Logo

Wydarzenia

Informujemy, że uczeń klasy 2B Rafał Prokopczuk razem ze swoją drużyną zdobył I miejsce w Mistrzostwach Juniorów Mazowsza w piłce siatkowej.

 

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesówsmile

w piątek 10 lutego, na i po  6. godzinie lekcyjnej w auli szkolnej odbędzie się przesłuchanie wokalistów i grup pragnących wystąpić 21 marca na szkolnej scenie. Zapraszamy z podkładem (na CD lub usb) i tekstem, o ile jeszcze nie znacie go na pamięć. 
Nauczycieli uczących, prosimy o umożliwienie przyjścia wykonawców  na 15-20 minut do auli.
Do zobaczenia i usłyszenia w piątek!
 

Zapraszamy do obejrzenia strony www poświęconej wystawie w bibliotece na temat sztuki przekładu dzieł Szekspira. Stronę wykonała uczennica z klasy C2 Kamila Pawlukiewicz.

zobacz stronę

26.01.2017r.w II LO im.Stefana Batorego w Warszawie odbył się Konkurs Debat Oksfordzkich warszawskich szkół ponadgimnazjalnych na temat: "Powstanie Warszawskie miało sens". Bezkonkurencyjna okazała się DRUŻYNA Z NASZEJ SZKOŁY w składzie: Karolina Kłos z kl. B3, Martyna Rosłonkiewicz, Alicja Sęk, Ania Tonecka - wszystkie z klasy IIa. Uczestniczki przygotował p.prof. I.Szczeniowski - nauczyciel etyki.
SERDECZNIE GRATULUJEMY ZWYCIĘZCOM!
Gloria victoris!

Z radością informujemy o sukcesach naszych uczennic z gimnazjum biorących udział w Przedmiotowych Konkursach MKO:

1.Maria Harrison - laureatka konkursu z języka angielskiego

2.Ewa Maria Siemiątkowska - laureatka konkursu  z języka angielskiego

3.Julia Aniela Wiśniewska laureatka konkursu  z języka angielskiego

3.Maria Opadczuk - finalistka  konkursu  z języka angielskiego

4.Matylda Elizabeth Rybicka - finalistka konkursu  z języka angielskiego

5. Magdalena Karolak - finalistka konkursu  z języka polskiego

6.Zofia Pędzich - finalistka konkursu  z języka polskiego

    kolejny sukces     

Alicja Sęk, Martyna Rosłonkiewicz, Anna Tonecka z klasy 2A  i Karolina Kłos z B3 wygrały debatę oksfordzką na temat sensu Powstania Warszawskiego.  W konkursie wzięło udział 10 warszawskich liceów, ale to uczennice  ze "Żmichowskiej " przygotowane przez  p. Ignacego Szczeniowskiego  okazały  się najlepsze.

Serdecznie gratulujemy  smile

Uczennice klasy B3 Salomea Cebula i Weronika Klemba zostały laureatkami kuratoryjnego Konkursu Wiedzy o Społeczeństwie. Ogromne gratulacje !
W związku z przypadającą w tym roku 140 rocznicą śmierci patronki Narcyzy Żmichowskiej, dnia 21 grudnia 2016 roku odbył się po raz pierwszy w naszej szkole Dzień Patronki. Uczennice i uczniowie mogli wysłuchać wykładu połączonego z prezentacją multimedialną na temat życia i działalności Narcyzy Żmichowskiej oraz wziąć udział w krótkim konkursie wiedzy. Wszyscy wypadli znakomicie - najlepsze klasy to A2 i C2 z gimnazjum oraz klasy licealne: IB, IC, ID i IIL. Gratuluję !
Oprócz tego, gimnazjaliści i licealiści mogli tego dnia zaprezentować swoje talenty artystyczne rywalizując w konkursie plastycznym. Zadanie nie było łatwe - drużyny trzyosobowe z każdej klasy musiały w ciągu niecałych 45 minut  stworzyć z różnych dostępnych materiałów portret Narcyzy Żmichowskiej. Wygrały uczennice gimnazjum z klasy B3: Julia Rozbicka, Julianna Łoboda i Natalia Ziętek. Brawo ! II miejsce zajęły uczennice liceum z klasy IL : Dominika Wasilczuk, Katarzyna Jankowska oraz Hanna Stacewicz. Natomiast III miejsce przypadło drużynie z klasy IIL w składzie: Julia Grzęda, Sara Maja Komorowska, Zuzanna Salicka. Ogromne gratulacje dla wszystkich wyróżnionych !
 
Oto jak uczciliśmy w tym roku 140 rocznicę śmierci  Narcyzy Żmichowskiej. Zobaczcie, co działo się w środę 21 grudnia 2016 roku w trakcie Dnia Patronki.
 
 

Informujemy, że z Przedmiotowego Konkursu MKO z Języka Francuskiego poniżej wymienieni uczniowie, uzyskali następujące tytuły:

Aleksandra Matynia - klasa B3 - LAUREATKA

Stanisław Piórkowski - klasa A2 - LAUREAT

Helena Tomaszewska - klasa C1- LAUREATKA

Aneta Białousz - klasa C3 - FINALISTKA

Sandra Białousz - klasa C3 - FINALISTKA

Marianna Senda - klasa C2 - FINALISTKA

Dominika Szereda - klasa C3 - FINALISTKA

SERDECZNIE GRATULUJEMY smile

 

19.01.2017r. klasa 3A była na zajęciach w Łazienkach Królewskich. W Pałacu na Wodzie odbyły się warsztaty poświęcone epoce oświecenia w Polsce, natomiast w Teatrze Królewskim uczniowie mieli okazję zaprezentować swoje umiejętności aktorskie na scenie, co pokazują zdjęcia.

  

17 stycznia na 7 godzinie lekcyjnej w sali 114 odbędzie się II etap Olimpiady Języka  Angielskiego dla Gimnazjalistów.

W dniu 21 grudnia odbył się międzyklasowy turniej tańca. Zawodniczki zaprezentowały różne style taneczne:
hip hop, jazz, modern jazz, jive, fitness dance.
Styl, gracja, wykonywane trudne elementy akrobatyczne, pozostawiły miłe wrażenia dla oglądających.
Wyniki turnieju:
Gimnazjum
I miejsce - Gajek Victoria kl.B2
II miejsce - Kotarba Zuzanna kl. A2
III miejsce - Gniady Michalina kl.A1

Liceum
I miejsce - nie przyznano
II miejsce - Zielińska Julia kl. 3B, Daniel Katarzyna 3C
III miejsce - Sobieszek Julia kl. 3L
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Komisja w składzie: B.Karpińska, M.Ekier, W.Wojciechowska

zobacz zdjęcia

 

Godziny pracy sekretariatu szkolnego:

poniedziałek - piątek 8:00-16:00

W piątek 9.12.2016r. uczniowie klas II gimnazjum uczestniczyli w żywej lekcji historii dotyczącej szlachty polskiej i jej udziału w wojnach Polski z sąsiadami w XVII wieku. Uczniowie mogli zapoznać się ze strojami i zwyczajami szlacheckimi oraz z różnymi rodzajami broni, używanymi w tamtych czasach. Nietypowa lekcja historii nie tylko dostarczyła wiedzy, ale tez pozostawiła miłe wspomnienia.

zobacz zdjęcia

W dniach 10-11 grudnia odbył się finał XVI edycji Szlachetnej Paczki zorganizowanej przez Samorząd Szkolny. Zbieraliśmy najpilniejsze artykuły dla rodziny z Wiązowny. Zajęło nam to dużo czasu, ale ostatecznie udało nam się zrealizować cel i na potrzebujących czekała piękna niespodzianka w postaci 24 paczek. Mimo trudności, zorganizowaliśmy rower dla dziewczynki i materac dla rodziców. Wszystkie prezenty zapakowaliśmy w świąteczne papiery i zawieźliśmy do magazynu w Wesołej. Rodzina była bardzo szczęśliwa i wdzięczna. Dla nas to mały gest, a dla nich piękny podarunek. Dzięki nam rodzina może zagwarantować sobie lepszy byt na najbliższe miesiące. Wiele osób bardzo zaangażowało się w przygotowywanie tego projektu za co serdecznie dziękujemy.

