Logo
  logo żmichowska. Biblioteka proponuje ... Biblioteka proponuje ...

Wydarzenia

27.05.2015r. (środa) o godz. 14.00 w auli odbędzie się próba dla osób uczestniczących w Festiwalu Piosenek Jacka Kaczmarskiego.

PROSZĘ PRZYNIEŚĆ TEKSTY WYBRANYCH PIOSENEK!

OBECNOŚĆ OBOWIĄZKOWA

Wyniki sprawdzianu uzdolnień kierunkowych do naszego Gimnazjum będą widoczne dla Kandydatów w elektronicznym systemie rekrutacji w dniu 19 maja od godz. 16.00


Szanowni Państwo,

Informujemy, że ze względu na ochronę danych osobowych lista ze szczegółowymi wynikami sprawdzianu nie będzie udostępniona publicznie. O wyniki sprawdzianu można się dowiadywać osobiście w siedzibie Szkoły.

Nie udzielamy informacji telefonicznie o wynikach. Informujemy, że w naszym gimnazjum nie ma progu zaliczeniowego sprawdzianu uzdolnień kierunkowych. To oznacza, że każdy wynik uzyskany przez Kandydata jest przeliczany na punkty rekrutacyjne (widoczne w systemie).

 

najwyższy wynik ze sprawdzianu – 161 pkt. = 24,15 pkt. rekrutacyjnych

najniższy wynik ze sprawdzianu – 43 pkt. = 6,45 pkt. rekrutacyjnych

średni wynik ze sprawdzianu – 103 pkt. = 15,45 pkt. rekrutacyjnych

UWAGA Uczniowie klas drugich gimnazjum.

Przypominam, że 19.05 (wtorek) odbędzie się próbny egzamin gimnazjalny z matematyki.

Uczniów prosimy o punktualne zgłoszenie się do auli  według poniższego harmonogramu:

- klasa B2  godz. 9:10  (2 i 3 lekcja),

- klasa A2  godz. 11:05  (4 i 5 lekcja),

- klasa C2 godz. 12:55 (6 i 7 lekcja).

Pozostałe zajęcia odbywają się zgodnie z planem lekcji.

 

Informujemy, że w związku z chorobą Wychowawcy zebranie Rodziców kl.A2 (Gimnazjum) zostaje przeniesione na dzień 20 maja 2015r. (środa), godz.18:00

 

Śpiewający po francusku Licealiści i Absolwenci!
 
XXVII LO im. T. Czackiego zaprasza Was do wzięcia udziału w Konkursie Piosenki Frankofońskiej. W ubiegłym roku pierwsze miejsce zajęła w nim nasza uczennica Natalia Szelinger z IA!
 
Zapraszamy do zapoznania się z regulaminem i szczegółami Konkursu.
http://strona.czacki.edu.pl/Konkurs_Piosenki_Frankofonskiej

29 kwietnia 2015 r. społeczność naszej szkoły brała udział w Pierwszym Dniu Kultury Żydowskiej w „Żmichowskiej”. Jako organizatorzy tego wydarzenia, pragniemy serdecznie podziękować licznemu gronu osób za różnorodną pomoc i wsparcie, jakiego doświadczyliśmy.

11 maja 2015 r. (poniedziałek) o godz. 13.40 w bibliotece odbędzie się zebranie organizacyjne uczestników Festiwalu Piosenek JACKA KACZMARSKIEGO, który odbędzie się w czerwcu.

Wszystkich chętnych serdecznie zapraszamy.

Zapraszamy wszystkich gimnazjalistów na konkurs wiedzy medycznej "Być jak Doktor HOUSE" - to już szósta edycja!
Zwycięzca uzyska ocenę celującą na koniec roku.

