• Archiwum

     • 2015 rok

     • 08.02.2022 12:48
     • Dni Literatury - link do zdjęć
      Święto Niepodległości: podziękowania - link do zdjęć
      Obchody Święta Niepodległości - link do zdjęć
      Ślubowanie klas pierwszych - link do zdjęć
      Żmichowska śpiewa 2 - koncert dla Rodziców - link do zdjęć
      Przegląd piosenek Jacka Kaczmarskiego - link do zdjęć
      Wycieczka do Lublina - link do zdjęć
      Obóz naukowy klasy 2C – Wigry - link do zdjęć
      Klasa B3 w Sulejówku - link do zdjęć
      Wycieczka klasy 1A na Podlasie - link do zdjęć
      Zakończenie roku szkolnego klas trzecich liceum - link do zdjęć
      TFAŻ 2015- link do zdjęć
      Szkoła Radości 2015 - link do zdjęć
      Szkoła pod żaglami Kajetana Wczelika - link do zdjęć
      Studniówka 2015 - link do zdjęć

     • Dni Literatury

      W dniach 3-4 XII 2015r. w naszej szkole odbyły się XVIII już Dni Literatury pod hasłem "Herbatka z Przyborą". Pierwszego dnia mieliśmy zaszczyt gościć Panią Magdę Umer oraz Pana Konstantego Przyborę, którzy udzielili wywiadów. Zarówno Goście, jak i gospodarze byli zachwyceni spotkaniem. Przez dwa dni mogliśmy podziwiać naszych kolegów we wspaniałych przedstawieniach przybliżających nam postać Jeremiego Przybory. Podczas przerw miedzy występami mogliśmy skosztować pysznych smakołyków oraz napić się herbaty w tematycznych kawiarenkach. W konkursie na najlepsze przedstawienie tegorocznych Dni Literatury aktorzy pokazali bardzo wyskoki poziom. Jury wybrało zwycięzców oraz przyznało nagrody specjalne. Pierwsze miejsce spośród klas gimnazjalnych zdobyła klasa A1 i ich przedstawienie "Piosenka jest dobra na wszystko", a w klasach licealnych najwyższe miejsce na podium zajęła klasa 2A i spektakl "Nie żyje bal" . Całe przedsięwzięcie nie odbyłoby sie, gdyby nie organizacja i pomoc Pani Prof. Ewy Rzeczkowskiej oraz klasy 3A. Tegoroczne Dni Literatury przeszły już do historii, ale na pewno pozostaną jeszcze długo w naszej pamięci. Dziękujemy organizatorom i gratulujemy zwycięzcom!

      Święto Niepodległości: podziękowania

      Dnia 13 listopada w ramach drugiego dnia obchodów Święta Niepodległości gimnazjaliści ze „Żmichowskiej” zwiedzali dworek „Milusin”, uczestniczyli w warsztatach oraz spacerach z audioprzewodnikiem, zorganizowanych i przeprowadzonych przez dr Beatę Nessel – Łukasik z Muzeum Piłsudskiego. W tym samy czasie uczniowie klas pierwszych i drugich liceum wzięli udział w grze edukacyjnej „1918: Nowa Europa”.

      Drodzy licealiści! Wasze zaangażowanie i wszechstronne zdolności (od intelektualnych po plastyczne i kulinarne), jakim daliście wyraz, przygotowując stanowiska poszczególnych państw, utworzonych po pierwszej wojnie światowej, przeszły moje najśmielsze oczekiwania. Jestem pod ogromnym wrażeniem potencjału, jaki w Was drzemie. Gratuluję zwycięzcom: klasom 1B i 2B, które w nagrodę otrzymają bilety na wybrany film w kinie „Iluzjon”. Poziom był tak wysoki, że wyrazy uznania należą się wszystkim uczestnikom.