Relacja ze spotkania z rodziną przy wręczeniu paczki.
Gdy wnosiliśmy jeszcze kolejne paczki Pani Edyta bardzo się wzruszyła i na chwilę nas opuściła. Dzieciaki nie spodziewały się takiej ilości prezentów ale po chwili zabrali się za rozpakowywanie. Matylda gdy tylko zobaczyła rower od razu chciała na nim jeździć pomimo pogody. Wielki uśmiech pojawił się na twarzy Maksa gdy otworzył paczkę ze słodyczami, ale gdy znalazł tablety nie mógł uwierzyć, że to dla niego. Pani Edyta też znalazła coś dla siebie - karton z kawą. Natomiast Pan Paweł przez cały czas cieszył się szczęściem rodziny okazując to szerokim uśmiechem, którego nie widzieliśmy przy poprzednich spotkaniach.
Co chce przekazać Tobie wolontariusz:
Wielkie "dziękujemy" dla wszystkich osób, które włączyły się w przygotowanie paczki. Dziękujemy za sygnał, ze nie jesteśmy sami z naszymi problemami oraz za "kopniaka" i motywację do działania. Prezent od rodziny mogę przekazać bezpośrednio do szkoły.
Co chce powiedzieć od siebie rodzina:
Ogromne słowa podziękowania i życzenia wszystkiego najlepszego.

  

Uczniowie:

Maria Harrison, Maria Opdczuk, Leonardo Riza, Ewa Siemiątkowska, Julia Wiśniewska

zakwalifikowali się III etapu Konkursu Kuratoryjnego. Wszystkim serdecznie gratulujemy i życzymy tytułu laureata.

W piątek 9 grudnia uczniowie klasy IC uczestniczyli w trzygodzinnych zajęciach laboratoryjnych z chemii na Wydziale Chemii Politechniki Warszawskiej. Pomysłodawcą tych zajęć był pan profesor Maciej Kopeć.

zobacz zdjecia

8 grudnia 2016r. klasa III A wraz z wychowawczynią p.prof A.Lubieniecką i nauczycielką historii p.prof M.Bajszczak uczestniczyła w debacie pt. "Stan wojenny - stan pokoju - stan wolności", zorganizowanej w kinie Atlantic z okazji 35 rocznicy wprowadzenia stanu wojennego w Polsce. Gośćmi debaty byli członkowie pierwszej "Solidarności", internowani w stanie wojennym.

 \

zobacz zdjęcia

 

Już w ten piątek, 9 grudnia w auli odbędzie się  Maraton Pisania Listów. Zapraszamy wszystkich chętnych. W zeszłym roku udało nam się napisać aż 500 listów w obronie represjonowanych osób - więźniów sumienia. Liczymy, że i tym razem wydarzenie to będzie cieszyć się powodzeniem.
 
Zobaczcie jak było w ubiegłym roku:
    
 

Konkurs na hymn Szkoły Radości
Lubisz Szkołę Radości? Chcesz wziąć udział w konkursie z nagrodami?
Stwórz hymn Szkoły Radości. Prześlij słowa na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Konkurs Fotograficzny
Motywem przewodnim najbliższej, jubileuszowej, 15-tej edycji Żmichowskiej Szkoły Radości jest SIEĆ.
Zrób zdjęcie w tym temacie i prześlij je na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Przyznamy nagrody I,II i III stopnia za najbardziej pomysłowe i ciekawe ujęcia tematu.

Uczeń klasy IL Mikołaj Kamiński przeszedł pomyślnie przez etap szkolny  Olimpiady Wiedzy o Unii Europejskiej i będzie reprezentował naszą szkołę na etapie okręgowym.
Gratuluję.
 
Do trzeciego etapu  kuratoryjnego konkursu Wiedzy o Społeczeństwie przeszły następujące osoby:
1. Salomea Cebula kl. B3
2. Weronika Klemba kl. B3
3. Mikołaj Kuźmiński kl. A3
Gratulujemy
 

MICC (Model International Criminal Court) to międzynarodowy projekt kierowany do młodzieży, polegający na uproszczonej symulacji 3 rzeczywistych procesów, które odbyły się przed ICC.

Uczniowie z Polski, Niemiec i dwóch innych państw, które zmieniają się każdego roku (w 2016 uczestniczył Izrael i USA), spotykają się na tydzień w Krzyżowej, miejscowości na Dolnym Śląsku związanej historycznie z nowoczesnym pojmowaniem państwa i praw człowieka. Podzieleni według spraw sądowych na czteroosobowe grupy (Prokuratury, Obrony, Sędziów i Dziennikarzy), przygotowują pod okiem profesjonalnej kadry trenerów wystąpienia imitujące przebieg rzeczywistego procesu. Obrona i Prokuratura przedstawiają argumentację zespołowi Sędziów, który rozstrzyga o wymiarze kary lub uniewinnieniu. Zespól prasowy odpowiada za dokumentację projektu.

MICC odbywa się w całości po angielsku i stanowi duże wyzwanie językowe. Jego ważną część stanowią dyskusje dotyczące najistotniejszych problemów prawa międzynarodowego, pozwalające na wymianę poglądów i konfrontację punktów widzenia. Jest to ćwiczenie w dialogu kultur, uczące szacunku dla odmiennych stanowisk, narzucające swoiste decorum debaty.

Celem MICC jest szerzenie wiedzy na temat praw człowieka i zachęta do refleksji nad ich respektowaniem w przeszłości oraz we współczesnym świecie. Założenie to jest realizowane w dwójnasób: poprzez pracę nad konkretną sprawą i otwartą rozmowę pomiędzy uczestnikami z różnych państw. Te dwa elementy – edukacyjny i kulturowy – przesądzają o niecodziennej wartości MICC i podobnych przedsięwzięć.

Bartek brał udział w projekcie dzięki uprzejmości organizatorki wyjazdu, mamy jednej z naszych absolwentek, Pani Maryny Czaplińskiej. Do projektu Bartka zgłosiła Profesor Ewa Drobek. Wartość projektu, opłaconego przez Radę Europy przekracza 6 tysięcy złoty na każdego ucznia.

Certyfikat

The Krzyzowa Daily 1 | 2 | 3 |

  

W najbliższy piątek (09.12.2016), jak co roku w grudniu, zapraszamy na Maraton Pisania Listów. Maraton jest wydarzeniem organizowanym przez Amnesty International na całym świecie, w ramach Międzynarodowego Dnia Praw Człowieka. Celem Maratonu jest napisanie jak największej ilości listów w obronie konkretnych osób, których prawa zostały złamane. Listy te są następnie wysyłane do odpowiednich władz we wskazanych krajach, tak by skierować ich uwagę na naruszenia praw człowieka. Im więcej listów zostanie napisanych, tym większa szansa, że uda się pomóc danej osobie. Amnesty szacuje, że listy działają w około 30% przypadków, więc jak najbardziej warto!  Piszemy w auli, w godz. 11-17. Zapraszamy wszystkich uczniów i nauczycieli.

