Logo

Wydarzenia

Śpiewający po francusku Licealiści i Absolwenci!
 
XXVII LO im. T. Czackiego zaprasza Was do wzięcia udziału w Konkursie Piosenki Frankofońskiej. W ubiegłym roku pierwsze miejsce zajęła w nim nasza uczennica Natalia Szelinger z IA!
 
Zapraszamy do zapoznania się z regulaminem i szczegółami Konkursu.
http://strona.czacki.edu.pl/Konkurs_Piosenki_Frankofonskiej

11 maja 2015 r. (poniedziałek) o godz. 13.40 w bibliotece odbędzie się zebranie organizacyjne uczestników Festiwalu Piosenek JACKA KACZMARSKIEGO, który odbędzie się w czerwcu.

Wszystkich chętnych serdecznie zapraszamy.

Zapraszamy wszystkich gimnazjalistów na konkurs wiedzy medycznej "Być jak Doktor HOUSE" - to już szósta edycja!
Zwycięzca uzyska ocenę celującą na koniec roku.

1 etap: 25 maja. Test zamknięty, trwa 1 godzinę lekcyjną, odbywa się na sali gimnastycznej (3 piętro)
2 etap: 29 maja, trwa 3 godziny lekcyjne, odbywa się na auli w obecności widowni
ogłoszenie wyników: na gali Zdrowego Żmichowiaka

Do finału przechodzi 16 najlepszych osób. Pracując w małych grupach będą próbowali rozwikłać przypadki medyczne i uratować pacjentów (także ofiary wypadków, które jak zawsze przybędą na aulę prosząc o ratunek). Szczegółowy zakres materiału w załączniku i na stronie  https://sites.google.com/site/zmihouse/home

Rada Rodziców organizuje konkurs plastyczny na logo Stowarzyszenia Absolwentów i Rady Rodziców.

Zobacz: regulamin konkursu

11 marca 2015 roku bez wątpienia przejdzie do historii, nie tylko ze względu na fakt, iż  obchodziliśmy wówczas jakże zaszczytną sześćdziesiątą rocznicę śmierci słynnego biologa Alexandra Fleminga (nawet podczas lektury notki na stronie szkolnej warto sobie przyswoić trochę wiedzy o wątpliwym zastosowaniu w praktyce). Przede wszystkim to właśnie tego dnia samolot linii Ryanair o wnętrzu zielonym niczym wilgotne lasy równikowe przewiózł grupę wybrańców z klas A2 oraz 1A wraz z opiekunami p. Anną Lubieniecką oraz p. Bożenę Godley do deszczowej, acz zdecydowanie pogodnej duchem Szkocji.

W sobotę, 25 kwietnia o godz. 11.00, w auli szkolnej, odbyło się widowisko o siedmiu krajach, w których mieszkańcy posługują się językiem francuskim. Wykonawcami byli uczniowie klasy C1.

Młodzież wystąpiła przed swoimi rodzinami. Były prezentacje, piosenki, tańce, quizy i degustacje.
Wszyscy świetnie się bawili. Dziękuję moim  wychowankom za  wykonaną pracę, a ich rodzicom za obecność.

Szanowni Państwo,
uprzejmie prosimy o rozpropagowanie wśród Nauczycieli i Uczniów Państwa szkoły informacji o Dniu Otwartym organizowanym w Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie w dniu 26 kwietnia br., na kampusie przy ul. Dewajtis 5, w godz. 11.00-15.00.
Szczegółowe informacje na stronie: http://www.uksw.edu.pl/dzienotwarty
Serdecznie zapraszamy!
Biuro Informacji I Promocji UKSW
ul. Dewajtis 5 Warszawa

W poniedziałek, 13 kwietnia, odbyło się uroczyste wręczenie nagrody pieniężnej dla grupy teatralnej "Już", która otrzymała nagrodę publiczności za spektakl "Kuracja" na Tfaży. Nagrodę wręczyła Pani Dyrektor Joanna Chrapkowska wraz z 2 głównymi organizatorkami Tfaży Agatą  Wojterą i Mają Milewską. Fundatorami nagrody są rodzice absolwenta Żmichowskiej Państwo Małgorzata i Marek Malinowscy.
Jako ostatni wychowawca Jędrzeja, który jest obecnie studentem drugiego roku SGH, serdecznie dziekuję jego rodzicom za  pamięć, ciepłe wspomnienia związane z naszą szkołą, przekazanie nagrody i inwestycję w kreatywność obecnych uczniów Żmichowskiej. Ewa Drobek

nagroda dla klasy 2A

W czwartek 9 kwietnia klasa 2 b uczestniczyła w spotkaniu z absolwentką Uniwersytetu Lancaster Julią Czaplińską. Julia, która od września rozpoczyna studia magisterskie na wydziale prawa miedzynarodowego London School of Economics, podzieliła się z nami wieloma praktycznymi wskazówkami dotyczącymi studiowania w Wielkiej Brytanii. Prezentację, którą przygotowała na to spotkanie udostępnimy członkom społeczności szkolnej zainteresowanym studiowaniem w UK.

