• Archiwum

     • 2018 rok

     • 08.02.2022 15:03
     • Dni Literatury - link do zdjęć
      Wycieczka klasy 3A - link do zdjęć
      Zakończenie roku szkolnego klas maturalnych 2018 - link do zdjęć
      50-ta rocznica Marca 1968 - link do zdjęć
      Konferencja "Szkoła z edumocą" - link do zdjęć
      Konferencja Inspiracje - link do zdjęć
      Piotr Zubek - koncert w Trele Morele - link do zdjęć
      Studniówka 2018 - link do zdjęć

     • Wycieczka klasy 3A

      W dniach 26-28.09.2018r. klasa 3a wraz z wychowawcą p.prof. M.Bajszczak i p.pedagog J.Kaźmierczak wyjechała na wycieczkę historyczno-przyrodniczą na Polesie i Roztocze. Zwiedzaliśmy min. wielokulturową Włodawę, jedyną w Europie zabytkową kopalnię kredy w Chełmie, perełkę budownictwa renesansowego - Zamość, uzdrowisko Krasnobród. Spacerowaliśmy po Puszczy Solskiej i Roztoczańskim Parku Narodowym, a w gospodarstwie chłopskim z XIX wieku jedliśmy pyszny makowiec. Młodzież nabrała sił i chęci aby uczyć się do matury.

      Zakończenie roku szkolnego klas maturalnych 2018

      27 kwietnia 2018r. był ostatnim dniem w szkole dla tegorocznych maturzystów. Uroczystość pożegnania klas III przygotowali uczniowie klasy 2A. Tym razem część oficjalna przeplatała się z częścią artystyczną. Były podsumowania, podziękowania, nagrody, wzruszenia, ale też salwy śmiechu. Za maturzystów trzymamy kciuki i życzymy im samych sukcesów w nowym etapie życia.

      50-ta rocznica Marca 1968

      13 marca 2018r. odbyły się w naszej szkole obchody 50-tej rocznicy Wydarzeń Marcowych 1968r. Licealiści z klas II i III humanistycznych obejrzeli film dokumentalny pt. "Dworzec Gdański". Młodzież miała okazję spotkać się ze świadkiem tamtych czasów Panem prof. Karolem Modzelewskim oraz z historykiem Janem Skórzyńskim. Wybrane klasy oglądały film fabularny tematycznie odnoszący się do wspomnianej rocznicy pt. "Marcowe migdały".

      Organizatorki projektu Pani prof. Jolanta Kaźmierczak oraz Pani prof. Mirosława Bajszczak dziękują Panu prof. Bogdanowi Mojkowskiemu za przygotowanie dekoracji oraz uczennicom i uczniom za zainteresowanie tematem.

      Konferencja "Szkoła z edumocą"

      3 marca 2018r. wzięliśmy udział w konferencji "Szkoła z edumocą" czyli w pierwszym forum wymiany inspiracji i dobrych praktyk w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym w Gdyni. Nasza praca nad projektem "Żmichowska Śpiewa" została doceniona i wyróżniona. Tylko 16 z 420 proponowanych szkół mogło zaprezentować szerokiej publiczności swoje osiągnięcia. Poprowadziliśmy gniazdo inspiracji oraz daliśmy wspaniały koncert wprowadzając w zachwyt uczestników konferencji. Po dobrze wykonanej pracy znaleźliśmy czas na nadmorski spacer. Szkołę tym razem reprezentowali i promowali Cheyenne Booth, Milena Burdalska oraz Piotr Zubek.

      Konferencja Inspiracje

      Już po raz drugi wzięliśmy udział w konferencji "Inspiracje" w Bibliotece Narodowej. Jest to jedna z największych ogólnopolskich konferencji podczas której nauczyciele dzielą się wiedzą oraz dobrymi praktykami. My podzieliliśmy się doświadczeniami w rozwijaniu i promocji projektu "Żmichowska Śpiewa" oraz wyjątkowymi talentami naszych uczniów. Braliśmy też udział w świętowaniu X urodzin najbardziej wpływowego portalu edukacyjnego Edunews.

      Piotr Zubek - koncert w Trele Morele

      3 lutego 2018r. odbył się koncert Piotra Zubka w punkcie kultury Trele Morele. Piotrkowi akompaniował Dominik Światkowski, wybitnie zdolny pianista. Obaj chłopcy stworzyli niesamowitą magię na scenie. Pomysł i realizacja tego koncertu mistrzowska. Koncert zaszczycił swoją obecnością Grzegorz Wasowski.

      Studniówka 2018

      2 lutego 2018 r. w hotelu Sheraton odbył się Bal Studniówkowy klas maturalnych. Młodzież pięknie zatańczyła poloneza, podziękowała Wychowawcom, Dyrekcji oraz Nauczycielom. Zabawa trwała do białego rana. Udana studniówka zapowiada świetną maturę czego życzymy wszystkim maturzystom.

      Film: 

     • Wróć do listy artykułów