Start
Aktualności
Wycieczka 3B do Londynu
24.06.2026W ubiegłym tygodniu klasa 3b poleciała do Londynu. Pod opieką wychowawcy, profesora Dominika Augustyniaka, oraz profesor Ewy Drobek grupa zwiedziła wszystkie najważniejsze muzea Londynu (British Museum, Natural History Museum oraz Tate). Była też okazja zobaczyć mniej uczęszczane miejsca i spróbować tradycyjnych brytyjskich potraw. Wieczorem wybraliśmy się na West End, aby zobaczyć musical Mamma Mia. To była fajna przygoda i okazja do wykorzystania umiejętności językowych.
Msza Święta na zakończenie roku szkolnego
22.06.2026Msza Święta na zakończenie roku szkolnego 2025/2026 w Kościele Najświętszego Zbawiciela - 23.06 (wtorek) godz. 8.00. Zapraszamy.
Sukces naszej uczennicy w Olimpiadzie Solidarności!
19.06.2026W dniach 9-11 czerwca w Lublinie odbył się finał Olimpiady Solidarności. Naszą szkołę reprezentowała Amelia Sieradzka z klasy IVD, która zwyciężyła w etapie wojewódzkim. Podczas lubelskiego finału olimpiady - Amelia - występując w zespole wraz z Janem Weissem - uczniem VII LO im. Juliusza Słowackiego oraz Piotrem Wajszczakiem z Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Władysława Jagiełły w Płocku - musiała między innymi wykazać się wiedzą z najnowszej historii Polski oraz zaprezentować film, będący efektem pracy zespołowej.
UWAGA KANDYDACI DO KLAS WSTĘPNYCH
08.06.20268 czerwca o godzinie 15:00 odbędzie test predyspozycji językowych do klas wstępnych.
Prosimy o zgłaszanie się 20 minut przed rozpoczęciem z legitymacją i długopisem.
Potrójny sukces Żmichowiaków na Wydziale Farmacji WUM
26.05.2026Trójka naszych uczniów została wyróżniona w konkursie plastycznym zorganizowanym z okazji stulecia Wydziału Farmacji Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.
Maria Szydłowska kl. 1s za pracę pt. "Życie farmaceuty"
Zuzanna Staszewska kl. 2b za pracę pt. "Wydział farmaceutyczny - wczoraj, dziś i jutro - 100 lat nauki, dydaktyki i pasji”
Spotkanie w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów
11.05.2026W dniu 29 kwietnia delegacja z klas 3s i 3L miała zaszczyt uczestniczyć w konferencji pt." Cyfrowa Przyszłość Młodzieży". Wydarzenie odbyło się w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w obecności Pana Premiera Donalda Tuska i Pani Minister Edukacji Narodowej Barbary Nowackiej.
Dziękujemy za możliwość udziału w tak wyjątkowym wydarzeniu jako jedyni przedstawiciele szkół.
Sukces
11.05.2026Z radością i dumą ogłaszamy, iż w dniu 27.04.2026. reprezentacja naszej szkoły w Warszawskiej Lidze Debatanckiej w składzie: Blanka Rut 2A, Ola Pośpiech 2A, Szymon Kołodziejczyk - absolwent 4C, Maja Kolińska 3A odniosła zwycięstwo na szóstej debacie w sezonie!
W debacie nad tezą: Należy wprowadzić uniwersalny dochód podstawowy dla wszystkich artystów zamiast przyznawania wybranym artystom państwowych stypendiów i grantów, o które sami muszą oni zaaplikować.
Nauka, współpraca i klimat – kwietniowa wymiana uczniów
20.04.2026W dniach 10-17 kwietnia odbyła się wymiana uczniów klas 1L i 1s z uczniami Liceum Sophie Barat z Paryża. Tematyka wymiany nawiązywała do globalnych zmian klimatycznych. Uczniowie m. in. przeprowadzili doświadczenia związane z globalnymi zmianami środowiska, zwiedzali tematyczną wystawę w Centrum Nauki Kopernik, zapoznali się z właściwościami bioindykatorów podczas zajęć terenowych oraz promowali środki transportu miejskiego. Realizacji zadań sprzyjała sympatyczna atmosfera i piękna kwietniowa aura.
