Logo

Wydarzenia

W dniach 21-22.04.2016 (czw-pt) zostaną rozdane loginy i hasła do systemu elektronicznej rekrutacji do szkół ponadgimnazjalnych.

Rekrutacja do szkół ponadgimnazjalnych rozpocznie się 25 kwietnia od godz. 9.00 - po zalogowaniu należy sprawdzić i uzupełnić swoje dane.

Strona z ofertą placówek zostanie udostępniona 21 kwietnia.

Zapraszamy na stronę:  warszawa.edu.com.pl

Proszę też o zapoznanie się z harmonogramem rekrutacji dostępnym TUTAJ

 

Ponadto warto śledzić ogłoszenia dotyczace rekrutacji na stronie Biura Edukacji: edukacja.warszawa.pl (zakładki kolejno: Dla ucznia i rodzica / Rekrutacja / Po gimnazjum)

 

 

 

24 listopada 2015 roku klasa C1 miała okazję wziąć udział w „Projekcie Krokus”, organizowanym przez Żydowskie Muzeum Galicja w Krakowie. Celem zasadzenia cebulek żółtych krokusów jest upamiętnienie półtora miliona żydowskich dzieci oraz tysięcy dzieci innych narodowości, które straciły życie podczas Holokaustu.

Uczniowie klasy C1, po wielu zmaganiach, zasadzili otrzymane cebulki, nie marząc nawet, że w ogóle coś z nich wyrośnie. Ku ich zaskoczeniu, około miesiąca temu, z okien naszej szkoły można było ujrzeć przepiękne, wiosenne kwiaty rozciągające się na trawniku szkolnego patio.

Sądzę, że tegoroczne krokusy są dowodem na  pewnego rodzaju szkolne cuda. Mimo tego, iż czasami wydaje nam się , że nasze działania do niczego nie prowadzą lub nie są konstruktywne i wartościowe, efekty mogą być wspaniałe! Mam nadzieję, że właśnie takie krokusowe cuda będą towarzyszyć nam w nauce na co dzień, a widok kwitnących krokusów będzie stale przypominał uczniom naszej szkoły o tragedii Holokaustu, która miała miejsce tyle lat temu.

 

Główną nagrodą Tfaży jest możliwość wystawienia nagrodzonego spektaklu na scenie jednego z teatrów warszawskich. W tym roku ten przywilej przypadł uczniom Żmichowskiej. W dniu dzisiejszym o godzinie 18 i 19 grupa teatralna "Tak, Słucham, Halo" wystawiła na deskach teatru Ochoty przedstawienie "Sto Dziad". Młodzież z klas teatralnych 2A i 3A podziwiała i oklaskiwała licznie zgromadzona widownia. Tak jak w ubiegłym roku została wręczona również nagroda dodatkowa. Na ręce Heleny Urbańskiej Profesor Ewa Drobek przekazała dzieła wszystkie Williama Szekspira produkcji BBC. Fundatorami nagrody są Państwo Małgorzata i Marek Malinowscy, rodzice absolwenta Żmichowskiej, który obecnie jest studentem SGH i Polsko-Japońskiej Akademii Technik Komputerowych. Państwo Malinowscy w ubiegłym roku ufundowali nagrodę pieniężną dla klasy 2A za spektakl "Kuracja". Serdecznie dziękujemy za pamięć i sympatie dla szkoły. Grupie teatralnej "Tak, Słucham, Halo" gratulujemy sukcesu!!!

W poniedziałek, 11 kwietnia 2016 klasa A1 wraz z Panią Dyrektor Joanną Chrapkowską oraz wychowawczynią, uczestniczyła w gali na zakończenie Festiwalu Małych Form Teatralnych w ramach Śródmiejskiego Festiwalu Młodych Talentów, podczas którego otrzymała wyrożnienie za przygotowanie spektaklu.

Przedstawiamy wyniku castingu do Żmichowska Śpiewa 3

1.Julia Hetmanek
2.Małgosia Czublun
3.Zuzanna Domosławska
4.Przemek Młyński
5.Matylda Rybicka
6.Olga Antoszczyk
7.Filip Kucharczyk
8.Ela Horodyska i Dominika Piętkowska
9.Jagoda Pietrzyk
10.????????

No właśnie kto zajmie 10 miejsce? W tym roku dostaliśmy tak wiele świetnych zgłoszeń (w castingu brało udział kilkadziesiąt osób), że na chwilę obecną nie potrafimy zdecydować kto zajmie to miejsce. Staraliśmy się podjąć decyzję, ale niestety nie udało nam się na razie zgodzić w tej bardzo ważnej i delikatnej kwestii (różnica pokoleń daje o sobie znać). Dajemy sobie czas na wyciszenie emocji i spokojną refleksję (do 20 kwietnia).
Wszystkim, którzy brali udział w castingu serdecznie dziękujemy za zgłoszenia i odwagę. Nie spodziewaliśmy się tak dużej ilości, świetnych uczestników.
Trzymajcie za nas kciuki. Już w czwartek rozpoczynamy etap studyjny projektu Żmichowska Śpiewa 3.

Nie słuchałeś audycji z udziałaem organizatorek TFAŻy w Radiu RDC. Teraz masza taką szanse  - posłuchaj !


Z radością informujemy, że zwycięzcami tegorocznej edycji TFAŻy został spektakl z naszej szkoły pt. "Sto Dziad" grupy teatralnej "TAK, SŁUCHAM, HALO", złożonej z uczniów klas 2A i 3A czyli klas teatralnych. Oprócz I nagrody za spektakl Helena Urbańska z kl. 2A otrzymała nagrodę za reżyserię tego spektaklu oraz w kategorii najlepsza aktorka pierwszoplanowa. Wyżej wymieniony spektakl zasłużył także na Nagrodę Publiczności. BRAWO ! To nie wszystko ! Anna Bogusławska z kl. 3A dostała nagrodę za scenariusz autorski przedstawienia pt. "Twarzą w Twarz", natomiast klasę A1 wyróżniono za młodość i świeżość zaprezentowaną w spektaklu "Piosenka jest dobra na wszystko". GRATULUJEMY !!!

smilesmilesmilesmile

                         

 

TEATRALNY FESTIWAL AMATORSKI ŻMICHOWSKA

Program: 

07.04 CZWARTEK

16:00 – otwarcie
16:30 – „Piosenka jest dobra na wszystko” (A1)
16:50 – „Twarzą w twarz” (Przewrót)
17:25 – „Pijani w kosmosie” (Zofia Kowalczyk)

17:40-17:55 PRZERWA

18:00 – „Zderzenie” (Paulina Niedziółka)
18:10 – „Między nami dobrze jest” (Ziółka Zielińskiego)

19:00 – 19:15 – PRZERWA

19:15 – „Gra” (Agnieszka Homańska)

19:45- KONIEC

08.04 PIĄTEK

17:00 – otwarcie
17:20 – „Czekajcie a znajdziecie” (KAMZIT)
18:10- „Most” (Faux Pas)

18:30 –PRZERWA
18:45 – „Palma Nieodbita” (Ola Uma)
19:05 – „Tercet” (Oskar Jarzombek)

19:25 – PRZERWA
19:40 - „Sto Dziad” (TAK, SŁUCHAM, HALO)
20:05 – „Super bohater” (Kamila Bartkowiak)
20:30 – BCA FLASH
21:30 – KONIEC

09.04 SOBOTA

15:00 – otwarcie
15:10 – „Kotka Brygidy” (Inspiracje)
15:45 – „Nieporuszenie” (Teatr Otczapy)
16:25 – „Komedia” (Foksal)

17:25 (KONCERTY!) - PIGMENT
18:00 - ANIMAL BAR

19:00 – GALA

Relacje z przebiegu TFAŻy

6 kwietnia (środa) o 20.00 w radiu RDC (101FM) odbędzie się promocja TFAŻy. Helena Urbańska, Klara Szafrańska i Ola Strzyga pod opieką Jolanty Kaźmierczak będą gośćmi programu Roberta Łuchniaka. Posłuchaj !!!

11 marca 2016 r. klasa C1 zwiedzała Sąd Najwyższy. W  czasie spotkania uczniowie mogli zapoznać się z topografią sal i korytarzy sądowych oraz funkcjonowaniem tej instytucji.
 
 
 
1. Już po raz 4 miał miejsce Gramatyczny Konkurs Języka Angielskiego, który pisali wszyscy miłośnicy środków językowych i struktur gramatycznych w języku angielskim od pierwszoklasistów z gimnazjum po maturzystów.
Reszta propozycji tego dnia wpisywała się w ideę pedagogizacji przez zabawę, która jest w ostatnich latach bardzo popularyzowana na Zachodzie i w Stanach Zjednoczonych.
Było też smacznie na peronie 9 i 3/4 dzięki klasie C2 i magicznie jak z Alicji w Krainie Czarów dzięki dziewczynom z 1 C/L. Bufet szkolny serwował hot dogi i hamburgery. W kantorze wymiany walut klasy B2 można było wymienić zwycięskie gwiazdki na żmichofunty do kawiarenki.
 