1 etap: 25 maja. Test zamknięty, trwa 1 godzinę lekcyjną, odbywa się na sali gimnastycznej (3 piętro)
2 etap: 29 maja, trwa 3 godziny lekcyjne, odbywa się na auli w obecności widowni
ogłoszenie wyników: na gali Zdrowego Żmichowiaka

Do finału przechodzi 16 najlepszych osób. Pracując w małych grupach będą próbowali rozwikłać przypadki medyczne i uratować pacjentów (także ofiary wypadków, które jak zawsze przybędą na aulę prosząc o ratunek). Szczegółowy zakres materiału w załączniku i na stronie  https://sites.google.com/site/zmihouse/home

Rada Rodziców organizuje konkurs plastyczny na logo Stowarzyszenia Absolwentów i Rady Rodziców.

Zobacz: regulamin konkursu

11 marca 2015 roku bez wątpienia przejdzie do historii, nie tylko ze względu na fakt, iż  obchodziliśmy wówczas jakże zaszczytną sześćdziesiątą rocznicę śmierci słynnego biologa Alexandra Fleminga (nawet podczas lektury notki na stronie szkolnej warto sobie przyswoić trochę wiedzy o wątpliwym zastosowaniu w praktyce). Przede wszystkim to właśnie tego dnia samolot linii Ryanair o wnętrzu zielonym niczym wilgotne lasy równikowe przewiózł grupę wybrańców z klas A2 oraz 1A wraz z opiekunami p. Anną Lubieniecką oraz p. Bożenę Godley do deszczowej, acz zdecydowanie pogodnej duchem Szkocji.

W sobotę, 25 kwietnia o godz. 11.00, w auli szkolnej, odbyło się widowisko o siedmiu krajach, w których mieszkańcy posługują się językiem francuskim. Wykonawcami byli uczniowie klasy C1.

Młodzież wystąpiła przed swoimi rodzinami. Były prezentacje, piosenki, tańce, quizy i degustacje.
Wszyscy świetnie się bawili. Dziękuję moim  wychowankom za  wykonaną pracę, a ich rodzicom za obecność.

9.10-9:55: Rachel Zilberg, Mikwe Israel: prezentacja szkoły: B3, 1L, 1C, 2L, 2C (aula)

9:10-9:55: Katarzyna Bober, Prezentacja o kulturze żydowskiej: C1 (s. 110)

10:05-10:50: Anna Zatońska (Muzeum Historii Żydów Polskich), Warsztaty językowe (hebrajski, jidysz, ladino): A1 (s. 211)

10:05-10:50: Katarzyna Bober, Prezentacja o kulturze żydowskiej: C2 (s. 110)

11:05-11:50: Anna Zatońska (Muzeum Historii Żydów Polskich), Warsztaty językowe (hebrajski, jidysz, ladino): A3 (s. 211)

11:05-11:45: Katarzyna Bober, Prezentacja o kulturze żydowskiej: B2 (s. 110)

12-12:45: Piotr Kadliczek (Gmina Wyznaniowa Żydowska), Żydzi i ich kultura: 1L, 1A, 0 (aula)

12-12:45: Rachel Zilberg, Warsztaty  o współczesnej literaturze hebrajskiej (Etgar Keret): 2L/1 (s. 211)

12:55-13:40: Rachel Zilberg, Warsztaty  o współczesnej literaturze hebrajskiej (Etgar Keret): 2L/2 (s. 211)

12-12:45: Nina Nowakowska (kl.0), Juliusz Cęcelewski (2L), Warsztaty z języka hebrajskiego: B1 (s. 7)

12-13:40: Anne Tenenbaum, Igor Kubik, Żydowski design: 2B (s. 103)

12:55-13:40: Katarzyna Bober, Prezentacja o kulturze żydowskiej: A2 (s. 110)

12:55-13:40: Spotkanie z Mateuszem Pigoniem z Departamentu Kultury Ambasady Izraela: 0, 1C, 1L (aula)

14-14.45: Harcerze z Haszomer Hacair: A3, B3 (s. 319)

14-15:30: Yaron Karol Becker, Izrael współczesny: 1L, 2L, 2C (aula)

