• Aktualności

      • Zbiórka filmów na płytach DVD dla seniorów

      • W poniedziałek 23.05 ruszamy ze zbiórką filmów na płytach DVD dla seniorów. Jeżeli w Waszych domach zalegają stare płyty, podzielcie się nimi z pensjonariuszami domu seniora w Żelechowskiej Woli.

       Przy wejściu do szkoły zostanie ustawiony odpowiedni karton na ten cel.  

       Zbiórka potrwa do 3 czerwca.

      • Pożegnanie klas maturalnych - 29.04.2022

      • W piątek uroczyście pożegnaliśmy klasy maturalne. Rozdaliśmy świadectwa ukończenia szkoły oraz liczne nagrody. Podniosły nastrój, dopełniło świetnie przygotowane, przez klasę 2a pod opieką Profesor Zuzanny Lipke, przedstawienie.

       Trzymam kciuki za powodzenie na maturach kochani maturzyści!!!

      • ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO DLA MATURZYSTÓW 29 kwietnia 2022r.

      • PODPIS W KSIĘDZE ABSOLWENTA:

       3B – GODZ.11:00

       3A – GODZ.11:30

       UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE – GODZ.12:00       PODPIS W KSIĘDZE ABSOLWENTA:

       3C – GODZ.12:15

       3L – GODZ.12:35

       3E – GODZ.13:00       UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE – GODZ.13:30       Serdeczna prośba o alfabetyczne ustawianie się do podpisu w księdze

       Obowiązuje strój galowy!!!

      • ŻmichoVelo

      • Już 1 maja rusza kolejna edycja szkolnej rywalizacji na pokonane km ŻmichoVelo.

       Spędź majówkę aktywnie i rywalizuj przez cały miesiąc. Obserwuj postępy rywali i wspieraj klasowy team. Dołącz już dziś, instrukcja zapisów została rozesłana za pośrednictwem librusa dnia 25 kwietnia.

        

       Powodzenia

      • Zakończenie roku szkolnego dla klas trzecich

      • Uroczyste zakończenie roku szkolnego dla tegorocznych klas maturalnych odbędzie się w piątek 29.04 (w dwóch turach) na auli:

       o godzinie 12:00 dla klas: 3A, 3B

       o godzinie 13:30 dla klas: 3C, 3E, 3L

        

       Zapraszamy!!!

      • Kkonkurs fotograficzny "Malowane światłem"

      • Wiosna. Magiczna pora roku. Przyroda budzi się do życia, a jej barwy są coraz wspanialsze, wydobywane promieniami słońca. Zatrzymujemy wzrok na tych przesyconych kolorami obrazach, a wiele z nich chcemy zatrzymać na dłużej, nie tylko w naszej pamięci. Zespół Nauczycieli Przedmiotów Przyrodniczych zaprasza wszystkich uczniów do udziału w konkursie fotograficznym „Malowane światłem”.

        

       Regulamin konkursu fotograficznego „Malowane światłem”

       1. Każdy uczestnik dostarcza jedno zdjęcie w formacie 45 cm x 30 cm lub 40 cm x 30 cm, opatrzone hasłem.Do zdjęcia powinna być załączona kartka zawierająca następujące informacje:- hasło - to samo co na zdjęciu- data, miejsce i czas (pora dnia) wykonania zdjęcia- sprzęt użyty do wykonania zdjęcia- kilka słów objaśnienia, czyli rozwiń zdanie – „Do wykonania tego zdjęcia zainspirował/a/o mnie ....”

       2. Dodatkowo koperta podpisana hasłem, w środku imię i nazwisko autora zdjęcia oraz klasa.

       3. Całość należy dostarczyć do 31 maja 2022 do p. Magdaleny Żaboklickiej4. Wyniki Konkursu zostaną ogłoszone w Dniu Nauk Ścisłych „Kolor”, tj. 7 czerwca 2022.

       Zdjęcia zostaną zaprezentowane w formie wystawy w szkole. Zdjęcia nagrodzone zostaną oprawione i będą stanowić stałą dekorację w szkole.