2. Na 5 lekcji odbył się konkurs przemawiania publicznego w języku angielskim, w którym wzięło udział 10 gimnazjalistów, którzy w ciągu minuty mieli wypowiedzieć się na wylosowany przez siebie temat. Trudno było znaleźć chętnych do tego konkursu, gdyż jest to niezmiernie trudne i stresujące zadanie, zwłaszcza przed słuchaczami z klas maturalnych :)  A oni nas zadziwili i zasłużyli na szóstkę z angielskiego.

3. Myślę, że dobrze wypadł quiz z Harrego Pottera, pytania i zadania zaskakiwały uczestników, ale prawdziwi fani dawali sobie świetnie radę. Dziewczyny z drużyny Gryffindoru i Ravenclaw  ubrane w barwy typowe dla swoich ' domów' wyglądały  jak uczennice Hogwartu a przez cały dzień przy stoiskach gromadzili się fani poszczególnych domów, by rozmawiać o swoich bohaterach i zjadać  fasolki. Dla takiej atmosfery i takich dziewczyn warto byłoby  powtórzyć to spotkanie.

4. Były ciekawe prezentacje multimedialne od Tolkiena i Jamesa Bonda po depresję wśród nastolatków.

5. Okazją do integracji międzyklasowej był quiz wiedzy o krajach anglojęzycznych, a raczej zabawa w głuchy telefon, gdzie liczy się efektywna współpraca w grupie i refleks.

6. Gwiazdami karaoke z pewnością byli gimnazjaliści. 'We will rock you' klasy C3 słyszała chyba cała szkoła, a już na pewno "Mamma Mia" - ta jedność i energia uczniów poruszyła podwoje szkoły. YMCA w wykonaniu  A1, B1 i C1 zamieniło naszą szacowną Aulę w dyskotekę. Tło historyczne i nastroje społeczne odzwierciedlone w muzyce lat 60 i 70tych przybliżyli nam Ola i Dominik z klasy A3.
 
7. Dzień Języka Angielskiego zakończyliśmy po 8 lekcji z klasami 2C i 2L stojąc w kręgu i śpiewając na pożegnanie tradycyjną pieśń szkocką Auld Lang Syne.
 
Bożena Godley i nauczyciele języka angielskiego

zobacz zdjęcia

zobacz program

Jesteś utalentowany wokalnie i chcesz sie rozwijać w tej dziedzinie?

Zgłoś się na casting do Żmichowska Śpiewa 3!

Czekamy własnie na Ciebie !!!

Nasza szkoła zajęła II MIEJSCE w ogólnopolskim Teście Wiedzy o Józefie Piłsudskim. Test odbył się 18.03.2016r. i wzięło w nim udział 128 szkół. Nasi uczniowie z klas IA, IB, IL, IIIA osiągnęli bardzo dobre rezultaty, które przełożyły się na tak świetny wynik. Indywidualnie najlepiej rozwiązali zadania konkursowe: Paulina Tarnowska z kl. IA i Maciej Romanowski z kl. IIIA.

GRATULUJEMY !!!

   

 

Zapraszamy do obejrzenia filmu promującego naszą szkołę.

zobacz film

Film przygotowali:

Kuba Maria Mazurkiewicz i Łukasz Izert

Udzwiękowienie -  Adam Szlenda, student Uniwersytu Muzycznego im. Fryderyka Chopina

głosu udzielił - Maciej Buchwald, reżyser, znany standup'er i absolwent Żmichowskiej :)

 

Dzień Języka Angielskiego 1 kwietnia 2016

czytaj więcej

 

 1. 04. 2016,  godz. 11.00,  Aula

zobacz regulamin

zobacz wymagania

Sympatyków drużyn zapraszamy na mecze w ramach Turnieju Koszykówki. Zdecydowanym faworytem jest zespół z klasy B3.
 

Dnia 17 marca (czwartek) na pierwszej (częściowo) i drugiej godzinie lekcyjnej odbędzie się Konkurs Języka Angielskiego OLIMPUS dla klas III Gimnazjum. Proszę czekać obok pokoju nauczycielskiego. Udział kosztuje 8 złotych.

Dnia 26 lutego mieliśmy zaszczyt gościć Profesora Makoto Kobayashi z Tamagawa  University w Tokyo  wraz z jego studentami. Lekcję pokazową języka angielskiego w klasie B 3 oraz dyskusję w klasie 2 b dotyczącą wymiany doświadczeń o systemie kształcenia w Polsce i Japonii poprowadziła Pani Profesor Ewa Wiśniewska. Historię i długoletnią tradycję szkoły oraz jej sukcesy i specjalizację, czyli nauczanie dwujęzyczne, zaprezentowała Pani Profesor Ewa Drobek. Japońska delegacja była bardzo zainteresowana podobieństwami i różnicami w systemie edukacji w naszych krajach. Delegaci byli zachwyceni polską gościnnością i otwartością. Młodzież i szkoła nawiązali nowe, cenne kontakty.

zobacz zdjęcia

Zobacz: arkusze maturalne 2006 - 2010

zobacz zdjęcia

W ramach Szkoły Radości we środę byliśmy w Polskim Radiu. Zwiedziliśmy studia nagraniowe, gdzie zobaczyliśmy jak odbywa się prowadzenie audycji na żywo i wywiadów z zaproszonymi gośćmi, oraz przygotowanie serwisu w Agencji Informacyjnej. W Aleji Sław wysłuchaliśmy opowieści i anegdot o sławnych osobistościach radiowych.

Dzięki naszej wspaniałej przewodniczce, Pani Barbarze Utlińskiej, która przez wiele lat pracowała jako prezenter radiowy, poczuliśmy atmosferę pracy w radiu. Przenieśliśmy się w czasie, do 1925 roku, gdy został nadany pierwszy sygnał radiowy. Usłyszeliśmy o Józefie Piłsudskim, który w czasie nagrania w 1926 roku nie dowierzał idei radia i tego że po jego śmierci ktoś będzie słuchał jego głosu. Również nam, ta wizyta dostarczyła pewnej dawki emocji, gdyż tuż po wejściu do gmachu Radia, zostaliśmy zaproszeni do studia nagraniowego. Wsród nas byli uczniowie z różnych klas, liceum i gimnazjum, którzy nie znali się wcześniej i mieli za zadanie nagrać 7 minutową audycję ad hoc! Rozmawialiśmy o tym co nas łączy, czyli o szkole.

Poniżej zamieściliśmy nasze nagranie, niewyreżyserowane, bez retuszu, poprawek i cięcia taśmy. Przecież temat przewodni tegorocznej Szkoły Radości to PRAWDA.

posłuchaj 1 | 2

Konkurs chemiczny "Alchemik" odbędzie się 9 marca (środa) o godzinie 9.00 w auli. proszę zabrać czarny długopis.

W dniu 01.04.2016 odbędzie się IV Konkurs Gramatyczny z Języka Angielskiego dla gimnazjum i liceum.

Konkurs jest jednoetapowy, ma formę testu pisemnego z zadaniami otwartymi i zamkniętymi na poziomie B2/C1.

W tym roku nagrodą są warsztaty z tłumaczeń symultanicznych w języku angielskim w kabinach konferencyjnych  i materiały językowe.

Regulamin konkursu i sposób przyjmowania zgłoszeń zostanie opublikowany 14.03 na stronie szkoły w zakładce Welcome.

Chcemy, aby dzień 1.04 był Dniem Kultury Brytyjskiej i Języka Angielskiego. Osoby chętne i z pomysłami zapraszam do współpracy. Proszę o kontakt ze mną osobiście ( s. 404)  lub przez Librusa.

 

Zapraszamy na dni otwarte smile

30 marca 2016r. - Kandydaci do Liceum - od.godz.14:30, Rodzice - godz.18:00

31 marca 2016r. - Kandydaci do Gimnazjum - od. godz.14:30, Rodzice - godz.18:00

zobacz zdjęcia

 
Następujący uczniowie i uczennice przeszli do Etapu Okręgowego Gimnazjalnej Olimpiady Wiedzy o Społeczeństwie:
 
1. Kamila Konca kl. A3
2. Jan Kurpiński kl. B3
3. Natalia Muczkowska kl. B3
4. Dominik Danelski kl. C3
5. Jan Kucharski kl. C3
6. Krzysztof Marchlik kl. C3
 
Uczniom i uczennicom serdecznie gratuluję i życzę powodzenia.
Uwaga !
Etap okręgowy odbędzie się we wtorek  8 marca.
 
Podczas uroczystego posiedzenia Komisji Edukacji i Rodziny Rady m.st. Warszawy, w piątek 26 lutego, nasze Liceum otrzymało nagrodę "Szkoła sukcesu". W uroczystości brali udział uczniowie klas drugich: Katarzyna Daniel, Mateusz Godlewski i Cezary Jasiński oraz Dyrektor Joanna Chrapkowska.
 