 

18-19:30: Koncert pieśni żydowskiej : aula

Szanowni Państwo,
uprzejmie prosimy o rozpropagowanie wśród Nauczycieli i Uczniów Państwa szkoły informacji o Dniu Otwartym organizowanym w Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie w dniu 26 kwietnia br., na kampusie przy ul. Dewajtis 5, w godz. 11.00-15.00.
Szczegółowe informacje na stronie: http://www.uksw.edu.pl/dzienotwarty
Serdecznie zapraszamy!
Biuro Informacji I Promocji UKSW
ul. Dewajtis 5 Warszawa

W poniedziałek, 13 kwietnia, odbyło się uroczyste wręczenie nagrody pieniężnej dla grupy teatralnej "Już", która otrzymała nagrodę publiczności za spektakl "Kuracja" na Tfaży. Nagrodę wręczyła Pani Dyrektor Joanna Chrapkowska wraz z 2 głównymi organizatorkami Tfaży Agatą  Wojterą i Mają Milewską. Fundatorami nagrody są rodzice absolwenta Żmichowskiej Państwo Małgorzata i Marek Malinowscy.
Jako ostatni wychowawca Jędrzeja, który jest obecnie studentem drugiego roku SGH, serdecznie dziekuję jego rodzicom za  pamięć, ciepłe wspomnienia związane z naszą szkołą, przekazanie nagrody i inwestycję w kreatywność obecnych uczniów Żmichowskiej. Ewa Drobek

nagroda dla klasy 2A

W czwartek 9 kwietnia klasa 2 b uczestniczyła w spotkaniu z absolwentką Uniwersytetu Lancaster Julią Czaplińską. Julia, która od września rozpoczyna studia magisterskie na wydziale prawa miedzynarodowego London School of Economics, podzieliła się z nami wieloma praktycznymi wskazówkami dotyczącymi studiowania w Wielkiej Brytanii. Prezentację, którą przygotowała na to spotkanie udostępnimy członkom społeczności szkolnej zainteresowanym studiowaniem w UK.

Prezentacja

Konkurs Języka Angielskiego dla klas trzecich gimnazjum.

W dniu 15 maja o godzinie 15.35 w sali 211 odbędzie się konkurs EDI (Panda) dla uczniów klas trzecich gimnazjum. Udział kosztuje 8,5 zł. Wszystkich chętnych zachęcam do wzięcia udziału.

Les meilleurs voeux pour tous les francophones et pour la section bilingue à Żmichowska. En ce jour de la francophonie nous vous souhaitons beaucoup de plaisir et de satisfaction de l'utilisation de la belle langue française. Nous voulons qu'elle vous permette de progresser et de fleurir. Producteurs de 'Żmichowska Chante 2'.

W prezencie z okazji Dni Frankofonii producenci płyty Żmichowska Śpiewa 2 udostępniają nagraną w ubiegły wtorek piosenkę z repertuaru Zaz zaśpiewaną przez fenomenalną Julię Domańską z klasy A2.

Posłuchaj i zachwyć się, jak my, językiem francuskim i głosem Julki!

W ubiegłą niedzielę organizatorki Tfaży Agata Wojtera, Marianna Skoczek wraz z wokalistką zespołu SVRD Julią Pytko oraz Ewą Drobek uczestniczyły w programie na żywo w radiu RDC. Program Strefa Kultury prowadziła Dagmara Kowalska.Rozmawiałyśmy o organizacji festiwalu, pracy poszczególnych sekcji oraz nagrodzonych spektaklach. Nie zabrakło teź podziekowań dla Dyrekcji szkoły,Rady Rodziców, sponsorów, nauczycieli. Najnowsza piosenka naszego wspaniałego zespołu SVRD The Innocent doczekała się swojej
radiowej premiery. Julia Pytko miała możliwość opowiedzenia o pracy zespołu, którego członkowie sami piszą i komponują  swoje utwory.
9 czerwca zapraszamy wszystkich miłośników teatru na spektakl Kabaret tragiczny-Opera Panica do Teatru Ochoty. Spektakl ten otrzymał główną nagrodę na tegorocznej TFAŻy, którą jest wystawienie najlepszego przedstawienia na deskach profesjonalnego teatru.
11 edycja Tfaży juź za rok!! Weź przykład z tegorocznych organizatorek! Zaangażuj się i pokaż się na Tfaźy!!