Klasa 1B z p.Ewą Wiśniewską i klasa 2L z p.Urszulą Ratuszyńską

Zobacz zdjęcia z tegorocznych Dni Literatury

XIX DNI LITERATURY

Mówić to mało. Trzeba mówić do rzeczy.

GODZ. LEKCYJNA

2.12.2016

SALA

1.

ALE WSZYSCY JESTEŚMY RODZINĄ –SPEKTAKL 2A  OGLADAJĄ KLASY: 2A, 2C,2L,C2,

AULA

2.

PATCHWORK – A3 I ROMEO I JULIA – FILM KLASY C3 – OGLĄDAJĄ A3, C3, B3, A1,C1

AULA

3.

ROMEO I JULIE CZASÓW DZISIEJSZYCH – SPEKTAKL KLASY C2 – OGLĄDAJĄ KLASY A2,B2, C2, C3

AULA

3.

-----------------------------------------------------------

AULA

4.

WYKŁAD P. PROF. MIROSŁAWA BAŃKO –ZNAKI  I RZECZY – 1L,2L,3L,1A,2A,3A

AULA

5.

WYKŁAD P.RAKOWIECKIEGO – CO TO SĄ MEDIA I PO CO ?-1A,1D,1L,1B,2C,2L

AULA

6.

HAMLET AKT V – SPEKTAKL 2C  I 4 SONETY – SPEKTAKL 1B OGLĄDAJĄ KLASY:A1, B2, 1B,2B,  2C

AULA

7.

OTELLO –SPEKTAKL KLASY 1D OGLĄDAJĄ 1D, C1, 1B, B2,2A

AULA

KAWIARENKI:

1.12 – KLASA B1 – POTRAWY OD TYTUŁÓW DZIEŁ SZEKSPIRA – SALA NR 12

1.12 – KLASA B2 – ARTYSTYCZNA DEKORACJA I SCENKI TEATRALNE – SALA NR 10

 1. 12 – KLASA C1 – ZJEŚĆ ALBO NIE ZJEŚĆ. OTO JEST PYTANIE – SALA NR 11
 2. 12 – KLASA 2L – KAWIARENKA Z BIBLIOTECZKĄ – SALA NR 10

XIX DNI LITERATURY

Mówić to mało. Trzeba mówić do rzeczy.

GODZ. LEKCYJNA

1.12.2016

SALA

1.

SZEKSPIR-ŻYCIE TO POWIEŚĆ – SPEKTAKL KLASY A1 I (C)HAMLET –SPEKTAKL KLASY A2–oglądają klasy:A1,A2,A3,B3,C3

AULA

2.

WARSZTATY DRAMATOPISARSKIE Z DYREKTOREM TEATRU TRZYRZECZE P. KONRADEM DULKOWSKIM -3A

108

3.

WARSZTATY DRAMATOPISARSKIE Z DYREKTOREM TEATRU TRZYRZECZE P. KONRADEM DULKOWSKIM -2A

103

3.

WYKŁAD P.PROF. MAGDALENY BAŃKO – ELŻBIETA KRÓLOWA MODY – B2,1L, B1,1D,2A,2C

AULA

4.

WYKŁAD  P. KONRADA DULKOWSKIEGO DYREKTORA TEATRU TRZYRZECZE -WSPÓŁCZESNE ADAPTACJE DZIEŁ SZEKSPIRA– 1A, 2A,2B, 1D,1C (GRUPA FRANCUSKA),1L

AULA

5.

SONETY ŚPIEWANE- MIŁOŚĆ TAK WIERNIE PRZYPOMINA BŁAZNA – SPEKTAKL 1A  I BEZ TYTUŁU –SPEKTAKL B3– IDĄ KLASY 1A,1C(GRUPA FRANCUSKA), 1D,2C,B3,B1

AULA

6.

KOBIETY SZEKSPIRA- SPEKTAKL KLASY 2B I ŚMIAĆ SIĘ CZY PŁAKAĆ – SPEKTAKL KLASY 1L – IDĄ – 2B,B1,2L,A3,1L,C2

AULA

7.

FILM O TEATRZE SZEKSPIROWSKIM –DZIEŁO KLASY 1C  i HAMLET W KWADRANS–SPEKTAKL 2A  – OGLADAJĄ KLASY: 1C, C1,A2,A3,1B,2A

AULA

KAWIARENKI:

1.12 – KLASA B1 – POTRAWY OD TYTUŁÓW DZIEŁ SZEKSPIRA – SALA NR 12

1.12 – KLASA B2 – ARTYSTYCZNA DEKORACJA I SCENKI TEATRALNE – SALA NR 10

 1. 12 – KLASA C1 – ZJEŚĆ ALBO NIE ZJEŚĆ. OTO JEST PYTANIE – SALA NR 11
 2. 12 – KLASA 2L – KAWIARENKA Z BIBLIOTECZKĄ – SALA NR 10

Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia wystawy w naszej bibliotece od 1.12 do 15.12.2016r.

zobacz ulotkę

W dniu 27 listopada 2016r. odbył się kolejny koncert promujący płytę "Żmichowska Śpiewa 3". Młodzież zaśpiewała w Punkcie Kultury Trele Morele na ul. Wiśniowej 50. Mieliśmy zaszczyt gościć Panią Małgorzatę Walewską, która była zachwycona umiejętnościami wokalnymi naszych uczniów. List gratulacyjny dla uczestników projektu skierował również Rzecznik Praw Dziecka.
zobacz list
zobacz zdjęcia

Martyna Rosłonkiewicz z klasy 2A otrzymała tytuł Wicemistrza Języka Polskiego w XI Ursynowskim Dyktandzie im. Andrzeja Ibisa -Wróblewskiego.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów smile

 

Katarzyna Nowak - uczennica klasy III L przeszła do etapu okręgowego Olimpiady Wiedzy o III RP, natomiast Konrad Wysocki uczeń klasy II A przeszedł do etapu okręgowego Olimpiady Wiedzy o Prawach Człowieka w Świecie Współczesnym.
Gratuluję i życzę powodzenia w kolejnych etapach.
 
Zakończył się Turniej Czwórek Siatkarskich.
Wyniki:
Gimnazjum
 • 1 miejsce reprezentacja klasy C2(1) K.Pawlukiewicz, A.Chwedczuk, D.Grużewska, A.Gębicz
 • 2 miejsce reprezentacja klasy B2
 • 3 miejsce reprezentacja klasy C2(2)
Liceum
 • 1 miejsce reprezentacja klasy 1B(1) Olga Kordzi, Natalia Szałagan, Zuzanna Tatar, Karol Zalewski
 • 2 miejsce reprezentacja klasy 2A
 • 3 miejsce reprezentacja klasy 1B(2)
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
 
   

W tym roku ponownie bierzemy udział w akcji "Szlachetna Paczka".

Pomagamy rodzinie z Warszawy, która znalazła się w trudnej sytuacji życiowej. Głową rodziny jest Pan Paweł, u którego wykryto glejaka wielopostaciowego. Wraz z żoną Edytą wychowują dwójkę dzieci w wieku szkolnym - Matyldę (l.7) i Maksymiliana (l.12). Zbieramy dla nich:

- żywność,

- środki czystości i art. chemiczne,

- materiały szkolne, tj. zeszyty, farbki, papier kolorowy, bloki, klej, przybory do pisania, kredki, plastelina, farby       kredowe.

Marzeniem Matyldy jest rower. Jeśli ktoś z Was posiada używany rower (na Was już za mały) i może go podarować dziewczynce, skontaktujcie się z Wiktorią Prochot (kl.A2).