W dniach 25-27 w Pałacu Kultury i Nauki odbywają się Targi Edukacyjne EXPO 2016. Zapraszamy serdecznie do stoiska nr 35, przy którym nasi uczniowie przedstawiają ofertę klas na rok szkolny 2016/2017.

W marcu rozpoczną się zajęcia korekcyjno-kompensacyjne w formie e-learning prowadzone przez Poradnię Psychologiczno-Pedagogiczną nr 12 (ul.Dzielna 1A). Informacje znajdują się na stronie Poradni www.ppp12.waw.pl  (platforma moodle).

Dodatkowych informacji udziela Pedagog szkolny.

Zapraszamy na dzień otwarty do Liceum:

30 marca 2016 (środa)

od godziny 14:30 - Kandydaci
godz.18:00 - spotkanie z Rodzicami

Zapraszamy na dzień otwarty do Gimnazjum:

31 marca 2016  (czwartek)

od godziny 14:30 - Kandydaci

godz.18:00 - spotkanie z Rodzicami

Informujemy, że dnia 22 stycznia 2016 r.,  Komisja Konkursowa w składzie:

Marzena Ekier - przewodnicząca /wice przewodnicza Stowarzyszenia/
Anna T. Łysek - członek komisji /przewodnicząca Stowarzyszenia/
Bogdan Mojkowski - członek komisji

wyłoniła, po wnikliwej dyskusji, następujących zwycięzców:

I miejsce  Zuzanna Kotarba z klasy A1
II miejsce Emilia Dzięgielewska z klasy B1
III miejsce Anastasiya Khlieban z klasy B1

Gratulujemy zwycięzcom!
Nagrody rzeczowe dla zwyciezców zostaną wręczone z końcem lutego br.

Dziękujemy serdecznie wszystkim 37, uczestnikom konkursu.

Marzena Ekier
Anna T. Łysek
Bogdan Mojkowski

 DNIA 5.O2.2016 (PIĄTEK) O GODZ. 19.00 W CENTRUM PROMOCJI KULTURY NA PRADZE

PRZY UL.PODSKARBIŃSKIEJ 2 ODBĘDZIE SIĘ WIECZÓR FRANCUSKIEJ POEZJI MIŁOSNEJ

W NOWCH PRZEKŁADACH  JERZEGO BORKOWSKIEGO.

 

W PROGRAMIE:  HUGO, CHATEAUBRIAND, NERVAL, LAMARTINE, MUSSET, BAUDELAIRE,

VERLAINE, RIMBAUD I WIELU INNYCH...

 

CZĘŚĆ WIERSZY ZAŚPIEWA DO WŁASNYCH KOMPOZYCJI  JOANNA  JAGIEŁŁO

UTWORY RECYTUJĄ:  JOANNA JAGIEŁŁO, BOŻENA SITEK, ADAM TKACZYK.

 

   GITARA – JOANNA  JAGIEŁŁO

   FORTEPIAN – BOŻENA SITEK

   SPOTKANIE  POPROWADZI  AUTOR  PRZEKLADÓW  JERZY BORKOWSKI

 

                                                                                                                                  WSTĘP WOLNY

23 stycznia 2016r. w restauracji "Endorfina" odbył się uroczysty bal studniówkowy. Licznie zgromadzeni rodzice i goście zobaczyli dwa piękne układy poloneza. Kilka par zatańczyło też walca w bardzo
oryginalnym układzie choreograficznym. Całą imprezę z wdziękiem poprowadzili tegoroczni maturzyści - Ruta
Czaplińska z kl.3B i Michał Skwarek z kl.3L. Po części oficjalnej rozpoczęła się zabawa, która trwała do białego
rana. Po raz pierwszy wybrano królową i króla balu. Przed nimi dokładnie 100 dni ciężkiej pracy, trzymamy za Was kciuki drodzy maturzyści. Bo jak nie Wy to kto? Jak nie teraz to kiedy? Rodzicom i organizatorom studniówki dziękujemy za wspaniale przygotowany bal.

zobacz zdjęcia

Osoby, które nie pisały jeszcze II Etapu Olimpiady Języka Angielskiego dla Gimnazjalistów (testu), będą mogły to zrobić w najbliższy piątek 22 stycznia na 8 lekcji w sali 114.

Uczniowie naszego gimnazjum: Sonia Burdyna, Hanna Stacewicz, Karolina Kłos, Oliwia Mieszała, Filip Kamer, Jan Kurpiński biorą udział w debatach oksfordzkich. Za nami dwie zwycięskie debaty. Opiekunem grupy debatanckiej jest nauczycielka etyki Joanna Maliszewska.

UWAGA!

W czwartek  i piątek  na  8 lekcji w Sali 114 odbędzie się II etap VI Olimpiady Języka Angielskiego dla Gimnazjalistów. Bardzo proszę o zgłoszenie się: 

Czwartek  8 lekcja:

Muczkowska   Natalia   

Jeleńska  Helena   

Madejski  Adam     

Kosieradzka    Aleksandra    

Eichhorn  Matilda

Esz  Igor 

Harrison  Maria     

Placzke    Paulina   

Rechnio   Hanna    

Konca     Kamila   

Wesołowska   Anna

Korda     Aleksandra    

Parecka   Marta     

Kowalczyk      Agnieszka      

 

W piątek na 8 lekcji:

Niewiadomska Maria     

Siemiątkowska      Ewa 

Wiśniewska    Lena 

Kobińska Angelika 

Lech Dominika

Domańska      Julia 

Pawlukiewicz   Kamila   

Kubiak    Małgorzata

Wiśniewska    Julia      

Zaniewski       Hubert   

Zientek   Natalia

8.01.2016 klasy A1, B1, C1 uczestniczyły w żywej lekcji historii, zorganizowanej przez Bractwo Historyczne KERIN. Uczniowie mieli możliwość zdobycia i poszerzenia wiedzy dotyczącej starożytnego Rzymu a także zetknięcia się w bezpośredni sposób z rekwizytami historycznymi. W ten sposób Zrealizowany został jeden z celów dydaktycznych, jakim jest nauka przez zabawę.

zobacz zdjęcia

Serdecznie dziękuję klasie 3B za bezinteresowną pomoc i wsparcie dla naszego absolwenta Tomka. Przez trzy lata przygotowywaliście dla niego paczki świąteczne i przekazywaliście datki aby, nie oczekując nic w zamian,po prostu mu pomóc. W tym roku zorganizowaliście ogólnoszkolną akcję "PIĄTKA DLA TOMKA" w której brali udział również Nauczyciele naszej szkoły. Serdecznie dziękuję Wam i Waszym Rodzicom za każdą pomoc i okazane serce. To co zrobiliście było dobre i pokazało jak wiele potraficie zrobić jako grupa, zgrana klasa. Dzięki takim gestom udaje się nam wierzyć w ludzi, wartościowych ludzi...

W tym tygodniu koło języka angielskiego odbędzie się wyjątkowo w piątek 8.01 w sali 10 o godz. 7.30 zamiast czwartku 7.01.2016 godz 7.30. Za utrudnienia bardzo przepraszam. 

Mamy przyjemność zaprosić Nauczycieli, Rodziców i Przyjaciół Szkoły na pokaz spektaklu kl. IIA pt. "Nie żyje bal" w dniu 13.01.2015r. (środa) o godz. 17.30 w auli (przed zebraniem Rodziców). Spektakl ten zdobył I nagrodę w kategorii liceum w czasie Dni Literatury oraz nagrody za najlepszą reżyserię i pierwszoplanową rolę kobiecą.

Z radością informujemy, że Karolina Tataj, uczennica klasy C1, jako jedyna gimnazjalistka została laureatką konkursu fotograficznego „Miejsca wielokulturowe”.

Konkurs , adresowany do  uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych, zorganizowało Żydowskie Muzeum Galicja w Krakowie.

Wszystkie nagrodzone zdjęcia będzie można oglądać od 28 grudnia na specjalnej wystawie w siedzibie organizatora konkursu na krakowskim Kazimierzu.

Karolinie gratulujemy!

Piątkowy Maraton Pisania Listów okazał się wielkim sukcesem – napisaliśmy aż 529 listów! Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy poświęcili swój czas i energię aby przyjść i napisać list. Niektórzy z Was spędzili z nami nawet kilka godzin. Dzięki ludziom takim jak Wy, świat staje się lepszym miejscem :) Szczególne podziękowania należą się organizatorom – klasie B3 i 1L. Bez Waszej pomocy nie udałoby nam się tak sprawnie wszystkiego przygotować. Dziękuję również Zosi Zaborowskiej, Kubie Kurpińskiemu, Agacie Sacharuk, Cecylii Poncyliusz i Zuzi Tatar, za to, że zostali do samego końca, dzielnie licząc i segregując listy oraz zamykając wydarzenie.