Prezentacja

Konkurs Języka Angielskiego dla klas trzecich gimnazjum.

W dniu 15 maja o godzinie 15.35 w sali 211 odbędzie się konkurs EDI (Panda) dla uczniów klas trzecich gimnazjum. Udział kosztuje 8,5 zł. Wszystkich chętnych zachęcam do wzięcia udziału.

Les meilleurs voeux pour tous les francophones et pour la section bilingue à Żmichowska. En ce jour de la francophonie nous vous souhaitons beaucoup de plaisir et de satisfaction de l'utilisation de la belle langue française. Nous voulons qu'elle vous permette de progresser et de fleurir. Producteurs de 'Żmichowska Chante 2'.

W prezencie z okazji Dni Frankofonii producenci płyty Żmichowska Śpiewa 2 udostępniają nagraną w ubiegły wtorek piosenkę z repertuaru Zaz zaśpiewaną przez fenomenalną Julię Domańską z klasy A2.

Posłuchaj i zachwyć się, jak my, językiem francuskim i głosem Julki!

W ubiegłą niedzielę organizatorki Tfaży Agata Wojtera, Marianna Skoczek wraz z wokalistką zespołu SVRD Julią Pytko oraz Ewą Drobek uczestniczyły w programie na żywo w radiu RDC. Program Strefa Kultury prowadziła Dagmara Kowalska.Rozmawiałyśmy o organizacji festiwalu, pracy poszczególnych sekcji oraz nagrodzonych spektaklach. Nie zabrakło teź podziekowań dla Dyrekcji szkoły,Rady Rodziców, sponsorów, nauczycieli. Najnowsza piosenka naszego wspaniałego zespołu SVRD The Innocent doczekała się swojej
radiowej premiery. Julia Pytko miała możliwość opowiedzenia o pracy zespołu, którego członkowie sami piszą i komponują  swoje utwory.
9 czerwca zapraszamy wszystkich miłośników teatru na spektakl Kabaret tragiczny-Opera Panica do Teatru Ochoty. Spektakl ten otrzymał główną nagrodę na tegorocznej TFAŻy, którą jest wystawienie najlepszego przedstawienia na deskach profesjonalnego teatru.
11 edycja Tfaży juź za rok!! Weź przykład z tegorocznych organizatorek! Zaangażuj się i pokaż się na Tfaźy!!

Audycja

Zdjęcia: 1 2

 

Szanowni Państwo,

Z przyjemnością zapraszam uczennice do udziału w Ogólnopolskim Dniu Otwartym Tylko Dla Dziewczyn, który odbędzie się 23 kwietnia na 18 uczelniach w całym kraju (lista). Dzień Otwarty to kulminacyjny punkt ósmej edycji akcji "Dziewczyny na politechniki!" oraz szóstej edycji akcji "Dziewczyny do ścisłych!".

Najważniejszym celem tej akcji, organizowanej przez Fundację Edukacyjną "Perspektywy" we współpracy z Konferencją Rektorów Polskich Uczelni Technicznych (KRPUT), jest zachęcenie uczennic do studiowania na kierunkach technicznych i ścisłych, które dają im znakomite perspektywy zatrudnienia i atrakcyjnych zarobków.

Dzień Otwarty to znakomita okazja, by uczennice Państwa szkoły poznały możliwości studiowania na uczelni technicznej lub kierunku ścisłym oraz spotkały się z kobietami, które odniosły sukces w tej dziedzinie. Uczelnie przygotowały bardzo bogaty program prezentacji, warsztatów i wykładów. Uczennice będą też mogły zwiedzić kampusy, zajrzeć do laboratoriów oraz centrów badawczych, porozmawiać ze studentkami kierunków technicznych i ścisłych. Udział w Dniu Otwartym jest bezpłatny, prosimy o rejestrację grupy na (REJESTRACJA).

Szczegółowy program Dnia Otwartego znajdą Państwo tutaj.

Serdecznie zapraszamy!


dr Bianka Siwińska
Kierowniczka akcji "Dziewczyny na politechniki!" i "Dziewczyny do ścisłych!"
Redaktor naczelna magazynu "Perspektywy"

www.dziewczynynapolitechniki.pl

Dodatkowych informacje:
Anna Wdowińska
tel. 22 628 58 62 w. 40
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

W sobotę  21 marca promowaliśmy TFAŻ w radiu RDC. W godzinnym programie na żywo brały udział: wieloletnia, główna organizatorka festiwalu Jolanta Kaźmierczak. Ewa Drobek, która zajmuje się w tym roku promocją oraz dokumentacją festiwalu. Trzy uczennice, główne organizatorki nadzorujące i pomagające w pracy wszystkich tfażowych sekcji, Marianna Skoczek, Agata Wojtera, Maja Milewska z klasy 2L. Udało nam się opowiedzieć o samym festiwalu o jego początkach i pracy nad obecną, 10 już, edycją Tfaży. Jesteśmy
dumni, że ta oddolna inicjatywa uczniów i ich ciężka, wielomiesięczna praca jest doceniana przez liczne grono miłośników teatru.
Zaproszenie na festiwal wysłane w eter. Już jutro zaczynamy countdown!!!


