.25, sala 10).

Wszystkie osoby zainteresowane udziałem w kółku języka niemieckiego bardzo proszę o kontakt osobisty.

W każdy piątek o godz.7:30 w sali nr 12 będą odbywały się spotkania przygotowujące do Konkursu Języka Francuskiego MKO.  

Zapraszam wszystkich chętnych Gimnazjalistów do wzięcia udziału w tym konkursie.

Ilona Krasnodębska

Sekcja dwujęzyczna ZSO Nr2 w Gdyni ma zaszczyt zaprosić uczniów klas I-III gimnazjum, klas I-III liceum do udziału w II Ogólnopolskim Frankofońskim Konkursie Fotograficznym  Bleu, Blanc, Rouge organizowanym pod patronatem Instytutu Francuskiego w Polsce.

Temat tegorocznego konkursu brzmi „Francja elegancja”. Czekamy więc na artystyczne zdjęcia łączące w sobie temat Francji i dobrego smaku. Mogą to być konkretne przedmioty, abstrakcje czy zaaranżowane sytuacje przywodzące na myśl piękno, szyk, gustowność czy też zachowania pełne elegancji. Istnieje oczywiście całkowita wolność interpretacji tematu konkursu.

Fotografie (max 5 na uczestnika) należy przesłać tylko w formie elektronicznej na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. do niedzieli 16 października 2016. Każde przesłane zdjęcie powinno być jakościowo dobre, o bardzo dobrej rozdzielczości i posiadać ponad 1 MB rozmiaru.

Uroczyste ogłoszenie wyników wraz z wernisażem pokonkursowej wystawy fotograficznej odbędzie się w środę, 9 listopada 2016 roku w siedzibie Szkolnej Galerii Sztuki ZSO Nr2 w Gdyni.

Organizatorzy : Joanna Żakowska i Sławek Tyborski

Zobacz regulamin

Zapraszamy do bufetu szkolnego już od 5.09.2016r. - czytaj więcej...

Przypominamy, że  w dniu 1 września b.r. odbędą się testy poziomujące dla uczniów             klas I Gimnazjum:

godz.9:15 z języka francuskiego  (dla uczniów, którzy chcą kontynuować naukę j.francuskiego)

godz.11:00 z języka angielskiego ( dla wszystkich uczniów klas pierwszych gimnazjum)

 

Uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego 2016/17 odbędzie się wg harmonogramu umieszczonego w zakładce Terminarz (na stronie głównej Szkoły).

Spotkania z Wychowawcami odbędą się w wymienionych poniżej salach:

A2 - 11, B2 - 113, C2 - 319, A3 - 108, B3 - 110, C3 - 103

1A - 206, 1B - 402, 1C - 312, 1D - 311, 1L - 207, 2A - 10, 2B - 12, 2C - 317, 2L - 109,        3A - 211, 3B - 202, 3C - 208, 3L - 212

Uczniowie klas pierwszych (obecnie drugich) proszeni są o zwrot odkupionych podręczników w zamian za zagubione lub zniszczone. Dyżur biblioteki w wakacje:22 lipca, 29-30 sierpnia.

Poruszeni tragedią jaka dotknęła Francję 14 lipca w dzień Święta Narodowego pragniemy wyrazić nasz ból z powodu śmierci i cierpienia niewinnych ofiar.

Składamy wyrazy serdecznego współczucia naszym francuskim partnerom, współpracownikom i przyjaciołom. 

C’est avec une grande douleur que nous avons appris les événements tragiques qui ont touché la France ce 14 juillet. Nous tenons à vous manifester notre douleur et l’indignation que provoque la mort de ces innocents. Nous prions nos partenaires, collaborateurs français et amis d’accepter nos plus sincères condoléances.

Harmonogram przyjmowania oryginałów dokumentów:

Gimnazjum: 18.07.2016 - godz. 8:00 :16:00, 19.07.2016 - godz. 8:00 - 15:00 (sala nr 16)

( niedostarczenie dokumentów w ciągu tych dwóch dni skutkuje nieprzyjęciem kandydata do naszego gimnazjum)

 

Liceum: 18.07.2016 - 25.07.2016 - godz.9:00 -16:00 (sala 22 -biblioteka)

( niedostarczenie dokumentów w w/w  dniach  skutkuje nieprzyjęciem kandydata do naszego liceum)

Szanowni Państwo!

Zgodnie z harmonogramem rekrutacji od dnia 18 lipca 2016r.  Komisje Gimnazjum Dwujęzycznego nr 34 i XV Liceum Ogólnokształcącego im. Narcyzy Żmichowskiej   będą przyjmowały dokumenty kandydatów zakwalifikowanych do naszej szkoły.