       Zapraszamy i życzymy sukcesów!

       Zespół Przyrodniczy

      • UWAGA sukces!!!

      • Z ogromną radością i dumą informujemy, że nasi Uczniowie:

        

       Adam Caullier 3S

       Zofia Konopka 3S

       Irena Pogoda 3C

        

       zostali 

       FINALISTAMI XLV OLIMPIADY JĘZYKA FRANCUSKIEGO 2021/2022

        

       Serdecznie gratulujemy!

       Nous sommes fiers de vous!

      • Marta Najda z klasy 2L wyróżniona w konkursie plastycznym

      • GUSTAVE CAILLEBOTTE - REALISTA CZY IMPRESJONISTA?

       Z ogromną radością informujemy, że praca Marty Najdy z klasy 2L została wyróżniona w siódmej edycji konkursu plastycznego organizowanego przez zaprzyjaźnione XXXVIII Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Kostki Potockiego w  Warszawie.

       Bardzo serdecznie gratulujemy Marcie!

      • OCzytanie: podsumowanie akcji

      • Hej Żmichowiacy!

       Zbiórka naszego projektu odbyła się w dniach 14-25 marca. Dzięki wam udało nam się zebrać aż 680 książek, które zostaną przekazane w dobre ręce. Jesteśmy niezmiernie wdzięczne naszej społeczność za liczną pomoc i jednocześnie dumne z naszego wspólnego osiągnięcia. Stanęliście na wysokości zadania!!!

        

       Zespół O’czytanie 

      • Żmichowska pomaga

      • W ubiegłym tygodniu, klasa 3S zorganizowała zbiórkę darów dla uchodźców z Ukrainy zgłaszających się do Centrum Zdrowia Dziecka. Są to głównie mamy z dziećmi. Udało się zebrać bardzo bardzo dużo potrzebnych w życiu codziennym rzeczy (kosmetyki, jaśki, środki do higieny osobistej...) Za wszystko Szpital bardzo dziękuje!  

       Na Żmichowską można zawsze liczyć ! 

      • Finalistka Międzyszkolnego Konkursu Recytatorskiego Literatury Polskiej w Językach Obcych

      • Z radością informujemy, że Oliwia Żołek, uczennica klasy 2S, ponownie została finalistką Międzyszkolnego Konkursu Recytatorskiego Literatury Polskiej w Językach Obcych ODPOWIEDNIE DAĆ OBCE SŁOWO, organizowanego przez XXI LO im. Hugona Kołłątaja i Wydział Oświaty i Wychowania dla Dzielnicy Ochota m.st. Warszawy.

       Oliwia recytowała po francusku fragment Wielkiej Improwizacji z "Dziadów" Adama Mickiewicza.

        

       Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

      • Frankofonia w Żmichowskiej - 21.03.2022

      • Zapraszamy do zapoznania się z fotorelacją z obchodów miesiąca Frankfonii w XV LO z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Narcyzy Żmichowskiej. Było kolorowo, smacznie i przede wszystkiem śpiewająco!!!

     • Obchody miesiąca Frankofonii w Żmichowskiej!
      • Obchody miesiąca Frankofonii w Żmichowskiej!