II etap realizowany będzie on-line w dniach 12.01.2016 – 09.02.2016 oraz część III w terminie 01-04.03.2016

II etap Olimpiady Języka Angielskiego - opis ogólny
Wyciąg z regulaminu http://www.ojag.wsjo.pl/menu-glowne/regulamin/
II etap okręgowy, realizowany w szkole.

Klasa A1 zorganizowała w naszej szkole zbiórkę gier dla dzieci z Centrum dla Uchodźców i Imigrantów.

W sobotę 5 grudnia 2015 r. przedstawiciele klasy spotkali się z dziećmi z okazji Mikołajek.

Wszystkim uczniom i nauczycielom, którzy wsparli tę Akcję i przyczynili sie do przeżywania chwil radości w życiu dzieci serdecznie dziękujemy!

W najbliższy piątek (11.12.2015) odbędzie się w naszej szkole Maraton Pisania Listów. Wydarzenie to jest organizowane przez Amnesty International co roku, na całym świecie, w ramach Międzynarodowego Dnia Praw Człowieka. Celem Maratonu jest napisanie jak największej ilości listów w obronie konkretnych osób, których prawa zostały złamane. Listy te są następnie wysyłane do odpowiednich władz we wskazanych krajach, tak by skierować ich uwagę na naruszenia praw człowieka. Im więcej listów zostanie napisanych, tym większa szansa, że uda się pomóc danej osobie. W zeszłym roku napisaliśmy w szkole 250 listów, w tym roku mamy nadzieję napisać jeszcze więcej. Piszemy w auli, w godz. 10-17. Zapraszamy wszystkich uczniów i nauczycieli. Dołącz do nas i pomóż zmienić czyjeś życie.

DNI LITERATURY 3-4 XII 2015

CZWARTEK

Kawiarenki:

A1 – Kinokawiarnia z Przyborą (sala 11)

B3 – kawiarenka (sala 10)

2L – salon fotograficzny Jeremim tropem (sala 12)

 

Program:

9:10     2B – Witam pana, panie Przyboro (A1, C2, 1B, 2B, 2C)

9:40     C2 – skecze (A1, C2, 1B, 2B, 2C)

10:05   A2 – Prawdziwa historia (A1, A2, B2, C2, B3)

11:00   piosenka „Herbatka” w wykonaniu Natalii Szelinger i Karoliny Jaskółowskiej z 3A (1A, 1B, 1L, 2L, 3A)

11:05   spotkanie z panią Magdą Umer i panem Konstantym Przyborą dla liceum                      (1A, 1B, 1L, 2L, 3A)

12:30   spotkanie z panią Magdą Umer i panem Konstantym Przyborą dla gimnazjum               (A2, B2, C2, A3, C3)

14:00   1B – Pogrzeb Jeremiego Przybory (1B, 1C, 1L, 2A, 2C)

 

 

PIĄTEK

Kawiarenki:

B1 – kawiarenka (sala 11)

C3 – Tańczące słonie (sala 10)

2C – Herbaciarnia (sala 12)

 

Program:

9:10    1A – Miłość na wyczerpanym papierze (B3, 1A, 2A, 2B, 2L, 3B)

9:40    1A – Horror (B3, 1A, 2A, 2B, 2L, 3B)

10:05  A1 – Piosenka jest dobra na wszystko (A1, B1, C1, B2, C3, 3C)

10:40  B2 – koncert piosenek (A1, B1, C1, B2, C3, 3C)

11:05  wykład pani prof. Magdaleny Bańko „Ubiór jako dzieło sztuki” (1C, 2L, B1, 3L)

po wykładzie: 1C – piosenka „Zimny drań” (1C, 2L, B1, 3L)

12:00  A3 – Życiorys Przybory (C1, A2, A3, 1A, 1C, 2B)

12:55  C1 – Jaka to melodia (C1, B1, 1L, 2A, 2C, 3A)

13:10  2A – Nie żyje bal (C1, B1, 1L, 2A, 2C, 3A)

              1L - Kawiarenka artystyczna (C1, B1, 1L, 2A, 2C, 3A)

 

Z ogromną radością informujemy, że nasza uczennica Iwona Świderska z klasy 3C otrzymała Stypendium Prezesa Rady Ministrów.

Stypendium jest przyznawane uczniowi, który osiągnął najwyższą średnią  w szkole za ubiegły rok szkolny.

Serdecznie gratulujemy smile

21.XI.2015r. w Domu Kultury "Dorożkarnia" odbył się koncert dedykowany ofiarom zamachów w Paryżu z 13.XI.2015r. Wzięła w nim udział młodzież naszej szkoły, zaangażowana w projekt "Żmichowska Śpiewa 1 i 2". Wykonawcy i publiczność na początku koncertu uczcili minutą ciszy ofiary zamachów, nawiązał do tego wydarzenia również film, przygotowany przez Mateusza Cieślaka z klasy 3B. Licznie zgromadzona publiczność długo oklaskiwała wykonawców. To był bardzo udany wieczór.

zobacz zdjęcia

Zbiórka charytatywna w dniu 17 listopada, sala nr 11.

Serdeczna prośba o pomoc dla dzieci z Centrum uchodźców i imigrantów (gry planszowe, artykuły higieniczne, słodycze).

Jeśli ktoś z licealistów chciałby również podzielić się z dziećmi własnym czasem (spotkanie, gry i zabawa) w dniu 5 grudnia, sobota od 16.30 do 18.00 to zapraszamy. Szczegóły w sali 11 :) 

Etap Rejonowy Konkursu Języka Angielskiego odbędzie się 17 listopada 2015 r o godz. 11.00 .na Pradze - Wyższa Szkoła Menedżerska - Budynek główny, ul. Kawęczyńska 36, 03-772 Warszawa-Praga Północ (Przy Bazylice Kawęczynskiej, najlepiej dojechać tramwajem nr 7 lub 13).

Mnie zaangażowali do pracy w komisji i do sprawdzania i muszę być na miejscu już o 9.00, dlatego pojedziecie z panią pedagog Kaźmierczak. Proszę się stawić się ok. 9.10, koło pana ochroniarza.

Podaję link do strony, gdzie można znaleźć, do których sal jesteście przydzieleni oraz przydatne do konkursu linki.

http://konkursy.mscdn.eu/index.php?option=com_content&view=article&id=145:etap-rejonowy-konkursu-jezyka-angielskiego-podzial-na-sale)&catid=78&Itemid=464

 

Przydzieleni jesteście do następujących sal:

1. Maria Harrison klasa B1 – sala F003 – Wielka Aula - parter

2. Lena Wiśniewska – klasa C1 – sala F405 – IV piętro

3. Ewa Siemiątkowska – klasa C1 – sala F404 – IV piętro

4. Julia Kucińska – klasa A2 – sala F401 - IV piętro

5. Ida Adamkowska –klasa B2 - F003 – Wielka Aula – parter

6. Natalia Zientek – klasa B2 – sala C101 – I piętro (inne skrzydło!!!),

7. Maria Opadczuk – klasa C2 – sala F403 - IV piętro

8. Matylda Rybicka – klasa C2 – sala F404 - IV piętro

9. Julia Wiśniewska – klasa C2 - sala F405 - IV piętro

10. Leonardo Riza – klasa C2 – sala F402 - IV piętro

11. Aleksandra Gałązka – klasa A3 – sala F003 – Wielka Aula – parter

12. Marika Ręczkowska – klasa A3 – sala F403 – IV piętro

13. Adam Madejski – klasa B3 – sala F401 - IV piętro

14. Aleksandra Korda – klasa C3 – sala F401 – IV piętro

15. Marta Parecka – klasa C3 – sala F403 – IV piętro

16. Robin Craps – klasa C3 – sala F003 - Wielka Aula - parter

7 października klasa 2C udała się do Zamku Królewskiego, aby obejrzeć wystawę „Napoleon i sztuka”. Poszerzając swoje horyzonty i wspinając się na wyżyny sztuki wysokiej, uczniowie korzystali z tabletów, które szkoła otrzymała od Instytutu Francuskiego w Polsce w ramach projektu "W poszukiwaniu Napoleona". Projekt realizowany był w ramach Akademii Orange przy wsparciu Instytutu. Tablety pozwoliły na zeskanowanie wszystkich dodatkowych materiałów, jakie do wystawy przygotowali uczniowie „Żmichowskiej” i „Sempołowskiej”; ułatwiły także dokumentację całego zdarzenia.

zobacz zdjęcia

Kolejny konkurs Stowarzyszenia Absolwentów dla uczniów uzdolnionych plastycznie! Więcej czytaj w Regulaminie Konkursu.

zobacz regulamin

Listopad, będący czasem zadumy oraz skłaniającym nas do refleksji, upływa nam zazwyczaj pod znakiem melancholii, związanej z odwiedzaniem nekropolii. Przechadzając się po wzbudzających uczucie pustki cmentarnych alejkach, mamy w pamięci naszych bliskich zmarłych, którzy jeszcze nie tak dawno mogli być dla nas oparciem. Niekiedy również zdarza się nam zapalić znicz na opuszczonym pomniku. Jednakże my, uczniowie Żmichowskiej, winniśmy mieć na względzie los grobu naszej patronki. Od zeszłego roku opiekę nad miejscem pochówku powieściopisarki, z którą nasza szkoła jest nadzwyczaj silnie związana sprawuje klasa 2A. W zeszłym roku szkolnym jej przedstawiciele wybrali się na Cmentarz Powązkowski w celu usunięcia liści, natarczywie zasłaniających treść epitafium monumentu. Ponadto, po upływie kilku miesięcy, jedna z uczennic, Hania Falkiewicz postanowiła sama udać się na Cmentarz i przyczynić się do bardziej efektywnego wypełnienia klasowych obowiązków. Powinność sprawowania pieczy nad pochówkiem przydzielony naszej klasie jest wspaniałą okazją do rozwinięcia poczucia obowiązku i przynależności do społeczności szkolnej.