Rekrutacja do Gimnazjum :

1.oświadczenie woli (do pobrania z zakładki Rekrutacja)

2.kwestionariusz osobowy (do pobrania z zakładki Rekrutacja)

3.oryginał świadectwa ukończenia szkoły podstawowej i wyników sprawdzianu po szóstej klasie

4.dyplomy konkursów

5.dwie fotografie

 

Rekrutacja do Liceum:

1.oświadczenie woli (do pobrania z zakładki Rekrutacja)

2.kwestionariusz osobowy (do pobrania z zakładki Rekrutacja)

3.oryginał świadectwa ukończenia gimnazjum  i wyników egzaminu gimnazjalnego

4.dyplomy konkursów

5.dwie fotografie

Harmonogram przyjmowania oryginałów dokumentów:

Gimnazjum: 18.07.2016 - godz. 8:00 :16:00, 19.07.2016 - godz. 8:00 - 15:00 (sala nr 16)

( niedostarczenie dokumentów w ciągu tych dwóch dni skutkuje nieprzyjęciem kandydata do naszego gimnazjum)

 

Liceum: 18.07.2016 - 25.07.2016 - godz.9:00 -16:00 (sala 22 -biblioteka)

( niedostarczenie dokumentów w w/w  dniach  skutkuje nieprzyjęciem kandydata do naszego liceum)

 

 

Kliknij tu

Załącznik nr 1

Załącznik nr 2

Załącznik nr 3

Załącznik nr 4

Informujemy, że w okresie wakacji  sekretariat szkolny pracuje od poniedziałku do piątku w godz.9:00-15:00

 ODBIÓR WYNIKÓW MATURALNYCH:

5 LIPCA OD GODZ.11:30 DO 15:00

OD 6 LIPCA W GODZINACH 9:00-15:00

Uczniowie klas pierwszych (obecnie drugich) proszeni są o zwrot odkupionych podręczników w zamian za zagubione lub zniszczone. Dyżur biblioteki w wakacje:22 lipca, 29-30 sierpnia.

Egzaminy poprawkowe:

30 sierpnia 2016r.

 fizyka (kl. 1B, 2B) godz.9:00

 matematyka (kl. 1A, 1B, 2A, 2B) godz.11:30

Zobacz film promujący kolejną edycję projektu Żmichowska Śpiewa 3

Łazik Teatralny serdecznie dziękuje wszystkim uczniom, rodzicom, nauczycielom oraz absolwentom za wspólne chodzenie do teatru w tym roku szkolnym. Byliśmy współnie na 9 sztukach teatralnych, a z oferty Łazika skorzystało ponad 300 osób. Obejrzeliśmy razem następujące sztuki:
"Efekt" w Teatrze Studio
"Przedstawienie Świąteczne w Szpitalu św.Andrzeja" - Och Teatr
"Kordian" - Teatr Narodowy
"Ewelina płacze" - TR
"Niech no tylko zakwitną jabłonie" - Teatr Ateneum
"Cabaret" - Teatr Dramatyczny
"Dziady" - Teatr Narodowy
"Maria Callas Master Class" - Och Teatr
"Skrzypek na dachu" - Teatr Żydowski (POKAZ PLENEROWY)

Serdecznie dziękuję Radzie Rodziców za dofinansowanie projektu. Dziękuję również Paulinie Bącik, tegorocznej maturzystce z klasy 3 b, za 2 lata pracy przy zbieraniu pieniędzy na bilety Łazika. Funkcję tą po ukończeniu szkoły przez Paulinę przejęła jej siostra Aleksandra Bącik z klasy 1 b.

Łazik Teatralny życzy wszystkim pięknych wakacji. A w przyszłym roku zapraszamy do wspólnego chodzenia do teatru, który bawi, uczy, wzrusza i rozwija.

zobacz zdjęcia

Opiekun projektu Ewa Drobek

Z radością i dumą  informujemy, że nasze dziewczyny odniosły potrójny sukces w Konkursie Piosenki Frankofońskiej w LO im. T. Czackiego! Olga Antoszczyk z 2L zajęła 1. miejsce za świetnie wykonane Je vais t'aimer z repertuaru Michela Sardou. Na drugim miejscu znalazła się Alicja Sęk z 1A z przepiękną Nathalie Gilberta Becaud, a Zuzia Bąk z 1A otrzymała wyróżnienie za profesjonalne wykonanie Paroles, paroles Dalidy. Również Ola Kaczurba z 2A pięknie zaśpiewała utwór Je vais t'aimer. FELICITATIONS! Gratulujemy utalentowanym Artystkom i prosimy o jeszcze.