Audycja

Zdjęcia: 1 2

 

Szanowni Państwo,

Z przyjemnością zapraszam uczennice do udziału w Ogólnopolskim Dniu Otwartym Tylko Dla Dziewczyn, który odbędzie się 23 kwietnia na 18 uczelniach w całym kraju (lista). Dzień Otwarty to kulminacyjny punkt ósmej edycji akcji "Dziewczyny na politechniki!" oraz szóstej edycji akcji "Dziewczyny do ścisłych!".

Najważniejszym celem tej akcji, organizowanej przez Fundację Edukacyjną "Perspektywy" we współpracy z Konferencją Rektorów Polskich Uczelni Technicznych (KRPUT), jest zachęcenie uczennic do studiowania na kierunkach technicznych i ścisłych, które dają im znakomite perspektywy zatrudnienia i atrakcyjnych zarobków.

Dzień Otwarty to znakomita okazja, by uczennice Państwa szkoły poznały możliwości studiowania na uczelni technicznej lub kierunku ścisłym oraz spotkały się z kobietami, które odniosły sukces w tej dziedzinie. Uczelnie przygotowały bardzo bogaty program prezentacji, warsztatów i wykładów. Uczennice będą też mogły zwiedzić kampusy, zajrzeć do laboratoriów oraz centrów badawczych, porozmawiać ze studentkami kierunków technicznych i ścisłych. Udział w Dniu Otwartym jest bezpłatny, prosimy o rejestrację grupy na (REJESTRACJA).

Szczegółowy program Dnia Otwartego znajdą Państwo tutaj.

Serdecznie zapraszamy!


dr Bianka Siwińska
Kierowniczka akcji "Dziewczyny na politechniki!" i "Dziewczyny do ścisłych!"
Redaktor naczelna magazynu "Perspektywy"

www.dziewczynynapolitechniki.pl

Dodatkowych informacje:
Anna Wdowińska
tel. 22 628 58 62 w. 40
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

W sobotę  21 marca promowaliśmy TFAŻ w radiu RDC. W godzinnym programie na żywo brały udział: wieloletnia, główna organizatorka festiwalu Jolanta Kaźmierczak. Ewa Drobek, która zajmuje się w tym roku promocją oraz dokumentacją festiwalu. Trzy uczennice, główne organizatorki nadzorujące i pomagające w pracy wszystkich tfażowych sekcji, Marianna Skoczek, Agata Wojtera, Maja Milewska z klasy 2L. Udało nam się opowiedzieć o samym festiwalu o jego początkach i pracy nad obecną, 10 już, edycją Tfaży. Jesteśmy
dumni, że ta oddolna inicjatywa uczniów i ich ciężka, wielomiesięczna praca jest doceniana przez liczne grono miłośników teatru.
Zaproszenie na festiwal wysłane w eter. Już jutro zaczynamy countdown!!!


Zachęcamy do posłuchania audycji! Kliknij tu, aby posłuchać!

Zobacz zdjęcia!

12 marca (czwartek) - poziom podstawowy

    3A, godz. 9:30, sala 319

    3B, godz. 9:30, sala 317

    3C, godz. 12:30, sala 319

    3L, sala i godzina ustalona z nauczycielem

13 marca (piątek)- poziom rozszerzony

    3B, godz. 11:30, sala 317

    3C, godz. 11:30, sala 317

Zostaną przygotowane tablice i kalkulatory. Prosimy o przyniesienie papieru A4 na rozwiązania zadań i brudnopis. 