Uwaga!

Konkurs Stowarzyszenia Absolwentów dla Uczniów "Żmichowskiej"!

Masz dużo pomysłów i talent plastyczny?

Przeczytaj Regulamin Konkursu.

Drodzy licealiści

W najbliższy czwartek na długiej przerwie (po 6 lekcji) na sali gimnastycznej na pierwszym piętrze odbędzie się spotkanie z przedstawicielem olimpiady „Zwolnieni z teorii”.
Podczas spotkania będziecie mogli dowiedzieć się wszystkiego na temat tego konkursu oraz zadawać pytania i rozmawiać z organizatorem. W ubiegłym roku szkolnym uczniowie naszej szkoły wzięli aktywny udział w tej olimpiadzie. Gorąco Was zachęcam do przyjścia na to spotkanie oraz do wzięcia udziału w olimpiadzie!

20 października uczniowie Żmichowkiej zostali zaproszeni do nuncjatury w Warszawie, by razem z nuncjuszem Celestino Migliore reprezentującym Papieża Franciszka w Polsce, uczestniczyć w przyjęciu  symboli towarzyszących Swiatowym Dniom Młodzieży. XXX edycja ŚDM odbędzie się 26-31 lipca 2016 w Krakowie. W tym historycznym wydarzeniu uczestniczyli uczniowie klasy A1 oraz 1A.

zobacz zdjęcia

Szanowne Koleżanki i Koledzy, mamy wyniki wyborów do władz Samorządu Uczniowskiego

23.10.2015 zagłosowało Was 196 osób co daje frekwencję 54%
Brawa dla klasy 3L, która miała najwyższą frekwencję, aż 66%

Zdecydowaliście, że Wasze interesy reprezentować będą:

1. Przemysław Młyński jako Przewodniczący Samorządu Uczniowskiego

2. Jan Pentz jako Zastępca Przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego

3. Zuzanna Kostera oraz Maciej Gnatowski jako Sekretarze SU 

Bardzo gratuluję zwycięzcom! Życzę Wam udanej pracy i determinacji do jej wykonywania!

Dokładnych wyników procentowych, szukać możecie na tablicach w szkole. 

Były Przewodniczący SU

Michał Skwarek 

Już w najbliższy piątek (tj. 23.10) odbędą się wybory do samorządu uczniowskiego liceum! Głos będzie można oddać od przerwy po 3 lekcji (przerwa 15 minutowa) do przerwy po 7 godzinie lekcyjnej, przy szkolnej auli.
Wybieracie jednego z kandydatów:
1a - Maciej Gnatowski
1b - Przemysław Młyński
1c - Kosma Przyjemski
1l - Jan Pentz
2a - Mateusz Godlewski
2b - Zuzanna Kostera
2c - Emma Balajcza
Na szkolnych korytarzach możecie znaleźć plakaty wraz z ich programami wyborczymi.

Fragment wywiadu Michała Bajora dla TV Polonia

F comme foot!

11 października 2015 r. zapisze się na trwałe w historii naszej szkoły. Tego dnia odbył się pierwszy międzykulturowy turniej piłki nożnej dla młodzieży gimnazjalnej, którego „Żmichowska” była pomysłodawcą.

W imprezie, zorganizowanej pod patronatem Wojewody Mazowieckiego oraz Urzędu ds. Cudzoziemców, wzięło udział 20 zespołów. Po brawurowych zwycięstwach nad „Lwami”, „Bykami” i „WAP-em” w ćwierćfinale znalazła się reprezentacja „Żmichowskiej” w składzie: Jeremi Fall, Kosma Kozielewski, Łukasz Kozłowski, Jan Kurek, Antoni Sosnowski, Karol Zalewski, Michał Żebrowski. Chapeau bas!

„Żmichowska”, która dotąd przywoływała głównie skojarzenia z językiem francuskim, będzie się teraz kojarzyć również z footballem i zasadami fair play. Udział dzieci uchodźców w turnieju, zorganizowanym wspólnie z Fundacją dla Wolności w ramach międzynarodowej kampanii Football People action weeks, był wyrazem sprzeciwu wobec ksenofobii i dyskryminacji, które są widoczne nie tylko na stadionach.

Nad organizacją i przebiegiem imprezy czuwało wiele osób.

Szczególne podziękowania za zaangażowanie i profesjonalizm zechcą przyjąć Mikołaj Białek oraz Kuba Paśk z klasy A3. Bez nich turniej nie mógłby się odbyć.

Pani prof. Sylwii Sawickiej oraz Panu prof. Maciejowi Tomaszewskiemu jestem wdzięczna za wsparcie i pomoc logistyczną.

 

Więcej zdjęć z turnieju:

http://www.osirwola.pl/index.php?lang=pl

Nadszedł czas na debatę! W najbliższy piątek, na długiej przerwie (20 min) na szkolnej auli odbędzie się spotkanie z kandydatami do Samorządu Liceum. Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych. Podczas debaty będzie okazja do zadawania pytań oraz poznana programów wyborczych i wysłuchania pomysłów kandydatów.

12 października, uczestniczki projektu "Żmichowska śpiewa 2":  Amanda Abramczuk, Karina Kowalczyk, Natalia Szelinger, Julia Domańska, Dorota Zdankiewicz oraz Ola Głodek (która wystąpiła też na pierwszym krążku) wraz z opiekunką projektu Ewą Drobek, brały udział w 2-godzinnym programie na żywo w Programie I Polskiego Radia. W największym studiu radiowym w Polsce maiłyśmy szansę opowiedzieć słuchaczom o projekcie "Żmichowska śpiewa 2", szkole i usłyszeć wszystkie piosenki z płyty. Interaktywne rozmowy ze słuchaczami były dla nas bardzo ciekawym i miłym doświadczeniem. Ogólnopolska antena przyjęła nas wyjątkowo ciepło a gospodarz programu Pan Kazimierz Kowalski był zachwycony talentami wokalnymi naszej młodzieży.

Zobacz zdjęcia

Posłuchaj audycji

Od najbliższego poniedziałku o godzinie 14.50 w sali nr 102 ruszają zajęcia z języka polskiego adresowane do uczniów, którzy spędzili dłuższy czas za granicą i mają chęć oraz potrzebę  powtórzenia polskiej fleksji, składni, ortografii czy słowotwórstwa. Zapraszam serdecznie,
 

Uwaga! Łazik Teatralny Żmichowska wznawia swoją działalność i serdecznie zaprasza wszystkich uczniów Gimnazjum i Liceum Żmichowskiej na spektakl pt. "Efekt" w Teatrze Studio (PKIN) w dniu 29.10 (czwartek) o godzinie 20.00. W zakupie biletów w cenie 30 zł pośredniczy uczennica klasy 3B - Paulina Bącik (zgłoszenia i wpłaty do poniedziałku 12.10).

Serdecznie zapraszamy do wspólnego chodzenia do teatru, który rozwija, uczy, bawi, wzrusza!
Klasa 3 B wraz z wychowawcą

Spotkanie z doradcą zawodowym, p. Anną Sowińską z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej odbędzie się 28 października o godz. 17:00.

Serdecznie zapraszamy rodziców i opiekunów uczniów klas trzecich gimnazjum.

Szanowni Nauczyciele, drodzy Uczniowie!

11 października 2015 r. odbędzie się pierwszy międzykulturowy turniej piłki nożnej dla młodzieży gimnazjalnej, którego "Żmichowska" jest inicjatorem, współorganizatorem oraz uczestnikiem.

Oprócz gimnazjalistów w turnieju pod patronatem Wojewody Mazowieckiego udział wezmą dzieci uchodźców mieszkających w Polsce. 

Początek imprezy: godzina 11.00.