W tym roku nagrodą dla zwycięzców w Szkolnym Konkursie Gramatycznym z Języka Angielskiego były warsztaty z tłumaczeń konferencyjnych ufundowane przez Wyższą Szkołę Filologiczną we Wrocławiu. Szczególne podziękowania przekazujemy dla Rady Rodziców za sfinansowanie kosztów przejazdu. Wyjazd przekroczył nasze oczekiwania i był bardzo wartościowym doświadczeniem  edukacyjnym.
Poniżej link do krótkiej relacji z warsztatów na  stronie internetowej WSF-u i zdjęcia:
http://www.wsf.edu.pl/91062.xml

9 czerwca w Gimnazjum nr 38 im. Marii Skłodowskiej - Curie odbył się uroczysty finał konkursu filmowego poświęconego patronce szkoły.
Uczennica klasy C3 naszego Gimnazjum - Zofia Mizgalewicz zdobyła wyróżnienie.
Gratulujemy Zosi oraz prof. Magdalenie Kołacz
 
 

Zapraszamy na kolejną odsłonę naszego zeszłorocznego spotkania żmichoGRILL. Mamy nadzieję, że będzie to dobra okazja do integracji i wspólnego spędzenia czasu przed zakończeniem roku. Zaproszeni są wszyscy nauczyciele oraz uczniowie gimnazjum, liceum i absolwenci Żmichowskiej. Spotkanie rozpocznie się 23 czerwca (czwartek) ok. godz. 19.00 na placu za kościołem Najświętszego Zbawiciela (wejście od ul. Mokotowskiej).

Zapraszamy na Mszę Świętą na zakończenie roku szkolnego 2015/2016, która odbędzie się 23 czerwca (czwartek) o godz. 8.00 w kościele Najświętszego Zbawiciela w Warszawie.

Podczas wycieczki do Trójmiasta, która odbyła się w dniach 22 – 25 maja, klasa C1, pod okiem przewodników z Instytutu Kultury Miejskiej w Gdańsku, poznawała różnorodne funkcje przestrzeni miejskiej od średniowiecza po czasy współczesne.

Pobyt nad Bałtykiem zaczęliśmy od spaceru po sopockim molo, wyprawy do Gdyni i rejsu po tamtejszym porcie. W kolejnych dniach przemierzaliśmy Gdańsk szlakiem gotyckich budowli i oglądaliśmy murale na osiedlu Zaspa, gdzie kiedyś mieszkał Lech Wałęsa. W Europejskim Centrum Solidarności uczniowie poznawali polską drogę do wolności, a w Muzeum Emigracji mieli okazję wykazać się znajomością realiów PRL-u, zbierając zasłużone pochwały od animatorki, która prowadziła z nimi zajęcia.

Wieczorami, po intensywnym zwiedzaniu, odpoczywaliśmy na plaży w Sopocie. Pogoda była niczym nad Morzem Śródziemnym, widoki równie piękne, a lody chyba najlepsze pod słońcem.

 

 

W dniu 9 i 10 czerwca klasa a1 była na wycieczce   w Nieborowie miejscowości ze słynnym książęcym pałacem Radziwiłłów  oraz w  historycznej stolicy Mazowsza , a nawet przez krótki okres stolicy  Polski -  Płocku. Humory dopisywały. Pogoda też.:) 

Maturzyści !

Zapraszamy po odbiór dyplomów DELF B2 od poniedziałku do piątku w godz.9:00-14:00 w sekretariacie szkoły.

 

W dniu 18 maja 2016 r. odbyło się uroczyste zakończenie konkursów przedmiotowych, w którym wzięli udział  uczniowie naszego gimnazjum: Michel Le Bihan (laureat z języka francuskiego), Dominik Danelski (laureat z WOS-u), Emilia Piątkowska (laureatka z historii), Juliette Solska (laureatka z języka francuskiego), Michał Tys (laureat z biologii). 

Miło nam poinformować, że biorący również udział w tej uroczystości, Mikołaj Przeniosło i Maria Tomaszewska, osiągnęli dwa najlepsze rezultaty w konkursie przedmiotowym z języka francuskiego, uzyskując kolejno 1 i 2 miejsce. 

Gratulujemy!!!

    

Między 25 maja a 2 czerwca uczniowie klas 2C i 1L byli na wymianie z Institution Jean-Paul II w Rouen. W czasie wymiany mieliśmy okazję zwiedzić stolicę Normandii, przypomnieć sobie historię Joanny D’Arc, odwiedzić jeden z cudów świata: klasztor w Saint-Michel oraz podziwiać majestatyczne nadmorskie skały w Étretat. Mogliśmy też zawrzeć nowe znajomości, poznać życie codzienne francuskich rodzin oraz zobaczyć jak wygląda życie francuskiego liceum. Poniżej fotograficzna relacja z naszej wyprawy. Autorką zdjęć jest Blanka Ciborowska z klasy 2C.

Entre le 25 mai et le 2 juin les élèves des classes 2 C et 1L ont participé à l’échange avec l’Institution Jean-Paul II à Rouen. Pendant l’échange, nous avons pu découvrir la capitale de la Normandie, nous rappeler l’histoire de Jeanne D’Arc, visiter une des merveilles du monde : le Mont Saint-Michel et admirer de majestueuses falaises d’Étretat. Nous avons également pu faire de nouvelles connaissances, participer à la vie quotidienne des familles françaises et découvrir le fonctionnement d’un lycée en France. Ci-dessous vous retrouverez des photos de notre périple. Blanka Ciborowska (2C) est l’auteur de ces photographies.

