• Archiwum

     • 2016 rok

     • 08.02.2022 13:29
     • Wycieczka klasy A2 w Pieniny - link do zdjęć
      Koncert Żmichowska Śpiewa 3 - link do zdjęć
      Zakończenie roku szkolnego 2015-2016 - link do zdjęć
      Żmichophonie 2016 - link do zajęć
      Wycieczka klasy A2 - link do zajęć
      IX Przegląd Piosenek Jacka Kaczmarskiego - link do zdjęć
      Wymiana z Brest - link do zdjęć
      Wycieczka klasy 1B do Kazimierza Dolnego i Kozłówki - link do zdjęć
      Zakończenie roku szkolnego klas maturalnych 2016 - link do zdjęć

     • Wycieczka klasy A2 w Pieniny

      Wycieczka odbyła się w dniach 17-21.09.2016r. Odwiedziliśmy miejsca takie jak: Hala Majerz, Zamek Czorsztyn, Zamek w Niedzicy, zapora na Jeziorze Czorsztyńskim, Szczawnica, Białka Tatrzańska i baseny termalne "Bania". Odbyliśmy też wycieczkę górską Przełomem Dunajca ze Sromowców Niżnych do Szczawnicy, weszliśmy na górę Wdżar oraz pływaliśmy statkiem po jeziorze.

      Koncert Żmichowska Śpiewa 3

      21-09-2016r. w auli naszej szkoły odbyły się koncerty promujące płytę "Żmichowska Śpiewa 3". Koncerty te miały szczególną wymowę, gdyż były poświęcone pamięci zmarłego w lutym Sebastiana Olko, który był zaangażowany w realizację projektów "Żmichowska Śpiewa 1 i 2".

      Wystąpili uczniowie naszego gimnazjum i liceum a także absolwenci - wszyscy związani z w/w projektami. Nad całością czuwała jak zawsze niezawodna Pani Prof. Ewa Drobek.

      zobacz filmy:

      Żmichophonie 2016

      Koncert Żmichophonie, czyli Koncert piosenki frankofońskiej w Żmichowskiej towarzyszy z założenia marcowym Dniom Frankofonii. W tym roku nie mógł się odbyć w tym terminie, stąd ma miejsce później...

      Wycieczka klasy A2

      W dniach 15-17 czerwca odbyła się wycieczka klasowa do Jury Krakowsko – Częstochowskiej.

      Braliśmy udział w zajęciach terenowych z Jurajską Grupą GOPR. Zwiedziliśmy zamek w Ogrodzieńcu, szliśmy Szlakiem Orlich Gniazd od zamku w Mirowie do Bobolic. Spacerowaliśmy ścieżką przyrodniczą prowadzącą przez rezerwat przyrody.

      Wycieczka była intensywna, ale naprawdę było warto.

      IX Przegląd Piosenek Jacka Kaczmarskiego

      "Piosenki śpiewane MIMOCHODEM" to motto tegorocznego IX Przeglądu Piosenek Jacka Kaczmarskiego. Uczniowie naszego gimnazjum i liceum w czasie 2 koncertów zaprezentowali 15 utworów, które znów okazały się aktualne i ponadczasowe. Dziękujemy wszystkim uczestnikom oraz ekipie technicznej za zaangażowanie i już dziś zapraszamy na JUBILEUSZ - za rok!

      zobacz filmy z występów:

      Wymiana z Brest 

      W pierwszym tygodniu czerwca klasa C3 pod opieką wychowawczyni p. Agnieszki Czerniakiewicz oraz p.dyr. Joanny Chrapkowskiej, przebywała na wymianie u korespondentów z Brest w Bretanii. Uczniowie zwiedzili muzeum Oceanopolis z pięknymi akwariami, uprawiali wioślarstwo na oceanie i oczywiście rozwijali się językowo, naukowo i kulinarnie! W drodze powrotnej do kraju obejrzeli zabytki Saint Malo oraz Mont Saint Michel.

      Wycieczka klasy 1B do Kazimierza Dolnego i Kozłówki

      W dniach 7-8 czerwca 2016r. klasa 1b pod opieką wychowawczyni p.prof. Ilony Krasnodębskiej i nauczycielki historii p.prof. Mirosławy Bajszczak zwiedzała piękne tereny lubelszczyzny. Podziwialiśmy Pałac Zamoyskich w Kozłówce, odbyliśmy lekcję historii w Muzeum Socrealizmu, poznaliśmy najważniejsze miejsca Lublina, oglądaliśmy kultowe zabytki w Kazimierzu nad Wisłą, jedliśmy tradycyjne kazimierskie koguty. A oprócz tego gry i zabawy przy ognisku. To był prawdziwy PRZEDSMAK WAKACJI, co widać na zdjęciach.

      Zakończenie roku szkolnego klas maturalnych 2016

      29.04.2016 r. od godziny 14.00 miało miejsce uroczyste pożegnanie maturzystów. Radość z zakończenia ważnego etapu w życiu przeplatała się z refleksją o przemijającym czasie i obawą przed nieznaną przyszłością. Podziękowaniom nie było końca. Część artystyczną przygotowała klasa 2A pod kierunkiem p. prof. Z.Lipke i p.prof. A. Lubienieckiej.

      Trzymamy kciuki za Wasze sukcesy na egzaminach maturalnych. Nie żegnamy Was na zawsze - przecież będziecie nas odwiedzać, prawda?!

     • Wróć do listy artykułów