Uprzejmie informuję, że wszelkie informacje dla osób, które zakwalifikowały się do drugiego etapu Olimpiady Języka Angielskiego dla Gimnazjalistów znajdują się zakładce WYDARZENIA oraz na stronie internetowej OJAG-u:
http://www.ojag.wsjo.pl/testy-przykladowe-ii-etap/ w odpowiednich zakładkach. Proszę postępować zgodnie ze wskazówkami.
 
Życzymy powodzenia:

W dniach 11.03-16.03 uczniowie z klas A2 i 1A biorą udział w wyjeździe edukacyjnym do Edynburga. W programie są między innymi warsztaty teatralne w języku angielskim, nauka tańca ceilidh oraz spotkanie z poetami z Shindig Scottish Artspace, w ramach którego uczniowie będą ćwiczyć pisanie i recytowanie poezji, aby następnie zaprezentować się przed szerszą publicznością. Oprócz zwiedzania Edynburga młodzież weźmie udział w festiwalu z okazji Dnia Św. Patryka. Istotnym punktem naszego programu jest wizyta w ratuszu- City Chambers i spotkanie z Lordem Provostem Edynburga Donaldem Wilsonem. Jest to już drugi wyjazd naszej młodzieży do Szkocji.

Projekt ten został laureatem Konkursu Liderów Świata Bankowości w kategorii społecznej odpowiedzialności biznesu w kwietniu 2014 roku ponieważ stanowi przykład społecznie odpowiedzialnego współdziałania całego sektora bankowego na rzecz podniesienia poziomu wiedzy finansowej młodego pokolenia Polaków. Opiera się na zaangażowaniu pracowników banków w roli trenerów-wolontariuszy.
Do tej pory młodzież uczestniczyła w dwóch spotkaniach: Twoje pieniądze i Pożyczaj z głową. W następnym tygodniu odbędą się lekcje Mądre inwestowanie i Finanse na całe życie.
Lekcje przygotowane są zgodnie z podstawą programową przedmiotu wiedza o społeczeństwie a podczas spotkań nie są reklamowane żadne banki ani konkretne produkty i usługi bankowe.

Szanowni Państwo,

Instrukcja dotycząca rozwiązywania testu na platformie dla uczniów, którzy dostali się do II etapu V Olimpiady Języka Angielskiego dla Gimnazjalistów znajduje się na stronie http://www.ojag.wsjo.pl/instrukcja-dla-uczniow-i-czesc-ii-etap/oraz w załączniku.

DRODZY GIMNAZJALIŚCI - specjalnie dla Was przygotowaliśmy stoisko z ofertą klas licealnych w roku szkolnym 2015/2016. Serdecznie zapraszamy do naszego punktu nr 32 w Pałacu Kultury i Nauki w dniach 26-28.02.2015 r.

 

Więcej zdjęć na facebook'u...

Chers Artistes,
Jeżeli ktoś z Was nie mógł być obecny na przesłuchaniu, a pragnie wystąpić podczas koncertu Żmichophonie 20 marca 2015, zapraszamy na drugą odsłonę przesłuchań. 
Spotykamy się w poniedziałek 2 MARCA o 13.50 w auli. Prosimy o przygotowanie utworu w języku francuskim oraz podkładu na CD lub pendrivie.

Zgłoszenia i pytania prosimy kierować do p. Katarzyny Kozłowskiej, p. Magdaleny Węgrzeckiej-Krawczyk lub p. Michela Paquet.