    

W dniu 1 czerwca odbyła się 4 edycja projektu "Zdrowy Żmichowiak". Bardzo dziękuję sponsorom: Radzie Rodziców, oraz BGK wolontariat super, dzięki którym mogliśmy zrealizować bogatą  ofertę zajęć. Aerobik, joga, samba, taniec afrykański, calanettics, fitness z piłkami, prelekcje na temat zdrowego stylu życia, mody sportowej, kawiarenka, projekcje filmowe, wystawy, turnieje sportowe towarzyszyły nam przez cały dzień. Imprezę zakończyła Gala Sportu. Imponujące pokazy gimnastyczne, występy wokalne, recytatorskie i taneczne potwierdziły nam tylko, jaką mamy świetną, uzdolnioną i promującą zdrowy styl życia młodzież.

    

Uczestników tegorocznej edycji koncertu piosenek Jacka Kaczmarskiego zapraszamy na próby do AULI w następujących terminach:

2.06 czwartek g. 13.40 - 15.45

6.06 poniedziałek g. 13.40 - 15.45

10.06 piątek g. 13.40 - 15.00

13.06 poniedziałek g. 14.45 - 15.35

16.06 czwartek g. 13.40 - 15.35

20.06 poniedziałek g. 12.00 - 14.45 PRÓBA GENERALNA

21.06 wtorek - KONCERT godz. 10.00 i 12.00

 

W dniu 1 czerwca odbędzie się 4 edycja projektu przedmiotowego " Zdrowy Żmichowiak ". W tym roku sponsorem imprezy jest Rada Rodziców oraz BGK -  wolontariat super. Zapraszamy wszystkich do aktywnego udziału.
Poniżej przedstawiamy program zajęć:

zobacz program zajęć

W dniach 22-25 maja 2016 roku klasa B1 była na wycieczce historyczno-przyrodniczo-rekreacyjnej na wybrzeżu bałtyckim pod opieką wychowawczyni p. Jolanty Otrębskiej i nauczycielki historii p. Mirosławy Bajszczak. Chodziliśmy śladami Krzyżaków zwiedzając Toruń i Malbork, odwiedziliśmy słynne fokarium na Helu, zobaczyliśmy jedyne w swoim rodzaju ruchome wydmy w Łebie. Stałym punktem programu były też gry i zabawy na plaży, a symbolami wycieczki stały się schody i zachody słońca. Słoneczna pogoda dopisała, humory uczestników też.

W czwartek 19 maja uczniowie klas I gimnazjum brali udział w dwujęzycznych warsztatach biologicznych. Warsztaty zostały przygotowane - pod kierunkiem nauczycieli biologii - przez uczniów starszych klas gimnazjum. Dziękujemy.

 

Informujemy, że wyniki ze sprawdzianu uzdolnień kierunkowych zostaną opublikowane w dniu dzisiejszym (25.05) w godzinach popołudniowych.

Wgląd do prac będzie możliwy w dniu 30 maja b.r. (poniedziałek) w godzinach 13:00 - 16:00.

Przypominamy, że sprawdzian z języka francuskiego dla uczniów klas trzecich naszego gimnazjum i kandydatów do klas dwujęzycznych (C, L) odbędzie się 30 maja 2016r. (poniedziałek) o godz.11:00. Na sprawdzian należy zgłosić się z legitymacją szkolną i długopisem smile

Z radością informujemy, że nasz absolwent Kajetan Wczelik, do niedawna uczeń klasy 3C, zajął pierwsze miejsce w konkursie "Et en plus, je parle français". Aby wziąć udział w konkursie należało nakręcić film, w którym uczestnik prezentował swoje pasje. Prezentował je po francusku; rzecz jasna. W nagrodę Kajetan będzie pogłębiał znajomość francuskiego i surfował w Biarritz we Francji. Gratulujemy i trochę zazdrościmy. Kajetan odebrał nagrodę od niezwykle szacownego grona: dyrektora Instytutu Francuskiego w Polsce pana Stanislasa Pierret, attaché do spraw edukacji pana Xaviera Wasson i pana Dominique Wolton, wybitnego intelektualisty i autora książki "Frankofonia jutra". Serdecznie gratulujemy też Weronice Białek z 2C, której film co prawda nie wygrał, ale nas urzekł. Bardzo się cieszymy, że Wam się chciało.

Uczniowie z klasy A1 na falach Radia Dla Ciebie zachęcali do czytania książek w audycji "Ciotka Książkula zaprasza" . Audycji można wysłuchać na stronie RDC: http://www.rdc.pl/podcast/ciotka-ksiazkula-mlodzi-recenzenci/

Zgodnie z zasadą, że dzieło jest ważniejsze od autora, najpierw zamieściliśmy na szkolnym FB link do filmu „From Warsaw with love”, a teraz przedstawiamy jego twórców z dyplomami „for outstanding achievements in the Centropa film competition”.