Dzień Edukacji Prawnej
20.04.2026Z okazji Dnia Edukacji Prawnej odbyły się w naszej szkole warsztaty, spotkania i lekcje on line z prawnikami. Dnia 17 marca 2026 r. klasy IV C i A uczestniczyły w warsztatach na temat zawodów prawniczych. Spotkanie poprowadziła pani notariusz Anna Szmigiera-Wyrzykowska. A 26 marca kilka klas - między innymi: IIAL (grupa WOS), IC i IIIB miały okazję wysłuchać lekcji on line na ten sam temat. Jakie możliwości otwierają studia prawnicze? Czym różni się zawód adwokata od radcy prawnego? Na te i inne pytania odpowiedzieli przedstawiciele zawodów prawniczych. To była udana lekcja z doradztwa zawodowego. Bardzo dziękujemy przedstawicielom samorządów i organizacji prawniczych, za podzielenie się z młodzieżą swoją wiedzą i organizację wydarzenia.
Drużyna ze Żmichowskiej wśród ośmiu najlepszych drużyn w całym kraju
20.04.2026Drużyna Żmichowskiej w składzie Maja Kolińska, Blanka Rut, Jacek Zbińkowski oraz Zuzanna Czarnocka w dniach 10-11 kwietnia wzięła udział w Mistrzostwach Polski Debat Oksfordzkich, które odbyły się na Uniwersytecie Poznańskim. W piątek nasza drużyna rozegrała dwie debaty z uczniami z Poznania. Po pasjonującej walce, w której należało się odnieść do następujących tez: ,,Ekoterroryzm przyniósł więcej szkód niż korzyści dla ruchów proekologicznych'' oraz ,,Należy sprzeciwiać się stosowaniu dyscypliny partyjnej w demokracjach parlamentarnych'', nasza drużyna odniosła podwójne zwycięstwo. Następnego dnia nasi uczniowie pokonali drużynę z Gdańska i tym sposobem zapewnili sobie miejsce ćwierćfinale. Kolejną debatę - tym razem na temat Unii Europejskiej - Żmichowiacy rozegrali z reprezentacją uczniów z Katowic. Niestety, przeciwnicy byli mocniejsi i skuteczniej od naszych obronili swoje stano
Zakończenie roku szkolnego klas maturalnych
15.04.2026Zakończenie roku szkolnego klas maturalnych!
Podpis w księdze absolwenta i wydanie dokumentów:
4A – godz. 09:20, 4C - 09:30, 4D - 09:40, 4L- 09:50 – hol przy auli
Uroczyste zakończenie - godz.10:00 - aula
Podpis w księdze absolwenta i wydanie dokumentów:
4B – godz.12:30, 4E - 12:40, 4S - 12:50 - hol przy auli
UWAGA!! KOLEJNE SUKCESY!!
15.04.2026Z dumą informujemy o kolejnych osiągnięciach naszych uczniów:
Łucja Kossakowska – kl. 4L – Laureatka 50. Olimpiady Artystycznej w sekcji historii sztuki
Katarzyna Pedyk – kl. 4L – Finalistka 50. Olimpiady Artystycznej w sekcji historii sztuki
Maja Felter – kl. 4A - Finalistka LVI Olimpiady Literatury i Języka Polskiego
II Ursynowska Giełda Szkół Ponadpodstawowych
14.04.2026XV Liceum Ogólnokształcące im. Narcyzy Żmichowskiej miało przyjemność uczestniczyć w II Ursynowskiej Giełdzie Szkół Ponadpodstawowych, która odbyła się w hali sportowej Zespołu Szkół nr 129 na Ursynowie.
Wydarzenie zgromadziło liczne szkoły średnie z Warszawy, a jego celem było zaprezentowanie oferty edukacyjnej uczniom szkół podstawowych stojącym przed wyborem dalszej ścieżki kształcenia. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy 1b wraz z wychowawcą, którzy z zaangażowaniem opowiadali o specyfice nauki w „Żmichowskiej”, odpowiadali na pytania odwiedzających oraz dzielili się swoimi doświadczeniami.