Wyniki castingu do drugiej edycji płyty Żmichowska Śpiewa

W tym roku otrzymaliśmy bardzo dużo ciekawych i różnorodnych nagrań.Serdecznie za wszystkie dziękujemy.Aż trudno uwierzyć ,że w murach jednej szkoły kryje się tak wiele wokalnych  talentów!!Po burzliwej dyskusji z profesjonalnym muzykiem i artystą Sebastianem Olko,wybraliśmy 10 nagrań,które nas zachwyciły.Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i prosimy o bezpośredni kontakt z Ewą Drobek w sali 210.
1.SVRD 2C
2.Julia Domańska A2
3.Filip Kucharczyk 2A
4.Bogusia Bajor A1
5.Blue Magician 3B
6.Karina Kowalczyk 1A
7.Joanna Kaniewska 1C
8.Natalia Szelinger 2A
9.Dorota Zdankiewicz 1B
10.Amanda Abramczuk 1A

Pracę w studiu nagrań rozpoczynamy na poczatku marca.

Producenci płyty Ewa Drobek,Jan Horodyski wraz z Sebasianem Olko

Konkurs informatyczny - zapraszamy uczniów gimnazjum. Zobacz szczegóły...

Szanowni Państwo,

Przypominam, że 26 lutego, w czwartek o godz. 13.40 w sali nr 10 odbędzie się krótkie zebranie w sprawie II etapu Olimpiady. oto e-mail od organizatorów:

Informujemy, iż w ubiegły piątek na stronie www.ojag.wsjo.pl opublikowaliśmy tematy prac indywidualnych   http://www.ojag.wsjo.pl/ii-etap-olimpiady-tematy-prac-indywidualnych/

Drodzy Żmichowiacy,

w roku 2014 w naszej szkole ruszyła wspaniała inicjatywa - Projekt RZUĆ OKIEM:

Mesdames et Messieurs, Chers Artistes,
 
w poniedziałek 23 lutego o godzinie 13.50 w auli rozpoczną się przesłuchania do koncertu Żmichophonie 2015, który, odbędzie się 20 marca. Prosimy o przygotowanie utworu w języku francuskim (nie musi to być piosenka, którą wykonacie na koncercie) najlepiej z podkładem muzycznym na pendrivie lub CD.
 
Zgłoszenia i pytania proszę kierować do p. Magdaleny Węgrzeckiej-Krawczyk lub p. Michela Paquet.

Prosimy o zapoznanie się z ulotką informacyjną Państwowej Inspekcji Sanitarnej nt. "Dopalaczy". Kliknij tu.

Do albumu dodano nowe zdjęcia - zapraszamy do obejrzenia. Kliknij tu.

Uwaga! W dniu 19 lutego, w sali 208, o godzinie 13.40, odbędzie się zebranie osób pragnących wziąć udział w organizacji DNIA KULTURY ŻYDOWSKIEJ w naszej szkole (29 kwietnia 2015). Zapraszamy uczniów klas licealnych i gimnazjalnych.

 

II etap okręgowy (realizowany w szkole lub innym dowolnym miejscu gdzie uczestnik posiada dostęp do komputera podłączonego do Internetu).
II etap składa się z zadań sprawdzających sprawność posługiwania się językiem angielskim, wymaga wykorzystania umiejętności również z innych dziedzin. 

I część to test, który uczestnicy wypełniać będą on-line. Test składać się będzie z kilku pytań na łączną sumę 75 punktów, przy czym za każde pytanie będzie można otrzymać 1 punkt. Na rozwiązanie testu przeznaczono 45 minut. 

II część to przygotowanie i przesłanie do Komitetu Głównego pracy stanowiącej prezentację wyników zrealizowanego projektu na wybrany przez uczestnika temat. Praca powinna być przygotowana samodzielnie. Tematy pracy i ewentualnej szczegółowe wytyczne dotyczące zarówno wykonania jak i przesłania pracy, zostaną umieszczone na stroniewww.ojag.wsjo.pl do piatku 13.02.2015. Za pracę będącą II częścią II etapu będzie można otrzymać maksymalnie 30 punktów. Do kolejnego etapu zostaną zakwalifikowane osoby, które rozwiązały test, przesłały pracę i uzyskały, co najmniej 90% sumy możliwych do zdobycia punktów. 