Na zdjęciu zespół filmowy w pełnym składzie: Dominika Grużewska, Kacper Łukasik, Olga Wiaderek, Ewa Siemiątkowska, Maciej Gąsiorowski, Katarzyna Iwańczuk i Maria Gojło.

Nie byłoby tego sukcesu bez ogromnego wsparcia, jakie całemu przedsięwzięciu udzielili rodzice uczniów oraz ci wszyscy, którzy zechcieli w filmie wystąpić. Szczególne  podziękowania należą się naszym filmowym bohaterom: pani Ewie Kulik – Bielińskiej, państwu Walentynie i Mieczysławowi Białachom, panom Bogdanowi Bujakowi, Janowi Lityńskiemu, Leszkowi Stallowi oraz Rzecznikowi Praw Obywatelskich, panu Adamowi Bodnarowi, na którego stronie internetowej można przeczytać informację o filmie, zrealizowanym przez uczniów „Żmichowskiej”.

https://www.rpo.gov.pl/pl/content/spo%C5%82ecze%C5%84stwo-obywatelskie-i-jego-znaczenie-opowie%C5%9B%C4%87-o-%E2%80%9Esolidarno%C5%9Bci-nagroda-dla-uczni%C3%B3w

Zobacz cały artykuł ze zdjęciem

UWAGA - próba do Przeglądu Piosenek Jacka Kaczmarskiego odbędzie się 11.05.2016 r. w środę o godz. 14.45 w AULI. Zapraszamy osoby, które już sie zgłosiły oraz te, które jeszcze nie zdążyły - macie ostatnią szansę dołączyć do nas!

Serdecznie zapraszamy uczniów szkół ponadgimnazjalnych oraz tegorocznych absolwentów do wzięcia udziału w trzeciej edycji Konkursu Piosenki Frankofońskiej. Konkurs odbędzie się w  XXVII Liceum Ogólnokształcącym im. Tadeusza Czackiego przy ulicy Polnej 5, w dniu 14 czerwca 2016. Początek o godzinie 13:00. Zgłoszenia do 1 czerwca
szczegóły: http://www.czacki.edu.pl/wydarzenia/konkurs-piosenki-frankofonskiej


zainteresowane osoby proszę o kontakt

27 kwietnia 2016 r. społeczność naszej szkoły brała udział w Drugim Dniu Kultury Żydowskiej w „Żmichowskiej”. Do sukcesu tego przedsięwzięcia przyczyniło się szerokie grono osób.

Za udzielenia wsparcia naszemu wydarzeniu pragnę podziękować Paniom Dyrektor Joannie Chrapkowskiej, Małgorzacie Gronostalskiej i Justynie Jankowskiej, a także Paniom Sylwii Sawickiej, Magdalenie Węgrzeckiej-Krawczyk, Jolancie Kaźmierczak, Jolancie Otrębskiej oraz Panom Michałowi Hajnemu i Sebastianowi Makarze.

Szczególne podziękowania zechcą przyjąć uczniowie: Nina Nowakowska z kl. 1 L (pomysłodawczyni i autorka trzech warsztatów), Gabrysia Stępniak (pomysłodawczyni i autorka gry na temat kultury żydowskiej), Jagoda Pawlak, Gabrysia Skaza, Natalia Pieniążek, Laura Balajcza, Kinga Dłużewska, Agata Dohojda, Kalina Kaczyńska, Wiktoria Martyniec, Cecylia Kłosińska, Kasia Nowak, Basia Orłowska, Justyna Pszczołowska, Cezary Jasiński, Michał Flis, Konstanty Słoka, Daniel Wołkowyski i cała klasa 2 L oraz Antoni Janas z kl. 3 L. Bez ich twórczej energii zorganizowanie Dnia nie byłoby możliwe.

Proszę także o przyjęcie szczególnych wyrazów wdzięczności Panią Katarzynę Bober, Panią Rachel Zilberg (naszego specjalnego gościa z zaprzyjaźnionego Liceum Raymond Leven z Izralea) oraz Pana Bogdana Mojkowskiego, którzy zadbali o bogatą treść i piękną formę naszego Dnia. Maciej Tomaszewski.

DRODZY MATURZYŚCI

Informujemy, że uroczyste zakończenie roku odbędzie się o godz.14:00.

Na godzinę przed uroczystością zapraszamy Was w celu złożenia podpisu w Księdze

Absolwentów i otrzymania loginu i hasła do Hermesa maturalnego.