Podarunki składajcie w sali 317 lub bezpośrednio u Pani Piłatowicz. Zbiórka trwa do 6 grudnia!!!

Wszystkie pytania i wątpliwości kierujcie również do Wiktorii.

Będziemy niezmiernie wdzięczni za pomoc i zaangażowanie! :-)

 

Uczennica klasy 2 A Justyna Izydorzak zdobyła Srebrną Wenę w konkursie plastycznym:

„Z biegiem Wisły – pejzaże, wspomnienia, marzenia…”

w ramach Śródmiejskiego Festiwalu Młodych Talentów 2016/17.

Jak co roku w naszej szkole obchodziliśmy rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. W czwartek 10.11.2016r. delegacja liceum złożyła wiązankę kwiatów pod pomnikiem Józefa Piłsudskiego przy Belwederze. Wybrane klasy gimnazjalne i licealne wysłały okolicznościowe kartki pocztowe pod hasłem "Mamy Niepodległą". Klasy I i II liceum uczestniczyły w projekcie historycznym pod tytułem: "Niepodległość 1918: francusko-polskie zwycięstwo?", przygotowując quiz i stoiska poświęcone wybranym postaciom historycznym. Wszystkim dziękujemy za wspólne obchody

zobacz zdjęcia

W najbliższą środę o godz. 7.25 (w ramach kółka języka angielskiego) odbędzie się projekcja filmu "The Edinburgh souvenir Video". Wszystkie zainteresowane osoby serdecznie zapraszam (w szczególności osoby, które dostały się do II etapu Konkursu Kuratoryjnego z Języka Angielskiego).

W ramach Śródmiejskiego Festiwalu Młodych Talentów w dniu 10.XI.2016, w Domu Kultury im. C. K. Norwida odbył się konkurs recytatorski.
XV LO reprezentowały uczennice: Zuzanna Domosławska, Weronika Mrozowska oraz Agnieszka Pakoca z klasy 2A.

Wyniki konkursu z okazji Święta Niepodległości

zobacz wyniki

 

 

Drodzy uczniowie klas I i II liceum!
Serdecznie zapraszam osoby, które chcą startować w Olimpiadzie Chemicznej oraz w innych konkursach (Konkurs Chemiczny Politechniki Warszawskiej, O Diamentowy Indeks AGH itp.) w przyszłym roku szkolnym (2017/18) na spotkanie informacyjne Olimpijskiego Koła Chemicznego. Spotkanie to odbędzie się 22 listopada 2016 roku o godzinie 15:40 w sali 108.
Z poważaniem,
mgr Maciej Kopeć

W tym roku w naszej szkole z inicjatywy Rady Rodziców można kupić bluzy z logo Żmichowskiej.

Oto cennik, który zaproponowała nam firma Pascal:

 • 95zł – bluza bez kaptura
 • 105zł – bluza z kapturem
 • 120zł – bluza baseballówka

Bluzy dostępne są w wielu kolorach m. in.:

 • Bordo
 • Butelkowa zieleń
 • Czerń
 • Szarość
 • Granat

Dostępne w rozmiarach od XS do XXL. Wszystkich chętnych zachęcamy do obejrzenia zdjęć, które prezentują:

 • Julia – baseballówka (rozmiar M)
 • Stasiek – z kapturem (rozmiar L)
 • Ania – bez kaptura (rozmiar S)

Pamiętajcie!

Do poniedziałku 14 listopada składajcie zamówienia u przewodniczących Waszych klas. Również u nich wpłacajcie pieniądze za bluzy.

            

W środę 9.XI.2016r. w auli szkolnej odbył się finał projektu węgierskiego, realizowanego w związku z 60-rocznicą rewolucji węgierskiej z 1956r. Młodzież z klas: 1A, 1D, 2A, 3A spotkała sie ze świadkami historii, którzy zawieźli pomoc walczącym wtedy Węgrom: Jerzym Bajszczakiem i Andrzejem Bratkowskim oraz z przedstawicielem narodu węgierskiego panem Janosem Tischlerem. Projekt przygotowali uczniowie klasy 2A: Ania Tonecka, Ola Głodek, Dominik Jerzak, Martyna Rosłonkiewicz, Konrad Wysocki, Zuzia Domosławska i Agnieszka Pakoca pod kierunkiem p.prof. M.Bajszczak. Stroną techniczną przedsięwzięcia zajęli się uczniowie z klasy 3L i 1A oraz Janek Orliński z klasy 2B. Ciekawą dekorację tematyczną przygotowali uczniowie pod kierunkiem p.prof. B.Mojkowskiego. Wszystkim osobom zaangażowanym w projekt bardzo dziękuję. Hasło: "Polak, Węgier dwa bratanki" okazało się nadal aktualne.

zobacz zdjęcia

8.11.2016r. klasa 2A wraz z nauczycielką historii Mirosławą Bajszczak uczestniczyła w uroczystości odsłonięcia pomnika-ławeczki, poświęconej Henrykowi Sławikowi i Józsefowi Antallowi seniorowi. Wydarzenie to nawiązywało do pomocy jakiej udzielili Węgrzy Polakom w czasie II wojny światowej i zgromadziło licznych gości z obu krajów m.in. rodziny bohaterów i kombatantów. To była ważna lekcja historii.

Zbieramy okulary w ramach akcji „Okulary dla Afryki”.

Do 28 listopada prosimy o przyniesienie nowych/używanych okularów korekcyjnych lub przeciwsłonecznych do Pani Piłatowicz (sala 317).

Uwaga! Przyjmujemy tylko okulary korekcyjne bez cylindrów.

Dziękujemy za pomoc !

W poniedziałek 14 listopada br. o godzinie 13.40 w Sali 317 odbędzie się spotkanie samorządu uczniowskiego. Czekamy na przedstawicieli wszystkich klas.

W dniu 10 listopada czcimy Święto Niepodległości. Tego dnia pierwsze i drugie klasy licealne przedstawiają swoje podsumowanie projektu historycznego zatytułowanego „Niepodległość 1918: francusko-polskie zwycięstwo?”. Każda z klas przygotowuje stoisko poświęcone jednej postaci oraz quiz składający się z ośmiu pytań związany z jej działalnością.

Oto lista klas i postaci wraz z przydziałem pięter:

Parter
II B - Wincenty Witos
I B - Ignacy Jan Paderewski
I C - Ferdinand Foch

I piętro:
II A - Józef Piłsudski
II L - Georges Clemenceau
II C - Raymond Poincaré

II piętro:
I A - Roman Dmowski
I D - Ignacy Daszyński
I L - Maxime Weygand

Klasy, pod opieką nauczyciela prowadzącego lekcję, będą rozwiązywały quizy  przy stoiskach w następującej kolejności (jedna klasa na początku lekcji, druga pod koniec lekcji; czas przejścia jednej klasy przez osiem stoisk: ok. 15 minut):

2l. : I C, I L
3l. : I A, I B
4l. : I D, 2 A
5l. : II C, II B
6l.: 2 L (na początku lekcji).

Także 10 listopada, delegacja naszego Liceum, pod opieką pani prof. Mirosławy Bajszczak, złoży wiązankę kwiatów pod pomnikiem Józefa Piłsudskiego przy Belwederze. Nasi uczniowie wezmą również udział w akcji wysyłania kartek pod hasłem "Mamy Niepodległą”, którą organizuje Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku.