Venez nombreux!

relacja ze spotkania

zobacz zdjęcia

Zobacz: terminy

Drodzy koledzy! 
 
Już najwyższy czas na pierwsze spotkanie samorządu w tym roku szkolnym! Dlatego serdecznie zapraszam przedstawicieli wszystkich klas liceum oraz gimnazjum w piątek na długiej przerwie do sali 317. Obecność jest OBOWIĄZKOWA.
 
W najbliższym czasie będziemy wybierać skład nowego samorządu, dlatego wszystkie pierwsze i drugie klasy liceum zobowiązane są przedstawić do końca tygodnia swoich kandydatów do samorządu. Oczywiście jedna klasa może wystawić więcej niż jednego kandydata. Proponuję przygotować tą informację na najbliższe zebranie. 
Ze względu na brak samorządu gimnazjum proszę wszystkie klasy gimnazjum o wyłonienie kandydatów do Waszego samorządu i przekazanie mi tej informacji na czwartkowym zebraniu. 
 
Do zobaczenia!
Przewodniczący SU liceum
Michał Skwarek

Nowelizacja Statutu:
W. § 35 zmienia się brzmienie punktu 3. oraz dodaje się punkt 4.

3. Zwolnienie z uczestnictwa w lekcji następuje wyłącznie za wiedzą i zgodą wychowawcy, zastępcy wychowawcy lub przedstawiciela dyrekcji szkoły na podstawie:

1)   w przypadku ucznia niepełnoletniego - pisemnej prośby rodziców lub rozmowy zainteresowanego ucznia z jedną z powyższych osób, przy ewentualnej konsultacji z gabinetem lekarskim,

2)   w przypadku ucznia pełnoletniego - dokumentów stanowiących usprawiedliwienie i wydanych przez instytucje uprawnione do ich wydawania (służba zdrowia, itp.)

 

4. Opuszczenie terenu szkoły w czasie trwania planowych zajęć ucznia, rozumianym jako czas od rozpoczęcia pierwszej lekcji do zakończenia ostatniej lekcji, wymaga:

1)   w przypadku uczniów niepełnoletnich - pisemnej zgody rodziców określającej dzień i godzinę opuszczenia szkoły,

2)   w przypadku uczniów pełnoletnich – dodatkowo pisemnej prośby zainteresowanego ucznia wraz z uzasadnieniem.

Ostateczną decyzję o zezwoleniu na opuszczenie terenu szkoły przez ucznia podejmuje wychowawca, zastępca wychowawcy lub przedstawiciel dyrekcji szkoły i sygnuje ją swoim podpisem.


Wszystkich zainteresowanych śpiewaniem w prawdziwym chórze zapraszamy na spotkanie organizacyjne z Dyrygentką
 w poniedziałek, 28.09. w auli o godz. 14:50. O tej samej porze będą też się odbywały próby (poniedziałki 14:50-16:20).
Zapraszamy wszystkich śpiewających!

  

 

Projekt "Żmichowska Śpiewa"

Celem projektu "Żmichowska Śpiewa" było wydanie z okazji obchodzonego w 2014 r. dziewięćdziesięciopięciolecia 67. Zespołu Szkół im. Narcyzy Żmichowskiej w Warszawie plyty z piosenkami wykonanymi przez uczniów i absolwentów szkoły. W realizacji tego projektu uczestniczyli członkowie społeczności szkolnej: uczniowie,
absolwenci, rodzice oraz nauczyciele szkoły, a wsparcia finansowego udzieliła Rada Rodziców. Powodzenie tego przedsięwzięcia skłoniło nas do nagrania kolejnej płyty w 2015 r.

Sam pomysł wydania płyty z samodzielnie zaśpiewanymi piosenkami narodził się na studniówce szkolnej w 2013 r., kiedy nasza maturzystka, Dorota Sacewicz brawurowo zaśpiewała piosenkę Edith Piaf "Padam, Padam".

By móc szerzej pochwalić się talentami naszych uczniów musieliśmy się nauczyć, jak wygląda proces produkcji płyty, poświęcić na to swój wolny czas, ale także znaleźć profesjonalną opiekę w studiu nagrań. Kazdy z uczestników (wiek od 13 do 20 lat) zostawił na pierwszym krążku odrobinę serca i pokazał swoją osobowość.

Staraliśmy się, aby od momentu wyboru i nagrania piosenek przez mastering, po opłacenie praw autorskich w ZAIKS-ie, aż po wytłoczenie płyty i wydruk okładek, wszystko było na najwyższym, profesjonalnym poziomie.

Projekt nie zakończyłsię na wydaniu płyty. Przygotowaliśmy także koncert dla wszystkich uczniów naszej szkoły. Odbył się także oddzielny koncert dla ich rodzicó. Talent naszycg uczniów promowaliśmy również w kliku stacjach radiowych o zasięgu ogólnopolskim.

Płyta spotkała sie z bardzo dużym zainteresowaniem wśród uczniów i ich rodziców, a w pierwszej kolejności mogli ją otrzymać ci rodzice, którzy opłacili dobrowolnie zadeklarowaną przez siebie składkę na Radę Rodziców, wspierając tym samym inne wartościowe przedsięwzięcia podejmowane w naszej szkole min.: oddolną inicjatywe ucznów Teatralny Festiwal Amatorski Żmichowska TFAŻ, Dni Literatury, Dni Radości, Festiwal Piosenek Kaczmarskiego, czy stypendia dla najzdolniejszych uczniów naszej szkoły oraz zapomogi dla najuboższych członków naszej
społeczności.

Projekt tak się wszystkim spodobał, że w 2015 r. ponownie zwróciliśmy do Rady Rodziców o pomoc w sfinansowaniu drugiej płyty. Nagraliśmy już drugi krążek, na którym zaprezentowało się 9 wykonawców śpiewających po polsku, francusku oraz angielsku. Nowością w tegorocznej edycji jest też udział w nagraniach szkolnego zespołu "SVRD", którego czlonkowie sami komponują muzykę i piszą teksty do swoich piosenek.

Już we wrześniu tego roku planujemy kolejne koncerty promocyjne dla uczniów i rodziców.

Jesteśmy dumni, że możemy pochwalić się talentami uczniów, a współpraca między nauczycielami, uczniami i rodzicami jest tak dobra.

Opiekun projektu,
Ewa Drobek  

Zobacz filmy: wywiady, spotstudio :)

---

12 września odbyła się promocja płyty "Żmichowska Śpiewa 2" w radiu. Dorota Zdankiewicz z klasy 2B, Joanna Kaniewska z klasy 2C i  Amanda Abramczuk z klasy 2A oraz opiekunka projektu Ewa Drobek były gośćmi Pana Roberta Łuchniaka w radiu RDC 101.0 FM. W godzinnym programie prezentowaliśmy talenty wokalne naszych uczniów. Posłuchaj utalentowanych Żmichowianek:

http://rdc.pl/publikacja/wieczor-rdc-zmichowska-spiewa/

Projekt na Międzynarodowej Konferencji UNESCO

Koncert dla Rodziców - zdjęcia

----

12 października, uczestniczki projektu "Żmichowska śpiewa 2":  Amanda Abramczuk, Karina Kowalczyk, Natalia Szelinger, Julia Domańska, Dorota Zdankiewicz oraz Ola Głodek (która wystąpiła też na pierwszym krążku) wraz z opiekunką projektu Ewą Drobek, brały udział w 2-godzinnym programie na żywo w Programie I Polskiego Radia. W największym studiu radiowym w Polsce maiłyśmy szansę opowiedzieć słuchaczom o projekcie "Żmichowska śpiewa 2", szkole i usłyszeć wszystkie piosenki z płyty. Interaktywne rozmowy ze słuchaczami były dla nas bardzo ciekawym i miłym doświadczeniem. Ogólnopolska antena przyjęła nas wyjątkowo ciepło a gospodarz programu Pan Kazimierz Kowalski był zachwycony talentami wokalnymi naszej młodzieży.