Poniżej harmonogram:

Godz.13:00 - klasa 3A

Godz.13:15 – klasa 3B

Godz.13:30 – klasa 3C

Godz.13:45 – klasa 3L

Dzień Kultury Żydowskiej - zobacz program

W najbliższy czwartek 28-04-2016 r. o godz. 13.40 w bibliotece szkolnej odbędzie się zebranie dotyczące Festiwalu Piosenek Jacka Kaczmarskiego. Zapraszamy wszystkich chętnych z gimnazjum i liceum.

Razem stworzymy niepowtarzalny koncert.

Do zobaczenia.

W dniach 21-22.04.2016 (czw-pt) zostaną rozdane loginy i hasła do systemu elektronicznej rekrutacji do szkół ponadgimnazjalnych.

Rekrutacja do szkół ponadgimnazjalnych rozpocznie się 25 kwietnia od godz. 9.00 - po zalogowaniu należy sprawdzić i uzupełnić swoje dane.

Strona z ofertą placówek zostanie udostępniona 21 kwietnia.

Zapraszamy na stronę:  warszawa.edu.com.pl

Proszę też o zapoznanie się z harmonogramem rekrutacji dostępnym TUTAJ

 

Ponadto warto śledzić ogłoszenia dotyczace rekrutacji na stronie Biura Edukacji: edukacja.warszawa.pl (zakładki kolejno: Dla ucznia i rodzica / Rekrutacja / Po gimnazjum)

 

 

 

24 listopada 2015 roku klasa C1 miała okazję wziąć udział w „Projekcie Krokus”, organizowanym przez Żydowskie Muzeum Galicja w Krakowie. Celem zasadzenia cebulek żółtych krokusów jest upamiętnienie półtora miliona żydowskich dzieci oraz tysięcy dzieci innych narodowości, które straciły życie podczas Holokaustu.

Uczniowie klasy C1, po wielu zmaganiach, zasadzili otrzymane cebulki, nie marząc nawet, że w ogóle coś z nich wyrośnie. Ku ich zaskoczeniu, około miesiąca temu, z okien naszej szkoły można było ujrzeć przepiękne, wiosenne kwiaty rozciągające się na trawniku szkolnego patio.

Sądzę, że tegoroczne krokusy są dowodem na  pewnego rodzaju szkolne cuda. Mimo tego, iż czasami wydaje nam się , że nasze działania do niczego nie prowadzą lub nie są konstruktywne i wartościowe, efekty mogą być wspaniałe! Mam nadzieję, że właśnie takie krokusowe cuda będą towarzyszyć nam w nauce na co dzień, a widok kwitnących krokusów będzie stale przypominał uczniom naszej szkoły o tragedii Holokaustu, która miała miejsce tyle lat temu.

 

Główną nagrodą Tfaży jest możliwość wystawienia nagrodzonego spektaklu na scenie jednego z teatrów warszawskich. W tym roku ten przywilej przypadł uczniom Żmichowskiej. W dniu dzisiejszym o godzinie 18 i 19 grupa teatralna "Tak, Słucham, Halo" wystawiła na deskach teatru Ochoty przedstawienie "Sto Dziad". Młodzież z klas teatralnych 2A i 3A podziwiała i oklaskiwała licznie zgromadzona widownia. Tak jak w ubiegłym roku została wręczona również nagroda dodatkowa. Na ręce Heleny Urbańskiej Profesor Ewa Drobek przekazała dzieła wszystkie Williama Szekspira produkcji BBC. Fundatorami nagrody są Państwo Małgorzata i Marek Malinowscy, rodzice absolwenta Żmichowskiej, który obecnie jest studentem SGH i Polsko-Japońskiej Akademii Technik Komputerowych. Państwo Malinowscy w ubiegłym roku ufundowali nagrodę pieniężną dla klasy 2A za spektakl "Kuracja". Serdecznie dziękujemy za pamięć i sympatie dla szkoły. Grupie teatralnej "Tak, Słucham, Halo" gratulujemy sukcesu!!!

W poniedziałek, 11 kwietnia 2016 klasa A1 wraz z Panią Dyrektor Joanną Chrapkowską oraz wychowawczynią, uczestniczyła w gali na zakończenie Festiwalu Małych Form Teatralnych w ramach Śródmiejskiego Festiwalu Młodych Talentów, podczas którego otrzymała wyrożnienie za przygotowanie spektaklu.

Przedstawiamy wyniku castingu do Żmichowska Śpiewa 3

1.Julia Hetmanek
2.Małgosia Czublun
3.Zuzanna Domosławska
4.Przemek Młyński
5.Matylda Rybicka
6.Olga Antoszczyk
7.Filip Kucharczyk
8.Ela Horodyska i Dominika Piętkowska
9.Jagoda Pietrzyk
10.????????