      Za pomoc w zorganizowaniu obchodów 11 listopada dziękuję pani wicedyrektor Justynie Jankowskiej; wychowawcom i nauczycielom, którzy pojechali z klasami gimnazjalnymi do Sulejówka; wychowawcom klas licealnych, którzy wspierali swoich uczniów podczas przygotowań do gry edukacyjnej; zespołowi historyków w składzie: pani prof. J. Adamczyk, pani prof. M. Bajszczak – Krzyżanowska, pani prof. U. Ratuszyńska i pan prof. M. Tomaszewski.

      Obchody Święta Niepodległości

      12.XI.2015r. społeczność naszej szkoły rozpoczęła 2-dniowe obchody Święta Niepodległości od złożenia wiązanki biało-czerwonych kwiatów pod Pomnikiem Józefa Piłsudskiego przy Belwederze. Ponadto odbył się koncert pieśni patriotycznych w wykonaniu chóru szkolnego. W dniu 13.XI. miały miejsce obchody główne. W tygodniu poprzedzającym Święto Niepodległości uczniowie naszej szkoły wysłali 200 kartek okolicznościowych pt. "Mamy Niepodległą".

      Tegoroczne obchody przygotowywał zespół historyków pod kierunkiem p.prof. K.Bober.

      Żmichowska śpiewa 2 - koncert dla Rodziców

      27 września 2015 roku w auli odbył się koncert dla Rodziców i Przyjaciół naszej szkoły promujący płytę "Żmichowska śpiewa 2". Koncert zaszczycili swoją obecnością wyjątkowi goście min. Zofia  Czernicka i Michał Bajor. Licznie zgromadzona publiczność entuzjastycznie przyjęła artystów. W trakcie koncertu działała też kawiarenka przygotowana przez uczniów klasy 3B. Gratulujemy osobom zaangażowanym w ten projekt, a szczególnie Pani Prof. Ewie Drobek. Wszystko udało się na MEDAL!

      Przegląd piosenek Jacka Kaczmarskiego

      VIII Przegląd Piosenek Jacka Kaczmarskiego odbył się pod hasłem "Jacka Kaczmarskiego z Rodakami rozmowy czyli rzecz o TOLERANCJI". 24 czerwca 2015 r. w czasie dwóch koncertów usłyszeliśmy 11 piosenek w wykonaniu uczennic naszego gimnazjum i liceum. Honorowymi gośćmi przeglądu była Pani Barbara Kryda - nauczycielka języka polskiego, która odkryła talent Jacka oraz Pan Jarosław Linderberg - przyjaciel ze szkolnej ławy naszego Barda. Koncert zakończyło wspólne wykonanie przez wszystkich artystów "Modlitwy o wschodzie słońca" z ponadczasowym przesłaniem. Licznie zgromadzona publiczność żywo reagowała na oryginalne interpretacje utworów.

      zobacz filmy z występów:

      Wycieczka do Lublina

      W dniach 17-19 czerwca odbyła się wycieczka do Lublina, w której wzięło udział czternaścioro uczniów z klas 1 L, 1 C i 2 L. Opiekunami byli p. prof. Justyna Piątek i p. prof. Maciej Tomaszewski. Miasto Lublin okazało się być fascynującym źródłem wiedzy o kulturze jego dawnych żydowskich mieszkańców oraz o dwudziestowiecznych relacjach polsko-żydowskich. Wzięliśmy udział w zajęciach i warsztatach zorganizowanych przez Ośrodek „Brama Grodzka - Teatr NN”, zwiedzaliśmy Muzeum na Majdanku, wystawę o niezależnym obiegu wydawniczym w PRL, a także perłę sztuki średniowiecznej, jaką jest Kaplica Trójcy Świętej.