Wyniki zostaną ogłoszone w przeciągu 5 dni od dnia zakończenia II etapu. Informacja o wynikach zostanie umieszczona na panelu Olimpiady (informacja dostępna dla nauczyciela zgłaszającego po zalogowaniu na stronie).
 
Link do strony internetowej Olimpiady: http://www.ojag.wsjo.pl/

Z poważaniem,

Zespół Olimpiady Języka Angielskiego dla Gimnazjalistów.
 
We czwartek 26 lutego o godz. 13.40 odbędzie się zebranie dla osób, które zakwalifikowały się do drugiego etapu. (sala 10).
 
 
 
Żmichowiacy !

Na podbój najwyższej góry Ameryki Południowej 17 stycznia 2011 roku wyruszyła "Richter Expedition - Aconcagua 2011".

7 lutego wyrusz i TY !

Naszym celem jest zabranie Was na inny kontynent, gdzie przewodnikami będą PIOTR POGON i ŁUKASZ ŻELECHOWSKI, którzy dzięki swojej charyzmie zainteresują każdego, nawet najbardziej opornego słuchacza. Opowiedzą nam o niezwykłej i bardzo trudnej wyprawie na najwyższy szczyt Ameryki Południowej. 
Będzie to wyjątkowa okazja, aby zmienić swój punkt widzenia i uwierzyć w niemożliwe !
Niech to spotkanie będzie dla Was natchnieniem do przekraczania własnych granic. W życiu ważna jest motywacja i wiara we własne możliwości. 

Zacznij przygodę od wyjścia z domu ! Zdobywcy Aconcagui już to dawno zrobili.
Teraz wyruszyli specjalnie dla Was (: 
To wszystko już 7 lutego 2015 roku o godz. 16-tej na KLONOWEJ 16 koło placu Unii Lubelskiej.
Rzucajcie oczami na wszystkie strony – mali WIELCY ludzie są wśród nas !

P.S.
Każdy z Was, kto napisze sprawozdanie ze spotkania może liczyć na świetne nagrody !

Pod linkiem więcej informacji o projekcie https://www.facebook.com/projektrzucokiem?ref=bookmarks

Zmiana planu od 2 II. Zobacz nowy plan.

Chers Artistes! Podobnie jak w ubiegłym roku, zapraszamy Was serdecznie do wzięcia udziału w koncercie piosenki francuskiej, który odbędzie się 20 marca podczas Dnia Frankofonii  w Żmichowskiej.

Po feriach (dokładny termin wkrótce) spotkamy się na przesłuchaniu, więc macie przynajmniej trzy tygodnie, by zmierzyć się z utworami Charles’a Aznavoure’a, Nolwenn Leroy, Stromae i wielu, wielu innych…  Twórczość własna w języku francuskim – mile widziana i słyszana!

Chętnych i zainteresowanych prosimy o zgłaszanie się do p. Katarzyny Kozłowskiej, p. Magdaleny Węgrzeckiej-Krawczyk lub  p. Michela Paquet. 

Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest; nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi.
Jan Paweł II

Już po raz drugi klasa 2B przygotowała paczkę świąteczną dla naszego absolwenta Tomka. 

Uwaga! Loginy do Olimpiady Języka Angielskiego dla Gimnazjalstów będę rozdawała po świętach (mają być podane do 7 stycznia 2015 roku). Dodatkowe informacje: http://www.ojag.wsjo.pl/.
 
Poniżej instrukacja, zgodnie z którą należy postępować w pierwszym etapie Olimpiady Języka Angielskiego dla Gimnazjalistów (w załączniku). Bardzo proszę zgodnie z nią wypełnić test (do 20 stycznia, bo 21 po godz. 10.00 nie będzie już możliwości wypełnienia testu). Loginy będę podawała wraz z wychowawcami klas od jutra.
 
Podczas rozwiazywania testu OJAGu nie wolno używać opcji kopiuj-wklej, gdyż automatycznie będzie test oznaczony próbą oszustwa, uczniowie podczas rozwiązywania testu nie mogą także używać opcji wstecz!

