• Archiwum

     • 2019 rok

     • 08.02.2022 15:25
     • Obchody 100-lecia (kino Atlantic) - link do zdjęć
      100-lecie - Zdjęcia poniżej w "więcej"
      Święto Niepodległości 2019 - link do zdjęć
      Ślubowanie klas pierwszych - link do zdjęć
      Koncert Wolności - link do zdjęć
      Gala TFAŻy 2019 - link do zdjęć

      TFAŻ 2019 - link do zdjęć
      Szkoła Radości - piątek - link do zdjęć
      Szkoła Radości - Zdjęcia poniżej w "więcej"

     • Obchody 100-lecia (kino Atlantic)

      Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z uroczystości 100-lecia naszej szkoły, która odbyła się 18 listopada w kinie "Atlantic". Wspomnień czar...

      100-lecie

      Jubileusz 100-lecia naszej szkoły odbywał się w dniach 16 i 18 listopada 2019r. Było uroczyście i wzruszająco. 16 listopada to Dzień Absolwenta - spotkanie pokoleń, czas na wspomnienia (---zobacz zdjęcia---).

      18 listopada - oficjalne obchody w kinie "Atlantic" (---zobacz zdjęcia---). Dziękujemy wszystkim uczestnikom naszych uroczystości za ich uświetnienie swoją obecnością oraz za stworzenie niepowtarzalnej atmosfery.

      Te dni na długo pozostaną w naszej pamięci.

      Święto Niepodległości 2019

      8.XI.2019r. obchodziliśmy w naszej szkole 101 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Z tej okazji delegacja uczniów złożyła kwiaty pod pomnikiem Józefa Piłsudskiego przy Belwederze, odbyły się też lekcje rocznicowe. Uczennice i uczniowie z klas 1A, 2A, 1O, 1R wysłali 101 kartek pod hasłem "Mamy Niepodległą".

      Ślubowanie klas pierwszych

      Tradycją naszej szkoły jest to, że ślubowanie klas I odbywa się w dniu 14.X., kiedy obchodzony jest dzień Komisji Edukacji Narodowej. Tak było też w tym roku. A jest to rok wyjątkowy - do ślubowania przystąpili uczniowie z 11 klas pierwszych. Po uroczystści każda z klas została poczęstowana jubileuszowym tortem, z okazji 100-lecia naszej szkoły i 200-lecia urodzin Patronki.

      Witamy w gronie Żmichowiaków!

      Koncert Wolności

      4 czerwca 2019 r. w samo południe odbył się w naszej szkole Koncert Wolności, zorganizowany z okazji 30 rocznicy wyborów parlamentarnych 1989 r.

      Bazę koncertu stanowiły dobrane tematycznie piosenki barda Solidarności Jacka Kaczmarskiego, a na finał wykonawcy zaśpiewali utwór Marka Grechuty pt, "Wolność".

      Jako organizatorki koncertu dziękujemy serdecznie Panu Profesorowi B.Mojkowskiemu za przygotowanie dekoracji oraz wszystkim zaangażowanym w ten projekt uczennicom, uczniom i absolwentom naszej szkoły.

      Był to czas pełen refleksji i wzruszeń.

      Film: 

      Gala TFAŻy 2019

      30 marca 2019 roku zakończyliśmy tegoroczną TFAŻ. Podczas gali Jury wręczyło nagrody i wyróżnienia. W tym roku wygrał spektakl pt. "Inna", II miejsce zajęła grupa teatralna Samodzierżawie z klasy 3A z przedstawieniem pt. "Tango wg Mrożka", III miejsce otrzymał spektakl pt. "Winda".

      Uczniowie naszej szkoły odnieśli też inne sukcesy:

      - nagrodę za pierwszoplanową rolę żeńską dostała Joanna Sajewicz z klasy 2B grająca w spektaklu "Między gwiazdami a ziemią"

      - nagrodę za scenariusz autorski spektaklu pt. "Hania" otrzymała Maria Gojło z klasy 1D

      - grupa Samodzierżawie z klasy 3A została wyróżniona aż w 4 kategoriach:

            * II miejsce za najlepszy spektakl

            * nagroda publiczności

            * za najlepszą reżyserię - Maja Bronowska

            * nagroda im. Marysi Łobodzińskiej - Krzysztof Giziewicz

      Wszystkim nagrodzonym gratulujemy. Do zobaczenia za rok! :)

      TFAŻ 2019

      Jak co roku w marcu w Żmichowskiej odbywa sie Festiwal Teatralny. Tegoroczna TFAŻ trwa w dniach 28-30.03., a hasłem przewodnim jest "CIAŁO".

      Pokazom spektakli towarzyszy wystawa tematyczna.

      Goście mogą odpocząć w kawiarence i przeczytać recenzje w magazynie pt. "MORDA".

      Jutro gala i wręczenie nagród.

      Zapraszamy.

      Szkoła Radości - piątek

      15 marca 2019 r. to finał tegorocznej edycji Szkoły Radości. Stałym akcentem tego dnia jest Muzyczna Ulica, kiedy idziemy wspólnie z Placu Zbawiciela na ulicę Klonową grając na różnych instrumentach. Tak było i tym razem. A potem warsztaty, kolorowanki, film i spotkanie z Michałem Bajorem.

      Tegoroczna Szkoła Radości przeszła do historii. Wszystko jak zawsze przebiegło wzorowo dzięki głównej organizatorce Pani Prof. Marii Głowackiej, której bardzo dziękujemy za poświęcony czas i otwarte serce.

      Szkoła Radości

      Pierwszy dzień Dni Radości w tym roku z mottem Pokój. Spotkanie rekolekcyjne z nieocenionym księdzem Mirosławem Toszą i wspaniała schola. Potem warsztaty w szkole. Każdy znalazł coś dla siebie. Kaligrafia, mediacje, film, spotkanie z jezuitą z Syrii, warsztaty hand made i własnoręcznie robione branzoletki.

      zobacz zdjęcia

      Drugi dzień Szkoły Radości. Spotkanie rekolekcyjne w kościele. Warsztaty z pszczelarzem pasjonatem, spotkanie z żołnierzem, który uczestniczy w misjach zagranicznych, medytacja, szydełkowanie, tańce afrykańskie, wykład w języku francuskim.

      Do wyboru do koloru.

      zobacz zdjęcia

     • Wróć do listy artykułów