Zobacz zdjęcia

Posłuchaj audycji

---

Fragment wywiadu Michała Bajora dla TV Polonia

--- 

Projekt "Żmichowska śpiewa 3" - zobacz: film 1 | film 2 | film 3

 

Promocja płyty Żmichowska Śpiewa 3 w radiu RDC: http://www.rdc.pl/podcast/magazyn-regionalny-zmichowska-spiewa/

W sobotę 22 października 2016r. o godzinie 20-tej w programie Roberta Łuchniaka w radiu RDC promowałyśmy płytę Żmichowska Śpiewa 3. W programie brały udział uczennice Jagoda Pietrzyk - przedstawicielka naszego gimnazjum, Alicja Sęk - przedstawicielka liceum oraz absolwentka Elżbieta Horodyska wraz z opiekunka projektu Ewą Drobek. Promowałyśmy wspólnie uzdolnioną młodzież oraz szkołę.
Posłuchaj audycji


 

W poniedziałek 20 marca 2017r. odbyła się promocja projektu Żmichowska Śpiewa na antenie czwartego programu Polskiego Radia. Wywiad z przedstawicielką młodzieży, Amandą Abramczuk oraz opiekunką projektu Ewą Drobek, przeprowadziła absolwentka Żmichowskiej, reporterka Anna Depczyńska.
Posłuchaj audycji http://www.polskieradio.pl/10/5367/Artykul/1742029,Czat-Czworki-20-marca-godz-1606

17 i 18 września miałam okazję zaprezentować projekt Żmichowska Śpiewa na międzynarodowej konferencji UNESCO "Edukacja kulturalna- innowacyjne i kreatywne społeczeństwo. O potrzebie edukacji artystycznej we współczesnej szkole" w EC1 w Łodzi. Poznałam i miałam okazję porozmawiać z Profesorem Sławomirem Ratajskim sekretarzem generalnym do spraw UNESCO w Polsce, który przypomniał, że Żmichowska jest pierwszą szkołą w Polsce stowarzyszoną z UNESCO. Projekt bardzo spodobał się też Pani Elizabeth Ladrat odpowiedzialnej za edukację kulturalną i artystyczną w Ministerstwie Kultury i Komunikacji Francji. Uczestniczyłam we wspaniałych warsztatach narzędzia "design thinking" na których poznałam energicznych i bardzo kreatywnych nauczycieli z pasją. Cieszę się, że talent i ciężka praca naszych uczniów pozwala nam zaprezentować osiągnięcia szkoły nie tylko na jej terenie oraz w radiach o zasięgu ogólnopolskim, ale również na arenie międzynarodowej.

Ponieważ w tym tygodniu wyjeżdżam na wycieczkę z klasą A1 i B1, kółko przygotowujące do Konkursu Kuratoryjnego odbędzie się wyjątkowo w piątek o 7.25.  (Wyjątkowo tylko w tym tygodniu, normalnie będzie się odbywało w czwartek rano, jak ustaliliśmy wcześniej). Zapraszam wszystkich chętnych.

Rusza X edycja Festiwalu Młodych Talentów. 

Zobacz: konkurs  recytatorski, konkurs plastycznykonkurs literacki

Sekcja dwujęzyczna ZSO Nr2 w Gdyni ma zaszczyt zaprosić uczniów klas I-III gimnazjum, klas I-III liceum oraz nauczycieli do udziału w I Ogólnopolskim Frankofońskim Konkursie Fotograficznym pt ”Bleu, Blanc, Rouge” organizowanym pod patronatem Instytutu Francuskiego w Polsce.

Tematem konkursu są artystyczne zdjęcia zawierające trzy charakterystyczne kolory (niebieski, biały i czerwony), konkretne przedmioty w tych kolorach, abstrakcje czy zaaranżowane sytuacje przywodzące na myśl trzy kolory francuskiej flagi.

Fotografie w formie elektronicznej należy przesłać na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. do niedzieli 11 października 2015. Przesłane zdjęcia nie powinny przekraczać razem objętości 30 MB.

Wydrukowane zdjęcia w formacie 21x30 lub 15x21 należy przesłać pocztą na adres organizatora do piątku 9 października 2015.

Uroczyste ogłoszenie wyników wraz z wernisażem pokonkursowej wystawy fotograficznej pt „Bleu, Blanc, Rouge” odbędzie się w czwartek, 5 listopada 2015 roku w siedzibie Szkolnej Galerii Sztuki ZSO Nr2 w Gdyni.

Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie.

Organizatorzy : Joanna Żakowska, Adela Lenkiewicz i Sławek Tyborski (nauczyciele języka francuskiego w ZSO Nr 2 w Gdyni)

Zobacz: regulamin po polskuregulamin po francusku

Oto link do do strony Konkursów Kuratoryjnych. Można tu znaleźć programy merytoryczne oraz testy z ubiegłych lat:
 
 
Oto link do strony Olimpiady Języka Angielskiego dla Gimnazjalistów:
 
 
 
 
W czwartki przed lekcjami będzie odbywało się koło przygotowujące do Konkursu Kuratoryjnego oraz Olimpiady Języka Angielskiego dla Gimazjalistów. Wszystkich chętnych zapraszam (sala 10).

Koło języka niemieckiego natomiast będzie odbywało się w poniedziałki przed lekcjami. Zapraszam wszystkie osoby chętne pragnące uczyć się tego języka (sala 10). W poniedziałki rano (o godz. 7.25) będą się również odbywały poprawy sprawdzaniów.

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych ogłosiło konkursi „Przytomni”. Celem akcji jest zwiększenie świadomości młodych osób w zakresie niebezpieczeństw związanych z zażywaniem dopalaczy. Konkurs, przeznaczony dla uczniów szkół gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych jest częścią rozpoczętej w lipcu kampanii społecznej „Dopalacze Kradną Życie”.

W konkursie na najlepszy materiał filmowy promujący zdrowy i wolny od używek (przede wszystkim od dopalaczy) tryb życia mogą wziąć udział przedstawiciele szkół, reprezentowani przez grupy składające się z dowolnej liczby uczniów oraz co najmniej jednego dorosłego opiekuna. Nagrania, których motywem przewodnim ma być propagowanie stylu życia wolnego od dopalaczy, nie mogą przekraczać 40 sekund. Zwycięzców wyłoni jury konkursowe składające się z ekspertów z Ministerstw Spraw Wewnętrznych, Edukacji Narodowej i Zdrowia. W jury zasiądą także policjanci oraz przedstawiciele mediów i organizacji pozarządowej. Trzy najlepsze prace zostaną uhonorowane, a placówki oświatowe, z których spoty pochodzą, otrzymają nagrody pieniężne.

Dodatkowo filmy, które decyzją jury zajmą od 4 do 9 miejsca, wezmą udział w konkursie internautów. Prace zostaną umieszczone na profilu akcji „Dopalacze Kradną Życie” na Facebooku, a ta, która zbierze najwięcej polubień otrzyma specjalną nagrodę internautów. Termin składania prac upływa 30 września 2015 roku.

Szczegółowe informacje znajdują się w regulaminie

W czwartki przed lekcjami będzie odbywało się koło przygotowujące do Konkursu Kuratoryjnego oraz Olimpiady Języka Angielskiego dla Gimazjalistów. Wszystkich chętnych zapraszam (sala 10).

Koło języka niemieckiego natomiast będzie odbywało się w poniedziałki przed lekcjami. Zapraszam wszystkie osoby chętne pragnące uczyć się tego języka (sala 10). W poniedziałki rano (o godz. 7.25) będą się również odbywały poprawy sprawdzaniów.

Wszystkich ambitnych Żmichowiaków, chętnych do podzielenia się ze światem swoją pasją, zapraszamy do zasilenia szeregów zespołu redakcyjnego naszej szkolnej gazetki Żmichotive, dołączenia do Facebookowej grupy Żmichoredakcja Incorporated i przesyłania próbek własnej twórczości na mailowy adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Tradycyjnie 1 września rozpoczęliśmy nowy rok szkolny 2015/2016. Witamy wszystkich uczniów a szczególnie pierwszoklasistów rozpoczynających naukę w naszym gimnazjum i liceum. Życzymy aby każdy dzień spędzony  w szkole poszerzał Waszą wiedzę i umiejętności oraz przynosił Wam wiele radości.

Zobacz zdjęcia

Uwaga!

Klasy trzecie gimnazjum rozpoczynają rok szkolny
 w salach z wychowawcami.

 

Klasa A3 - p. Bożena Godley-Pakuła - sala 404, godz. 11:00

Klasa B3 - p. Ewa Wiśniewska - sala 402, godz. 10:30

Klasa C3 - p. Agnieszka Czerniakiewicz - sala 312, godz. 10:30

 

Sprawdziany językowe dla klas pierwszych Gimnazjum

 

JĘZYK FRANCUSKI

Uczniów klas pierwszych gimnazjum, którzy uczyli się języka francuskiego zapraszamy na test poziomujący z języka francuskiego w dniu 1.09.2015r. na godz. 9:15 do sali 103 czyli przed uroczystym rozpoczęciem roku szkolnego.

 

JĘZYK ANGIELSKI

Po uroczystym rozpoczęciu roku szkolnego, wszyscy uczniowie klas pierwszych gimnazjum zobowiązani są przystąpić do testu poziomującego z języka angielskiego. Odbędzie się on 1.09.2015 r. o godz. 11:00 w salach 202, 207 i 208. Podział uczniów do poszczególnych sal będzie wywieszony przy wejściu do szkoły.

 

Zapraszamy wszystkich uczniów, rodziców i nauczycieli na uroczystą Mszę świętą inaugurującą rok szkolny 2015/2016. Odbędzie się ona 2 września 2015 roku o godz. 8.00 w kościele Najświętszego Zbawiciela w Warszawie.