Od dnia 07.01.2014 od godziny 10:00 do 21.01.2014 do godziny 10:00 będą Państwo mieli dostęp do loginów i haseł dla uczniów. Loginy będą dostępne po zalogowaniu się do panelu przez nauczyciela zgłaszającego szkołę (http://rejestracja.ojag.wsjo.pl) Proszę pamiętać, że nauczyciel prowadzący nie może udostępniać swojego loginu i hasła osobom trzecim a w szczególności uczniom!
 
Zobacz instrukcję (dodano 6.01.2015)

Klasa 1L informuje, że od wtorku do piątku będą zbierane rzeczy dla zwierząt ze schroniska w Korabiewicach. Szczególnie potrzebne są obroże przeciwkleszczowe, środki czystości, ręczniki i prześcieradła (rzeczy puchowych schronisko nie przyjmuje) oraz ubrania wodoodporne, ubrania dla psów, karmy, miski i smycze mile widziane.

Rzeczy prosimy przynosić do sali 212.

Umiesz śpiewać i chcesz się tym pochwalić na forum szkoły zgłoś się do drugiej edycji płyty Żmichowska Śpiewa. Czekamy na Twoją propozycję piosenki w języku francuskim, angielskim lub polskim do 15 stycznia 2015.

Fundacja Otwarte Serce serdecznie dziękuje całej społeczności szkolnej ZS nr 67 im. N.Żmichowskiej Dyrekcji, Rodzicom oraz wszystkim uczniom i nauczycielom za  przedświąteczną pomoc zorganizowaną na rzecz podopiecznych Fundacji.

Godzina Kodowania jest międzynarodową akcją organizowaną przez fundację Code.org której celem jest zachęcenie dzieci i dorosłych do spędzenia co najmniej jednej godziny w tygodniu od 8 do 14 grudnia tego roku na nauce kodowania. W ubiegłym roku 15 milionów młodszych i starszych adeptów kodowania, w tym mnóstwo dziewczynek, wzięło udział w tej imprezie. A w tym roku, sądząc po mapie na stronie http://hourofcode.com/us, rekord może zostać pobity.

Już w najbliższy piątek (05.12.2014) w naszej szkole obędą się ŻMICHOŁAJKI! Tego dnia spodziewać się możecie wielu atrakcji oraz niespodzianek! Jedną z nich jest akcja „Przebrany= niepytany” każdego ucznia, który włoży choć trochę wysiłku w swój świąteczny wygląd czeka zwolnienie z niezapowiedzianych kartkówek oraz odpowiedzi! Regulamin tej akcji, możecie znaleźć na stronie szkoły oraz na tablicy samorządu. 

Uwaga!

Wznowiona została Olimpiada języka Angielskiego dla Gimnazjalistów, wszystkich gimnazjalistów zachęcam do wzięcia w niej udziału, Oto linkhttp://www.ojag.wsjo.pl/
 
Polecam książkę do gramatyki pana Krzyżnowskiego "100 testów z gramatyki angielskiej", która może pomóc w przygotowaniu do konkursów (wydawnictwo MORFO). 
 

W dniach 3 i 4 listopada odbyło się spotkanie uczniów naszej szkoły z uczniami izraelskimi z Liceum Francusko-Izraelskiego im. Raymonda Levena w Holonie...

14.X.2014r. odbyło sie ślubowanie klas pierwszych Gimnazjum i Liceum...

11 i 13.X.2014r. odbyły się uroczystości z okazji 95-lecia istnienia naszej szkoły...

7.X.2014r. klasa 3A z wychowawczynią p.prof. Mirosławą Bajszczak pojechała na wycieczkę do Maciejowic ....

W dniu 1.10.2014 roku obyła się wycieczka klasy A1 do Ogrodu Botanicznego w Parku Łazienkowskim.