No właśnie kto zajmie 10 miejsce? W tym roku dostaliśmy tak wiele świetnych zgłoszeń (w castingu brało udział kilkadziesiąt osób), że na chwilę obecną nie potrafimy zdecydować kto zajmie to miejsce. Staraliśmy się podjąć decyzję, ale niestety nie udało nam się na razie zgodzić w tej bardzo ważnej i delikatnej kwestii (różnica pokoleń daje o sobie znać). Dajemy sobie czas na wyciszenie emocji i spokojną refleksję (do 20 kwietnia).
Wszystkim, którzy brali udział w castingu serdecznie dziękujemy za zgłoszenia i odwagę. Nie spodziewaliśmy się tak dużej ilości, świetnych uczestników.
Trzymajcie za nas kciuki. Już w czwartek rozpoczynamy etap studyjny projektu Żmichowska Śpiewa 3.

Nie słuchałeś audycji z udziałaem organizatorek TFAŻy w Radiu RDC. Teraz masza taką szanse  - posłuchaj !


Z radością informujemy, że zwycięzcami tegorocznej edycji TFAŻy został spektakl z naszej szkoły pt. "Sto Dziad" grupy teatralnej "TAK, SŁUCHAM, HALO", złożonej z uczniów klas 2A i 3A czyli klas teatralnych. Oprócz I nagrody za spektakl Helena Urbańska z kl. 2A otrzymała nagrodę za reżyserię tego spektaklu oraz w kategorii najlepsza aktorka pierwszoplanowa. Wyżej wymieniony spektakl zasłużył także na Nagrodę Publiczności. BRAWO ! To nie wszystko ! Anna Bogusławska z kl. 3A dostała nagrodę za scenariusz autorski przedstawienia pt. "Twarzą w Twarz", natomiast klasę A1 wyróżniono za młodość i świeżość zaprezentowaną w spektaklu "Piosenka jest dobra na wszystko". GRATULUJEMY !!!

smilesmilesmilesmile

                         

 

TEATRALNY FESTIWAL AMATORSKI ŻMICHOWSKA

Program: 

07.04 CZWARTEK

16:00 – otwarcie
16:30 – „Piosenka jest dobra na wszystko” (A1)
16:50 – „Twarzą w twarz” (Przewrót)
17:25 – „Pijani w kosmosie” (Zofia Kowalczyk)

17:40-17:55 PRZERWA

18:00 – „Zderzenie” (Paulina Niedziółka)
18:10 – „Między nami dobrze jest” (Ziółka Zielińskiego)

19:00 – 19:15 – PRZERWA

19:15 – „Gra” (Agnieszka Homańska)

19:45- KONIEC

08.04 PIĄTEK

17:00 – otwarcie
17:20 – „Czekajcie a znajdziecie” (KAMZIT)
18:10- „Most” (Faux Pas)

18:30 –PRZERWA
18:45 – „Palma Nieodbita” (Ola Uma)
19:05 – „Tercet” (Oskar Jarzombek)

19:25 – PRZERWA
19:40 - „Sto Dziad” (TAK, SŁUCHAM, HALO)
20:05 – „Super bohater” (Kamila Bartkowiak)
20:30 – BCA FLASH
21:30 – KONIEC

09.04 SOBOTA

15:00 – otwarcie
15:10 – „Kotka Brygidy” (Inspiracje)
15:45 – „Nieporuszenie” (Teatr Otczapy)
16:25 – „Komedia” (Foksal)

17:25 (KONCERTY!) - PIGMENT
18:00 - ANIMAL BAR

19:00 – GALA

Relacje z przebiegu TFAŻy

6 kwietnia (środa) o 20.00 w radiu RDC (101FM) odbędzie się promocja TFAŻy. Helena Urbańska, Klara Szafrańska i Ola Strzyga pod opieką Jolanty Kaźmierczak będą gośćmi programu Roberta Łuchniaka. Posłuchaj !!!

11 marca 2016 r. klasa C1 zwiedzała Sąd Najwyższy. W  czasie spotkania uczniowie mogli zapoznać się z topografią sal i korytarzy sądowych oraz funkcjonowaniem tej instytucji.
 
 
 
1. Już po raz 4 miał miejsce Gramatyczny Konkurs Języka Angielskiego, który pisali wszyscy miłośnicy środków językowych i struktur gramatycznych w języku angielskim od pierwszoklasistów z gimnazjum po maturzystów.
Reszta propozycji tego dnia wpisywała się w ideę pedagogizacji przez zabawę, która jest w ostatnich latach bardzo popularyzowana na Zachodzie i w Stanach Zjednoczonych.
Było też smacznie na peronie 9 i 3/4 dzięki klasie C2 i magicznie jak z Alicji w Krainie Czarów dzięki dziewczynom z 1 C/L. Bufet szkolny serwował hot dogi i hamburgery. W kantorze wymiany walut klasy B2 można było wymienić zwycięskie gwiazdki na żmichofunty do kawiarenki.
 