      Klasa B3 w Sulejówku

      11 czerwca 2015r. klasa B3 pod opieką p.dyr. J.Jankowskiej i p.prof M.Bajszczak wyruszyła szlakiem niepodległości Polski. Na początku odwiedziliśmy pomniki 3 twórców niepodległego państwa polskiego tj. Józefa Piłsudskiego, Romana Dmowskiego i Ignacego Jana Paderewskiego. Potem udaliśmy się na wycieczkę do Sulejówka, aby zapoznać się w czasie lekcji muzealnej z historią Legionów Polskich i ich walką w czasie I wojny światowej. Ważną częścią wyjazdu było też zwiedzanie dworku "Milusin", w którym mieszkał Marszałek Józef Piłsudski. Wycieczka była wstępem do zbliżających się wakacji, ale również utrwaliła i poszerzyła wiedzę historyczną uczestników.

      Wycieczka klasy 1A na Podlasie

      W dniach 8-10 czerwca 2015 roku klasa IA pod opieką p.prof.A.Lubienieckiej i p.prof. M.Bajszczak zwiedzała Podlasie, zapoznając się z wiarą, kulturą i tradycją prawosławia, polskich Tatarów i polskich Żydów. W ramach korelacji międzyprzedmiotowej wystąpił też wątek przyrodniczy podczas poszukiwania żubrów w Puszczy Białowieskiej, a symbolem wycieczki stały się bociany i ich gniazda na słupach i kominach w niemal każdej miejscowości. Ciekawym elementem były też doznania kulinarne w postaci potraw regionalnych, jedzonych w Tatarskiej Jurcie w Kruszynianach i Karczmie Żydowskiej w Tykocinie. Program został zrealizowany w 100% i jest godny polecenia. Atmosferę panującą na wycieczce oddają zdjęcia.

      Zakończenie roku szkolnego klas trzecich liceum

      24.04.2015r. w auli szkolnej odbyło się zakończenie roku szkolnego dla klas III liceum. Tegoroczni maturzyści z klasy 3A, 3B, 3C, 3L odebrali świadectwa ukończenia szkoły oraz nagrody i wyróżnienia. Część artystyczną przygotowała klasa 2A. To było, bardzo udane popołudnie. Trzymamy kciuki za pomyślnie zdane egzaminy! POWODZENIA!!!

      TFAŻ 2015 przygotowania

      25 marca rozpoczęły się gorączkowe przygotowania do naszego festiwalu. Zuzia Firmhofer, pomysłodawczyni koncepcji artystycznej festiwalu, zaproponowała surrealizm jako motyw przewodni.  Widać to również w wystroju kawiarenki, różowe flamingi z surrealistycznego obrazu są wszechobecne.

      Jesteśmy pod wrażeniem ogromnego zaangażowania wielu uczniów w realizację tego projektu. Z niecierpliwością czekamy na dzień pierwszy.

      Dzień pierwszy

      26 marca już po raz dziesiąty usłyszeliśmy nasz TFAŻ-owy dżingiel. Tegoroczny festiwal prowadzi nasz absolwent Wojtek Wołk-Łaniewski. Spektakle zachwyciły różnorodnością i oryginalnością wykonań. Gośćmi specjalnymi pierwszego dani festiwalu byli Pani Urszula Dudziak i Zastępca Burmistrza Dzielnicy Śródmieście Pan Krzysztof Czubaszek.

      Powodzeniem cieszyła się flamingowa kawiarenka przygotowana w tym roku przez sekcyjne Olgę Świderską, Annę Szymczyk i Natalię Błogosz.

       

      Zobacz zdjęcia z przygotowań i pierwszego dnia festiwalu

       

      Dzień drugi

      27 marca Międzynarodowy Dzień Teatru a dla nas drugi dzień konkursowy festiwalu. Kolejne spektakle i koncert grupy SVRD.

      Tłumy na korytarzu i widowni, gromkie brawa, śmiechy w kawiarence to nastrój dzisiejszego dnia.

      Czekamy w napięciu na jutrzejsze ogłoszenie wyników i nagrody.