Zachęcamy do posłuchania audycji! Kliknij tu, aby posłuchać!

Zobacz zdjęcia!

W dniach 11.03-16.03 uczniowie z klas A2 i 1A biorą udział w wyjeździe edukacyjnym do Edynburga. W programie są między innymi warsztaty teatralne w języku angielskim, nauka tańca ceilidh oraz spotkanie z poetami z Shindig Scottish Artspace, w ramach którego uczniowie będą ćwiczyć pisanie i recytowanie poezji, aby następnie zaprezentować się przed szerszą publicznością. Oprócz zwiedzania Edynburga młodzież weźmie udział w festiwalu z okazji Dnia Św. Patryka. Istotnym punktem naszego programu jest wizyta w ratuszu- City Chambers i spotkanie z Lordem Provostem Edynburga Donaldem Wilsonem. Jest to już drugi wyjazd naszej młodzieży do Szkocji.

DRODZY GIMNAZJALIŚCI - specjalnie dla Was przygotowaliśmy stoisko z ofertą klas licealnych w roku szkolnym 2015/2016. Serdecznie zapraszamy do naszego punktu nr 32 w Pałacu Kultury i Nauki w dniach 26-28.02.2015 r.

 

Więcej zdjęć na facebook'u...

Chers Artistes,
Jeżeli ktoś z Was nie mógł być obecny na przesłuchaniu, a pragnie wystąpić podczas koncertu Żmichophonie 20 marca 2015, zapraszamy na drugą odsłonę przesłuchań. 
Spotykamy się w poniedziałek 2 MARCA o 13.50 w auli. Prosimy o przygotowanie utworu w języku francuskim oraz podkładu na CD lub pendrivie.

Zgłoszenia i pytania prosimy kierować do p. Katarzyny Kozłowskiej, p. Magdaleny Węgrzeckiej-Krawczyk lub p. Michela Paquet.

Wyniki castingu do drugiej edycji płyty Żmichowska Śpiewa

W tym roku otrzymaliśmy bardzo dużo ciekawych i różnorodnych nagrań.Serdecznie za wszystkie dziękujemy.Aż trudno uwierzyć ,że w murach jednej szkoły kryje się tak wiele wokalnych  talentów!!Po burzliwej dyskusji z profesjonalnym muzykiem i artystą Sebastianem Olko,wybraliśmy 10 nagrań,które nas zachwyciły.Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i prosimy o bezpośredni kontakt z Ewą Drobek w sali 210.
1.SVRD 2C
2.Julia Domańska A2
3.Filip Kucharczyk 2A
4.Bogusia Bajor A1
5.Blue Magician 3B
6.Karina Kowalczyk 1A
7.Joanna Kaniewska 1C
8.Natalia Szelinger 2A
9.Dorota Zdankiewicz 1B
10.Amanda Abramczuk 1A

Pracę w studiu nagrań rozpoczynamy na poczatku marca.

Producenci płyty Ewa Drobek,Jan Horodyski wraz z Sebasianem Olko

Konkurs informatyczny - zapraszamy uczniów gimnazjum. Zobacz szczegóły...

Prosimy o zapoznanie się z ulotką informacyjną Państwowej Inspekcji Sanitarnej nt. "Dopalaczy". Kliknij tu.

Do albumu dodano nowe zdjęcia - zapraszamy do obejrzenia. Kliknij tu.

Umiesz śpiewać i chcesz się tym pochwalić na forum szkoły zgłoś się do drugiej edycji płyty Żmichowska Śpiewa. Czekamy na Twoją propozycję piosenki w języku francuskim, angielskim lub polskim do 15 stycznia 2015.

W dniach 3 i 4 listopada odbyło się spotkanie uczniów naszej szkoły z uczniami izraelskimi z Liceum Francusko-Izraelskiego im. Raymonda Levena w Holonie...

14.X.2014r. odbyło sie ślubowanie klas pierwszych Gimnazjum i Liceum...

11 i 13.X.2014r. odbyły się uroczystości z okazji 95-lecia istnienia naszej szkoły...

7.X.2014r. klasa 3A z wychowawczynią p.prof. Mirosławą Bajszczak pojechała na wycieczkę do Maciejowic ....

W dniu 1.10.2014 roku obyła się wycieczka klasy A1 do Ogrodu Botanicznego w Parku Łazienkowskim.