14.10.2016r. odbyło się ślubowanie uczniów klas I Liceum, przygotowane przez klasy 1A i 1B. Po części oficjalnej i artystycznej pierwszoklasiści otrzymali tarcze jako symbol przynależności do grona Żmichowiaków.

zobacz zdjęcia

zobacz film ze ślubowania

zobacz film z częsci artystycznej

W sobotę 22 października 2016r. o godzinie 20-tej w programie Roberta Łuchniaka w radiu RDC promowałyśmy płytę Żmichowska Śpiewa 3. W programie brały udział uczennice Jagoda Pietrzyk - przedstawicielka naszego gimnazjum, Alicja Sęk - przedstawicielka liceum oraz absolwentka Elżbieta Horodyska wraz z opiekunką projektu Ewą Drobek. Promowałyśmy wspólnie uzdolnioną młodzież oraz szkołę.
Posłuchaj audycji

 

zobacz  zdjęcia: 1 | 2 | 3

  

 

14 października  2016 r. uczniowie klasy A2 zwiedzali  Galerię Faras - jedyną w Europie i wyjątkową w skali światowej ekspozycję zabytków kultury i sztuki nubijskiej.  Po Galerii oprowadzała nas  z prawdziwą pasją archeologa p. Iwona Hardej.

Sztuka życia - to cieszyć się małym szczęściem.

Przypominamy, że w dalszym ciągu trwają przygotowania do konkursu języka francuskiego  MKO w piątki o godz.7:25 w sali nr 12.

Zapraszamy smile

22 października o godz 20 razem z Olgą Antoszczyk, Jagodą Pietrzyk i Alą Sęk będziemy promowały płytę "Żmichowska Śpiewa 3" w programie Roberta Luchniaka w radiu RDC  (101 FM). 

13.10.2016 roku w Zamku Królewskim odbyła się Gala Konkursu Nauczyciel Roku, w którym nominację do Złotej Trzynastki otrzymała nauczycielka naszej szkoły Pani Profesor Ewa Drobek. Serdecznie gratulujemy. Dzięki tej nominacji nasza szkoła otrzymała tytuł "Szkoła Na Medal", z czego jesteśmy bardzo dumni. Przedstawiciele projektu "Żmichowska Śpiewa" Amanda, Bogusia, Dorota oraz Piotrek zaprezentowali swoje umiejętności wokalne co wzbudziło duży zachwyt publiczności.

zobacz zdjęcia

 

 

 

29 września byliśmy w Muzeum Pragi na lekcji "Kulturowy Tygiel". Historię prawobrzeżnej Warszawy tworzyły zróżnicowane etnicznie i wyznaniowo społeczności. Dzięki wizycie w Muzeum mogliśmy się dowiedzieć czegoś więcej o ich życiu, zwyczajach ...

W dniach 17- 20 października  uczniowie naszej szkoły wezmą udział w drugiej edycji Tygodnia Konstytucyjnego, który organizuje Stowarzyszenie im. Prof. Zbigniewa Hołdy. 

 

W niedzielę, 9 października odbył się koncert dla Rodziców promujący płytę "Żmichowska Śpiewa 3". Koncert był poświęcony pamięci Sebastiana Olko, który był realizatorem dźwięku podczas nagrywania dwóch poprzednich płyt. W koncercie brali udział uczniowie, którzy zaśpiewali utwory na trzecim krążku oraz absolwenci z poprzednich edycji. Rodzice wokalistów tradycyjnie już odebrali podziękowania. Zapraszamy teraz na promocję medialną płyty na antenach radiowych, o której będziemy informować na stronie szkoły oraz na szkolnym facebook'u.

Zobacz zdjęcia

W dniu 22.09.2016 r. uczniowie reprezentowali naszą szkołę w biegach przełajowych w ramach Warszawskiej Olimpiady Młodzieży .

Niezbyt liczna grupa, wystartowała z ogromnym zaangażowaniem i determinacją.

Największe sukcesy były udziałem sióstr, które w swoich kategoriach wiekowych zajęły

Lena Wiśniewska z klasy C2    3m-ce

Julia Wiśniewska z klasy C3    4m-ce

Panowie nie dawali za wygraną.

Stanisław Piórkowski z klasy A2 w rywalizacji gimnazjalistów był szósty.

Zaowocowało to kwalifikacją tej trójki do dalszego etapu zawodów .

Do dalszego etapu awansowała także Cecylia Olech kl. B1.

Gratulujemy wszystkim naszym reprezentantom i mocno trzymamy kciuki za Lenę, Julię i Stanisława w dalszej rywalizacji.

 

4.10.2016 r. startowaliśmy w biegach przełajowych etapu warszawskiego.

Lena Wiśniewska zajęła 8, punktowane miejsce .

zobacz foto

W środę 5 października o godzinie 14.50 w sali 319 rozpoczynają się zajęcia z historii, adresowane do uczniów powracających z zagranicy.

W piątki o godzinie 14.50 w sali nr 12 będą odbywać się zajęcia z języka angielskiego adresowane do uczniów, którzy spędzili dłuższy czas za granicą i mają chęć i potrzebę nauki tego języka.

W najbliższą środę o godzinie 14.50 w sali nr 106 zaczynamy zajęcia z języka polskiego adresowane do uczniów, którzy spędzili dłuższy czas za granicą i mają chęć oraz potrzebę  powtórzenia polskiej fleksji, składni, ortografii czy słowotwórstwa.


Zapraszam serdecznie
 
Bardzo wiele emocji przyniosły dwudniowe zawody finałowe IX edycji Ligi Mazowsza, które odbyły się w Słupnie. Zwycięzcą Ligi Mazowsza w klasie P - 110cm w skokach przez przeszkody została uczennica klasy A2 Paulina Misior na koniu El-Vis. Gratulujemy!

28 IX 2016 (środa) odbędzie się pierwsze spotkanie dotyczące Dni Literatury 2016. Przedstawicieli wszystkich klas licealnych prosimy o stawienie się w sali nr. 311 o godz. 13:40 (na długiej przerwie) 

26 IX 2016 (poniedziałek) odbędzie się pierwsze spotkanie dotyczące Dni Literatury 2016. Przedstawicieli wszystkich klas gimnazjalnych prosimy o stawienie się w sali nr. 311 o godz. 13:40 (na długiej przerwie) 

W poniedziałek 26 września o godz.13:40 w sali 317 odbędzie się zebranie Samorządów Klasowych Liceum i Gimnazjum dotyczące wyborów do Samorządu Szkolnego.

Obecność obowiązkowa!!

Rozpoczynamy zajęcia koła "Matematyka w dżinsach". Zainteresowanych uczniów klas I i II LO zapraszam w środę 21 IX o godzinie 15:00 do sali 113. 

Na pierwszych zajęciach nasz opiekun naukowy, p. Marcin Moszyński, zaproponuje tematy prac badawczych na bieżący rok szkolny. Kolejne zajęcia będą odbywały się w środę, godzinę ustalimy na pierwszym spotkaniu.

Zapraszam.

"Wszystkich świeżo upieczonych Żmichowiaków (ci, którzy z piekarni wyszli nieco wcześniej również mogą czytać dalej ) gorąco zapraszamy do współtworzenia naszego jedynego słusznego szkolnego czasopisma: MAGAZYNU "Ż"!

KOGO SZUKAMY?
Każdego pełnego pasji, obdarzonego lekkim piórem, artystycznie utalentowanego, czyli absolutnie KAŻDEGO (nie bez powodu znaleźliście się w tej szkole!) Żmichowiaka, który nie pozwoli, by jego zdolności rozłożyły się w Szufladzie Beznamiętności, a z dumą i łezką w oku będzie podziwiał, jak wypływają na szerokie wody!