       

      Zobacz zdjęcia z drugiego dnia festiwalu

       

      Dzień trzeci

      Trzeciego dnia Tfaży o godzinie 16 oglądaliśmy występ grupy improwizacyjnej z Kopernika. Przedstawienie nie brało udziału w konkursie. Bylo zabawne i publiczność świetnie się bawiła. O godzinie 18 Jury w składzie: Justyna Piątek, Jolanta Kaźmierczak, Katarzyna Gawkowska, Anna Sierakowska, Bartłomiej Bobrowski, Kamil Maria Banasiak przyznało nagrody w następujących kategoriach:

      Nagrodę za 3. najlepszy spektakl otrzymał Teatr bez Epilogu za spektakl pt."Stworzenia sceniczne",

      Nagrodę za 2. najlepszy spektakl otrzymał Teatr po Osiemnastej za spektakl pt."Piaskownica",

      Nagrodę za najlepszy spektakl Tfaży otrzymał Kabaret tragiczny Opera Panica.

      Główną nagrodą jest wystawienie najlepszego spektaklu 9 czerwca w Teatrze Ochoty. Zapraszamy serdecznie!!!

      Nagrodę za najlepszą pierwszoplanową rolę damską otrzymała Iga Dzięgielewska z Kabaretu tragicznego Opera Panica.

      Nagrodę za najlepszą pierwszoplanową rolę męską otrzymał Przemysław Przestrzelski za spektakl pt."Piaskownica".

      Nagrodę publiczności otrzymała grupa teatralna Już z Liceum Narcyzy Żmichowskiej za spektakl  pt."Kuracja".

       

      Jury przyznało również wyróżnienia:

      Uśmiech na Tfaży dla grupy BCA Flash,

      Eksperyment dla grupy Bum,

      Organizm Sceniczny dla grupy Krzesiwo,

      Kamienna Tfaż dla Tomka Grabińskiego za spektakl pt."Kuracja".

      Galę rozdania nagród uroczo poprowadziły Magda Teter z klasy 2b oraz Dorota Zdankiewicz z klasy 1b.

      Tego dnia dzialałą rownież kawiarenka.

      10.TFAŻ za nami. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w to kulturalne przedsięwzięcie! Serdecznie zapraszamy do śledzenia strony Tfaży na FB gdzie już niedługo będą dostępne spektakle wystawione na Tfaży oraz wywiady przeprowadzone przez sekcję video.

      Zapraszamy już za rok na 11 TFAŻ!!!

       

      Zobacz zdjęcia z trzeciego dnia festiwalu

      Szkoła Radości 2015

      W dniach 11, 12, 13.03.2015 roku miała miejsce Żmichowska Szkoła Radości - tym razem pod hasłem "Głos". Jak co roku odbywały się spotkania rekolekcyjne dla chętnych, warsztaty, wycieczki a w piątek "Muzyczna Ulica". Dzięki współpracy rodziców, nauczycieli, znakomitych Gości i uczniów wszystko udało się na medal. Do zobaczenia za rok! Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

      Szkoła pod żaglami Kajetana Wczelika

      Z samego rana, nieco zaspani jedziemy na lotnisko Chopina. Wsiadamy do samolotu Warszawa- Paryż, docieramy na lotnisko Orly i czekamy kilka godzin na samolot, którym dolecimy na Martynikę. Po dziewięciu godzinach lotu docieramy na Martynikę. Następnie okrętowe pontony zawożą nas na Fryderyka Chopina- najpiękniejszy żaglowiec jaki można sobie wyobrazić. Poznajemy załogę i asymilujemy się z kajutą i okrętem- naszym nowym domem...

      Studniówka 2015

      Tegoroczna STUDNIÓWKA miała miejsce 10.01.2015r. w Hotelu Sheraton na 114 dni przed maturą. Młodzież z klas 3A, 3B, 3C i 3L pięknie prezentowała się w perfekcyjnie zatańczonym polonezie. Hitem była flamandzka "Belgijka", zatańczona najpierw przez kl. 3L, potem zintegrowała również maturzystów z innych klas. Studniówka udała się pod każdym względem, co jest niewątpliwie zapowiedzią bardzo dobrze zdanej matury.

     • Wróć do listy artykułów