      • Marzec jest obchodzony na całym świecie jako miesiąc Frankofonii. La Francophonie - to termin utworzony w 1880 roku przez francuskiego geografa Onésime Reclus, określający wspólnotę ludzi i państw posługujących się językiem francuskim. Obecnie jest to również międzynarodowa organizacja skupiająca rządy krajów francuskojęzycznych, która zrzesza 88 krajów, Polska zaś ma w niej statut obserwatora od 1997 roku. Celem tej organizacji jest rozpowszechnianie języka francuskiego, dzięki któremu możliwe jest rozwijanie współpracy w zakresie polityki, edukacji, gospodarki i kultury między państwami członkami. Organizacja ta promuje budowanie obszaru solidarności, opartego na wartościach humanistycznych i demokratycznych z poszanowaniem różnorodności kultur i języków. Szacuje się, że obecnie na całym świecie żyje prawie 300 milionów osób francuskojęzycznych, z których 60% ma mniej niż 30 lat. W 2050 roku liczba ta wrośnie do 700 milionów, a 80% frankofonów będzie zamieszkiwało tereny Afryki. Obecnie w Unii Europejskiej język francuski jest drugim językiem ojczystym oraz drugim najczęściej używanym językiem obcym.W naszej szkole włączamy się w obchody miesiąca Frankofonii. W tym roku Dzień Frankofonii obchodzimy 21 marca. Tego dnia skosztujecie francuskich specjałów w kawiarence, posłuchacie utworów francuskojęzycznych z radiowęzła i podczas koncertu Żmichophonie oraz weźmiecie udział w wykładach, m. in. z wybitnym genetykiem, profesorem Pawłem Golikiem i w lekcjach z frankofonią w tle i temacie. Zapraszamy wszystkich do założenia ubrań lub przypięcia akcesoriów w kolorach bleu-blanc-rouge albo noir-jaune-rouge (co, między innymi zwolni tego dnia z odpowiedzi)Jeśli przebierzecie się za którąś z postaci z francuskojęzycznych bajek, filmów lub komiksów, spotka Was miła niespodzianka na francuskim!

       Bonne fête de la Francophonie!


       Program obchodów (kliknij)
     • Solidarni z Ukrainą - podsumowanie zbiórki
      • Solidarni z Ukrainą - podsumowanie zbiórki

      • Dzięki wielkiej ofiarności i mobilizacji, społeczność Żmichowskiej zebrała 11 123,10 PLN, zaledwie w 3 dni! 

       Kwota została wpłacona na konto Polskiej Akcji Humanitarnej SOS UKRAINA.

       To pierwszy i na pewno nie ostatni etap naszych działań.

       Dziękujemy za Waszą pomoc i wielkie serce, dziękujemy, że zawsze możemy na Was liczyć!

      • ZBIÓRKA KSIĄŻEK- PROJEKT OCZYTANIE

      • O’czytanie jest to projekt realizowany w ramach Olimpiady Zwolnionych z Teorii. Celem Oczytanie jest pomoc osobom o ograniczonym dostępie do kultury powszechnej i zachęcenie innych także do pomocy osobom najbardziej potrzebującym. Nasza inicjatywa obejmuje utworzenie w naszej szkole zbiórki nieużywanych już przez Was książek i podręczników by dać im drugie życie oraz przekazać je tym, którzy z pewnością świetnie je wykorzystają. Zostaną one następnie przekazane do Domów Pomocy Społecznej. Najbardziej pożądane są: książki przyrodnicze dotyczące ogrodnictwa, historyczne, horrory, tragedie, romanse historyczne, kryminały, poradniki- ogrodnicze, hobbystyczne. Prosimy jednak, aby książki przez Was oddawane nie były starsze niż 10 lat i były w dobrym stanie. Zbiórka zacznie się 14.03 i zakończy 25.03, zachęcamy do pozostawienia książek w specjalnie przez nas oznakowanych skrzynkach.

       Z góry bardzo dziękujemy za Waszą pomoc.

       Zespół Oczytanie

     • Żmichowska - Solidarni z Ukrainą
      • Żmichowska - Solidarni z Ukrainą

      • Jak zapewne wszyscy pamiętacie, w ubiegłym tygodniu od wtorku do czwartku zbieraliśmy środki opatrunkowe, wyroby medyczne oraz koce dla szpitala w Ukrainie.

       Wszystkim Darczyńcom bardzo gorąco dziękujemy!

       Dzięki Waszej hojności uzbierał się naprawdę spory transport i to w tak krótkim czasie! Jesteśmy z Was dumni!

       Ogromne podziękowania dla Krysi Cieślik oraz Hani Kowalskiej za inicjatywę oraz wszystkim tym, którzy dzielnie im pomagali w sortowaniu, pakowaniu oraz znoszeniu kartonów!