Logo

Wydarzenia

Chers Artistes! Podobnie jak w ubiegłym roku, zapraszamy Was serdecznie do wzięcia udziału w koncercie piosenki francuskiej, który odbędzie się 20 marca podczas Dnia Frankofonii  w Żmichowskiej.

Po feriach (dokładny termin wkrótce) spotkamy się na przesłuchaniu, więc macie przynajmniej trzy tygodnie, by zmierzyć się z utworami Charles’a Aznavoure’a, Nolwenn Leroy, Stromae i wielu, wielu innych…  Twórczość własna w języku francuskim – mile widziana i słyszana!

Chętnych i zainteresowanych prosimy o zgłaszanie się do p. Katarzyny Kozłowskiej, p. Magdaleny Węgrzeckiej-Krawczyk lub  p. Michela Paquet. 

Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest; nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi.
Jan Paweł II

Już po raz drugi klasa 2B przygotowała paczkę świąteczną dla naszego absolwenta Tomka. 

Uwaga! Loginy do Olimpiady Języka Angielskiego dla Gimnazjalstów będę rozdawała po świętach (mają być podane do 7 stycznia 2015 roku). Dodatkowe informacje: http://www.ojag.wsjo.pl/.
 
Poniżej instrukacja, zgodnie z którą należy postępować w pierwszym etapie Olimpiady Języka Angielskiego dla Gimnazjalistów (w załączniku). Bardzo proszę zgodnie z nią wypełnić test (do 20 stycznia, bo 21 po godz. 10.00 nie będzie już możliwości wypełnienia testu). Loginy będę podawała wraz z wychowawcami klas od jutra.
 
Podczas rozwiazywania testu OJAGu nie wolno używać opcji kopiuj-wklej, gdyż automatycznie będzie test oznaczony próbą oszustwa, uczniowie podczas rozwiązywania testu nie mogą także używać opcji wstecz!

Od dnia 07.01.2014 od godziny 10:00 do 21.01.2014 do godziny 10:00 będą Państwo mieli dostęp do loginów i haseł dla uczniów. Loginy będą dostępne po zalogowaniu się do panelu przez nauczyciela zgłaszającego szkołę (http://rejestracja.ojag.wsjo.pl) Proszę pamiętać, że nauczyciel prowadzący nie może udostępniać swojego loginu i hasła osobom trzecim a w szczególności uczniom!
 
Zobacz instrukcję (dodano 6.01.2015)

Klasa 1L informuje, że od wtorku do piątku będą zbierane rzeczy dla zwierząt ze schroniska w Korabiewicach. Szczególnie potrzebne są obroże przeciwkleszczowe, środki czystości, ręczniki i prześcieradła (rzeczy puchowych schronisko nie przyjmuje) oraz ubrania wodoodporne, ubrania dla psów, karmy, miski i smycze mile widziane.

Rzeczy prosimy przynosić do sali 212.

Umiesz śpiewać i chcesz się tym pochwalić na forum szkoły zgłoś się do drugiej edycji płyty Żmichowska Śpiewa. Czekamy na Twoją propozycję piosenki w języku francuskim, angielskim lub polskim do 15 stycznia 2015.

Fundacja Otwarte Serce serdecznie dziękuje całej społeczności szkolnej ZS nr 67 im. N.Żmichowskiej Dyrekcji, Rodzicom oraz wszystkim uczniom i nauczycielom za  przedświąteczną pomoc zorganizowaną na rzecz podopiecznych Fundacji.

Godzina Kodowania jest międzynarodową akcją organizowaną przez fundację Code.org której celem jest zachęcenie dzieci i dorosłych do spędzenia co najmniej jednej godziny w tygodniu od 8 do 14 grudnia tego roku na nauce kodowania. W ubiegłym roku 15 milionów młodszych i starszych adeptów kodowania, w tym mnóstwo dziewczynek, wzięło udział w tej imprezie. A w tym roku, sądząc po mapie na stronie http://hourofcode.com/us, rekord może zostać pobity.

Już w najbliższy piątek (05.12.2014) w naszej szkole obędą się ŻMICHOŁAJKI! Tego dnia spodziewać się możecie wielu atrakcji oraz niespodzianek! Jedną z nich jest akcja „Przebrany= niepytany” każdego ucznia, który włoży choć trochę wysiłku w swój świąteczny wygląd czeka zwolnienie z niezapowiedzianych kartkówek oraz odpowiedzi! Regulamin tej akcji, możecie znaleźć na stronie szkoły oraz na tablicy samorządu. 

Uwaga!

Wznowiona została Olimpiada języka Angielskiego dla Gimnazjalistów, wszystkich gimnazjalistów zachęcam do wzięcia w niej udziału, Oto linkhttp://www.ojag.wsjo.pl/
 
Polecam książkę do gramatyki pana Krzyżnowskiego "100 testów z gramatyki angielskiej", która może pomóc w przygotowaniu do konkursów (wydawnictwo MORFO). 
 

W dniach 3 i 4 listopada odbyło się spotkanie uczniów naszej szkoły z uczniami izraelskimi z Liceum Francusko-Izraelskiego im. Raymonda Levena w Holonie...

14.X.2014r. odbyło sie ślubowanie klas pierwszych Gimnazjum i Liceum...

11 i 13.X.2014r. odbyły się uroczystości z okazji 95-lecia istnienia naszej szkoły...

7.X.2014r. klasa 3A z wychowawczynią p.prof. Mirosławą Bajszczak pojechała na wycieczkę do Maciejowic ....

W dniu 1.10.2014 roku obyła się wycieczka klasy A1 do Ogrodu Botanicznego w Parku Łazienkowskim.