2. Na 5 lekcji odbył się konkurs przemawiania publicznego w języku angielskim, w którym wzięło udział 10 gimnazjalistów, którzy w ciągu minuty mieli wypowiedzieć się na wylosowany przez siebie temat. Trudno było znaleźć chętnych do tego konkursu, gdyż jest to niezmiernie trudne i stresujące zadanie, zwłaszcza przed słuchaczami z klas maturalnych :)  A oni nas zadziwili i zasłużyli na szóstkę z angielskiego.

3. Myślę, że dobrze wypadł quiz z Harrego Pottera, pytania i zadania zaskakiwały uczestników, ale prawdziwi fani dawali sobie świetnie radę. Dziewczyny z drużyny Gryffindoru i Ravenclaw  ubrane w barwy typowe dla swoich ' domów' wyglądały  jak uczennice Hogwartu a przez cały dzień przy stoiskach gromadzili się fani poszczególnych domów, by rozmawiać o swoich bohaterach i zjadać  fasolki. Dla takiej atmosfery i takich dziewczyn warto byłoby  powtórzyć to spotkanie.

4. Były ciekawe prezentacje multimedialne od Tolkiena i Jamesa Bonda po depresję wśród nastolatków.

5. Okazją do integracji międzyklasowej był quiz wiedzy o krajach anglojęzycznych, a raczej zabawa w głuchy telefon, gdzie liczy się efektywna współpraca w grupie i refleks.

6. Gwiazdami karaoke z pewnością byli gimnazjaliści. 'We will rock you' klasy C3 słyszała chyba cała szkoła, a już na pewno "Mamma Mia" - ta jedność i energia uczniów poruszyła podwoje szkoły. YMCA w wykonaniu  A1, B1 i C1 zamieniło naszą szacowną Aulę w dyskotekę. Tło historyczne i nastroje społeczne odzwierciedlone w muzyce lat 60 i 70tych przybliżyli nam Ola i Dominik z klasy A3.
 
7. Dzień Języka Angielskiego zakończyliśmy po 8 lekcji z klasami 2C i 2L stojąc w kręgu i śpiewając na pożegnanie tradycyjną pieśń szkocką Auld Lang Syne.
 
Bożena Godley i nauczyciele języka angielskiego

zobacz zdjęcia

zobacz program

Jesteś utalentowany wokalnie i chcesz sie rozwijać w tej dziedzinie?

Zgłoś się na casting do Żmichowska Śpiewa 3!

Czekamy własnie na Ciebie !!!

Nasza szkoła zajęła II MIEJSCE w ogólnopolskim Teście Wiedzy o Józefie Piłsudskim. Test odbył się 18.03.2016r. i wzięło w nim udział 128 szkół. Nasi uczniowie z klas IA, IB, IL, IIIA osiągnęli bardzo dobre rezultaty, które przełożyły się na tak świetny wynik. Indywidualnie najlepiej rozwiązali zadania konkursowe: Paulina Tarnowska z kl. IA i Maciej Romanowski z kl. IIIA.

GRATULUJEMY !!!

   

 

Zapraszamy do obejrzenia filmu promującego naszą szkołę.

zobacz film

Film przygotowali:

Kuba Maria Mazurkiewicz i Łukasz Izert

Udzwiękowienie -  Adam Szlenda, student Uniwersytu Muzycznego im. Fryderyka Chopina

głosu udzielił - Maciej Buchwald, reżyser, znany standup'er i absolwent Żmichowskiej :)

 

Dzień Języka Angielskiego 1 kwietnia 2016

czytaj więcej

 

 1. 04. 2016,  godz. 11.00,  Aula

zobacz regulamin

zobacz wymagania

Sympatyków drużyn zapraszamy na mecze w ramach Turnieju Koszykówki. Zdecydowanym faworytem jest zespół z klasy B3.
 

Dnia 17 marca (czwartek) na pierwszej (częściowo) i drugiej godzinie lekcyjnej odbędzie się Konkurs Języka Angielskiego OLIMPUS dla klas III Gimnazjum. Proszę czekać obok pokoju nauczycielskiego. Udział kosztuje 8 złotych.

Dnia 26 lutego mieliśmy zaszczyt gościć Profesora Makoto Kobayashi z Tamagawa  University w Tokyo  wraz z jego studentami. Lekcję pokazową języka angielskiego w klasie B 3 oraz dyskusję w klasie 2 b dotyczącą wymiany doświadczeń o systemie kształcenia w Polsce i Japonii poprowadziła Pani Profesor Ewa Wiśniewska. Historię i długoletnią tradycję szkoły oraz jej sukcesy i specjalizację, czyli nauczanie dwujęzyczne, zaprezentowała Pani Profesor Ewa Drobek. Japońska delegacja była bardzo zainteresowana podobieństwami i różnicami w systemie edukacji w naszych krajach. Delegaci byli zachwyceni polską gościnnością i otwartością. Młodzież i szkoła nawiązali nowe, cenne kontakty.

zobacz zdjęcia

Zobacz: arkusze maturalne 2006 - 2010

zobacz zdjęcia