EGZAMINY POPRAWKOWE- SIERPIEŃ 2015

25.08.2015/GODZ.10:00-MATEMATYKA-KL.1A,1B,2A,2B

25.08.2015/GODZ.10:00-CHEMIA-KL.C2

26.08.2015/GODZ.10:00-J.POLSKI-KL.2B

 

EGZAMINY KLASYFIKACYJNE-SIERPIEŃ 2015

26.08.2015/GODZ.10:00-J.POLSKI-KL.2L

27.08.2015/GODZ.10:00-HISTORIA-KL.2L

Uprzejmie informujemy, że wyniki matur będą wydawane 30 czerwca w godzinach 12:00-16:00, od 1 lipca w godz.9:00-15;00

W związku ze zbliżającymi się wakacjami przypominamy o konieczności uzupełnienia legitymacji szkolnych o numer PESEL.

Przepisy w tym zakresie obowiązują od stycznia 2015 r. Zgodnie z rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej z dnia 29 grudnia 2014 r., w legitymacjach szkolnych wydanych na drukach według dotychczasowych wzorów, na drugiej stronie tych legitymacji nad tekstem „Poświadcza uprawnienie do ulg ustawowych przy przejazdach środkami publicznego transportu zbiorowego kolejowego i autobusowego”, wpisuje się odręcznie numer PESEL ucznia. W przypadku osoby, która nie posiada numeru PESEL – serię i numer paszportu lub innego dokumentu potwierdzającego tożsamość. Wpis opatruje się małą pieczęcią urzędową szkoły. Wpisu dokonuje osoba upoważniona przez dyrektora szkoły.

Legitymacje szkolne, wydane na drukach według dotychczasowych wzorów, zachowują ważność do czasu ukończenia przez ucznia nauki w danej szkole, pod warunkiem, że znajdzie się na nim dopisany numer PESEL ucznia.

 

Już jutro ruszamy z akcją ‪#‎zamiastkwiatkaniosępomoc‬! Podczas zakończenia roku, po klasach będą krążyły osoby z puszkami, do których będzie można wrzucić pieniądze, które zostaną przekazane Polskiej Akcji Humanitarnej w ramach pomocy ofiarom trzęsienia ziemi w Nepalu. Wszyscy razem możemy zdziałać wiele!

Link do strony wydarzenia https://www.facebook.com/events/920373291355048/

Zobacz harmonogram

INTERKLASOWE ZAJĘCIA PRZEDWAKACYJNE, czwartek 25 czerwca 2015 r., zobacz program >>

ZAPRASZAMY NA MSZĘ ŚWIĘTĄ NA ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO  w czwartek, 25 czerwca 2015 r., o godzinie 8.00, w kościele Najśw. Zbawiciela  

Serdecznie zapraszamy na Festiwal Piosenek Jacka Kaczmarskiego,

który odbędzie się 24.06.2015r – w środę.

Planowane są 2 koncerty: o godz.10:00 i 12:00

 

Do zobaczenia :)

Urszula Szambelan

Mirosława Bajszczak

wraz z wykonawcami z Gimnazjum i Liceum

W dniu 1 czerwca zorganizowano " Zdrowego Żmichowiaka". W projekcie przedmiotowym z wych-fiz uczestniczyły wszystkie klasy. Uczniowie brali udział w różnych formach sportowo-rekreacyjnych tj: warsztatach ruchowych, konkursach, projekcjach filmowych, lekcjach o tematyce zdrowego stylu życia prowadzonych przez nauczycieli, spotkaniach i prelekcjach z zaproszonymi gośćmi. Podsumowaniem dnia była Gala Sportu ,na której zostali nagrodzeni zwycięzcy zawodów i konkursów sportowych.

Bardzo dziękuję Radzie Rodziców ,koleżankom i kolegom oraz uczniom za pomoc w organizacji imprezy. Zdjęcia można obejrzeć na fb szkoły.

B.Karpińska

 

UWAGA !!!

NA TERENIE SZKOŁY ZNALEZIONO TELEFON (w maju!)

Właściciela zapraszamy do sekretariatu szkolnego.

W dniu 10. 06 .2015 o godz. 12.00 - 12.45 odbędzie się Konkurs Gramatyczny z Języka Angielskiego dla gimnazjum i liceum. Konkurs jest jednoetapowy, ma formę testu pisemnego z zadaniami otwartymi i zamkniętymi na poziomie B2. Nagrody przyznawane są za zdobycie najwyższej liczby punktów, za 4 pierwsze miejsca dla uczniów gimnazjum i 4 miejsca dla uczniów liceum. Nagrodą są  kupony do ksiegarni oraz ocena cząstkowa celująca lub bardzo dobra z jezyka  angielskiego (decyzję podejmuje nauczyciel
uczący). Wyniki zostaną ogłoszone w dn. 11.06 na tablicy z zastępstwami o godz. 14.  Rozdanie nagród w dniu 26.06 w czasie uroczystości zakończenia roku szkolnego.

Zgłoszenia wyłącznie droga mailową na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. do 8. 06. 2015.

Bożena Godley, nauczyciel języka angielskiego


Zapraszamy do przeczytania fantastycznego opisu meczu pilki noznej filozofow z roznych epok, napisanego przez Emilię Golos z klasy 1 liceum z okazji Dnia Zmichowiaka:

Hi! How are you? I want to tell you about a philosophers’ football match which I watched yesterday. It was a match between German and Greek philosophers in the Olympiastadion in Munich at the Munich Olympics.

Both teams were made up of great players. In the German team were such extraordinary thinkers as Kant, Schopenhauer, Nietzsche, Leibniz and Heidegger. Greece sent an incredible team too: Plato, Aristotle, Plotinus, Epicurus and Socrates to name a few. When the match started they were all plunged in thought. The ball was still in its starting position but there was no shortage of emotions. In the first half Nietzsche had already received a yellow card after claiming that Confucius (who was a referee) had no free will. After just over a minute of the match Archimedes shouted “Eureka!” and took the first kick of the ball and a moment later Socrates scored the goal for Greece. After the match the Germans started to dispute. As a commentator said: Hegel is arguing that the reality is merely an a priori adjunct of non-naturalistic ethics, Kant, via the categorical imperative is holding that ontologically it exists only in the imagination, and Marx claims it was offside.

The atmosphere at the match was fantastic, I’ve never seen a match like that. The public were discussing throughout the duration of the match. I wish that events like these were organized more often, because I find classic football matches really boring.

 

W dniu 01czerwca 2015 (poniedziałek) będzie realizowany projekt przedmiotowy z wychowania fizycznego promujący zdrowy styl życia pt.„Zdrowy Żmichowiak”.

Przewidywane są takie atrakcje jak :

zumba, aerobik, pilates, krav-maga, trening siłowy, projekcje filmowe , ciekawe spotkania oraz okolicznościowe konkursy i wystawy.

W tym dniu uczniowie klas wyznaczonych do warsztatów sportowych, obowiązani są do przyniesienia stroju sportowego, butelki wody i małego ręcznika.

Szczegółowy program zajęć jest umieszczony w gablocie i na drzwiach sal gimnastycznych.

Serdecznie zapraszamy wszystkich, a w szczególności laureatów konkursów

 na Galę Sportu – 7 lekcja, aula

Życzymy zdrowia i miłej zabawy :)

27.05.2015r. (środa) o godz. 14.00 w auli odbędzie się próba dla osób uczestniczących w Festiwalu Piosenek Jacka Kaczmarskiego.

PROSZĘ PRZYNIEŚĆ TEKSTY WYBRANYCH PIOSENEK!

OBECNOŚĆ OBOWIĄZKOWA

Wyniki sprawdzianu uzdolnień kierunkowych do naszego Gimnazjum będą widoczne dla Kandydatów w elektronicznym systemie rekrutacji w dniu 19 maja od godz. 16.00


Szanowni Państwo,

Informujemy, że ze względu na ochronę danych osobowych lista ze szczegółowymi wynikami sprawdzianu nie będzie udostępniona publicznie. O wyniki sprawdzianu można się dowiadywać osobiście w siedzibie Szkoły.

Nie udzielamy informacji telefonicznie o wynikach. Informujemy, że w naszym gimnazjum nie ma progu zaliczeniowego sprawdzianu uzdolnień kierunkowych. To oznacza, że każdy wynik uzyskany przez Kandydata jest przeliczany na punkty rekrutacyjne (widoczne w systemie).

 

najwyższy wynik ze sprawdzianu – 161 pkt. = 24,15 pkt. rekrutacyjnych

najniższy wynik ze sprawdzianu – 43 pkt. = 6,45 pkt. rekrutacyjnych

średni wynik ze sprawdzianu – 103 pkt. = 15,45 pkt. rekrutacyjnych

Informujemy, że w związku z chorobą Wychowawcy zebranie Rodziców kl.A2 (Gimnazjum) zostaje przeniesione na dzień 20 maja 2015r. (środa), godz.18:00