W dniach 19-20.03. obchodziliśmy hucznie Święto Frankofonii
20.04.202620 marca, klasy 0ws 1B, 1C, 1S, 2L, 2S, 3A, 3C oraz 3L zaprezentowały stoiska tematycznie związane z językiem francuskim, historią, nauką i kulturą szeroko pojętej frankofonii. Działo się! Unosiły się zapachy wanilii z Madagaskaru, olejku monoï z Polinezji Francuskiej, świeżej bagietki, lawendy i wypieków prosto z Prowansji oraz tradycyjnych słodyczy z Maroka i Kanady. Mogliśmy uczestniczyć w podróżach po krajach frankofońskich klasy 3L oraz cofnąć się do czasów Rewolucji Francuskiej dzięki klasie 3C. A wszystko to pod czujnym okiem Marii Skłodowskiej-Curie, której hołd złożyła klasa 3A. Jury oceniło stoiska, ogłoszenie wyników konkursu na stoisko najciekawiej się prezentujące odbędzie się na początku tygodnia.
Między sztuką a naturą – spotkanie z artystami z Luksemburga
20.04.2026W czwartek 19 marca gościliśmy dwoje luksemburskich artystów: panią Katarzynę Kot i pana Stéphana Guiran, którzy zaprezentowali swój projekt "Whispering forest". Spotkanie zaszczyciła swoją obecnością pani Ambasador Wielkiego Księstwa Luksemburga pani Peggy Frantzen. Dzięki temu spotkaniu mogliśmy zanurzyć się w dźwiękach i świetle Puszczy Białowieskiej. Lepiej ponać jej mieszkańców. Było fascynująco i wzruszająco. W spotkaniu uczestniczyli uczennice i uczniowie 3L i S.W czwartek 19 marca gościliśmy dwoje luksemburskich artystów: panią Katarzynę Kot i pana Stéphana Guiran, którzy zaprezentowali swój projekt "Whispering forest". Spotkanie zaszczyciła swoją obecnością pani Ambasador Wielkiego Księstwa Luksemburga pani Peggy Frantzen. Dzięki temu spotkaniu mogliśmy zanurzyć się w dźwiękach i świetle Puszczy Białowieskiej. Lepiej ponać jej mieszkańców. Było fascynująco i wzruszająco. W spotk
ŚWIĘTA WIELKANOCNE
02.04.2026Z okazji Świąt Wielkanocnych życzymy całej Społeczości Szkolnej dużo zdrowia, radości oraz wiosennego optymizmu! Niech ten wyjątkowy czas przyniesie spokój, nadzieję i wiele uśmiechu. Wesołych Świąt
Sukcesy naszych uczniów w olimpiadach przedmiotowych
02.04.2026Z dumą informujemy o osiągnięciach naszych uczniów w prestiżowych zawodach ogólnopolskich z zakresu ekonomii i przedsiębiorczości.
Finał XXXIX Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej
Miło nam ogłosić, że Adam Brudkowski z klasy 4B zakwalifikował się do etapu centralnego XXXIX Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej. Zawody III stopnia (centralne) odbędą się 8 i 9 kwietnia 2026 r. Adam znalazł się w gronie najlepszych młodych ekonomistów w kraju. Już teraz trzymamy kciuki za jego występ w finale!
Kalendarz
- cze
- 22
- ŻmichoKajaki – udział uczniów XV LO w spływie kajakowym
- 22.-24.06.
- Inne wydarzenie
- cze
- 24
- Sprawdzian predyspozycji językowych dla kandydatów do klasy wstępnej – 2. termin
- 24.06.
15:00-17:00 - Inne wydarzenie
- 24.06.
- cze
- 26
- Zakończenie roku szkolnego
- 26.06.
- Inne wydarzenie
- cze
- 26
- Zebranie Rady Pedagogicznej – podsumowanie roku szkolnego 2025/2026
- 26.06.
12:30-14:30 - Inne wydarzenie
- 26.06.
- cze
- 29
- Sprawdzian kompetencji językowych (z języka francuskiego) dla kandydatów do klas dwujęzycznych 1L, 1S – 2. termin
- 29.06.
10:00-12:00 - Inne wydarzenie
- 29.06.