• Archiwum

     • 2017 rok

     • 08.02.2022 14:42
     • Jasełka 2017 - link do zdjęć
      Koncert Żmichowska Śpiewa 4 w Nowym Świecie Muzyki - link do zdjęć
      Świeto Niepodległości 2017 - link do zdjęć

      X Festiwalu Piosenek Jacka Kaczmarskiego - link do zdjęć
      Kabaty 2017 - link do zdjęć
      Zakończenie roku szkolnego klas maturalnych 2017 - link do zdjęć
      Studniówka 2017 - link do zdjęć
      Obchody Międzynarodowego Dnia Frankofonii 2017 - link do zdjęć
      Szkoła Radości 2017 - link do zdjęć
      Klasa A3 w Centrum Weterana - link do zdjęć

     • Jasełka 2017

      Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z przedstawienia "Kolęda warszawska"

      Koncert Żmichowska Śpiewa 4 w Nowym Świecie Muzyki

      24.11. uczestnicy projektu Żmichowska Śpiewa 4 zagrali klimatyczny koncert w Domu Kultury Nowy Śwat Muzyki. Widownia była zachwycona umiejętnościami wokalnymi uczniów naszego gimnazjum i liceum. Właścicielka Domu Kultury po świetnym występie zaproponowała nam cykl koncertów w tym klimatycznym miejscu w samym centrum Warszawy.

      Świeto Niepodległości 2017

      10 listopada 2017r. Żmichowiacy obchodzili 99 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Klasy pierwsze i drugie liceum wykazały się inwencją twórczą uczestnicząc w grze historycznej pt. "Kultura Niepodległej", przygotowanej przez p. prof. Katarzynę Bober.

      Delegacja szkoły złożyła wiązankę kwiatów przy pomniku Józefa Piłsudskiego koło Belwederu.

      X Festiwalu Piosenek Jacka Kaczmarskiego

      X Festiwal Piosenek Jacka Kaczmarskiego przeszedł już do historii. W dniach 19 i 20.06.2017r. odbyły się trzy koncerty w czasie których uczniowie naszego gimnazjum i liceum oraz absolwenci śpiewali piosenki Jacka Kaczmarskiego. Na finał wszyscy uczestnicy zaprezentowali utwór pt. "Zbroja".

      Licznie zgromadzona publiczność entuzjastycznie przyjęła wykonawców. Z okazji małego jubleuszu naszego festiwalu został wydany E-book, zawierający historię szkoły, festiwalu i wspomnienia nauczycieli oraz uczestników poprzednich edycji. Kawiarenkę "Literacka Żmichowianka" przygotowała klasa B2.

      Dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym w ten projekt. Zapraszamy na kolejny festiwal w przyszłym roku szkolnym.

      Filmy: 

      Kabaty 2017

      Gimnazjum / klasy pierwsze / Kabaty

      Zakończenie roku szkolnego klas maturalnych 2017

      W piątek 28 kwietnia 2017 r. pożegnaliśmy tegorocznych maturzystów. Były chwile wzruszeń, wspomnień, dumy i radości z osiągnięć w różnych dziedzinach, podziękowania i życzenia na nową drogę życia. Po zakończeniu części oficjalnej odbyła się część artystyczna, przygotowana przez kl. IIa, w której, wyjątkowo, wzięła udział część nauczycieli. Teraz pozostaje nam trzymać kciuki za świetne wyniki egzaminów maturalnych.

      Studniówka 2017

      Już za tydzień - 28.04.2017 r. - nasi drodzy maturzyści staną się absolwentami i opuszczą mury naszej szkoły. Zanim to nastąpi chcemy przypomnieć czas beztroskiej zabawy na STUDNIÓWCE! Wspomnień czar...

      Obchody Międzynarodowego Dnia Frankofonii 2017

      W dniach 20-21 marca Żmichowska włączyła się w obchody Międzynarodowego Dnia  Frankofonii. Całej społeczności Szkoły: Dyrekcji, Nauczycielom, Młodzieży  dziękujemy za czynne uczestnictwo oraz pomoc w przygotowaniu wystaw w bibliotece (2L) oraz na terenie szkoły (A1, C1), kawiarenek (2B, C2), spektaklu „Figures géometriques” (B2),  warsztatów kulinarnych i tanecznych. Zwieńczeniem Dni Frankofonii był koncert Żmichophonie, podczas którego w tym roku usłyszeliśmy 20 piosenek francuskich w wykonaniu rewelacyjnych solistek, duetów, grup i całych klas. Koncert uświetnili swoją obecnością Jego Ekscelencja Ambasador Luksemburga, pan Conrad Bruch, pan Xavier Wasson Attaché Ambasady Francji ds. współpracy edukacyjnej oraz pani Katarzyna Stanczew z Ambasady Luksemburga. Fotorelację z koncertu zawdzięczamy uczennicy klasy 2B Joannie Ładzie.

      Szkoła Radości 2017

      W dniach 8,9,10 marca 2017 roku odbywała się w naszej szkole 15 edycja Szkoły Radości. W tym roku słowem - kluczem była "Sieć" - wokół tego motta koncentrowały się zarówno rozważania rekolekcyjne jak i warsztaty oraz spotkania z gośćmi. Finałem jak zawsze była Muzyczna Ulica. Całym projektem kierowała Pani Profesor Maria Głowacka. Dziękujemy organizatorom i uczestnikom za wspólnie spędzony czas. Do zobaczenia za rok.

      Klasa A3 w Centrum Weterana

      W poniedziałek, 6 lutego klasa A3 odwiedziła Centrum Weterana Działań Poza Granicami Państwa. Spotkanie rozpoczęło się od wykładu, podczas którego przybliżono nam działalność polskich żołnierzy w ramach misji pokojowych organizowanych przez ONZ w Afganistanie oraz Iraku. Później udaliśmy się do pomieszczenia, w którym znajdowały się eksponaty na przykład ordery przyznawane żołnierzom za specjalne zasługi. Mogliśmy również przymierzyć mundury i poczuć się przez moment jak prawdziwi żołnierze. Na koniec zapaliliśmy znicze pod Pomnikiem Poległych w Misjach i Operacjach Wojskowych poza Granicami Państwa.

     • Wróć do listy artykułów