NA CO CZEKAMY?
Przede wszystkim na szeroko pojętą TWÓRCZOŚĆ! Literacką, artystyczną, a także na wywiady, czy komiksy! Może wśród znajomych uchodzisz za wujka dobrą radę i wzorcowo sprawdziłbyś się w roli prowadzącego tematycznego kącika porad? Jesteś V.I.P.em na każdym wernisażu? W takim razie współtwórz Dział Kulturalny! Masz inny ciekawy pomysł? Szukamy wszystkiego, co niebanalne i po prostu fajne i nie będzie kolejnym nudnym słowotokiem, na które to możecie natrafić w pierwszym lepszym "Ortografiku", czy w innym "Liczydełku". Pamiętajcie, że piszecie do ŻETu w "Żmichowskiej"!
Na artykuły do perwszego w tym roku szkolnym wydania czekamy do przyszłego piątku! (16 września!)
Nasz redakcyjny adres to: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

KTO ZA TYM STOI?
Więcej informacji udzielą Wam w szkole, bądź za pośrednictwem Facebooka główni redaktorzy:

JAN ORLIŃSKI Z KLASY 2B
MATEUSZ GODLEWSKI Z KLASY 3A

Gorąco zachęcamy również do dołączania do naszej facebookowej grupy, co znacząco ułatwi wymianę poglądów, dotyczących bezpośrednio Magazynu! :)

https://www.facebook.com/groups/743892632349719/?fref=ts"

Koło języka angielskiego (przygotowanie do konkursów) będzie odbywało się we środę przed lekcjami (7.25, sala 10).

Wszystkie osoby zainteresowane udziałem w kółku języka niemieckiego bardzo proszę o kontakt osobisty.

W każdy piątek o godz.7:30 w sali nr 12 będą odbywały się spotkania przygotowujące do Konkursu Języka Francuskiego MKO.  

Zapraszam wszystkich chętnych Gimnazjalistów do wzięcia udziału w tym konkursie.

Ilona Krasnodębska

Sekcja dwujęzyczna ZSO Nr2 w Gdyni ma zaszczyt zaprosić uczniów klas I-III gimnazjum, klas I-III liceum do udziału w II Ogólnopolskim Frankofońskim Konkursie Fotograficznym  Bleu, Blanc, Rouge organizowanym pod patronatem Instytutu Francuskiego w Polsce.

Temat tegorocznego konkursu brzmi „Francja elegancja”. Czekamy więc na artystyczne zdjęcia łączące w sobie temat Francji i dobrego smaku. Mogą to być konkretne przedmioty, abstrakcje czy zaaranżowane sytuacje przywodzące na myśl piękno, szyk, gustowność czy też zachowania pełne elegancji. Istnieje oczywiście całkowita wolność interpretacji tematu konkursu.

Fotografie (max 5 na uczestnika) należy przesłać tylko w formie elektronicznej na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. do niedzieli 16 października 2016. Każde przesłane zdjęcie powinno być jakościowo dobre, o bardzo dobrej rozdzielczości i posiadać ponad 1 MB rozmiaru.

Uroczyste ogłoszenie wyników wraz z wernisażem pokonkursowej wystawy fotograficznej odbędzie się w środę, 9 listopada 2016 roku w siedzibie Szkolnej Galerii Sztuki ZSO Nr2 w Gdyni.

Organizatorzy : Joanna Żakowska i Sławek Tyborski

Zobacz regulamin

Zapraszamy do bufetu szkolnego już od 5.09.2016r. - czytaj więcej...

Przypominamy, że  w dniu 1 września b.r. odbędą się testy poziomujące dla uczniów             klas I Gimnazjum:

godz.9:15 z języka francuskiego  (dla uczniów, którzy chcą kontynuować naukę j.francuskiego)

godz.11:00 z języka angielskiego ( dla wszystkich uczniów klas pierwszych gimnazjum)

 

Uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego 2016/17 odbędzie się wg harmonogramu umieszczonego w zakładce Terminarz (na stronie głównej Szkoły).

Spotkania z Wychowawcami odbędą się w wymienionych poniżej salach:

A2 - 11, B2 - 113, C2 - 319, A3 - 108, B3 - 110, C3 - 103

1A - 206, 1B - 402, 1C - 312, 1D - 311, 1L - 207, 2A - 10, 2B - 12, 2C - 317, 2L - 109,        3A - 211, 3B - 202, 3C - 208, 3L - 212

Uczniowie klas pierwszych (obecnie drugich) proszeni są o zwrot odkupionych podręczników w zamian za zagubione lub zniszczone. Dyżur biblioteki w wakacje:22 lipca, 29-30 sierpnia.

Harmonogram przyjmowania oryginałów dokumentów:

Gimnazjum: 18.07.2016 - godz. 8:00 :16:00, 19.07.2016 - godz. 8:00 - 15:00 (sala nr 16)

( niedostarczenie dokumentów w ciągu tych dwóch dni skutkuje nieprzyjęciem kandydata do naszego gimnazjum)

 

Liceum: 18.07.2016 - 25.07.2016 - godz.9:00 -16:00 (sala 22 -biblioteka)

( niedostarczenie dokumentów w w/w  dniach  skutkuje nieprzyjęciem kandydata do naszego liceum)

Szanowni Państwo!

Zgodnie z harmonogramem rekrutacji od dnia 18 lipca 2016r.  Komisje Gimnazjum Dwujęzycznego nr 34 i XV Liceum Ogólnokształcącego im. Narcyzy Żmichowskiej   będą przyjmowały dokumenty kandydatów zakwalifikowanych do naszej szkoły.

Rekrutacja do Gimnazjum :

1.oświadczenie woli (do pobrania z zakładki Rekrutacja)

2.kwestionariusz osobowy (do pobrania z zakładki Rekrutacja)

3.oryginał świadectwa ukończenia szkoły podstawowej i wyników sprawdzianu po szóstej klasie

4.dyplomy konkursów

5.dwie fotografie

 

Rekrutacja do Liceum:

1.oświadczenie woli (do pobrania z zakładki Rekrutacja)

2.kwestionariusz osobowy (do pobrania z zakładki Rekrutacja)

3.oryginał świadectwa ukończenia gimnazjum  i wyników egzaminu gimnazjalnego

4.dyplomy konkursów

5.dwie fotografie

Harmonogram przyjmowania oryginałów dokumentów:

Gimnazjum: 18.07.2016 - godz. 8:00 :16:00, 19.07.2016 - godz. 8:00 - 15:00 (sala nr 16)

( niedostarczenie dokumentów w ciągu tych dwóch dni skutkuje nieprzyjęciem kandydata do naszego gimnazjum)

 

Liceum: 18.07.2016 - 25.07.2016 - godz.9:00 -16:00 (sala 22 -biblioteka)

( niedostarczenie dokumentów w w/w  dniach  skutkuje nieprzyjęciem kandydata do naszego liceum)

 

 

Załącznik nr 1

Załącznik nr 2

Załącznik nr 3

Załącznik nr 4

Informujemy, że w okresie wakacji  sekretariat szkolny pracuje od poniedziałku do piątku w godz.9:00-15:00

 ODBIÓR WYNIKÓW MATURALNYCH:

5 LIPCA OD GODZ.11:30 DO 15:00

OD 6 LIPCA W GODZINACH 9:00-15:00

Uczniowie klas pierwszych (obecnie drugich) proszeni są o zwrot odkupionych podręczników w zamian za zagubione lub zniszczone. Dyżur biblioteki w wakacje:22 lipca, 29-30 sierpnia.

Egzaminy poprawkowe:

30 sierpnia 2016r.

 fizyka (kl. 1B, 2B) godz.9:00

 matematyka (kl. 1A, 1B, 2A, 2B) godz.11:30

Zobacz film promujący kolejną edycję projektu Żmichowska Śpiewa 3

Łazik Teatralny serdecznie dziękuje wszystkim uczniom, rodzicom, nauczycielom oraz absolwentom za wspólne chodzenie do teatru w tym roku szkolnym. Byliśmy współnie na 9 sztukach teatralnych, a z oferty Łazika skorzystało ponad 300 osób. Obejrzeliśmy razem następujące sztuki:
"Efekt" w Teatrze Studio
"Przedstawienie Świąteczne w Szpitalu św.Andrzeja" - Och Teatr
"Kordian" - Teatr Narodowy
"Ewelina płacze" - TR
"Niech no tylko zakwitną jabłonie" - Teatr Ateneum
"Cabaret" - Teatr Dramatyczny
"Dziady" - Teatr Narodowy
"Maria Callas Master Class" - Och Teatr
"Skrzypek na dachu" - Teatr Żydowski (POKAZ PLENEROWY)

Serdecznie dziękuję Radzie Rodziców za dofinansowanie projektu. Dziękuję również Paulinie Bącik, tegorocznej maturzystce z klasy 3 b, za 2 lata pracy przy zbieraniu pieniędzy na bilety Łazika. Funkcję tą po ukończeniu szkoły przez Paulinę przejęła jej siostra Aleksandra Bącik z klasy 1 b.

Łazik Teatralny życzy wszystkim pięknych wakacji. A w przyszłym roku zapraszamy do wspólnego chodzenia do teatru, który bawi, uczy, wzrusza i rozwija.

zobacz zdjęcia

Opiekun projektu Ewa Drobek

Z radością i dumą  informujemy, że nasze dziewczyny odniosły potrójny sukces w Konkursie Piosenki Frankofońskiej w LO im. T. Czackiego! Olga Antoszczyk z 2L zajęła 1. miejsce za świetnie wykonane Je vais t'aimer z repertuaru Michela Sardou. Na drugim miejscu znalazła się Alicja Sęk z 1A z przepiękną Nathalie Gilberta Becaud, a Zuzia Bąk z 1A otrzymała wyróżnienie za profesjonalne wykonanie Paroles, paroles Dalidy. Również Ola Kaczurba z 2A pięknie zaśpiewała utwór Je vais t'aimer. FELICITATIONS! Gratulujemy utalentowanym Artystkom i prosimy o jeszcze.

W tym roku nagrodą dla zwycięzców w Szkolnym Konkursie Gramatycznym z Języka Angielskiego były warsztaty z tłumaczeń konferencyjnych ufundowane przez Wyższą Szkołę Filologiczną we Wrocławiu. Szczególne podziękowania przekazujemy dla Rady Rodziców za sfinansowanie kosztów przejazdu. Wyjazd przekroczył nasze oczekiwania i był bardzo wartościowym doświadczeniem  edukacyjnym.
Poniżej link do krótkiej relacji z warsztatów na  stronie internetowej WSF-u i zdjęcia:
http://www.wsf.edu.pl/91062.xml

9 czerwca w Gimnazjum nr 38 im. Marii Skłodowskiej - Curie odbył się uroczysty finał konkursu filmowego poświęconego patronce szkoły.
Uczennica klasy C3 naszego Gimnazjum - Zofia Mizgalewicz zdobyła wyróżnienie.
Gratulujemy Zosi oraz prof. Magdalenie Kołacz
 
 

Zapraszamy na kolejną odsłonę naszego zeszłorocznego spotkania żmichoGRILL. Mamy nadzieję, że będzie to dobra okazja do integracji i wspólnego spędzenia czasu przed zakończeniem roku. Zaproszeni są wszyscy nauczyciele oraz uczniowie gimnazjum, liceum i absolwenci Żmichowskiej. Spotkanie rozpocznie się 23 czerwca (czwartek) ok. godz. 19.00 na placu za kościołem Najświętszego Zbawiciela (wejście od ul. Mokotowskiej).

Zapraszamy na Mszę Świętą na zakończenie roku szkolnego 2015/2016, która odbędzie się 23 czerwca (czwartek) o godz. 8.00 w kościele Najświętszego Zbawiciela w Warszawie.

Podczas wycieczki do Trójmiasta, która odbyła się w dniach 22 – 25 maja, klasa C1, pod okiem przewodników z Instytutu Kultury Miejskiej w Gdańsku, poznawała różnorodne funkcje przestrzeni miejskiej od średniowiecza po czasy współczesne.

Pobyt nad Bałtykiem zaczęliśmy od spaceru po sopockim molo, wyprawy do Gdyni i rejsu po tamtejszym porcie. W kolejnych dniach przemierzaliśmy Gdańsk szlakiem gotyckich budowli i oglądaliśmy murale na osiedlu Zaspa, gdzie kiedyś mieszkał Lech Wałęsa. W Europejskim Centrum Solidarności uczniowie poznawali polską drogę do wolności, a w Muzeum Emigracji mieli okazję wykazać się znajomością realiów PRL-u, zbierając zasłużone pochwały od animatorki, która prowadziła z nimi zajęcia.

Wieczorami, po intensywnym zwiedzaniu, odpoczywaliśmy na plaży w Sopocie. Pogoda była niczym nad Morzem Śródziemnym, widoki równie piękne, a lody chyba najlepsze pod słońcem.

 

 

W dniu 9 i 10 czerwca klasa a1 była na wycieczce   w Nieborowie miejscowości ze słynnym książęcym pałacem Radziwiłłów  oraz w  historycznej stolicy Mazowsza , a nawet przez krótki okres stolicy  Polski -  Płocku. Humory dopisywały. Pogoda też.:) 

Maturzyści !

Zapraszamy po odbiór dyplomów DELF B2 od poniedziałku do piątku w godz.9:00-14:00 w sekretariacie szkoły.

 

W dniu 18 maja 2016 r. odbyło się uroczyste zakończenie konkursów przedmiotowych, w którym wzięli udział  uczniowie naszego gimnazjum: Michel Le Bihan (laureat z języka francuskiego), Dominik Danelski (laureat z WOS-u), Emilia Piątkowska (laureatka z historii), Juliette Solska (laureatka z języka francuskiego), Michał Tys (laureat z biologii). 

Miło nam poinformować, że biorący również udział w tej uroczystości, Mikołaj Przeniosło i Maria Tomaszewska, osiągnęli dwa najlepsze rezultaty w konkursie przedmiotowym z języka francuskiego, uzyskując kolejno 1 i 2 miejsce. 

Gratulujemy!!!

    

Między 25 maja a 2 czerwca uczniowie klas 2C i 1L byli na wymianie z Institution Jean-Paul II w Rouen. W czasie wymiany mieliśmy okazję zwiedzić stolicę Normandii, przypomnieć sobie historię Joanny D’Arc, odwiedzić jeden z cudów świata: klasztor w Saint-Michel oraz podziwiać majestatyczne nadmorskie skały w Étretat. Mogliśmy też zawrzeć nowe znajomości, poznać życie codzienne francuskich rodzin oraz zobaczyć jak wygląda życie francuskiego liceum. Poniżej fotograficzna relacja z naszej wyprawy. Autorką zdjęć jest Blanka Ciborowska z klasy 2C.

Entre le 25 mai et le 2 juin les élèves des classes 2 C et 1L ont participé à l’échange avec l’Institution Jean-Paul II à Rouen. Pendant l’échange, nous avons pu découvrir la capitale de la Normandie, nous rappeler l’histoire de Jeanne D’Arc, visiter une des merveilles du monde : le Mont Saint-Michel et admirer de majestueuses falaises d’Étretat. Nous avons également pu faire de nouvelles connaissances, participer à la vie quotidienne des familles françaises et découvrir le fonctionnement d’un lycée en France. Ci-dessous vous retrouverez des photos de notre périple. Blanka Ciborowska (2C) est l’auteur de ces photographies.

    

W dniu 1 czerwca odbyła się 4 edycja projektu "Zdrowy Żmichowiak". Bardzo dziękuję sponsorom: Radzie Rodziców, oraz BGK wolontariat super, dzięki którym mogliśmy zrealizować bogatą  ofertę zajęć. Aerobik, joga, samba, taniec afrykański, calanettics, fitness z piłkami, prelekcje na temat zdrowego stylu życia, mody sportowej, kawiarenka, projekcje filmowe, wystawy, turnieje sportowe towarzyszyły nam przez cały dzień. Imprezę zakończyła Gala Sportu. Imponujące pokazy gimnastyczne, występy wokalne, recytatorskie i taneczne potwierdziły nam tylko, jaką mamy świetną, uzdolnioną i promującą zdrowy styl życia młodzież.

    

Uczestników tegorocznej edycji koncertu piosenek Jacka Kaczmarskiego zapraszamy na próby do AULI w następujących terminach:

2.06 czwartek g. 13.40 - 15.45

6.06 poniedziałek g. 13.40 - 15.45

10.06 piątek g. 13.40 - 15.00

13.06 poniedziałek g. 14.45 - 15.35

16.06 czwartek g. 13.40 - 15.35

20.06 poniedziałek g. 12.00 - 14.45 PRÓBA GENERALNA

21.06 wtorek - KONCERT godz. 10.00 i 12.00

 

W dniu 1 czerwca odbędzie się 4 edycja projektu przedmiotowego " Zdrowy Żmichowiak ". W tym roku sponsorem imprezy jest Rada Rodziców oraz BGK -  wolontariat super. Zapraszamy wszystkich do aktywnego udziału.
Poniżej przedstawiamy program zajęć:

zobacz program zajęć

W czwartek 19 maja uczniowie klas I gimnazjum brali udział w dwujęzycznych warsztatach biologicznych. Warsztaty zostały przygotowane - pod kierunkiem nauczycieli biologii - przez uczniów starszych klas gimnazjum. Dziękujemy.

 

Informujemy, że wyniki ze sprawdzianu uzdolnień kierunkowych zostaną opublikowane w dniu dzisiejszym (25.05) w godzinach popołudniowych.

Wgląd do prac będzie możliwy w dniu 30 maja b.r. (poniedziałek) w godzinach 13:00 - 16:00.

Przypominamy, że sprawdzian z języka francuskiego dla uczniów klas trzecich naszego gimnazjum i kandydatów do klas dwujęzycznych (C, L) odbędzie się 30 maja 2016r. (poniedziałek) o godz.11:00. Na sprawdzian należy zgłosić się z legitymacją szkolną i długopisem smile

Z radością informujemy, że nasz absolwent Kajetan Wczelik, do niedawna uczeń klasy 3C, zajął pierwsze miejsce w konkursie "Et en plus, je parle français". Aby wziąć udział w konkursie należało nakręcić film, w którym uczestnik prezentował swoje pasje. Prezentował je po francusku; rzecz jasna. W nagrodę Kajetan będzie pogłębiał znajomość francuskiego i surfował w Biarritz we Francji. Gratulujemy i trochę zazdrościmy. Kajetan odebrał nagrodę od niezwykle szacownego grona: dyrektora Instytutu Francuskiego w Polsce pana Stanislasa Pierret, attaché do spraw edukacji pana Xaviera Wasson i pana Dominique Wolton, wybitnego intelektualisty i autora książki "Frankofonia jutra". Serdecznie gratulujemy też Weronice Białek z 2C, której film co prawda nie wygrał, ale nas urzekł. Bardzo się cieszymy, że Wam się chciało.

Uczniowie z klasy A1 na falach Radia Dla Ciebie zachęcali do czytania książek w audycji "Ciotka Książkula zaprasza" . Audycji można wysłuchać na stronie RDC: http://www.rdc.pl/podcast/ciotka-ksiazkula-mlodzi-recenzenci/

Zgodnie z zasadą, że dzieło jest ważniejsze od autora, najpierw zamieściliśmy na szkolnym FB link do filmu „From Warsaw with love”, a teraz przedstawiamy jego twórców z dyplomami „for outstanding achievements in the Centropa film competition”.

Na zdjęciu zespół filmowy w pełnym składzie: Dominika Grużewska, Kacper Łukasik, Olga Wiaderek, Ewa Siemiątkowska, Maciej Gąsiorowski, Katarzyna Iwańczuk i Maria Gojło.

Nie byłoby tego sukcesu bez ogromnego wsparcia, jakie całemu przedsięwzięciu udzielili rodzice uczniów oraz ci wszyscy, którzy zechcieli w filmie wystąpić. Szczególne  podziękowania należą się naszym filmowym bohaterom: pani Ewie Kulik – Bielińskiej, państwu Walentynie i Mieczysławowi Białachom, panom Bogdanowi Bujakowi, Janowi Lityńskiemu, Leszkowi Stallowi oraz Rzecznikowi Praw Obywatelskich, panu Adamowi Bodnarowi, na którego stronie internetowej można przeczytać informację o filmie, zrealizowanym przez uczniów „Żmichowskiej”.

https://www.rpo.gov.pl/pl/content/spo%C5%82ecze%C5%84stwo-obywatelskie-i-jego-znaczenie-opowie%C5%9B%C4%87-o-%E2%80%9Esolidarno%C5%9Bci-nagroda-dla-uczni%C3%B3w

Zobacz cały artykuł ze zdjęciem

UWAGA - próba do Przeglądu Piosenek Jacka Kaczmarskiego odbędzie się 11.05.2016 r. w środę o godz. 14.45 w AULI. Zapraszamy osoby, które już sie zgłosiły oraz te, które jeszcze nie zdążyły - macie ostatnią szansę dołączyć do nas!

Serdecznie zapraszamy uczniów szkół ponadgimnazjalnych oraz tegorocznych absolwentów do wzięcia udziału w trzeciej edycji Konkursu Piosenki Frankofońskiej. Konkurs odbędzie się w  XXVII Liceum Ogólnokształcącym im. Tadeusza Czackiego przy ulicy Polnej 5, w dniu 14 czerwca 2016. Początek o godzinie 13:00. Zgłoszenia do 1 czerwca
szczegóły: http://www.czacki.edu.pl/wydarzenia/konkurs-piosenki-frankofonskiej


zainteresowane osoby proszę o kontakt

DRODZY MATURZYŚCI

Informujemy, że uroczyste zakończenie roku odbędzie się o godz.14:00.

Na godzinę przed uroczystością zapraszamy Was w celu złożenia podpisu w Księdze

Absolwentów i otrzymania loginu i hasła do Hermesa maturalnego.

Poniżej harmonogram:

Godz.13:00 - klasa 3A

Godz.13:15 – klasa 3B

Godz.13:30 – klasa 3C

Godz.13:45 – klasa 3L

W najbliższy czwartek 28-04-2016 r. o godz. 13.40 w bibliotece szkolnej odbędzie się zebranie dotyczące Festiwalu Piosenek Jacka Kaczmarskiego. Zapraszamy wszystkich chętnych z gimnazjum i liceum.

Razem stworzymy niepowtarzalny koncert.

Do zobaczenia.